Twój koszyk jest pusty!

Depilacja bikini w ciąży – jaką metodę wybrać?

27 maja 2022
Depilacja
Pielęgnacja
Spis treści

Czym golić miejsca intymne w ciąży? To pytanie zadaje sobie wiele przyszłych mam. Podpowiadamy, jak zrobić to skutecznie i bezpiecznie.

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu. Nie chodzi tylko o względy emocjonalne, ale także fizyczne. W tym specyficznym okresie skóra może stać się o wiele bardziej wrażliwa i delikatna niż zwykle. A oczywistym jest, że każda kobieta, również w ciąży, chce czuć się atrakcyjnie i komfortowo. Na początku stanu błogosławionego usuwanie zbędnych włosków z całego ciała nie jest problematyczne. Z czasem jednak czynność ta może okazać się większym wyzwaniem. Skóra staje się bowiem coraz wrażliwsza, a włoski coraz mocniejsze i bardziej liczne. Jak depilować się w ciąży, aby nie czuć bólu i przede wszystkim osiągnąć satysfakcjonujące efekty? Podpowiadamy!

Ciąża a depilacja

Ciąża ma ogromny wpływ na organizm każdej kobiety. Hormony “buzują”, czego efektem jest np. o wiele bardziej widoczne owłosienie czy o wrażliwsza skóra. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z depilacji w ciąży, także w miejscach intymnych. Każda przyszła mama, szczególnie ta która mocno odczuwa niechciane owłosienie, może o siebie odpowiednio zadbać. Ważne jest jednak to, aby wybrać odpowiednią metodę. Która z nich jest nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna dla mamy i dziecka? Sprawdź poniżej.

undefined

Przeczytaj również: Depilacja laserowa a ciąża, czyli kiedy jest najlepszy czas na zadbanie o gładkie ciało

Depilacja w ciąży – czy w ciąży można golić miejsca intymne?

Oczywiście, że tak. W ciąży nie można jednak korzystać z wszystkich dostępnych metod depilacji. Tych, jak wiadomo, mamy dzisiaj bardzo wiele do wyboru. Sprawdź, które możesz zastosować na miejsca intymne będąc w ciąży.

Depilacja w ciąży maszynką jednorazową

To jedna z najbezpieczniejszych metod pozbycia się niepożądanego owłosienia. Dobrze wykonana depilacja maszynką jednorazową nie spowoduje większych podrażnień. Niestety bardzo często do nich dochodzi, gdyż wiele kobiet nie do końca zdaje sobie sprawę, jak to zrobić. Tymczasem włosów pod żadnym pozorem nie należy golić na sucho i pod włos. Warto stosować też odpowiednie produkty do golenia i preparaty po zabiegu. Trzeba też pamiętać, że metoda ta ma swoje wady. Włoski odrastają bardzo szybko, gdyż nie są usuwane wraz z cebulką. Poza tym im bardziej zaawansowana ciąża, tym większe problemy z goleniem. Brzuch może przeszkadzać w schylaniu się czy innych pozycjach ułatwiających golenie. Czynność tę może ułatwić zastosowanie lusterka.

depilacja_brzucha_w_ciazy

Przeczytaj również: Depilacja brzucha w ciąży – czy można zdecydować się na zabieg?

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową zyskała spore zainteresowanie w ostatnich latach. Metoda ta porównywana jest do depilacji woskiem. Usuwa bowiem włoski wraz z cebulkami, chociaż istnieje wiele opinii, że w przypadku depilacji pastą cukrową owłosienie odrasta nieco szybciej. Trzeba jednak pamiętać że pasta cukrowa jest w działaniu delikatniejsza, a ryzyko wystąpienia alergii w przypadku tej metody jest minimalne. Pasty cukrowej nie trzeba też podgrzewać, co wyklucza opcję poparzenia. Pasta jest w pełni naturalna, co oznacza że nie znajdziemy w niej konserwantów i barwników. Oczywiście w przypadku występowania stanów zapalnych, zakaźnych czy alergicznych nie należy stosować tej metody. Do minusów zaliczamy na pewno dość spory koszt i czasochłonność. Metoda ta może okazać się też bolesna, szczególnie w ciąży, gdy skóra jest bardzo wrażliwa. Dlatego warto wypróbować ten sposób na mniejszym fragmencie skóry, by stwierdzić jak reaguje na to nasze ciało.

Depilacja woskiem bikini w ciąży

Co do tej metody, szczególnie w przypadku bikini i ciąży, zdania są podzielone. Niektórzy specjaliści polecają ten sposób, ale jednak pojawia się co do niego wiele wątpliwości. Trzeba bowiem pamiętać, że jest to metoda bardzo bolesna. Ból związany z wyrywaniem włosków, a także powstałe przy okazji podrażnienia czy reakcje alergiczne mogą bardzo negatywnie wpłynąć na stan fizyczny i psychiczny kobiety w ciąży. Nie oznacza to jednak, że od razu musisz odrzucać tą metodę. Skonsultuj ją z lekarzem prowadzącym ciążę. W pierwszych trymestrach i przy braku przeciwwskazań będziesz mogła spróbować tego rodzaju depilacji.

Depilacja intymna w ciąży – z jakich metod nie należy korzystać?

Z jakich metod depilacji nie należy na pewno korzystać w ciąży? Sprawdź poniższą listę.

Elektroliza

To nie najbardziej popularna metoda usuwania owłosienia. Mimo to sporo osób decyduje się na pozbycie się włosków za pomocą prądu. Nie powinny jednak robić tego kobiety w ciąży, gdyż do tej pory nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu elektrolizy na płód i samą ciężarną. Istnieją nawet podejrzenia co do możliwości poronienia, gdyż płyn owodniowy otaczający dziecko może zacząć przewodzić prąd zastosowany w trakcie depilacji.

Depilacja laserowa w ciąży

Ciąża oraz okres karmienia piersią to główne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Metoda ta opiera się bowiem, jak sama nazwa wskazuje, na laserze, który dociera w głąb skóry i niszczy cebulki włosa. Nie zostały do tej pory przeprowadzone żadne badania, które sprawdziłyby, jak laser oddziałuje na rozwijający się płód. Poza tym w wielu przypadkach laser może powodować dyskomfort, który w trakcie ciąży mógłby zostać zintensyfikowany. Przyszłe mamy często o wiele bardziej odczuwają ból czy stres, zatem należy minimalizować wszelkie sytuacje, które mogą powodować tego typu odczucia.

? Zobacz wideo: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Kremy do depilacji w ciąży

Kremy do depilacji rzadko polecane są do miejsc intymnych, tym bardziej w ciąży, kiedy skóra jest o wiele bardziej wrażliwa niż poza tym specyficznym okresem. W kremach do depilacji znajduje się sporo substancji chemicznych, w tym kwasy oraz siarczki. Składniki te mają rozpuszczać łodygę włosa. Nie ma badań, które potwierdzałyby szkodliwe oddziaływanie na płód, ale nie występują też dowody na bezpieczeństwo stosowania kremów do depilacji w ciąży. Dlatego lepiej ich unikać, tym bardziej, że mogą wywoływać bardzo poważne reakcje alergiczne.

Depilowanie za pomocą ultradźwięków

Kolejna profesjonalna metoda, która mimo że bezpieczna i skuteczna, nie jest jednak polecana w ciąży. Siłą tego zabiegu są bowiem, jak sama nazwa wskazuje, ultradźwięki. Te mogą być bardzo niebezpieczne dla rozwoju płodu. Niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że ultradźwięki mogą doprowadzić do przedwczesnych skurczy, czego konsekwencją będzie przedwczesny poród.

Depilowanie depilatorem elektrycznym

Depilatory elektryczne wywołują sporo kontrowersji również u kobiet nie będących w ciąży. Metoda ta, choć łatwo dostępna, może powodować ostry ból. W ciąży ten absolutnie nie jest wskazany, gdyż może doprowadzić do silnego stresu. Tym bardziej po sposób ten nie powinny sięgać kobiety w stanie błogosławionym, które wcześniej nie miały styczności z depilatorem.

Już wiesz, jak golić miejsca intymne w ciąży. Wybieraj sprawdzone i bezpieczne metody. A jeżeli dopiero planujesz zajście w ciążę i chcesz w tym specyficznym, wyjątkowym okresie cieszyć się gładką skórą na stałe,to oznacza, że teraz masz najlepszy moment na rozpoczęcie serii zabiegów w ramach Pakietu Rocznego. Tylko teraz, możesz dokonać rezerwacji z rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️ Kilka lub kilkanaście zabiegów wystarczy, aby pozbyć się problemu.

depilacja_laserowa_promocja

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi