Depilacja laserowa miejsc intymnych a infekcje intymne

Spis treści

1. Depilacja okolic intymnych - na czym polega?

2. Laserowa depilacja miejsc intymnych – o co w tym chodzi?

3. Przeciwwskazania do depilacji laserowej okolic intymnych

4. Tradycyjne metody usuwania włosków z okolic intymnych

5. Golenie miejsc intymnych a infekcje

6. Depilacja laserowa miejsc intymnych a infekcje intymne

Depilacja miejsc intymnych jest dzisiaj zupełnie powszechna i nie wzbudza najmniejszych kontrowersji. Zarówno kobiety jak i mężczyźni wykonują ją z wielu powodów często nie zdając sobie sprawy, że ta może sprzyjać infekcjom intymnym. Dlaczego tak się dzieje i czy działa to również w przypadku depilacji laserowej? Wyjaśniamy.

Usuwanie owłosienia z miejsc intymnych nie wzbudza już najmniejszych kontrowersji. Niechcianych włosków pozbywają się zarówno kobiety jak i mężczyźni w każdym wieku zarówno w domu, jak i profesjonalnie w salonach urody. Niektóre metody są bolesne i niekomfortowe. Wiele z nich może także przyczyniać się do powstawania infekcji. Czy dzieje się tak również w przypadku coraz popularniejszej depilacji laserowej miejsc intymnych? Podajemy szczegóły na ten temat.

depilacja_laserowa_bikini_infekcja_intymna

Depilacja okolic intymnych – na czym polega?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni decydują się na depilację miejsc intymnych z wielu powodów. Przede wszystkim chodzi o względy estetyczne. Włoski, szczególnie te ciemne i grube, nie kojarzą się pozytywnie i mogą powodować dyskomfort na przykład podczas intymnych zbliżeń. Z drugiej strony są zupełnie naturalne i jeżeli ktoś chce przy nich pozostać – nie ma w tym nic dziwnego, ani tym bardziej nieestetycznego. Inny argument dotyczy higieny. Rzeczywiście łatwiej utrzymać czystość okolic bikini, gdy skóra jest gładka. Z drugiej strony, nawet w przypadku depilacji, higiena tych miejsc jest kluczowa. Każdy podejmuje decyzję samodzielnie i każda motywacja jest tutaj jak najbardziej uzasadniona. Warto jednak zwrócić uwagę na ewentualne konsekwencje zdrowotne, o których przeczytasz poniżej.

infekcje_po_depilacji_laserowej

Depilacja okolic bikini to usunięcie niepożądanych włosków albo z całości okolic intymnych, w tym także wnętrza pośladków albo tylko z fragmentu, na przykład nad linią włosów łonowych. Podstawowa depilacja miejsc intymnych to usunięcie włosków z samych pachwin lub pachwin i wzgórka. Wyróżniamy także depilację brazylijską czyli pełną depilację okolic intymnych, która obejmuje pachwiny, wzgórek, wargi oraz szparę pośladkową. To ile włosków chce usunąć ich właścicielka, również zależy od jej indywidualnej decyzji. Nie ma tutaj idealnego rozwiązania. Tak samo nie ma również idealnej metody depilacji. Każda ma swoje plusy i minusy, choć zdecydowanie na tle innych wybija się depilacja laserowa ✅

Laserowa depilacja miejsc intymnych – o co w tym chodzi?

Usuwanie niepożądanego owłosienia metodą laserową jest dzisiaj bardzo popularne. Trudno się temu dziwić – to świetny sposób na całkowite pozbycie się zbędnego owłosienia także z okolic intymnych. Zabieg depilacji laserowej opiera się na wykorzystaniu wiązki lasera, która wnika w głąb skóry i niszczy macierz włosa. Dzielące się w niej komórki macierzyste są odpowiedzialne za fazy wzrostu włosa czyli za tak zwaną fazę anagenu. Laser działa tylko i wyłącznie na cebulki w fazie wzrostu. Nie można zatem usunąć ich wszystkich na stałe podczas jednej wizyty w gabinecie kosmetycznym. Dlatego ważne jest wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej.

Zabieg depilacji laserowej okolic intymnych trwa około 30 minut. Przerwa pomiędzy wizytami w gabinecie medycyny estetycznej powinna wynosić od 4 do 6 tygodni. Przygotowanie do zabiegu nie jest skomplikowane. Na około miesiąc przed pierwszą wizytą okolice intymne należy golić tylko maszynką. Zabronione jest depilowanie włosków pastą cukrową, czy woskiem. Nie należy także się opalać ani korzystać z solarium. Trzeba odstawić także preparaty z retinolem, czy kwasami owocowymi. Na około tydzień przed wizytą w gabinecie kosmetycznym należy przestać przyjmować leki i zioła światłouczulające, w przypadku antybiotyków są to dwa tygodnie. Przed wizytą lub w dniu wizyty trzeba ogolić włoski pozostawiając mały fragment włosów. Ten ostatni pozwoli dobrać specjaliście przeprowadzającemu zabieg odpowiednie parametry urządzenia laserowego.

🎥 Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Przeciwwskazania do depilacji laserowej okolic intymnych

Depilacja laserowa, choć bardzo popularna i łatwo dostępna, nie może być realizowana przez wszystkich. Istnieją bowiem przeciwwskazania do tego zabiegu. Są to przede wszystkim:
– ciąża,
– okres karmienia piersią,
– infekcje bakteryjne,
– infekcje grzybicze,
– infekcje wirusowe,
– bielactwo,
– rybia łuska,
– świeża opalenizna,
– stosowanie leków i ziół światłouczulający,
– choroby przewlekłe w tym choroby nowotworowe, choroby pęcherzowe skóry czy padaczka,
– aktywne infekcje skóry,
– podatność na przebarwienia skóry,
– nadwrażliwość na słońce.

🎥 Zobacz wideo: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Tradycyjne metody usuwania włosków z okolic intymnych

Depilacja laserowa, choć łatwo dostępna i bezpieczna również dla okolic intymnych, nadal wzbudza wiele wątpliwości. Dlatego wiele osób sięga po bardziej tradycyjne metody. Najłatwiej dostępna jest oczywiście maszynka jednorazowa. Wystarczy zmiękczyć włosy na przykład pod ciepłym prysznicem, nałożyć preparat do golenia i wraz z włosem usunąć włoski maszynką. Taka metoda może jednak doprowadzić do silnych podrażnień i wrastania włosków. Poza tym jest to sposób bardzo mało trwały. Włoski odrastają błyskawicznie, nawet tego samego dnia. Usuwanie wosku z pastą cukrową może być za to bardzo bolesne. Efekty też nie są trwałe – zazwyczaj owłosienie odrasta po kilkunastu dniach.

zapalenie_mieszkow_wlosowych_problem_kobiet

Przeczytaj również: Wstydliwy problem wielu Polek- zapalenie mieszków włosowych

Golenie miejsc intymnych a infekcje

Wróćmy do tematu zdrowia miejsc intymnych w kontekście usuwania włosków. Decydując się na metody powodujące podrażnienia, tak jak na przykład usuwanie włosów maszynką do golenia, musisz liczyć się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju infekcji pochwy. Skóra zostaje bowiem naruszona i przez to jest bardzo podatna na działanie bakterii. Dlatego jeżeli usuwasz włoski z okolic bikini, zadbaj o profilaktykę zakażeń intymnych. Specjaliści zalecają między innymi stosowanie probiotyku ginekologicznego, który w kilka dni zakwasi środowisko pochwy. Dlaczego to takie ważne? Kwaśna fermentacja powoduje przemianę obecnych w pochwie związków węgla na kwas mlekowy. Dzięki temu w drogach rodnych powstaje niskie pH, które jest w tym przypadku bardzo wskazane. Kwaśny odczyn pochwy chroni przed infekcjami intymnymi. Sięgając po preparaty do higieny intymnej sięgaj po takie, które w swoim składzie zawierają kwas mlekowy.

Depilacja laserowa miejsc intymnych a infekcje intymne

Decydując się na depilację laserową miejsc intymnych raczej nie musisz obawiać się ryzyka infekcji. Jest to bowiem bardzo bezpieczna metoda, która rzadko wywołuje podrażnienia. Ewentualnie skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale stan ten mija wręcz błyskawicznie. Depilacja laserowa nie powoduje również wrastania włosków. Jeżeli często miałaś z tym problem, na przykład przy okazji depilacji woskiem, depilatorem lub jednorazową maszynką do golenia, to jest to metoda dla Ciebie. Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze, oszczędzając przy tym 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

depilacja_laserowa_promocja_rabat