Twój koszyk jest pusty!

Laser ND: YAG kontra SPEC3 Hybrid. Laser do depilacji okiem eksperta

13 sierpnia 2021
Technologia
Spis treści

Masz dość tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia? Depilacja laserowa będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Podpowiemy, który z proponowanych zabiegów laserowych spełni Twoje oczekiwania i będzie najskuteczniejszą metodą trwałej depilacji.

Depilacja laserowa to obecnie najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda pozbywania się zbędnego owłosienia. Wykonywana jest przy pomocy urządzeń generujących silne wiązki światła, uszkadzające mieszki włosowe. W przeciwieństwie do golarek, mechanicznych depilatorów i wosków, zapewniają gładką skórę na conajmniej kilka lub kilkanaście lat. W dzisiejszym wpisie porównamy dwa lasery, czyli SPEC3 Hybrid oraz laser neodymowo – yagowy, znany pod nazwą laser ND: YAG.

Co to jest i jak działa laser do depilacji?

Laser do depilacji jest to urządzenie wyposażone w stację z panelem sterowania oraz różnego rozmiaru głowice, dostosowane wielkością do obszaru ciała, dla którego są przystosowane. Część z nich posiada również dodatek chłodzący, pozwalający  na zmniejszenie ewentualnego dyskomfortu, który może pojawić się przy wykonywaniu zabiegu na delikatnych partiach ciała. Panel sterowania pozwala na zmianę parametrów lasera. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych stosuje się zazwyczaj laser rubinowy, laser Q Switch ND: YAG, technologię aleksandrytową oraz lasery diodowe. Na polskim rynku istnieje również autorskie urządzenie będące hybrydą trzech ostatnich, czyli SPEC3 Hybrid, dostępne jedynie w gabinetach depilacja.pl

undefined

Przeczytaj również: Depilacja z włosem czy pod włos? Czy kierunek golenia ma znaczenie?

Mechanizm działania laserów wykorzystywanych do depilacji polega na tak zwanej fototermolizie selektywnej, czyli wybiórczym niszczeniu komórek – w tym przypadku są to cebulki włosa. Skoncentrowana wiązka światła pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w ludzkim włosie, którego cząsteczki nagrzewają się i tym samym uszkadzają lub niszczą nieodporną na wysokie temperatury cebulkę włosa, a w przypadku lasera Fotona ND YAG 1064 – również brodawki mieszka włosowego. Lasery różnią się między sobą długością generowanych fal, skąd wynika różnica w skuteczności oddziaływania na różne tonacje  karnacji oraz odmienne zabarwienie włosa, różnią się one również stopniem prawdopodobieństwa miejscowego odbarwienia skóry. 

Laser Q Switched ND: YAG 

Posiada najdłuższą wiązkę światła, mierzącą aż 1064 nanometra, co powoduje, że jest on najbezpieczniejszą metodą depilacji skóry ciemnej. Dociera do brodawek mieszka włosowego, czyli jego najgłębiej położonej części odpowiedzialnej za odżywianie tej struktury. 

Laser diodowy 

Urządzenie o długości fali możliwej do regulowania przez lekarza lub kosmetologa zaleca się posiadaczom bardzo jasnej karnacji, ze względu na najwyższą absorpcję barwnika, z której wynika wysoka skuteczność w eliminacji nawet najdrobniejszych jasnych włosków, ale również możliwość odbarwienia skóry u posiadaczy ciemnej karnacji. 

Alexandrite 

Jest to najszybszy laser na rynku, o długości fal tylko nieco krótszych od urządzenia Fotona ND YAG, wynoszącej 755 nm. Emituje światło z dużą częstotliwością, a wiązka lasera ma jedną z większych średnic, co pozwala przy jednym impulsie objąć rozszerzoną powierzchnię ciała.

Laser ND: YAG vs. SPEC3 Hybrid – porównanie

Chociaż obydwa lasery służą głównie do redukcji i eliminacji zbędnego owłosienia u kobiet i mężczyzn, to ich technika działania, skuteczność na różnych rodzajach skóry oraz ewentualne odczucia bólowe różnią się od siebie.

Przeczytaj również: Kto powinien wykonywać zabieg depilacji laserowej – lekarz czy kosmetyczka?

Laser ND: YAG 

Jest to w chwili obecnej najbardziej zaawansowane technologicznie narzędzie do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada najdłuższą na rynku długość fali światła. Jest całkowicie bezpieczny dla skóry ciemnej, która ze względu na duża zawartość melaniny narażona jest na odbarwienie w przypadku używania sprzętów o krótkiej fali, absorbującej najdrobniejsze cząstki barwnika. Laser Fotona ND: YAG może nie dać tak spektakularnych efektów w przypadku bardzo jasnych i drobnych włosków, jednak zazwyczaj wystarczy zwiększyć ilość wykonywanych naświetlań, aby pozbyć się całości owłosienia. Ilość zabiegów, jaka jest potrzebna, to zazwyczaj od 2 do 5. Przed użyciem lasera ND: YAG na wrażliwych powierzchniach ciała zazwyczaj używa się kosmetyków znieczulających, ponieważ długie fale świetlne mogą powodować dyskomfort i uczucie pieczenia.

SPEC3 Hybrid

To autorskie połączenie trzech rodzajów laserów, opracowane, przetestowane i stworzone przez ekipę ekspertów z Depilacja.pl. Łączy w sobie zalety ND: YAG 1064, lasera diodowego oraz aleksandrytowego. Dzięki takiej nowatorskiej hybrydzie urządzenie to będzie tak samo skuteczne na wszystkich rodzajach skóry, od bardzo jasnej do ciemnej, nie powodując przy tym nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak poparzenia lub odbarwione plamki na skórze. SPEC3 Hybrid jest też korzystny ze względu na jego niską bolesność – sprawdzi się przede wszystkim u klientów z niskim progiem odczuwania bólu, ponieważ osoba wykonująca zabieg w dowolnym momencie może skrócić długość fal, przechodząc tym samym na płytszą głębokość skóry.  

Dowiedz się więcej o SPEC3 Hybrid

Który laser wybrać? Opinia eksperta

W przypadku lasera ND: YAG 1064 oraz SPEC3 Hybrid nie da się określić, który z nich jest lepszy dla ogółu. Ponieważ różnią się one od siebie właściwościami, zawsze należy brać pod uwagę indywidualne uwarunkowania pacjenta, który zgłasza się na zabieg. Podczas wizyty próbnej lekarz oceni cechy takie jak kolor karnacji i włosów, odporność na ból oraz ogólny stan skóry. Osoby o bardzo jasnej karnacji z pewnością zostaną skierowane na zabiegi przy użyciu lasera SPEC3 Hybrid, podczas gdy posiadaczom ciemnych i grubszych włosków rekomendowany będzie laser ND: YAG. Jak wiadomo, przed zabiegami depilacji laserowej nie należy opalać się przez minimum 6 tygodni, aby uniknąć poparzenia. W przypadku lasera neodymowo – yagowego takie niebezpieczeństwo jest minimalne, zatem dłuższy okres przygotowania do zabiegu nie jest wymagany i można mu się poddać praktycznie ad hoc. 

Próbny zabieg, polegający na kilku naświetleniach fragmentu skóry, pozwoli specjaliście oraz Tobie ocenić próg bólu – jest to istotne, ponieważ YAG 1064 ze względu na najdłuższą falę światła, może okazać się lekko bolesny. W takim przypadku do zabiegu należy przygotować się nakładając na depilowaną powierzchnię maść znieczulającą, która skutecznie zniweluje uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Miejscowe znieczulenie może okazać się konieczne również w przypadku SPEC3 Hybrid, jeśli zabieg będzie wykonywany na wyjątkowo delikatnej skórze, na przykład w okolicy bikini.

? Zobacz wideo: Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej

Podsumowanie

Jak w przypadku wielu zabiegów medycyny estetycznej, również w temacie depilacji laserowej warto zapoznać się z mechanizmami działania różnych technik, z ich zaletami i minusami, jak i opiniami ekspertów, aby wybrać metodę najwłaściwszą dla siebie. Każdy z nas ma swoje indywidualne preferencje i oczekiwania, dlatego aby wybrać mądrze i korzystnie, zapoznajcie się z naszymi wpisami na blogu, a gdybyście nadal mieli wątpliwości – skontaktujcie się z nami. Pomożemy Wam zrozumieć, która z metod depilacji laserowej: SPEC3 Hybrid, czy laser ND: YAG będzie idealna właśnie dla Was.

Jak widać, depilacja laserowa to świetna metoda, która ma wiele zalet! Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze, oszczędzając 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 7
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi