Twój koszyk jest pusty!

Laser Motus a Light Sheer – porównanie technologii depilacji laserowej

9 grudnia 2021
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

To, że depilacja laserowa jest w dzisiejszych czasach jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w kwestii usunięcia niechcianego owłosienia, wiedzą praktycznie wszyscy. Nie każdy zainteresowany tematem zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak wiele różnych technologii z tej dziedziny jest dostępnych na rynku. Poniżej znajdziesz szczegóły na temat dwóch laserów – lasera Motus oraz lasera Light Sheer. Czym się charakteryzują? Sprawdź. 

Depilacja laserowa to dziedzina, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Dostępne są co rusz nowe urządzenia, coraz bardziej innowacyjne, coraz bardziej skuteczne i coraz bardziej bezpieczne. Bardzo często w profesjonalnych salonach depilacji laserowej wykorzystuje się między innymi laser Light Sheer oraz laser Motus. Depilacja wykonywana tego typu urządzeniami jest bardzo efektywna i zapewnia wysoki komfort dla pacjenta. Zresztą sprawdź szczegóły na ten temat.

undefined

Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Laser w depilacji laserowej – czym jest?

Jak zdefiniować światło laserowe stosowane w dziedzinie depilacji laserowej? Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim długość fali światła, która kwalifikuje dany sprzęt do uzyskania miana lasera. Tak naprawdę tylko i wyłącznie światło lasera może na stałe usunąć owłosienie z ciała. A wszystko to przez termiczne uszkodzenie mieszka włosowego. Po tym dany włos nie może już odrosnąć. Bardzo często stosowane w domach urządzenia IPL nazywane są laserami. Tak naprawdę jednak wcale nimi nie są. W przypadku tego typu sprzętów wykorzystuje się lampy ksenonowe. Te usuwają tylko i wyłącznie łodygę włosa, a więc nie mówimy tutaj o trwałej depilacji.

Jak działa laser w depilacji laserowej?

Zanim przejdziemy do omawiania dwóch wspomnianych już i bardzo często stosowanych dzisiaj laserów, warto przypomnieć, na czym polega depilacja laserowa. Dlaczego właściwie włos zostaje usunięty na stałe? Podstawą każdego z nich jest tak zwana macierz. To po prostu mieszek włosowy zawierający czynniki wzrostu. To właśnie w nim produkowana jest melanina czyli specjalny barwnik. Trzeba jednak pamiętać, że mieszek włosowy aktywny jest tylko w konkretnym czasie. Jego cykl składa się z trzech faz. Jedną z nich jest faza wzrostu. Wtedy to właśnie produkowana jest melanina. To ten okres depilacji laserowej jest najbardziej istotny. Melanina spełnia bowiem rolę przewodnika dla światła laserowego. Światło lasera wychwytuje ją i przez to doprowadza do destrukcji mieszka włosowego. Włos nie będzie już w stanie zacząć od nowa procesu wzrostu. Co by się stało, gdyby zabieg depilacji laserowej przeprowadzany był w pozostałych fazach czyli w fazie przejściowej czy w fazie spoczynku? Melanina zostałaby wychwycona, ale nie doszłoby do uszkodzenia macierzy. Zatem mieszek włosowy nadal byłby aktywny i produkowałby nowe włosy.

Laser Motus – jak działa?

Laser Motus, urządzenie najnowszej generacji, to tak zwany laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm. To bardzo skuteczne rozwiązanie w przypadku trwałej depilacji nawet jasnych i cienkich włosów. Do tej pory usunięcie tego rodzaju owłosienia było bardzo problematyczne ze względu na małą ilość melaniny. Laser Motus charakteryzuje się bardzo wysoką absorbcją w melaninie. Zatem jest to bardzo dobre rozwiązanie dla pacjentów z każdym rodzajem włosów i kolorytem skóry. Wszystko dlatego, że stosuje się tutaj odpowiednią wiązkę laserową zachowując jednocześnie wysoką moc i krótką długość impulsu. To wszystko sprawia, że depilacja laserowa wykonana tego typu sprzętem jest całkowicie bezpieczna dla skóry.

Depilacja laserowa Motus charakteryzuje się niską bolesnością. W tego typu urządzeniach wykorzystuje się bowiem tryb pracy “moveo”, który charakteryzuje się stopniowym nagrzewaniem doprowadzając do efektywnego zniszczenia włosów. Depilacja laserowa Motus ax działa na zupełnie innych parametrach niż w innych urządzeniach. Chodzi o krótką długość impulsu, wysoką moc szczytową oraz skuteczną absorpcję energii. Zabieg sprawdza się w przypadku jasnych i delikatnych włosków, ale też ciemnych. Istotne jest jednak to, aby depilacja była przeprowadzona przez profesjonalistę, który zminimalizuje ryzyko poparzeń oraz wystąpienia skutków ubocznych.

Light Sheer – laser diodowy – tak czy nie?

Bardzo innowacyjnym i korzystnym rozwiązaniem jest także depilacja Light Sheer. W tego typu urządzeniach wykorzystuje się zjawisko selektywnej fototermolizy. Wiązka wytwarzana przez laser dociera do mieszka włosowego i efektywnie niszczy fragmenty włosów, które odpowiadają za wzrost. Bardzo dużym plusem tego typu sprzętów jest likwidacja uciążliwego owłosienia w bardzo precyzyjny sposób. Dzięki temu zabieg nie wywołuje długotrwałego dyskomfortu wśród pacjentów. Depilacja laserowa Light Sheer nie jest specjalnie bolesna, a wszystko to dzięki wyposażeniu w nowoczesny system chłodzący, który redukuje też zaczerwienienia oraz podrażnienia. Zabieg tego typu jest także bardzo bezpieczny dla skóry. Oczywiście warto pamiętać aby realizować go w renomowanym gabinecie. Tylko wtedy mamy pewność, że sprzęty są certyfikowane, a laseroterapeuci odpowiednio wykwalifikowani i doświadczeni.

Laser diodowy Light Sheer działa przede wszystkim na ciemne włosy. Wiązka lasera reaguje na barwnik, czyli wspomnianą melaninę. Jeżeli laser emituje energię na jasny włos, to ta zostaje odbita z powrotem, a nie pochłonięta do wewnątrz struktury włosa. Może jednak dojść do sytuacji, w której kolor włosa będzie jakby podzielony na dwie części. Ponad skórę będzie wystawać jasna część włosa, zaś sama cebulka będzie ciemna i tym samym zawierająca barwnik. Wówczas depilacja laserem diodowym może okazać się bardzo efektywna. Jeżeli masz wątpliwości, jak to wygląda w Twoim przypadku, to koniecznie udaj się na bezpłatną konsultacje ze specjalistą salonów depilacja.pl. Takie spotkanie możesz umówić poprzez formularz na naszej stronie internetowej.

Depilacja laserowa Motus kontra depilacja Light Sheer

Zabiegi depilacji laserowej przeprowadzone obydwoma laserami przedstawionymi powyżej to sprawdzone i pewne opcje. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku jasnych włosów zabieg laserem Light Sheer może okazać się mało efektywny. Wówczas sprawdzi się laser Motus. Niemniej jednak zawsze chęć usunięcia niepożądanego owłosienia w ten sposób należy skonsultować ze specjalistą. W salonach depilacja.pl takie spotkania odbywają się za darmo. Ekspert sprawdza stan skóry oraz przeprowadza wywiad medyczny. Ten drugi jest niezbędny, aby wykluczyć potencjalne przeciwwskazania. Wybieraj renomowane gabinety depilacji laserowej, by cieszyć się nie tylko świetnymi efektami, ale też bezpieczeństwem i wysokim komfortem.

undefined

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi