Depilacja laserowa ud – relacja z zabiegu

Spis treści

1. Depilacja laserowa ud – przed zabiegiem

2. Depilacja laserowa – uda damskie i męskie

3. Owłosione uda – pożegnaj je raz na zawsze

4. Depilacja laserowa ud – opinie klientów

Owłosione uda to problem wielu kobiet i mężczyzn, a depilacja laserowa to dzisiaj najskuteczniejszy sposób na usunięcie niepożądanych włosków z tej partii ciała. Trudno wyobrazić sobie bardziej skuteczną metodę, która byłaby jednocześnie tak komfortowa. Sprawdź, jak wygląda zabieg.

Depilacja laserowa to dzisiaj jedyna dostępna technika usuwania włosów na stałe. Pomaga w pozbywaniu się owłosienia niemal z każdej części ciała. Najczęściej wybieraną do depilacji partią są uda. Mogłoby się wydawać, że z zabiegu tego rodzaju korzystają przede wszystkim panie. Okazuje się jednak, że coraz więcej panów także chętnie pozbywa się owłosienia – nie tylko ze względów estetycznych, ale też higienicznych. Jak wygląda depilacja laserowa ud? Omawiamy konkretny przypadek!

Zanim jednak przejdziemy do opisywania zabiegu depilacji ud krok po kroku, warto powiedzieć o samym owłosieniu na udach. 

Oczywiste jest, że u każdego występuje ono w innej formie. U niektórych włosy są grube, ciemne i tym samym bardzo problematyczne – są bowiem bardzo widoczne. Po zgoleniu odrastają czasem nawet tego samego dnia (!) i są jeszcze grubsze, jeszcze ciemniejsze i przez to jeszcze bardziej rzucają się w oczy. Niektórzy mają to szczęście, że posiadają włoski cieńsze i jaśniejsze. Nie oznacza to jednak, że także nie powodują dyskomfortu. W tym przypadku także warto pomyśleć o ich usunięciu.

Stosowanie w tym celu maszynki jednorazowej jest pracochłonne, czasochłonne i drogie. Wiele osób nie wie, że maszynka jednorazowa, jak wskazuje jej nazwa, powinna być używana tylko jeden raz. W przeciwnym razie może dojść do infekcji i przykrych, bolesnych objawów. 

Przeczytaj również: Depilacja laserowa a golenie

Depilacja laserowa ud – przed zabiegiem

Aneta ma 33 lata. Od zawsze zmagała się z dość sporym owłosieniem na swoim ciele. 

Powodowało to mój ogromny dyskomfort już w szkole podstawowej, a potem szczególnie w liceum. Wstydziłam się przebierać do stroju gimnastycznego na WF–ie. Wszystkie dzieci zwracały na mnie uwagę i się podśmiechiwały. Mówiłam o tym mamie, że włoski na moich nogach wyglądają brzydko – są ciemne, grube, gęste, po prostu bardzo widoczne. Mama sugerowała, bym nie przesadzała “ To przecież normalne, włosy są naturalną częścią ciała człowieka” – powtarzała.

Dzisiaj wiem, że oczywiście miała rację. Jednak to, co naturalne nie oznacza, że nie może być w żaden sposób przez nas zmienione. Żyjemy w nowoczesnych czasach, w których mamy do dyspozycji mnóstwo ciekawych metod poprawiania swojego codziennego komfortu. Zrozumiałam to tak naprawdę dopiero około trzydziestki. Dlatego postanowiłam usunąć włoski laserowo z ud. Wiem, że to była świetna decyzja! – opowiada Aneta. 

Włoski na jej udach są dość grube, ciemne i gęste. Niegdyś próbowała je golić maszynką, ale skutki były opłakane. 

Włosy potrafiły odrosnąć tego samego dnia, albo na drugi dzień. Były jeszcze grubsze i ciemniejsze. Próbowałam też plastrów, ale mam bardzo niski próg bólu – opowiada. 

Ciemne owłosienie Anety i dość jasna karnacja to idealny przypadek do poddania depilacji laserowej. Należy jednak podkreślić, że osoby posiadające jasne włoski i jasny fototyp skóry też mogą poddać się zabiegowi. Powinny jednak wtedy wybrać salony depilacji laserowej depilacja.pl. Tylko tutaj stosowany jest nowoczesny i innowacyjny laser SPEC3Hybrid. To autorski laser, który łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo–yagową – w jednym. Dzięki zastosowaniu trzech długości fal wykazuje wysoką skuteczność w przypadku wszystkich fototypów skóry, również tych bardzo jasnych!

Depilacja laserowa – uda damskie i męskie

Przed serią zabiegów Aneta odbyła konsultację z laseroterapeutą salonu depilacja.pl. Takie spotkanie umówiła za pomocą formularza rejestracyjnego na naszej stronie internetowej. Konsultacja jest bezpłatna i trzeba ją odbyć, aby wykluczyć zdrowotne przeciwwskazania do zabiegu (specjalista przeprowadza specjalny wywiad medyczny). Takie spotkanie to również okazja do zadania pytań laseroterapeucie. 

Dla mnie było to bardzo istotne. Swobodna, intymna rozmowa ze specjalistą pozbawiła mnie już wszelkich wątpliwości. Miałam wrażenie, że wiem już o zabiegu wszystko, czego potrzebuję – mówi Aneta. 

Podczas wstępnej konsultacji kosmetolog dokonuje też próby laserowej, wcześniej oceniając stan skóry pacjentki/pacjenta. Ocenia również ile mniej więcej zabiegów potrzeba, by uzyskać pożądany efekt, czyli gładką skórę na stałe. Warto bowiem pamiętać, że depilacja laserowa działa tylko na włoski znajdujące się w tzw. anagenie (fazie wzrostu). Dlatego należy odbyć kilka lub kilkanaście zabiegów. 

W przypadku Anety było ich 8. Pomiędzy każdym pacjentka miała kilkutygodniową przerwę. – Już po pierwszym zabiegu widziałam efekty! Włoski odrastały o wiele słabsze. Każda kolejna wizyta to kolejne, bardzo zadowalające rezultaty – opowiadamy Aneta. 

Owłosione uda – pożegnaj je raz na zawsze

Każdy zabieg to kolejne efekty w drodze do upragnionej, gładkiej skóry. Aneta, mimo niskiego progu bólu, nie narzekała na dyskomfort w trakcie zabiegu:

Oczywiście jest to lekko odczuwalne, ale żadna wizyta nie była dla mnie dużym stresem. Nie czułam silnego bólu, więc wszystkie opinie o tym, że depilacja laserowa ud czy innych części ciała nie należy do bolesnych zabiegów, są prawdziwe! – opowiada Aneta. 

Pacjentka już wie, że podda działaniu lasera też inne części ciała. Depilacja ud okazała się strzałem w dziesiątkę, więc dlaczego by nie skorzystać z tej technologii względem łydek, pleców czy rąk? 

Przeczytaj również: Depilacja laserowa: bikini głębokie – jak wygląda depilacja?

Depilacja laserowa ud – opinie klientów

Depilacja laserowa ud, łydek, ramion i innych części ciała staje się coraz bardziej powszechna. Potwierdzają to specjaliści z salonów depilacja.pl, w których z roku na rok przybywa pacjentów. Oto przykładowe opinie:

Zawsze marzyła mi się depilacja laserowa ud. Włosy na nich doprowadzały mnie do frustracji. Bałam się jednak, że to zabieg niebezpieczny. W końcu jednak koleżanka namówiła mnie na darmową konsultację z kosmetologiem w salonie depilacja.pl. Tam zrozumiałam, że to bardzo dobra i bezpieczna metodaKasia, 28 lat.

Depilacja ud u faceta? Nie, to nie dla mnie! Tak myślałem jeszcze parę lat temu. Przecież depilację laserową wybierają tylko kobiety. Nic bardziej mylnego! W końcu zrozumiałem, że i ja mogę skorzystać z takiego zabiegu, no bo właściwie, dlaczego nie? Jestem dumny z tej decyzji, bardzo pomogła mi trzymać komfort codziennego życia Kacper, 32 lata.

Zawsze myślałam, że depilacja laserowa ud, pośladków czy łydek jest zarezerwowana tylko dla młodych ludzi. Dzisiaj wiem, że to głupie myślenie. Ja zdecydowałam się na depilację laserową w wieku 60 lat i to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Wielka wygoda i wreszcie mam chęci do codziennego zakładania spódnic :) Barbara, 61 lat

Interesuje Cię depilacja laserowa ud? A może innych części ciała? Skonsultuj swoje potrzeby z laseroterapeutą depilacja.pl. Umów bezpłatną konsultację za pomocą formularza kontaktowego już teraz.