Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a blizny – czy zabieg jest bezpieczny? Specjalista odpowiada!

29 stycznia 2021
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Czy blizny na ciele mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej? Nie powinno się bowiem przykładać lasera w miejsca na ciele, które pokrywają blizny. Czy jednak blizny na ciele mogą dyskwalifikować przed zabiegiem? Czy jednak czasem można przymknąć na nie oko? A czy możliwe są blizny po depilacji laserowej? Sprawdź szczegóły i dowiedz się istotnych szczegółów na ten temat!

Depilacja laserowa a blizny

„Mam bliznę na łydce, czy to oznacza, że nie mogę poddać się depilacji laserowej?”

„Bardzo zależy mi na trwałym usunięciu owłosienia, ale przeczytałam, że skłonność do powstawania blizn może być przeciwwskazaniem do zabiegu. Czy to prawda? Czy rzeczywiście muszę porzucić marzenia o profesjonalnym zabiegu depilacji laserowej?”

„Czy drobne, mikro blizny powstałe po wrastaniu włosków są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej? Tak słyszałam od koleżanki i nie wiem, czy to prawda. Pomocy!”.

A co z małymi bliznami, które powstały np. po wrastaniu włosków czy trądziku? W wielu przypadkach nie powinny przeszkodzić w sprawnym, efektywnym i bezpiecznym przeprowadzeniu zabiegu. Kosmetolog powinien jednak ocenić stan skóry i zdecydować, czy laser może mieć w tym przypadku zastosowanie. A jak wygląda kwestia skłonności do powstawania blizn? U niektórych osób może dochodzić do nich często, nawet po drobnym, z pozoru nie niebezpiecznym, upadku. Wówczas zabieg depilacji laserowej rzeczywiście może wydawać się niebezpieczny. Nie warto podejmować ryzyka, choć ostateczne zdanie należy właśnie do specjalisty. I o tym ostatnim szczególnie trzeba pamiętać.

Pamiętaj, że możesz umówić bezpłatną konsultację w salonach depilacja.pl. Kosmetolog oceni stan Twojej skóry i ostatecznie stwierdzi, czy depilacja laserowa okaże się w Twoim przypadku nie tylko efektywnym, ale przede wszystkim bezpiecznym rozwiązaniem. Podczas takiego spotkania laseroterapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny. Jego zadaniem będzie bowiem wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Pamiętaj, by odpowiadać zgodnie z prawdą oraz konsultować wszelkie wątpliwości. Opowiedz o wszystkich bliznach, które masz na ciele. Skup się na tych, które mogą znajdować się na lub w pobliżu miejsca, które chcesz poddać depilacji laserowej. To niezmiernie istotne!

Laser na blizny

Depilacja laserowa, jaka sama nazwa wskazuje, opiera się na działaniu lasera. Ten wnika do głębokich warstw skóry i usuwa włos wraz z macierzem. Sprawdzony laser (a tylko takie stosowane są w salonach depilacja.pl) niszczy tylko włos, sprawiając, że ten już nie odrasta. Nie wpływa negatywnie na skórę. Może jednak źle działać na bliznę, powodując poparzenia, opuchnięcia, zaczerwienienie, bolesność, a nawet trwałe ślady. 

Blizny po depilacji laserowej 

Wiele osób, które marzy o poddaniu się zabiegowi depilacji laserowej, zastanawia się nad ewentualnymi bliznami po zastosowaniu tej metody. Czy rzeczywiście te mogą się pojawiać? I znowu wracamy do najbardziej istotnej kwestii – zabieg, by był w pełni bezpieczny, musi być przeprowadzony w sprawdzonym miejscu. Wówczas nie powinno dojść do tak przykrych powikłań jak blizny po depilacji laserowej. 

Już wiesz, jak działa laser. Blizny nie powstaną po sprawnie przeprowadzonym zabiegu, ewentualnie może dojść do przebarwień, odbarwień czy mini strupków. Jednak nawet i takie konsekwencje nie mają miejsca, gdy cały zabieg przebiega w stu procentach zgodnie z procedurami. Jeżeli już dojdzie do tego typu objawów, to zazwyczaj mijają po kilku dniach, maksymalnie kilkunastu tygodniach. W salonach depilacja.pl nigdy nie doszło do powstania u pacjentki trwałych blizn po depilacji laserowej. Tutaj możesz czuć się w pełni bezpiecznie!

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Jak widać, blizny nie stanowią przeciwwskazania do depilacji laserowej. Prędzej skłonności do zabliźnień. Każdą tego typu kwestię trzeba jednak konsultować z kosmetologiem, najlepiej z depilacja.pl. Warto pamiętać, że występują też inne przeciwwskazania do zastosowania tego typu metody. Jakie? Są to między innymi:

  • ciąża,
  • laktacja,
  • przyjmowanie niektórych leków światłouczulających,
  • przyjmowanie sterydów,
  • stany zapalne na skórze,
  • nowotwory,
  • zbyt opalona skóra,
  • przyjmowanie niektórych ziół o właściwościach fotouczulających itd.

? Zobacz wideo: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa a blizny

To, że zabiegi depilacji laserowej bardzo rzadko powodują powikłania, potwierdza specjalistka depilacja.pl. – Może dojść do powstania niewielkich, raczej nie bardzo bolesnych poparzeń. Te najczęściej goją się ok. 1-2 tygodni – podkreśla kosmetolog. Dodaje też, że ewentualnie przebarwienia czy odbarwienia skóry mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy, jednak to w salonach depilacja.pl się nie zdarza. 

– Niezmiernie istotne jest to, aby pacjenci stosowali się do zaleceń po zabiegach, np. by nie wystawiali depilowanych miejsc na słońce oraz stosowali odpowiednie specyfiki nawilżające.  Specjalistka przypomina również, że blizny nie dyskwalifikują przed przeprowadzeniem zabiegu. – Wprawny laseroterapeuta ominie blizny. Warto jednak by wcześniej ocenił stan skóry i jednoznacznie określił, czy pacjent może skorzystać z tej metody, czy nie.  

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.92
Ilość ocen: 13
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi