Pielęgnacja po zabiegu depilacji laserowej

Spis treści

1. Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej - pierwsze 2-3 dni

2. 3-5 dni po zabiegu depilacji laserowej

3. Pierwsze 2 tygodnie po zabiegu depilacji laserem

4. Zalecenia w trakcie trwania kuracji laserowej

Zainteresowanie zabiegami depilacji laserowej wciąż rośnie. Trudno się dziwić. Ze świecą szukać innej, tak skutecznej metody, która pozwoli pozbyć się niepożądanych włosków z różnych partii ciała. Trzeba jednak pamiętać, że depilacja laserowa to zabieg i choć jest bezpieczny i bezbolesny (szczególnie jeżeli wykonujemy go w sprawdzonym, profesjonalnym miejscu), to jednak wymaga odpowiedniego podejścia. Szczególnie mamy na myśli pielęgnację po zabiegu. Dzisiaj przedstawiamy jej szczegóły i od razu uspokajamy – nie ma w tym nic skomplikowanego :)

Popularność depilacji laserowej wzrasta nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn. Nic dziwnego, skoro to bardzo skuteczna metoda, która pozwala uzyskać codzienny komfort. Nie trzeba stosować już niewygodnych w użyciu maszynek, bolesnych depilatorów elektrycznych, wosków czy plastrów. Po kilku lub kilkunastu zabiegach skóra staje się gładka, a problem z wrastającymi włoskami mija. Brzmi fantastycznie, prawda? I tak jest, bo nie ma drugiego tak skutecznego sposobu na gładką skórę na lata. Trzeba jednak pamiętać, by wybierać sprawdzone miejsca do depilacji laserowej. Do takich na pewno zaliczamy salony depilacja.pl, w których stosowane są dwa rodzaje laserów, w tym autorski SPEC3Hybrid, który usuwa włoski także u osób z jasną karnacją (w przypadku innych urządzeń nie jest to możliwe). Specjaliści depilacja.pl tłumaczą krok po krok, jak należy postępować w przypadku tego rodzaju zabiegu – jak należy się do niego przygotować, ale przede wszystkim – jak trzeba postępować po samej depilacji. No właśnie. Na co trzeba zwrócić uwagę w tym temacie?

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej – pierwsze 2-3 dni

Trwałe usuwanie owłosienia następuje po sesji kilku (a czasem kilkunastu) zabiegów. Ich liczbę estymuje kosmetolog podczas pierwszej wizyty (możesz ją umówić bezpłatnie na stronie depilacja.pl). By cała kuracja okazała się skuteczna, konieczne jest przestrzeganie terminów zabiegów oraz zaleceń pozabiegowych. Przez pierwsze dni po zabiegu (2-3 dni) trzeba skupić się na delikatnym traktowaniu skóry. Ta może być lekko zaczerwieniona i mieć obrzęki, choć zazwyczaj tego typu objawy znikają w kilka godzin po depilacji. Do mycia stosujemy tylko tonik, mleczko bezalkoholowe, a najlepiej czystą, filtrowaną wodę. Jeżeli jakieś miejsca na skórze wykazują dużą wrażliwość, to stosujmy zasypkę lub krem Alantan Plus, Bepanthen albo Termcool. W przypadku depilowania pach odłóżmy na jakiś czas dezodoranty i antyperspiranty. Jeżeli musimy je stosować, to wybierajmy te najdelikatniejsze, najlepiej na bazie aloesu. Nie wycieramy się ręcznikiem zbyt mocno – robimy to bardzo delikatnie. Staramy się jak najbardziej unikać sytuacji, w których nasza skóra może zostać w jakikolwiek sposób podrażniona.

Istotne jest to, aby tuż po zabiegu stosować odpowiednie kosmetyki. Najlepiej nie kupować ich na własną rękę, gdyż mogą okazać się dla nas uczulające i podrażniające. Najlepiej wybrać sprawdzone produkty dedykowane skórze po poddaniu kuracji laserowej. Depilacja.pl oferuje własną linię kosmetyków, którą można otrzymać w salonie tuż po zabiegu. Świetnie sprawdza się balsam łagodzący po depilacji z masłem shea. Dzięki zawartości pantenolu oraz alantoiny łagodzi podrażnienia oraz intensywnie nawilża.

3-5 dni po zabiegu depilacji laserowej

Przez kilka dni po zabiegu unikamy chodzenia do sauny, nie korzystamy także z basenu. Nie należy również stosować leków uczulających na słońce. Z pewnością trzeba zrezygnować z kosmetyków oraz leków zawierających zioła światłouczulające – w przeciwnym razie możemy narazić się na poparzenia. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim takie zioła jak: dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny, psoraleny, serdecznik, bratek i wiele, wiele innych.

Zbliżenie na dłonie kobiety, w których trzyma leki oraz szklankę z wodą.

Pierwsze 2 tygodnie po zabiegu depilacji laserem

Przez pierwsze 2 tygodnie po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej stosujemy kremy z filtrami UVA oraz UVB – najlepiej wybierajmy te z ochroną 50, a nawet większą. Dobrze jest wybrać sprawdzone produkty, np. z linii Depilacja.pl. Balsam ochrony z SPF 50 UVA+UVB nie tylko doskonale chroni, ale także zapobiega powstawaniu podrażnień. Oczywiście skupiamy się pod tym względem na miejscach depilowanych – chrońmy je. W miarę możliwości zasłaniajmy je ubraniem. Nie zawsze jest to jednak możliwe (np. w przypadku wąsika), dlatego dobre kremy przeciwsłoneczne się tutaj świetnie sprawdzą.

Zalecenia w trakcie trwania kuracji laserowej

Przez cały okres trwania kuracji laserowej nie należy się opalać zarówno naturalnie jak i w solarium. Jest to bezwzględnie zakazane! Nie wolno także stosować kremów z witaminami A, C ani z kwasami. Nie należy również stosować leków z izotretynoiną (np. do leczenia trądziku) ani innych preparatów z witaminą A czy retinolem. Warto także w tym okresie powstrzymać się od usuwania włosów woskiem czy wyrywania ich pęsetą. Zresztą prawdopodobnie nie będzie takiej potrzeby – już po pierwszym zabiegu włoski są znacznie słabsze i mniej widoczne.