Twój koszyk jest pusty!

Czy po depilacji laserowej można się golić? Odpowiadamy!

8 lutego 2022
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Wokół depilacji laserowej, która jest dzisiaj bardzo już popularna, nadal narasta bardzo wiele mitów. Zastanawiasz się czy po tego typu zabiegu można golić włosy? Dzisiaj bardzo dokładnie wyjaśniamy tę kwestię.

Depilacja laserowa cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. To jednak stosunkowo młoda metoda, jeżeli chodzi o usuwanie niechcianego owłosienia. Pewnie dlatego nadal narasta wokół niej naprawdę sporo mitów. Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej metody, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Rozprawimy się bowiem z najpopularniejszymi stereotypami na temat depilacji laserowej. Ponadto zachęcimy Cię do udania się na wstępną konsultację do renomowanego gabinetu depilacji laserowej. To bardzo ważne, aby odbyć spotkanie tego typu, na którym specjalista wykluczy ewentualne przeciwwskazania, oceni stan skóry i włosów oraz na tej podstawie ostatecznie stwierdzi, czy dany pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Głównym tematem naszego tekstu będzie jednak golenie włosów maszynką jednorazową przed zabiegiem depilacji laserowej, w trakcie laseroterapii oraz po zakończeniu cyklu zabiegów.

undefined

Przed depilacją laserową – czy można się golić?

Czy do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować? Należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Wszystkie te wytyczne przedstawi specjalista w trakcie wstępnej konsultacji. Chodzi między innymi o to, aby na kilka tygodni przed zabiegiem nie opalać się, gdyż opalenizna może powodować oparzenia. Nie należy także przyjmować leków oraz ziół światłouczulających. A co z goleniem? Oczywiście przed laseroterapią możesz pozbywać się włosków w ten sposób, a tuż przed wizytą w gabinecie depilacji laserowej jest to nawet konieczne. O co dokładnie chodzi?

Bezpośrednio dzień przed zabiegiem, albo w dniu zabiegu, musisz usunąć włoski za pomocą maszynki jednorazowej. Chodzi oczywiście o miejsce, które będziesz poddawać zabiegowi. Pamiętaj, aby nie wyrywać włosków pęsetą czy usuwać woskiem. Chodzi tylko i wyłącznie o pozbycie się ich z powierzchni skóry. W niektórych gabinetach zaleca się, aby zostawić nieco włosków, tak aby specjalista przeprowadzający zabieg widział jakie pacjent ma włosy i tym samym dobrał odpowiednie parametry lasera. W gabinetach Depilacja.pl nie będzie to konieczne, gdyż przed każdą serią zabiegów zapraszamy naszych pacjentów do odbycia bezpłatnej konsultacji, o której już wspomnieliśmy. Zatem przed zabiegiem zostaniesz dokładnie zbadany i dzięki temu będziesz miał pewność, że zabieg będzie nie tylko skuteczny, ale też bardzo bezpieczny i komfortowy.Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Czy między depilacja laserowa można się golić?

Żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty laseroterapii, czyli pozbyć się włosków na stałe, konieczne jest odbycie kilku albo nawet kilkunastu wizyt w gabinecie. Wszystko dlatego, że włoski znajdują się w różnych fazach cyklu. Laser działa tylko i wyłącznie w momencie trwania tak zwanego anagenu, czyli fazy wzrostu. Dlatego nie jest możliwe usunięcie wszystkich włosków podczas jednej wizyty. Zabiegi powinny odbywać się co kilka tygodni. Zatem co z włoskami, które będą wyrastać pomiędzy wizytami w gabinecie depilacji laserowej? Jak najbardziej możesz je usuwać, ale pamiętaj, że możesz to robić tylko i wyłącznie za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Chodzi o to, aby pozbywać się tylko włosków z zewnątrz nie usuwając ich cebulki, jak ma to miejsce w przypadku depilatora elektrycznego, pęsety czy plastrów z woskiem. Niektórzy sięgają na przykład po trymer.

Najprawdopodobniej jednak nie musisz obawiać się intensywnego owłosienia pomiędzy zabiegami. Odrastające włoski będą coraz mniej widoczne i coraz słabsze. Może nawet okazać się, że w ogóle nie będziesz miał potrzeby ich usuwania. W końcu za parę czy paręnaście tygodni pozbędziesz się owłosienie całkowicie. Często zaleca się nawet, aby w trakcie trwania serii zabiegów jak najrzadziej golić włosy. A to wszystko dlatego, że to może wpływać na ich wzmocnienie, czyli finalnie negatywnie na całą terapię. Z drugiej strony maszynka jednorazowa Ci nie zaszkodzi. Więc jeżeli odczuwasz dyskomfort posiadając niepożądane owłosienie, to w trakcie trwania cyklu zabiegów po prostu je usuń.

Czy po depilacji laserowej można się golić?

Po zabiegu depilacji laserowej na Twojej skórze przez około 2-3 dni może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie. W niektórych przypadkach pojawia się nawet obrzęk. Nie należy jednak się tym przejmować. To naturalna reakcja organizmu. Oczywistym jest, że kilka dni po zabiegu należy bardzo delikatnie obchodzić się ze skórą. A to oznacza absolutną rezygnację z kosmetyków na bazie alkoholu, a przez 2 tygodnie także różnego rodzaju specyfików złuszczających, w tym oczywiście peelingów. Konieczne będzie nawilżanie skóry bardzo delikatnym kremem. Wiele osób ma tendencję do tarcia skóry ręcznikiem. Po depilacji laserowej jest to absolutnie wykluczone, gdyż może nasilić podrażnienia.

A co z goleniem włosów po depilacji laserowej? Jeżeli terapia jest już zakończona, to nie będzie takiej potrzeby. Włosy zostają bowiem usunięte całkowicie. Czasem pojawiają się opinie, że po zakończonej laseroterapii w przeciągu kilku miesięcy albo kilku lat włoski odrosły. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to to samo owłosienie co wcześniej. Z tamtego został usunięty macierz, więc fizycznie nie może pojawić się znowu. W organizmie pracują jednak hormony i te mogą doprowadzić do pojawienia się nowych włosków. Najprawdopodobniej jednak nie będzie to intensywne, ciemne i grube owłosienie, a raczej mało widoczne, słabe włoski. Jeżeli chcesz całkowicie im zapobiec, to wykonuj tak zwany zabieg przypominający (w gabinecie depilacji laserowej). Ten powinien odbywać się przynajmniej raz do roku, a najlepiej dwa razy do roku.

Dlaczego mechaniczne usuwanie włosów w trakcie laseroterapii jest zabronione?

Warto wyjaśnić jeszcze kwestie mechanicznego usuwania włosów podczas wykonywania serii zabiegów depilacji laserowej. Mamy na myśli pozbywanie się owłosienia za pomocą plastrów z woskiem, depilatora elektrycznego czy na przykład pęsety. Tego typu aktywności usuwają łodygę włosa, w której kumulowana jest melanina, czyli barwnik. W przypadku zabiegu laserowego chodzi o trwałą depilację czyli zniszczenie macierzy włosa. Jeżeli usuniemy z mieszka włosowego umiejscowioną w nim łodygę włosa, to uniemożliwimy wniknięciu energii lasera do macierzy. W efekcie zabieg nie będzie skuteczny i większość włosków po prostu szybko odrośnie. Dlatego dopuszczalne jest tylko i wyłącznie golenie włosów maszynką jednorazową. W tym przypadku nie dochodzi bowiem do usuwania łodygi włosa.

Zalecenia przed i w trakcie serii zabiegów depilacji laserowej

Zastanawiasz się, czy zabieg depilacji laserowej jest dla ciebie? Wszelkie Twoje wątpliwości na ten temat rozwieje ekspert. Umów się już dziś na bezpłatne spotkanie ze specjalistą Depilacja.pl. Kosmetolog dokładnie wyjaśni na czym polega zabieg, jakie są zalecenia przed i po terapii. Odpowie również na Twoje pytania w zakresie golenia włosków przed, w trakcie czy po terapii. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w gabinetach Depilacja.pl.

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.80
Ilość ocen: 5
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi