Twój koszyk jest pusty!

Soprano Ice Platinum vs SPEC3 Hybrid – porównanie technologii do depilacji laserowej

20 kwietnia 2022
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści
depilacja_laserowa_pach_mezczyzna

Przeczytaj również: Który laser jest najskuteczniejszy? Ranking 2021 roku

Depilacja laserowa – technologie

Depilacja laserowa rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Trudno się dziwić – to metoda która cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na swoją wysoką skuteczność, bezpieczeństwo i trwałość. Na rynku pojawiło się już sporo urządzeń do depilacji laserowej. Różnice pomiędzy nimi dotyczą przede wszystkim długości wiązki światła oraz częstotliwości jej generowania. Jak dobrać właściwą metodę dla siebie? Głównie bierze się pod uwagę kolor skóry, kolor włosów i oczywiście próg bólu, który u każdego z pacjentów jest inny. Jeżeli pojawiają się nieprzyjemne odczucia w trakcie zabiegu depilacji laserowej, to najpewniej wynikają one z głębokości, na jaką wiązkę światła dostaje się pod skórę, aby dotrzeć do mieszków włosowych i całkowicie je uszkodzić. Nie bez znaczenia jest także wysoka temperatura, do której rozgrzewane są cząsteczki melaniny, czyli barwnika naturalnie występującego w skórze. Warto również podkreślić, że profesjonalne lasery wykorzystywane są nie tylko do samej depilacji, ale także pomagają upiększyć urodę, a nawet wyleczyć niektóre niedoskonałości.

Depilacja laserowa – rodzaje laserów

Lasery do depilacji laserowej dzielimy przede wszystkim na te neodymowe – yagowe, rubinowe, diodowe, oraz aleksandrytowe. Te pierwsze charakteryzują się najdłuższą wiązką światła, która sięga nawet do 1064 nm. Doskonale sprawdza się w przypadku depilacji skóry ciemnej, zawierającej bardzo dużo melaniny. Laser rubinowy to dobra opcja dla osób posiadających jasną karnację i bardzo jasne włoski. Takie urządzenie jest w stanie wychwycić nawet najdrobniejsze cząstki barwnika. Bardzo często stosuje się go w przypadku twarzy. Lasery diodowe emitują silne wiązki światła o ściśle określonej długości fali. Dzięki temu oddziałują wyłącznie na melaninę i omijają tkanki znajdujące się w zasięgu wiązki lasera. To pozwala na efektywną, błyskawiczną i właściwie bezbolesną depilację. Laser aleksandrytowy to bardzo nowoczesny system laserowy charakteryzujący się odpowiednią długością wiązki lasera, która przenika przez skórę aż do mieszka włosa i po tym pochłaniana jest przez melaninę. W rezultacie dochodzi do uszkodzenia tylko cebulki włosa, a nie samej skóry. Zabieg ten w większości przypadków jest bardzo komfortowy.

bezbolesna_depilacja_laserowa_spec3_hybrid

Przeczytaj również: Laser ND: YAG kontra SPEC3 Hybrid. Laser do depilacji okiem eksperta

Soprano Ice Titanium – opis producenta

Soprano Ice Titanium to urządzenie, które pojawiło się na rynku stosunkowo niedawno. Sprzęt ten sprawdzi się w przypadku jasnego jak i ciemnego owłosienia. Technologia ta jest bardzo innowacyjna przez co pozwala na przeprowadzenie bardzo szybkiego, komfortowego i oczywiście skutecznego zabiegu. Głowica do depilacji w tym urządzeniu może zostać wyposażona w dodatkowy aplikator, który ułatwia wykonywanie zabiegów na twarzy oraz z innych trudno dostępnych miejscach. Podstawą działania tego sprzętu jest specjalna głowica Trio, która emituje aż 3 długości fali i wszystko to podczas jednego impulsu. Dzięki temu możliwe jest uszkodzenie struktury włosa na różnych głębokościach i to w tym samym momencie. Przez to efekty zabiegu są bardzo zadowalające.

Laser Soprano Ice Platinum został wyposażony także system SHR, który zapewnia selektywne działanie i redukuje prawdopodobieństwo poparzenia się. Warto podkreślić także z czego wynika słowo „Ice” w nazwie tej technologii. To zaawansowany system chłodzący, który znacznie niweluje doznania bólowe.

Soprano Platinum może zostać rozbudowany o głowicę NIR, która nadaje się do termoliftingu.

SPEC3 Hybrid – opis producenta

SPEC3 Hybrid to kolejna bardzo nowoczesna technologia. Ta została opracowana przez specjalistów z Depilacja pl. Ten autorski laser cieszy się ogromnym zainteresowaniem, które wynika przede wszystkim z jego efektywności i braku doznań bólowych.

? Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

SPEC3 Hybrid wyposażony jest w system SHR, który emituje nie jeden mocny, ale wiele szybkich impulsów. To znacząco redukuje prawdopodobieństwo poparzeń czy uszkodzeń komórek, które znajdują się blisko mieszka włosowego. Tutaj również zadbano o system chłodzący, który sprawia że tkanki nie rozgrzewają się nadmiernie.

SPEC3 Hybrid wydepiluje nawet najjaśniejsze i krótkie włoski, z którymi nie radzą sobie inne lasery. Oprócz tego że zmniejsza odczucia bólowe do absolutnego minimum (a w przypadku wielu osób do zera), warto podkreślić także że nie zostawia długotrwałych śladów po oparzeniach czy widocznych odbarwień. Krótko po zabiegu skóra pacjenta jest nienaruszona i po zabiegu depilacji laserowej nie ma już śladu. Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze jak działa laser SPEC3 Hybrid możesz dokonać rezerwacji online, oszczędzając przy tym 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

Depilacja Soprano Ice Platinum a SPEC3 Hybrid – którą technologię warto wybrać?

Nie da się ukryć, że zarówno depilacja Soprano Ice jak i depilacja SPEC3 Hybrid to technologia niezwykle nowoczesne, innowacyjne i godne polecenia. Obydwa te sprzęty zostały wyposażone we wszystkie systemy, które zapewniają wysoką skuteczność depilacji laserowej, komfort podczas zabiegu oraz ochronę przed przegrzaniem przy oparzeniami. Każde z tych urządzeń pracuje na zmiennych długościach fal charakterystycznych dla opisanych wyżej laserów aleksandrytowych, diodowych oraz najdłuższych neodymowo – yagowych. Dlatego z urządzeń tych mogą korzystać osoby, które do tej pory były pewne, że depilacja laserowa nie jest dla nich ze względu na posiadanie jasnej karnacji i blond włosów.

Wielu pacjentów ogromnie obawia się depilacji laserowej ze względu na dyskomfort a nawet ból. Te osoby koniecznie powinny zwrócić uwagę na SPEC3Hybrid i Soprano Ice Platinium, które zostały wyposażone w systemy SHR i głowice chłodzące. W przypadku depilacji bardzo delikatnych miejsc specjalista przeprowadzający zabieg zawsze może użyć kremów znieczulających.

Trudno jednoznacznie określić, która z tych technologii jest lepsza. Obydwie są bardzo nowoczesne i skuteczne. Pamiętaj, że przed każdą laseroterapię powinieneś odbyć konsultacje ze specjalistą. Ten oceni stan Twojej skóry i przeprowadzi wywiad medyczny. Na tej podstawie ostatecznie zakwalifikuje Cię do zabiegu. W Depilacja.pl takie spotkanie umówisz za darmo poprzez formularz na naszej stronie internetowej.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.50
Ilość ocen: 8
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Endermologia czy fala uderzeniowa? Porównanie zabiegów.
endermologia i fala uderzeniowa. Oba te podejścia mają na celu poprawę wyglądu i komfortu ciała, jednak różnią się swoim...
Nawracające infekcje intymne, czyli kiedy można wykonać zabi...
infekcje intymne stanowią przeciwwskazanie do depilacji laserowej, czy też istnieją okoliczności, w których można przepr...
Wrastające włoski a depilacja laserowa - czy są przeciwwskaz...
Czy wrastające włoski mają wpływ na możliwość przeprowadzenia depilacji laserowej? W niniejszym tekście skoncentrujemy s...

Proponowane zabiegi