Twój koszyk jest pusty!

Oparzenia po depilacji laserowej – jakie jest prawdopodobieństwo, że się pojawią?

31 stycznia 2021
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Mimo tego, że usuwanie włosków laserem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, to nadal sporo osób ma wątpliwości, czy jest to bezpieczna technika. Czy laserowe usuwanie owłosienia może być niebezpieczne? Czy po depilacji laserowej możliwe są oparzenia? Rozwiewamy wątpliwości!

Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach najskuteczniejsza metoda usuwania niepożądanego owłosienia. To nie tylko metoda bardzo efektywna, ale przede wszystkim trwała. Brak odrastających włosków to jeden z głównych powodów decydowania się właśnie na tę metodę depilacji. Czy rzeczywiście mogą pojawić się oparzenia po depilacji laserowej? Co robić w takiej sytuacji? 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Sposobów na pozbycie się niepożądanych włosków jest sporo. Można użyć jednorazowej maszynki do golenia, popularne są też plastry z woskiem czy kremy do depilacji. Metody te są nie tylko mało trwałe, ale też często bolesne i powodują podrażnienia. Skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. To często oznacza brzydkie zmiany na skórze i przede wszystkim ból oraz dyskomfort. Dlatego warto pomyśleć o depilacji laserowej. 

Bezpieczeństwo tego typu zabiegu jest bowiem bardzo wysokie mimo wielu wątpliwości, które nadal pojawiają się wśród licznych potencjalnych pacjentów. Czy rzeczywiście laser może w jakikolwiek sposób negatywnie wpływać na organizm? Nie, ten działa tylko i wyłącznie na włoski. Niezależnie od tego, jaka część ciała poddawana jest działaniu lasera (bikini, pachy, nogi).

By zabieg przebiegał w pełni bezpiecznie, trzeba stosować się do zaleceń kosmetologów. Bez obaw, te nie są ani trochę skomplikowane czy trudne do wprowadzenia. Laseroterapeuta wszystko dokładnie wyjaśni podczas konsultacji w gabinecie przed rozpoczęciem serii. Wtedy też oceni stan skóry, przeprowadzi wywiad medyczny (w celu wykluczenia przeciwwskazań) i dokona próby laserowej.

Zobacz także: Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegów depilacji laserowej?

Przygotowanie się do zabiegu

Przed rozpoczęciem terapii laserem nie można opalać skóry, korzystać z solarium i smarować się samoopalaczami. Jeżeli kosmetolog skorzystałby z lasera na zbyt opalonej skórze, mogłoby dojść do poparzeń. Na około 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować leków o właściwościach światłouczulających, takich jak antybiotyki, sterydy czy leki psychotropowe. Nie jest właściwe także stosowanie peelingów czy innych zabiegów, które silnie złuszczają zrogowaciały naskórek. 

A jak należy zachować się po samym zabiegu? Skóra może być lekko podrażniona (nie poparzona!), więc powinna być traktowana bardzo delikatnie. Najlepiej zrezygnować z kosmetyków z alkoholem oraz z opalania. Nie wolno wystawiać depilowanych miejsc na słońce. Jeżeli miałoby do tego dojść, trzeba zabezpieczyć skórę produktami z wysokim filtrem UV. 

Poparzenia po laserze

Mimo że zapewniamy o pełnym bezpieczeństwie depilacji laserowej, to jednak w internecie nie brakuje informacji o tym, że poparzenie po laserze może się przytrafić. Trzeba jednak pamiętać, iż do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko. Przykre objawy wynikają głównie z braku umiejętności kosmetologa przeprowadzającego zabieg. Jeżeli pacjent odczuwa przykre dolegliwości podczas zabiegu, powinien natychmiast zgłosić je specjaliście. W salonach depilacja.pl każdy laseroterapeuta bardzo skrupulatnie zwraca uwagę na to jak skóra reaguje na laser oraz dokładnie sprawdza stan skóry po przeprowadzonym zabiegu. 

Jak może wyglądać skóra po zabiegu depilacji laserowej?

Gdy skorzystasz ze sprawdzonego miejsca w celu depilacji laserowej, nie musisz obawiać się powikłań czy niepożądanych objawów. Poparzenia laserem? Nic bardziej mylnego! Trzeba jednak pamiętać, że po samym zabiegu skóra nie musi wyglądać idealnie. Oczywiście wiele zależy od konkretnej osoby. U niektórych skóra goi się bardzo szybko i właściwie zaraz po depilacji wygląda nienagannie. U innych zaś może pojawić się lekkie podrażnienie, które ustąpi tego samego dnia. Często w przypadku grubszego owłosienia objawy mogą utrzymać się do kilku dni. 

Zdarza się również, że w obrębie mieszków włosowych zauważalne są czerwone punkty lub ciemne strupki. Dlaczego dochodzi do takich sytuacji? W trakcie depilacji laserowej laser usuwa znajdujący się pod skórą mieszek włosowy. Tkanki, które go otaczają, mogą zostać bardzo delikatnie podrażnione. Należy pamiętać, że tak naprawdę każdy zabieg kosmetyczny, który ingeruje bezpośrednio pod skórę, będzie skutkował tego typu objawami. A przecież do takich metod zaliczana jest też depilacja laserowa. Oparzenia jednak się nie zdarzają. Podkreślamy, że pewność w tym temacie można mieć tylko wtedy, gdy korzysta się z renomowanych miejsc. 

Oparzenia po depilacji laserowej – co robić?

Niestety zdarza się, że kosmetolog podczas przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej używa zbyt dużą moc lasera. Wtedy wizyta w gabinecie może po prostu okazać się niebezpieczna. Najpewniej dojdzie do podrażnień na skórze, istnieje też duże ryzyko poparzeń. Jeżeli do nich dojdzie, nawet tych z pozoru małych, natychmiast trzeba zgłosić to specjaliście. Ten powinien złagodzić oparzenia odpowiednimi środkami. Może się zdarzyć, że oparzenie będzie silne wówczas nie należy zwlekać, tylko natychmiast udać się do lekarza lub na dyżur ratunkowy. 

Przeczytaj również:Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Poparzenia laserem twarzy

Czy oparzenia po depilacji laserowej mogą pojawić się także na twarzy? To często zadawane pytanie pacjentów, którzy usuwają tzw. wąsik. Mają bardzo silne obawy, że dojdzie do poparzeń, a co za tym idzie brzydkich blizn, które na twarzy mogą być szczególnie szpecące. Tutaj odpowiedź jest taka sama jak w przypadku powyższych kwestii. Poparzenia twarzy nie będą miały miejsca, gdy zabieg będzie przeprowadzany przez doświadczonego i profesjonalnego kosmetologa. 

Dobry laseroterapeuta wie, jak operować laserem, aby ten nie spowodował poparzeń. Poza tym przypominamy, że przed serią zabiegów kosmetolog dokonuje tzw. próby laserowej. Ta pozwala ocenić, jak laser reaguje na konkretną skórę (na tym etapie specjalista może ocenić czy np. dana moc lasera nie jest zbyt silna). Bez wstępnej konsultacji (umówisz ją bezpłatnie tutaj) nie poddasz się serii zabiegów. 

W salonach depilacja.pl pilnujemy, aby bezpieczeństwo naszych pacjentów było na pierwszym miejscu.  Mimo naszych zapewnień nadal obawiasz się poparzeń po depilacji? Porozmawiaj z kosmetologiem –wstępna konsultacja to doskonała okazja do szczerej rozmowy.

A czy Ty obawiasz się poparzeń po depilacji laserowej? Nie zwlekaj! Umów się do sprawdzonego gabinetu i rozwiej swoje wątpliwości. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.70
Ilość ocen: 13
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online