Twój koszyk jest pusty!

Endermologia a wkładka domaciczna

15 września 2021
Ciekawostki
Endermologia
Pielęgnacja
Spis treści

Planujesz poddać się endermologii, ale posiadasz wkładkę domaciczną i nie wiesz, czy możesz bezpiecznie wykonać ten zabieg? Zapraszamy do lektury poradnika, który rozwieje Wasze wątpliwości i pomoże właściwie przygotować się do endermologii!

Dzisiejszy wpis na naszym blogu poświęcimy na omówienie, jak mają się do siebie endermologia a wkładka domaciczna. Wiele kobiet zastanawia się, jakie ograniczenia wynikają ze stosowania tej metody antykoncepcji, również w przypadku masażu limfatycznego. Endermologia, jak i spora część zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, wymaga pewnego przygotowania oraz stosowania zaleceń po jej wykonaniu. Przygotowaliśmy krótki poradnik, aby omówić wszelkie wątpliwości, co do bezpieczeństwa endermologii. Opisaliśmy również sposób przygotowania się do zabiegu i jego ewentualny wpływ na posiadaną wkładkę domaciczną.

Endermologia – jak się przygotować do zabiegu?

Endermologia to doskonała broń w walce z cellulitem, a przy okazji bezpieczne narzędzie do bezinwazyjnego modelowania sylwetki. Na czym polega ten zabieg? Jest to podciśnieniowy masaż wybranych partii ciała. Głowica urządzenia wciąga tkankę, która następnie trafia pomiędzy dwie rolki masujące. Moc ssąca jest dostosowywana do indywidualnych preferencji pacjenta, dzięki czemu zabieg jest przyjemny i całkowicie bezbolesny. Masaż wykonywany jest na głębokiej warstwie skóry, co stymuluje tkankę łączną. Endermologia w znacznym stopniu wzmacnia funkcjonowanie układu limfatycznego oraz krwionośnego. Głowice rozbijają tkankę tłuszczową na pojedyncze komórki tłuszczowe, a następnie uruchamiają proces usuwania ich z organizmu. Przy okazji endermologia powoduje uwolnienie toksyn, które nagromadziły się w zbitej warstwie złogów tłuszczowych.

Przeczytaj również: Endermologia: drenaż limfatyczny – jak przebiega?

Aby zabieg był skuteczniejszy i szybciej przyniósł spektakularne efekty, powinnyście przestrzegać kilku zasad: 

Endermologia kocha wodę

Ponieważ endermologia bazuje na funkcjonowaniu układu limfatycznego, ważnym jest, aby dostarczyć mu “paliwo” do działania, którym jest woda. Przede wszystkim należy zwiększyć spożycie wody mineralnej o co najmniej 1 litr na dobę oraz wybierać wody dobrej jakości, bogate w pierwiastki mineralne. Pomoże to dosłownie wypłukać tłuszcz i toksyny z organizmu.

Zdrowa dieta boosterem endermologii

Lekarze rekomendują, aby na co najmniej kilkanaście dni przed rozpoczęciem serii masażów przejść na zdrową dietę, bogatą w składniki odżywcze, ale ubogą w tłuszcze. Pozostanie na takiej jakości żywieniu w trakcie serii zabiegów oraz po ich zakończeniu ułatwi organizmowi transport lipocytów i toksyn. Ilość tych dwóch składników powinna zmniejszyć się już w wyniku zmiany diety, jednak część toksyn nadal może zalegać w organizmie w zgromadzonych pokładach tkanki tłuszczowej. 

Ruch najlepszym przyjacielem endermologii

Każdy wie, że sport oraz ogólna aktywność fizyczna niesie ze sobą szereg korzyści. W jaki jednak sposób wspomaga działanie masażu podciśnieniowego? Zwiększenie przepływu krwi, lepsze dotlenienie tkanek oraz przeciwdziałanie powiększaniu się złogów tłuszczu zdecydowanie ułatwi endermologii spełnienie swojej roli. Wałki masujące aparatu do masażu skuteczniej rozbiją pokłady tkanki tłuszczowej, a sprawniej działający układ limfatyczny z łatwością doprowadzi do szybszego wydalenia zbędnych substancji.

Endermologia a wkładka domaciczna

Jeśli posiadacie wkładkę domaciczną, przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej, powinnyście skonsultować się z ginekologiem. Koniecznie zapytajcie lekarza, jakie przeciwwskazania występują w przypadku posiadania konkretnego rodzaju spirali. Pamiętajcie również, że Istnieją zabiegi medycyny estetycznej, którym nie należy poddawać się przy tej metodzie antykoncepcji. Wszelkie zabiegi z wykorzystaniem głęboko wnikających fal radiowych, wykonywane w bliskiej okolicy brzucha, mogą zaburzyć pracę wkładki antykoncepcyjnej. Dzieje się tak w przypadku wkładek domacicznych niehormonalnych zbudowanych ze srebra i miedzi. Metale te są bardzo dobrymi przewodnikami ciepła, co w momencie wystawienia ich na działanie fal elektromagnetycznych może spowodować rozgrzanie implantu i uszkodzenie go.

Jak widzicie, niektóre zabiegi mogą wpłynąć na działanie wkładki antykoncepcyjnej, jednak endermologia nie dociera na tyle głęboko, aby móc w jakikolwiek sposób zaburzyć jej czynność. Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących również innego zagadnienia: jak mają się do siebie lipolaser a wkładka domaciczna? W tym i podobnych przypadkach zabiegów z wykorzystania lasera, Wasza spirala jest bezpieczna, ponieważ nie dociera do niej światło lasera. Masaż podciśnieniowy brzucha obejmuje swoim działaniem jedynie tkankę łączną i znajdujące się pod nią złogi tłuszczowe. Nie jest w stanie wpłynąć na strukturę lub funkcjonowanie narządów wewnętrznych, takich jak na przykład macica. Również rozbijanie lipocytów, które następnie transportowane są przez układ limfatyczny, nie oddziałuje na hormony uwalniane przez wkładkę domaciczną. 

Wybierz bezpieczny zabieg!

Pragniesz korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez medycynę estetyczną, szczególnie na polu modelowania sylwetkiusuwania cellulitu? Wybierz te zabiegi, które nie mają możliwości wejścia w interakcję ze spiralą domaciczną. Wszelkie terapie, które nie penetrują tkanek na głębokość większą, niż zakres skóry właściwej, będą bezpieczne w przypadku wkładki domacicznej. Nie są w stanie wpłynąć ani na elementy konstrukcyjne implantu antykoncepcyjnego, ani uwalniane przez niego hormony. Największe zdolności penetracyjne posiadają wymienione wcześniej fale elektromagnetyczne oraz ultradźwięki i to właśnie zabiegi z ich wykorzystaniem powinny zostać skonsultowane w pierwszej kolejności. Znaczenie ma również miejsce, na którego obszarze miałaby zostać zastosowana terapia radiowa i ultradźwiękowa, stosowana najczęściej w celu likwidacji cellulitu. Bezpieczne rejony, na których można zastosować powyższe terapie, to te jak najbardziej oddalone od okolic podbrzusza.  

redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej zabieg endermologia

Jak już wiecie, endermologia ma działanie czysto fizyczne. Nie przenika głębiej, niż do poziomu podskórnej tkanki tłuszczowej ani nie powoduje wzrostu temperatury implantów zawierających metale. Masaż ciśnieniowy jest jedną z najbezpieczniejszych nieinwazyjnych metod wyszczuplających oraz redukujących cellulit. Do tego jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu możecie powrócić do codziennych aktywności, w tym do uprawiania sportów. W nielicznych przypadkach może spowodować lekkie zaczerwienienie obszaru poddawanego podciśnieniowemu masażowi, jednak objaw ten znika samoistnie w bardzo krótkim czasie. Dodatkowym bonusem endermologii jest odmładzanie skóry poprzez jej stymulację do produkcji kolagenu i elastyny. Nie należy zapominać również o jej relaksującym działaniu – zabiegi podciśnieniowego masażu są wykorzystywane w terapii leczenia przewlekłego bólu oraz rehabilitacji.

Podsumowując, posiadając wkładkę domaciczną możecie bezpiecznie poddać się zabiegowi endermologii. Antykoncepcja w takiej formie nie wlicza się do katalogu przeciwwskazań, ponieważ masaż podciśnieniowy nie ma żadnego wpływu na działanie spirali antykoncepcyjnej. Jeśli chcesz dokładniej zapoznać się z mechanizmem działania endermologii, zapraszamy do przeczytania naszych wpisów dotyczących tego zabiegu oraz do kontaktu  nami – służymy poradą i naszą wiedzą.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi