Koreanki słyną ze swojej pięknej, delikatnej cery. To jednak nie przypadek, że wyglądają tak doskonale. Koreańska pielęgnacja twarzy może być bardzo skuteczna. Trzeba tylko wiedzieć, jak ją zastosować. O co chodzi w rytuałach pięknych Koreanek? Sprawdź!
W pielęgnacji Koreanek ważnym elementem są zabiegi oczyszczające i nawilżające. W ten sposób zatrzymują one starzenie i wyglądają niemal jak… lalki. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie sposób wspomnieć też o koreańskich kosmetykach. Te produkowane są z naturalnych, choć często dla nas bardzo dziwnych składników. Algi, węgiel, wyciągi z bambusa nikogo nie dziwią. Jeżeli jednak pomyślimy już o ekstrakcie ze ślimaków czy jadzie węża, to robi się już… dość ciekawie.
Warto pamiętać, że koreańska filozofia pielęgnacji cery niekoniecznie odznacza się minimalizmem czy prostotą. Chodzi bowiem o 10 przemyślanych etapów pielęgnacji, z których żadnego nie należy pomijać, aby osiągnąć oczekiwane efekty. Każdy krok jest niezmiernie istotny i ma swoje uzasadnienie. Do pielęgnacji wykorzystywane są kosmetyki charakteryzujące się bardzo bogatym składem i co za tym idzie – aktywnym działaniem. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze kosmetyk koreański to kosmetyk naturalny.
Kolejne etapy pielęgnacji twarzy są bardzo czasochłonne. Jak zatem znaleźć na to czas? Tym bardziej zawodowo, pracując i zajmując się dziećmi czy domem? Tutaj znawcy koreańskiej pielęgnacji uspokajają. Jeśli będzie to Twój codzienny rytuał, wcale nie będzie pochłaniał tak dużo czasu.
Koreańska pielęgnacji twarzy – dlaczego warto ją stosować?
Od kilku lat niezwykle popularna jest właśnie koreańska pielęgnacja twarzy. Etapy tego cyklu pielęgnacji fascynują kobiety z całego świata. Trudno się dziwić. Istnieje wiele powodów, dlaczego warto zainteresować się tym tematem.
Jednym z nich jest przepiękna, wręcz nieskazitelna cera Koreanek. To dowód na to, że koreańska pielęgnacja naprawdę ma sens! Warto wiedzieć, że Koreańczycy należą do bardzo świadomych konsumentów, dlatego branża beauty w tym kraju jest bardzo rozwinięta. By przetrwać i prężnie prowadzić biznes trzeba oferować wysokiej jakości produkty.
Warto również wspomnieć o filozofii na temat pielęgnacji, którą wyznają Koreanki. Uważają one, że ładna cera to nie tylko efekt posiadania ogromnej ilości kosmetyków, ale rezultat stosowania odpowiednich kosmetyków w odpowiednich ilościach. Makijaż może dodawać urody, ale jeżeli cera nie jest zadbana, make-up staje się niczym innym jak maską, która jeszcze bardziej uszkadza skórę.
Przeczytaj także: Jak dbać o dłonie i paznokcie? Praktyczne porady
Etapy pielęgnacji twarzy – podstawowa rutyna pielęgnacyjna
Pielęgnacja twarzy, nie tylko w wydaniu koreańskim, musi przebiegać etapami i to we właściwej kolejności. Trudno wyobrazić sobie nawilżanie skóry bez jej odpowiedniego oczyszczenia. Koreańska pielęgnacja twarzy pomoże usystematyzować to, jak powinien wyglądać cały proces. Nawet jeżeli finalnie zdecydujesz się na stosowanie innych kosmetyków niż te koreańskie, będziesz mieć podstawę właściwego działania.
Koreańska pielęgnacja – jak ją wprowadzić?
Aż 10 kroków koreańskiej pielęgnacji to dla niektórych bardzo dużo. Jeżeli jednak wczytasz się w kolejne etapy, stwierdzisz, że to standardowe rytuały. Koreanki opierają swoje działania właśnie na standardzie, a sekretem całej pielęgnacji jest nic innego jak systematyczność. Dlatego nie warto nastawiać się, że od razu zaczniesz działać z 10 krokami. Daj sobie kilka tygodni na wprowadzenie wszystkich punktów do codzienności. Naprawdę warto!
10 etapów pielęgnacji twarzy
Jak wygląda koreańska pielęgnacja? Od czego zaczynamy i jak wyglądają kolejne kroki? Już wszystko tłumaczymy!
Krok nr 1: Oczyszczanie olejkiem (codziennie)
To zawsze podstawa w temacie dbania o skórę, szczególnie jeśli jest to koreańska pielęgnacja. Etapy mogą być liczne i skomplikowane, ale nie mają sensu, jeżeli dobrze nie oczyścimy skóry. By dobrze zmyć makijaż i efektywnie oczyścić skórę, musisz zastosować olejek. Wybierz ten dobrej jakości, najlepiej o naturalnym składzie.
Krok nr 2: Oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody (codziennie)
Kolejny krok to oczyszczenie twarzy kosmetykiem na bazie wody. Polecane są do tego pianki lub żele. Tutaj warto także zastosować gąbkę i wykonać nią masaż, który pomoże głęboko doczyścić wszystkie zanieczyszczenia.
Krok nr 3: Peeling (1-3 razy w tygodniu)
Złuszczanie martwych komórek naskórka to podstawa, by utrzymać zadbaną cerę. Dzięki temu skóra zaczyna wyglądać o wiele zdrowiej, nabiera blasku oraz poprawia się jej koloryt. Pozostaje pytanie – jaki peeling wybrać? Największą popularnością cieszą się peelingi mechaniczne (scruby), ale do wyboru mamy także peelingi chemiczne (kwasowe) oraz enzymatyczne.
Te pierwsze warto stosować w przypadku skóry tłustej, mieszanej oraz zmęczonej. Chemiczne zaś dobrze będą radzić sobie z cerą trądzikową, tłustą, mieszaną, dojrzałą czy normalną. Peeling enzymatyczny to również świetna opcja, ale warto zrezygnować z niej w okresie wiosny oraz lata.
Krok nr 4: Tonizacja (codziennie)
Tonizowanie pomoże utrzymać efekt zdrowej skóry. Ma działanie antyoksydacyjne oraz zapobiega procesom starzenia się skóry. Jego podstawowym działaniem jest przywrócenie skórze odpowiedniego fizjologicznego odczynu pH. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszą się hydrolaty. Możesz przetestować ich różne rodzaje, np. hydrolat z czystka, hydrolat eukaliptusowy, czy hydrolat szałwiowy. Na rynku znajdziesz dzisiaj sporo dobrej jakości produktów.
Krok nr 5: Nawilżanie esencją (codziennie)
Etapy koreańskiej pielęgnacji obejmują także nawilżanie esencją. Co to takiego? To intensywniejsza odmiana toniku, ale też serum (choć mniej skoncentrowana). Esencja charakteryzuje się bardzo bogatym składem, szczególnie jeżeli wybierzesz ten w wersji koreańskiej. To właśnie esencja odgrywa ogromną rolę w osiągnięciu tzw. efektu “chok-chok”. Tak Koreanki mówią na cerę pełną blasku, rozświetloną i promienną.
Krok nr 6: Serum (codziennie lub okresowo)
Dobranie odpowiedniego serum to nie lada wyzwanie. A to niezwykle ważny kosmetyk, gdyż jest najbardziej skoncentrowany oraz działa bardzo aktywnie. W przypadku cery trądzikowej warto zastosować np. 10-procentowy kwas migdałowy. Wtedy jednak kuracja nie może trwać dłużej niż miesiąc. Jeżeli zdecydujesz się na stosowanie serum z kwasami, to omijaj kolejny krok.
Przeczytaj również:Popękane naczynka – dlaczego tak się dzieje i jak je wyleczyć?
Krok nr 7: Maseczka w płachcie (1-3 razy w tygodniu)
W drogeriach, także tych popularnych, znaleźć można sporo maseczek w płachcie o dobrym składzie. Ich podstawową wadą jest jednak cena – jedna potrafi kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Alternatywą mogą okazać się maseczki wykonane samodzielnie, ze składników z własnej kuchni. W Internecie można znaleźć naprawdę ciekawe przepisy!
Krok nr 8: Pielęgnacja okolic pod oczami (codziennie)
Skóra pod oczami wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest bardzo cienka i przez to starzeje się szybciej. Tutaj świetnie sprawdzą się olejki roślinne, których w ostatnim czasie przybywa w popularnych drogeriach. Co powiesz na olej z nasion pietruszki, który doskonale sprawdzi się w przypadku obrzęków? A może bardziej zainteresuje Cię olejek z opuncji figowej, który sprawdza się w przypadku zmarszczek?
Krok nr 9: Intensywne nawilżanie kremem (codziennie)
Trudno wyobrazić sobie skuteczną pielęgnację twarzy bez zastosowania kremu nawilżającego. Koreanki także wychodzą z takiego założenia. Kupując kosmetyk, zwróć uwagę na to, aby zawierał on w swoim składzie substancje, które mocno nawilżają. Mamy tutaj na myśli kwas hialuronowy czy glicerynę.
Krok nr 10: Nałożenie kremu z filtrem (codziennie)
Czy wiesz, że promienie słoneczne mogą Ci szkodzić także zimą? By utrzymać pięknie wyglądającą cerę, ochrona przeciwsłoneczna to podstawa.
Co sądzisz o koreańskiej pielęgnacji twarzy? Warto podjąć wyzwanie, bo efekty mogą być spektakularne!