Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a miesiączka

11 lutego 2019
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa a okres – wśród kobiet marzących o gładkiej skórze w okolicach bikini na długo temat, ten budzi wiele kontrowersji. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Rozwiewamy wątpliwości!

Depilacja laserowa a miesiączka – wprowadzenie

Depilacja okolic bikini staje się coraz częściej wykonywanym zabiegiem. Panie doceniają komfort gładkiej skóry w miejscach intymnych – daje to nie tylko wysokie poczucie estetyki, ale przede wszystkim komfort, np. na basenie czy plaży. Owłosienie, które po tradycyjnej depilacji czy goleniu często błyskawicznie odrasta, może być widoczne po rozebraniu się do stroju kąpielowego, o widocznych podrażnieniach skóry nie wspominając. Jest oczywisty sposób, który pomoże zażegnać te problemy. Depilacja laserowa! To rzeczywiście bardzo dobry sposób na pozbycie się nieestetycznego owłosienia z okolic bikini. Laser, szczególnie ten najwyższej jakości, jest bezpieczny i właściwie bezbolesny w użyciu.

Jeżeli decydujesz się na depilację laserową pach, nóg czy innych miejsc na ciele poza strefą intymną, śmiało możesz poddawać się zabiegowi podczas okresu. Miesiączka nie ma tu nic do rzeczy. Inaczej temat wygląda w kwestii depilacji laserowej okolic intymnych. Ten temat wzbudza wiele wątpliwości. Nic dziwnego. W końcu “te dni” raz w miesiącu nie są synonimem miłego czasu. Zazwyczaj (choć nie zawsze) wiążą się z bólem i niemałym dyskomfortem – nie tylko fizycznym, ale także psychicznym. 

Co jednak z zabiegiem depilacji laserowej? Jeżeli planujesz usunąć włoski z okolic intymnych, to musisz zdecydować się na serię zabiegów – jeden nie da Ci oczekiwanego efektu. Oczywistym jest, że ten pierwszy możesz umówić w momencie, gdy nie będziesz mieć miesiączki. Co jednak z kolejnymi zabiegami z serii albo niespodziewanym okresem? Czy wówczas musisz przełożyć wizytę w gabinecie kosmetologicznym? A może jednak zabieg depilacji laserowej podczas okresu Ci nie zaszkodzi?

Dziewczyna na żółtym tle zasłania twarz kalendarzem z zaznaczoną datą miesiączki.

Depilacja laserowa a okres – kiedy zrezygnować z zabiegu?

Warto pamiętać, że depilacja laserowa podczas menstruacji jest możliwa. Laser nie zaszkodzi w żaden sposób organizmowi. Miesiączka nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu. Świetna informacja, prawda? Trzeba jednak podkreślić, że przede wszystkim dla kobiet, które dość lekko przechodzą miesiączkę. Sporo pań nie skarży się na przykre objawy, takie jak ból w podbrzuszu, czy ogólnie poczucie dyskomfortu pod względem fizycznym czy psychicznym. Dla nich zapewne decyzja o zabiegu podczas okresu będzie oczywista. Co jednak wtedy, gdy objawy miesiączki są doskwierające? 

Decyzja o zabiegu jest kwestią indywidualną. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę odporność na ból. Każda osoba wykazuje się różnym poziomem wrażliwości pod tym kątem. Miesiączka to czas, w którym odczuwanie bólu może być znacznie większe niż podczas “normalnych” dni. Zabieg depilacji laserowej zazwyczaj jest bezbolesny, także u kobiet o niskim progu bólu. Czas miesiączki jest jednak specyficzny i warto, byś sama zdecydowała, czy w tych dniach nie wolałabyś jednak odpuścić. Może się okazać, że laser sprawi nieco dyskomfortu, choć normalnie nawet byś go nie poczuła. Nie ma reguły. Może się też okazać, że okres nie sprawi żadnej różnicy podczas zabiegu depilacji laserowej – będziesz czuła się tak samo dobrze, jak w pozostałe dni miesiąca. 

Jest jeszcze jedna kwestia – spadek poziomu estrogenów. Dochodzi do niego w pierwszych dniach krwawienia. Odbija się to na kondycji skóry. Ta staje się o wiele bardziej sucha oraz mocno ściągnięta. Efektem tego może być powstanie niemałych podrażnień, a nawet poparzeń. Często podczas zabiegu depilacji laserowej nie dochodzi jednak do tak przykrych konsekwencji, również wtedy gdy pacjentka ma okres. Możne się jednak okazać, że skóra będzie wykazywać większą wrażliwość niż zwykle. Niekoniecznie jednak musi to być powód do rezygnacji z zabiegu. Zazwyczaj wystarczy zastosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnujących. Najlepiej używać ich przez cały miesiąc, a nie tylko w okresie menstruacji i zabiegu depilacji laserowej. Wówczas przykre skutki zastosowania lasera nie będą miały miejsca.

Jeżeli nie czujesz się dobrze podczas “tych dni”, to przełóż wizytę. Korzystając z usług sprawdzonych salonów, takich jak depilacja.pl, będziesz miała taką możliwość, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Najlepiej jednak zaplanuj wizytę zgodnie z cyklem menstruacyjnym (oczywiście jeżeli Twój okres pojawia się regularnie). Kosmetolodzy radzą, by poddawać się zabiegom tego typu w połowie każdego cyklu. Wówczas będziesz mieć niemal sto procent pewności, że nie odczujesz dyskomfortu czy podrażnień skóry. 

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej podczas miesiączki?

Właściwie w każdym salonie depilacji laserowej możesz zdecydować się na opcję depilacji okolic bikini w różnych wersjach. Opcji jest kilka – podstawowa (najbardziej klasyczna forma usuwania owłosienia – usuwa się tylko te włosy, które wychodzą poza linię bielizny), średnie (usunięcie włosków z pachwin oraz z całego wzgórka), głębokie (pozbycie się dodatkowo owłosienia z warg sromowych oraz szpary pośladkowej). Jak wygląda w tych miejscach temat taki jak depilacja laserowa?

Na początek istotne jest samo przygotowanie – należy zgolić włosy maszynką, najlepiej dzień przed zabiegiem albo rano przed udaniem się do salonu kosmetologicznego. Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza wywiad, wykluczając jeszcze niebezpieczne przeciwwskazania. Następnie pacjentka może odświeżyć/umyć się w łazience, rozbiera się od pasa w dół, zakładając jednorazowe stringi – chyba, że chodzi o depilację głęboką, wówczas odbywa się ona na zupełnie nagim ciele w tym miejscu. Sam proces depilacji nie trwa długo – terapeuta przeprowadza go delikatnie, w intymnej atmosferze.

Czy laser wpływa na miesiączkowanie?

Depilacja laserowa a brak miesiączki? Te dwa tematy nie są ze sobą powiązane. Zabieg laserem, mający na celu usunięcie niepożądanego owłosienia, nie wpłynie negatywnie na cykl menstruacyjny kobiety. Nie musisz się zatem obawiać, że zabieg w jakikolwiek sposób wpłynie na Twoje miesiączkowanie. Samo planowanie zabiegów zgodnie z kalendarzem okresu ma znaczenie tylko pod względem indywidualnym – niektóre kobiety tak źle znoszą “te dni”, że będą wolały odpuścić sobie dodatkowe atrakcje w tym czasie. Jeżeli jednak należysz do grona kobiet, które przechodzą miesiączkę dość lekko, nie obawiaj się planować zabiegu w tym terminie.

Depilacja laserowa a okres – podsumowanie

Depilacja laserowa a okres – czy jeszcze jakieś kwestie związane z tym tematem wzbudzają Twoje wątpliwości? Podejdź do tematu indywidualnie – określ swoje potrzeby i słuchaj swojego organizmu. Każda kobieta inaczej przechodzi okres i każda ma prawo do swojej decyzji dotyczącej terminu zabiegu depilacji laserowej, czy to okolic bikini czy innych stref na ciele. 


Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.92
Ilość ocen: 25
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi