Twój koszyk jest pusty!

Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn – zabieg depilacji laserowej krok po kroku

31 marca 2021
Depilacja
Spis treści

Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn wcale nie musi stanowić wyzwania. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych, bezbolesnych i efektywnych metod. Niewątpliwie do takich zaliczamy depilację laserową. Jak wygląda taki zabieg?

Mocno owłosiona klatka piersiowa to domena wielu mężczyzn. Niektórym panom włosy nie przeszkadzają ani ze względów estetycznych, ani higienicznych. Część mężczyzn chce jednak bezpowrotnie usunąć owłosienie, ale ich działania często nie przynoszą pożądanego efektu. Przy tradycyjnych technikach włoski szybko odrastają, a skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. 

Nic dziwnego, że laserowa depilacja klatki piersiowej staje się coraz popularniejsza. Polega ona na usunięciu niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła. Laser wnika głęboko pod skórę, dzięki czemu uszkadza cebulkę włosa oraz jej korzenie. A wszystko to bez bólu i dyskomfortu (pod warunkiem wykonania zabiegu w renomowanym gabinecie). 

Włosy na klatce piersiowej u mężczyzn – jak się ich pozbyć? 

Golić czy nie golić? To pytanie zadawane przez bardzo wielu panów. Trudno jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Owłosienie na klatce piersiowej to kwestia indywidualna. Mężczyzna sam powinien zdecydować, czy chce zachować włoski, czy też woli się ich pozbyć. Jeśli wybierze drugą opcję, ma kilka możliwości.

Najbardziej znanym sposobem na pozbycie się niepożądanego owłosienia jest golenie maszynką. To dość szybka metoda, która niestety ma wiele minusów. Przede wszystkim trudno uzyskać efekt całkowicie gładkiej skóry. Na klatce piersiowej pozostają mikrokrostki, podrażnienia i zaczerwienione miejsca. Włosy bardzo szybko odrastają – w przypadku niektórych osób nawet tego samego dnia. Oznacza to konieczność ciągłego powtarzania zabiegu, co sprawia, że golenie klatki piersiowej i brzucha jest bardzo pracochłonne. 

Ciekawą alternatywą dla maszynki jednorazowej są plastry z woskiem. Te zapewniają efekty na dłużej – skóra może pozostać gładka nawet kilka lub kilkanaście dni. Niestety jest jeden poważny minus, który sprawia, że wiele osób rezygnuje z tej metody. Za pomocą plastrów (najpierw rozgrzanych w dłoniach) włosy usuwane są jednym, zamaszystym ruchem. A to oznacza bardzo duży (choć krótki) ból i dyskomfort. 

Część panów interesuje się również kremami do depilacji. Te także mogą zapewnić dłuższy efekt, ale niestety często podrażniają. Przed zastosowaniem tego typu preparatu na dużej powierzchni, warto nałożyć go na mały fragment, by zobaczyć, jak zareaguje skóra. 

Niewątpliwie metodą wartą uwagi jest właśnie depilacja laserowa. To najdroższy sposób na pozbycie się owłosienia (jednorazowo), ale tylko w tym przypadku można liczyć na trwałe efekty i gładką skórę bez podrażnień oraz wrastających włosków. Warto pamiętać, że koszt (choć niemały) rozkłada się na wiele lat, a nawet na całe życie. To oznacza, że na zawsze można już zapomnieć o goleniu czy domowej depilacji, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy w dłużej perspektywie. 

Przeczytaj także: Depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn a golenie – porównanie dwóch metod i ich skuteczności

Męska klatka piersiowa – jak przygotować ją do zabiegu?

Laserowa depilacja klatki piersiowej musi być poprzedzona wywiadem ze specjalistą. Pacjent, który zdecyduje się na zabieg w salonach Depilacja.pl, najpierw spotyka się z lasteroteraputą na przedwstępną konsultację. Kosmetolog ocenia stan włosków, skóry i dokonuje tzw. próby laserowej. Przeprowadza również wywiad medyczny, aby mieć pewność, że w przypadku danego pacjenta nie występują żadne przeciwwskazania do zabiegu. Ich pełną listę znajdziesz tutaj.

Przygotowania do depilacji laserowej, w tym depilacji klatki piersiowej, należy rozpocząć tak naprawdę pół roku przed terapią. To właśnie wtedy konieczne jest odstawienie doustnej kuracji retinoidami. Na około dwa tygodnie przed wykonaniem zabiegu trzeba przestać przyjmować także leki światłouczulające oraz zioła o tych właściwościach (są to np. nagietek czy dziurawiec). 

Około miesiąca przed depilacją laserową nie wolno samodzielnie usuwać włosków za pomocą wspomnianego wosku czy kremu (dopuszczalne jest golenie maszynką). Nie wolno się również opalać. Dotyczy to nie tylko nadmiernej ekspozycji na naturalne słońce, ale też wizyt w solarium czy stosowania samoopalaczy. 

Dzień przed lub w dniu zabiegu należy ogolić klatkę piersiową maszynką. Skóra tuż przed wejściem do gabinetu depilacji laserowej musi być czysta. Nie można jej też pokrywać żadnymi specyfikami, takimi jak maści, kremy czy bronzery. 

Przeczytaj również: Depilacja laserowa twarzy a golenie maszynką – którą metodę wybrać?

Depilacja klatki piersiowej krok po kroku

Kolejny etap w procesie depilacji to zastosowanie lasera. Zabieg przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog, który zwraca ogromną uwagę na komfort pacjenta. Sama depilacja nie powinna sprawiać bólu. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Specjalista zaleci wówczas stosowanie odpowiednich kosmetyków łagodzących (można je zakupić w gabinecie). 

W przypadku depilacji laserowej rekonwalescencja nie jest konieczna. Od razu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Skóra musi być jednak traktowana bardzo delikatnie. Niedopuszczalne jest eksponowanie jej na słońce czy np. silne tarcie ręcznikiem.

Warto pamiętać, że jeden zabieg depilacji laserowej nie wystarczy, by osiągnąć pożądane efekty. Terapia to zazwyczaj kilka lub kilkanaście wizyt w salonie – laser działa bowiem tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu (tzw. anagenie). Zabiegi należy realizować co 3-4 tygodnie. Dokładny przebieg terapii zaplanuje kosmetolog podczas konsultacji wstępnej, którą można bezpłatnie umówić za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie depilacja.pl.

Umów bezpłatną konsultację ws. depilacji laserowej

Depilacja laserowa zapewnia trwałe efekty, jednak specjaliści zalecają, aby po jej zakończeniu raz w roku stosować tzw. zabieg przypominający. Ten usunie nowe włoski, które mogą pojawić się w tym czasie. 

Przeczytaj także:Trymer a depilacja laserowa – zestawienie. Dla kogo ta metoda i na jakim obszarze ciała sprawdzi się najlepiej? 

Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn – korzyści 

Podsumujmy. Oto korzyści zastosowanie depilacji laserowej klatki piersiowej u mężczyzn:

  • gładka skóra na lata,
  • skóra bez podrażnień,
  • pozbycie się problemu wrastających włosków,
  • oszczędność czasu (co prawda, trzeba odbyć serię zabiegów, ale wszystko po to, by przez lata cieszyć się gładką skórą, która nie wymaga depilacji),
  • oszczędność pieniędzy (po ukończeniu terapii nie trzeba już kupować środków do domowej depilacji),
  • mniejszy problem z utrzymaniem higieny (w przypadku dużego owłosienia skóra może się szybciej pocić),
  • bezpieczeństwo zabiegu – depilację laserową wykonuje sprawdzony specjalista (oczywiście w przypadku skorzystania z renomowanego gabinetu) stosując innowacyjny sprzęt,
  • brak bolesności i dyskomfortu – a wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych sprzętów.

? Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa klatki piersiowej – tak czy nie? Oczywiście, że tak! To jedyny tak skuteczny, bezpieczny i komfortowy sposób na osiągnięcie gładkiej skóry. Zapoznaj się z ofertą zabiegów depilacji laserowej na stronie depilacja.pl

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 16
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online