Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a łuszczyca

3 lutego 2021
Depilacja
Spis treści

Czy depilacja laserowa jest możliwa w każdym przypadku? Nie. Istnieje sporo przeciwwskazań do tego zabiegu, o których piszemy poniżej. Jednym z nich jest właśnie łuszczyca. Na czym polega ta choroba i dlaczego stanowi barierę przy metodzie depilacji laserowej? Dokładnie wyjaśniamy temat!

Idealnie gładka skóra na co dzień, bez konieczności sięgania po plastry z woskiem czy maszynkę jednorazową, to marzenie wielu osób. W dzisiejszych czasach jedynym tak skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków jest właśnie depilacja laserem w profesjonalnym salonie. By osiągnąć wymarzony rezultat, trzeba zrealizować kilka lub kilkanaście zabiegów w serii (zależy od rodzaju owłosienia i partii ciała poddanej depilacji). Niestety nie zawsze można sobie pozwolić na tę metodę. 

? Zobacz wideo: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Łuszczyca – na czym polega ta choroba?

Łuszczyca to choroba przewlekła oraz zapalna. Charakteryzuje się występowaniem specyficznych zmian na skórze. Wynikają one z nieprawidłowego oraz nadmiernego rogowacenia się naskórka. Uwarunkowania genetyczne to najczęstszy powód występowania choroby. W Polsce na łuszczycę cierpi około 2 procent populacji. Statystyka przedstawia się podobnie w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. W Azji oraz Afryce chorujących jest mniej. 

Łuszczyca to przede wszystkim choroba skóry. Rzadziej zdarza się, aby objawy występowały np. na paznokciach czy w przypadku stawów. Łuszczyca, wbrew często występującym opiniom, nie jest zakaźna. To choroba przewlekła oraz nawracająca. Atakuje przede wszystkim takie miejsca jak: łokcie, kolana, owłosiona skóra głowy czy większe powierzchnie na skórze chorego. 

Wiele osób przechodzi łuszczycę dość ciężko. Z boku widać „jedynie” zmiany występujące na skórze, tymczasem są one dla pacjentów bardzo uciążliwe i niekomfortowe. Łuszczycy często towarzyszą inne problemy zdrowotne. Są to m.in. choroby układu sercowo-naczyniowego i wątroby, cukrzyca czy otyłość. 

Czy choroby skóry są przeciwwskazaniem do zabiegu z użyciem lasera?

Tak, zdecydowanie – choroby skóry (takie jak np. łuszczyca czy bielactwo) stanowią przeciwwskazanie do depilacji laserowej. W przypadku jakichkolwiek zmian na skórze, ran, silnych podrażnień, przerwania ciągłości naskórka, oparzeń itp. nie można używać lasera. Wszystko to dla bezpieczeństwa pacjenta. 

Jakie są inne przeciwwskazania do zabiegu laserem? Główne ograniczenie to oczywiście ciąża. Poza tym nie można stosować tej metody w przypadku chorób nowotworowych. Nie wykluczają one jednak depilacji laserowej w przyszłości. Okres remisji, po którym można wykonać zabieg, to około 5 lat. Oczywiście wymagana jest stała konsultacja z lekarzem. Warto również pamiętać, że z zabiegu wykluczone są osoby przyjmujące leki światłouczulające/hormonalne. By móc skorzystać z metody depilowania laserem, należy zachować minimum półroczny odstęp pomiędzy zakończeniem kuracji lekami a rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej. Nie powinieneś również decydować się na laseroterapię w przypadku kuracji antybiotykami. 

Co w przypadku osób, które borykają się z problemem wrastania włosów i jego konsekwencjami (podrażnieniem skóry, zaczerwienieniem, stanami zapalnymi)? Depilacja laserowa jest w tym przypadku jak najbardziej możliwa, a nawet wskazana. Okazuje się bowiem, że stanowi ona sposób na walkę z tego typu schorzeniem. Istnieje jednak wiele innych przeciwwskazań m.in. opalenizna czy zażywanie środków, które wywołują nadwrażliwość na światło.

By mieć pewność, że zabieg depilacji laserowej będzie w Twoim przypadku w stu procentach bezpieczny, koniecznie udaj się do renomowanego salonu depilacji laserowej. W przypadku gabinetów depilacja.pl możesz liczyć na w pełni fachową opiekę. Przed każdą laseroterapią odbywa się bezpłatna konsultacja z kosmetologiem, który ocenia stan skóry oraz przeprowadza wywiad medyczny. Ten ostatni jest niezbędny do wykluczenia przeciwwskazań. Specjalista depilacja.pl na pewno nie pominie żadnego istotnego tematu. Zapyta m.in. o choroby skóry. Nawet jeśli nie będziesz ich mieć stwierdzonych, laseroterapeuta sam oceni Twój stan i zauważy ewentualne zmiany. Pamiętaj, by podczas wywiadu medycznego odpowiadać w stu procentach szczerze. 

Przeczytaj również:Mata do akupresury czy depilacja jest przeciwwskazaniem do ich używania?

Depilacja laserowa a łuszczyca – dlaczego nie jest możliwa?

Skóra osoby chorej na łuszczycę wymaga specjalnej pielęgnacji. Na co dzień konieczne jest stosowanie specjalistycznych kremów czy maści, które zmniejszają dyskomfort chorego. Łuszczyca często powoduje duże problemy w funkcjonowaniu. Skóra pokrywa się wykwitami, przez co swędzi i piecze. Jest mocno przesuszona, a co za tym idzie – pęka. Czasami dochodzi również do krwawienia. W przypadku tej choroby depilacja laserowa niestety nie jest możliwa. Może bowiem okazać się bardzo bolesna i jeszcze bardziej nasilić zmiany łuszczycowe. Taki zabieg stanowiłby negatywne przeżycie dla pacjenta, a jego skóra byłaby jeszcze bardziej podrażniona.

Depilacja laserowa a łuszczyca – co w przypadku remisji?

A co, jeśli nastąpi chwilowy zanik objawów? W przypadku łuszczycy często dochodzi do uspokojenia się choroby. Może się nawet wydawać, że pacjent już nie będzie musiał zmagać się z jej objawami. To typowe uśpienie, które niestety zazwyczaj się kończy i zmiany na skórze pojawiają się znowu. Nawet jeśli przykre skutki łuszczycy znikną, depilacja laserowa nie jest możliwa. Mogłaby bowiem spowodować bolesny i błyskawiczny nawrót choroby. 

Zobacz także:Atopowe zapalnie skóry. Jak je rozpoznać?

Depilacja a łuszczyca – jakie metody depilacji będą bezpieczne?

Jak w przypadku występowania łuszczycy skutecznie usuwać owłosienie, aby wszystko przebiegało komfortowo oraz bezpiecznie? Czy w ogóle jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Trzeba tylko wiedzieć, jak odpowiednio podejść do tematu. Najpewniejszą metodą okaże się stosowanie jednorazowej maszynki do golenia. Trzeba jednak pamiętać o podstawowej rzeczy. Jak sama nazwa wskazuje, jednorazowa maszynka do golenia jest… jednorazowa. Niestety wiele osób używa tego narzędzia wielokrotnie. W przypadku łuszczycy jest to jeszcze bardziej niebezpieczne, ponieważ może nasilać objawy. 

Pamiętaj, żeby zawsze golić się bardzo delikatnie i ostrożnie. Przy łuszczycy jest to szczególnie wskazane. Skóra jest wtedy bardzo wrażliwa i łatwo można się skaleczyć. Kremy do golenia czy pianki niekoniecznie będą tutaj stanowiły dobre rozwiązanie. Mogą powodować podrażnienie skóry, ponieważ często zawierają w swoim składzie duże ilości alkoholu. Jak zatem zapewnić skórze poślizg podczas golenia? Świetnie sprawdzi się w tym przypadku olej kokosowy! Doskonale natłuści skórę i ułatwi golenie. Powodzenia!

Jeśli zmagasz się z łuszczycą, pamiętaj, że to nie koniec świata! W dzisiejszych czasach nie brakuje skutecznych sposobów na radzenie sobie z tą niekomfortową chorobą. W tym przypadku depilacja laserowa nie jest możliwa, ale mechaniczne (delikatne i z głową) golenie skóry już tak. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 8
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online