Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa pach – warto czy nie warto?

19 marca 2022
Depilacja
Spis treści

Czy depilacja laserowa pach boli? Skóra w tym miejscu na ciele jest przecież bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień. To jedno z podstawowych pytań zadawanych przez osoby zainteresowane trwałym usunięciem owłosienia z tej części ciała. Depilacja laserowa skóry pod pachami to bardzo dobry, skuteczny zabieg, który nie boli, szczególnie gdy będziemy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Ale o tym za chwilę.

Gładka skóra pod pachami – skuteczny sposób

Łydki to niewątpliwie część ciała najczęściej poddawana zabiegowi depilacji laserowej. Trudno się dziwić – to właśnie włoski na nogach są bardzo widoczne. Po goleniu błyskawicznie odrastają, a usuwanie ich plastrami wosku sprawia duży ból i bardzo często pozostawia ślady w postaci nieestetycznych kropek. Zawsze gładkie łydki to po prostu większy komfort na co dzień i… możliwość podejmowania spontanicznych decyzji, np. o wyjeździe czy wyjściu na basen. Kolejna partia ciała, której gładkość także decyduje o naszym samopoczuciu, to niewątpliwie pachy. Nie tylko u kobiet włoski w tym miejscu są powodem do dyskomfortu, a nawet wstydu. Codzienne pilnowanie, by skóra w tej partii ciała była gładka, a ślady po włoskach niewidoczne, to nierzadko prawdziwa udręka. A czasem wręcz jest to niewykonalne – skóra tu jest niezwykle wrażliwa, delikatna. Każda bardziej inwazyjna ingerencja zostawia ślady i ból. 

Dla kogo depilacja laserowa pach?

Gładka skóra pod pachami każdego dnia to nie tylko duża wygoda, ale też brak straty czasu i unikanie ciągłego stresu (zerkanie co chwilę i dotykanie się w tym miejscu, a czy aby na pewno włoski już nie odrastają… Znacie to? Nic fajnego!). Depilacja laserowa pach polecana jest przede wszystkim tym osobom, których włosy są ciemne, mocne i gęste. Nie da się ukryć, że owłosienie w tej części ciała u wielu osób jest właśnie takie (także u osób z jasną karnacją i jasnymi włosami). Z drugiej strony osoby, które „cieszą się” mniej intensywnym zarostem pod pachami także mogą pomyśleć o zabiegu depilacji laserowej. Wówczas powinny jednak skorzystać z salonów depilacja.pl, w których stosowane są nowoczesne technologie. To nowe urządzenie, stworzone przez zespół depilacja.pl, które całkowicie niweluje ból podczas zabiegu usuwania włosów pod pachami i które skutecznie depiluje również owłosienie jaśniejsze i mniej kłopotliwe.

Depilacja laserowa pach – plusy

Depilacja laserowa skóry pod pachami to tak naprawdę dobre rozwiązanie dla każdego. Warto jednak powiedzieć, że z tego typu zabiegów bardzo często korzystają tancerze, sportowcy i osoby publiczne, czyli osoby, które często eksponują ciało i nie chcą odczuwać stresu związanego z szybko odrastającym owłosieniem. Dodajmy jednak, że wygląda i estetyka to jedno, ale przecież gładka skóra jest bardziej higieniczna. Po prostu łatwiej o nią zadbać i finalnie mniej się pocimy. To jeden z głównych argumentów wśród panów, którzy jak się okazuje, coraz częściej goszczą w salonach urody, by skorzystać z depilacji laserowej.

Depilacja laserowa pach a podrażnienia

Nie jest tajemnicą, że skóra pod pachami jest wyjątkowo delikatna, cienka i skłonna do podrażnień. Widać to u wielu osób tuż po goleniu. Zaczerwienienia, dyskomfort, a nawet silny ból. To sprawia, że wiele osób ma obawy przed depilacją laserową pach, obawiając się, że w tym przypadku wszystkie te dolegliwości zwiększą swoją intensywność.

Zalecenia po depilacji pach

Po depilacji pach warto oszczędzać skórę. Nie stosujemy produktów na bazie alkoholu, ani żadnych złuszczających. Warto również odstawić mydło, które ma właściwości mocno wysuszające. Zamiast tego korzystamy z kosmetyków łagodzących podrażnienia, takich jak Panthenol czy Bepanten. Do miesiąca po zabiegu pilnujemy by unikać słońca, jeżeli jednak nie jest to możliwe – skórę pod pachami dokładnie smarujemy kremem z wysokim filtrem (najlepiej 50+)

Czy depilacja laserowa pach jest trwała?

Jak długo po zabiegu nie musimy martwić się o nowe włoski pod pachami? To także jedno z najczęściej zadawanych pytań w kwestii depilacji laserowej. Przede wszystkim musimy pamiętać, że jeden zabieg nie wystarczy – musimy wykonać ich co najmniej kilka, a ile dokładnie, to dowiemy się od kosmetologa, który będzie dokonywał depilacji (a przedtem zada nam dużo ważnych pytań, by m.in. wykluczyć zagrożenia związane z przeciwwskazaniami do zabiegu). Trwałość depilacji laserowej pach i innych części ciała zależy od konkretnej osoby i jej indywidualnych uwarunkowań. Najprawdopodobniej uda się jednak zredukować nawet 95% włosów. Już po pierwszym zabiegu odrastające włoski będą słabsze, a co za tym idzie mniej uciążliwe. 

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej pach?

Kolejne ważne pytanie na liście! Seria zabiegów laserem mających na celu trwałe pozbycie się owłosienia pod pachami na stronie depilacja.pl kosztuje 1599 zł. To suma, która dzieli od codziennie gładkiej skóry pod pachami bez bólu i podrażnień. Chyba warto, prawda? :) 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 9
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online