Depilacja laserowa rąk i jej efekty

Spis treści

1. Usuwanie włosów z rąk – tak czy nie?

2. Depilacja laserowa rąk – przed zabiegiem

3. Laserowa depilacja rąk – przebieg zabiegu

4. Depilacja laserowa rąk – efekty

5. Depilacja rąk laserem – opinie pacjentów

6. Depilacja laserowa rąk – podsumowanie tematu

Wiele kobiet i mężczyzn zastanawia się nad tym, czy depilacja laserowa rąk ma sens. Najczęściej obawiają się tego, że pożądany przez nich efekt nie zostanie osiągnięty. Poniższy opis sugeruje, że warto wziąć tę opcję pod uwagę!

Zastanawiasz się nad zabiegiem depilacji rąk? Poniższy opis z pewnością przekona Cię do tego, że warto się na niego zdecydować! Włosy na rękach zazwyczaj nie są specjalnie uciążliwe, jednak wizja całkowicie gładkiej skóry utrzymującej się do końca życia wydaje się być kusząca.

Usuwanie włosów z rąk – tak czy nie?

Czy warto usuwać włosy z rąk? Co do depilacji czy golenia takich miejsc na ciele jak uda, łydki, pachy czy okolice bikini nikt nie ma wątpliwości. Pojawiają się jednak przy usuwaniu włosków z rąk. Szczególnie dyskutują na ten temat panie. Kobiety zastanawiają się, po co depilować ręce, skoro włosy w tym miejscu nie sprawiają większego kłopotu. Często jednak występują w tej części ciała i to w dużych ilościach, jednak zazwyczaj są mało widoczne i co za tym idzie – mało uciążliwe.

Mnóstwo pań, szczególnie tych, które już skorzystały z zabiegu depilacji laserowej, podkreśla, że nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej mogą pochwalić się delikatnymi włoskami. Często są one grube i mocno czarne. Dodatkowo, nawet pojedyncze włoski, cienkie i delikatne mogą być denerwujące. Dlaczego wtedy nie skorzystać z nowoczesnej i w dodatku bezpiecznej metody, która zapewni całkowicie gładką skórę bez zaczerwienienia i podrażnień?

Depilacja laserowa to świetny krok w stronę komfortowego, codziennego życia bez dyskomfortu. Dzięki tej metodzie można pozbyć się włosów z przedramion, ramion czy dłoni raz na zawsze. Na czym polega zabieg depilacji laserowej? Wiązka lasera przenikając przez skórę, niszczy cebulkę włosa. Energia, którą wytwarza urządzenie, pochłaniana jest przez obecną we włosach melaninę, czyli barwnik nadający kolor naszym włosom i skórze. Ta w kolejnym kroku zamieniana jest na energię termiczną, która bezpowrotnie uszkadza cebulkę włosa.

Z depilacji laserowej skorzystała 30-letnia Kamila, która odkąd pamięta, zmagała się z uciążliwymi włoskami na rękach. W jej przypadku, włoski nigdy nie były specjalnie mocne czy grube. Były jednak czarne, dlatego jako mała dziewczynka i nastolatka wstydziła się zakładać koszulki z krótkim rękawem. Od najmłodszych lat podkradała tacie maszynkę jednorazową i próbowała zgolić włosy. Jednak zazwyczaj kończyło się to fiaskiem. Włoski natychmiast odrastały i w dodatku stawały się mocniejsze. Nie to było jednak najgorsze. Skóra Kamili po goleniu była zaczerwieniona, podrażniona, a nawet bolesna. O depilacji laserowej słyszała już dawno. Wiele jej koleżanek usunęło w ten sposób owłosienie z nóg i pach. Dlatego w końcu podjęła decyzję o tym, by poddać swoje ręce tej metodzie. Jak poszło? Sprawdź poniżej.

Depilacja laserowa rąk – przed zabiegiem

Kamila skorzystała z usług depilacja.pl. Zanim rozpoczęła serię zabiegów, umówiła się na bezpłatne spotkanie konsultacyjne z laseroterapeutą (też możesz to zrobić TUTAJ). Kosmetolog przeprowadził wywiad medyczny, aby upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu (np. czy Kamila nie jest w ciąży, czy nie ma zbyt opalonej skóry, czy nie przyjmuje leków światłouczulających).

Specjalista ocenił stan włosów i skóry, a następnie przeprowadził tzw. próbę laserową, by przekonać się, jak Kamila zareaguje na zabieg. Wszystko przebiegło pomyślnie i bezboleśnie, a pacjentka zadała specjaliście wszystkie nurtujące ją pytania.

Kosmetolog zalecił przeprowadzenie 4-5 zabiegów w konkretnym harmonogramie (istotne są przerwy pomiędzy sesjami, ok. 4-6 tygodniowe). Depilacja laserowa wymaga bowiem kilku sesji, gdyż podczas jednej wizyty usuwana jest tylko część włosów – akurat ta, w której włoski znajdują się w fazie wzrostu.

Przed pierwszym (i każdym kolejnym) zabiegiem Kamila dokładnie myła skórę, która miała być poddana zabiegowi. Nie stosowała też żadnych kosmetyków i innych środków (np. antyperspirantów). To ważne, by stosować się do wszystkich zaleceń przed zabiegiem. Wszystko to zalecane jest w celu uzyskania pożądanego efektu i oczywiście w trosce o bezpieczeństwo pacjenta. Kamila nie poddawała się także opalaniu na kilka tygodni przed pierwszą wizytą w gabinecie depilacja.pl. Opalona skóra stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – laser nie przedostanie się przez opaleniznę, co może doprowadzić nawet do poparzeń.

Laserowa depilacja rąk – przebieg zabiegu

Każdorazowy zabieg trwał około 30 minut. Laseroterapeuta przeprowadzał go z największą ostrożnością i delikatnością, cały czas będąc w kontakcie z pacjentką, dopytując, czy nie odczuwa ona bólu bądź dyskomfortu. Kosmetolog zastosował laser SPEC3 Hybrid – to nowatorskie urządzenie stosowane tylko i wyłącznie w salonach depilacja.pl.

Jest to najnowsza technologia wykorzystywana w depilacji laserowej. Łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo-yagową w jednym. Dzięki wykorzystywaniu tych trzech długości fal charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w przypadku wszystkich fototypów skóry. Dlatego usuwanie włosków Kamili, które są dość delikatne, odbyło się w stu procentach skutecznie, bezpiecznie oraz bez bólu.

Po każdym zabiegu należało odczekać około 4-6 tygodni. W tym czasie Kamila nie mogła opalać skóry. Przeprowadzono 5 zabiegów, a po ostatnim z nich, Kamila nadal musiała pamiętać, by się nie opalać – nie tylko poddając się kąpieli w naturalnych promieniach słońca, ale też w solarium. Skóra była bowiem bardzo delikatnie podrażniona, a wystawianie jej na działanie promieni UV, mogło spotęgować te dolegliwości.

Depilacja laserowa rąk – efekty

Już po pierwszej wizycie w salonie pacjentka zauważyła, że po ok. 2-3 tygodniach wypadło jej ok. 20-30 procent włosków. Kolejne zabiegi owocowały jeszcze lepszymi rezultatami, aż wreszcie udało się osiągnąć efekt, który był pożądany, czyli całkowicie gładką skórę na rękach.

Depilacja rąk laserem – opinie pacjentów

Co o całym procesie sądzi Kamila?

Jeżeli ktoś kiedyś zapyta mnie, jak depilować ręce, to od razu powiem, że sens ma tylko i wyłącznie depilacja laserowa. Żałuję, że przez lata goliłam ręce zwykłymi maszynkami. To było bardzo uciążliwe, bo włoski niemal natychmiast odrastały. Do tego skóra cały czas była zaczerwieniona, pojawiały się kropki, pęcherzyki i ranki. Koszmar! Bałam się, że depilacja laserowa będzie bolesna, tymczasem właściwie w ogóle nie odczułam dyskomfortu (ewentualnie po zabiegu bardzo delikatne pieczenie, ale zupełnie nie było to uciążliwe). Minęło kilka tygodni od ostatniego zabiegu, a skóra na moich rękach naprawdę jest gładka i bez włosków. Marzenia się spełniają, nie sądziłam, że to będzie takie proste! Jeśli zastanawiasz się nad kosztami, to pomyśl, jak drogie jest wieczne golenie się czy depilowanie domowymi sposobami. Od teraz tylko laserowa depilacja rąk! Cena jest bardzo atrakcyjna – ja płaciłam ok. 150 zł za jeden zabieg, a teraz mam spokój na długie lata. Żeby nie zepsuć świetnego efektu, wykonam jeszcze kilka pojedynczych zabiegów przypominających, ale myślę, że tylko raz na rok – opowiada Kamila.

Depilacja laserowa rąk – podsumowanie tematu

Już wiesz, że depilacja laserowa rąk ma sens. Kamila (i wiele innych pacjentek depilacja.pl) to potwierdza. A czy włoski na Twoich rękach są uciążliwe? Masz pytania lub wątpliwości na ten temat? Zgłoś się do depilacja.pl i umów się na bezpłatną konsultację. Powodzenia!