Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa twarzy mężczyzn - jak wygląda zabieg?

12 czerwca 2023
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Codzienne golenie to dla wielu Panów przykry obowiązek. Na szczęście laserowe usuwanie zarostu na twarzy u mężczyzn jest możliwe. Zabieg ten jest nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Opowiemy Wam dziś o nim, abyście poznali wszystkie zalety depilacji twarzy!

Mężczyźni, którzy zdecydowali się na golenie zarostu, są zmuszeni do codziennego usuwania włosów z twarzy przy pomocy maszynek lub golarek elektrycznych. Jest to czasochłonne i bardzo często powoduje podrażnienia oraz wrastanie włosków. Nietrudno też o stany zapalne i blizny. Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa twarzy mężczyzn. Dziś opowiemy na czym ona polega, jakich efektów możecie się spodziewać oraz jakie części twarzy i szyi mogą zostać poddane depilacji laserowej. Wyjaśnimy też, czemu jest to rozwiązanie o wiele korzystniejsze dla zdrowia i wyglądu skóry.

Depilacja laserowa twarzy u mężczyzn - co można depilować?

Laserowe usuwanie włosków na twarzy może objąć dowolną część, z której chcecie na stałe pozbyć się zarostu. Mogą to być policzki, okolice ust, baczki, linia kości policzkowych oraz część szyi. Współczesne lasery są wyjątkowo bezpieczne do tego stopnia, że można nimi operować nawet w bliskiej odległości od oczu. Profesjonalne salony depilacji laserowej wyposażone są w specjalistyczne okulary chroniące wzrok, które osłaniają oczy pacjenta i kosmetologa przez cały czas trwania zabiegu. Dzięki specjalnej powłoce nie przepuszczają skoncentrowanych wiązek światła. Dodatkowo lasery, takie jak SPEC3 Hybrid, posiadają nakładkę chłodzącą, a do zabiegu używa się specjalnego żelu, który dodatkowo zapobiega przegrzaniu skóry i nieprzyjemnym odczuciom bólowym.

undefined

Przeczytaj również: Rodzaje zarostu u mężczyzn - jak dopasować do kształtu twarzy?

Depilacja laserowa twarzy mężczyzn - wszystko o zabiegu 

Pierwszym krokiem w przygotowaniu do depilacji laserowej twarzy u mężczyzn będzie konsultacja z ekspertem kosmetologii. Podczas wizyty omówicie możliwe przeciwwskazania do zabiegu, spodziewane efekty oraz sposób przygotowania skóry bezpośrednio przed naświetlaniem. 

Depilacja laserowa – twarz przed zabiegiem

Przed rozpoczęciem depilacji laserowej skórę poddawaną zabiegowi należy dokładnie ogolić. Włoski należy jedynie przyciąć tuż przy powierzchni ciała. Nie należy usuwać ich z cebulkami ani rozpuszczać kremami do depilacji. To w nich zgromadzona jest największa ilość melaniny, dzięki której energia świetlna zamienia się w termiczną i doprowadza struktury włosa do rozpadu. Pamiętajcie, że depilacji laserowej nie wykonuje się na opalonej skórze. Z zabiegami należy wstrzymać się do czasu, gdy poziom melaniny w tkankach wróci do normy.

Laserowe usuwanie zarostu na twarzy u mężczyzn – jak przebiega?

Kosmetolog oczyszcza całą powierzchnię skóry, która będzie poddana depilacji laserem. Zachowanie higieny chroni przed pojawieniem się stanów zapalnych i podrażnień. Następnie na skórę nałożony zostanie hipoalergiczny żel chłodzący, który dodatkowo chłodzi skórę, ale też ułatwia gładkie poruszanie głowicą lasera po powierzchni ciała. Po zabezpieczeniu oczu specjalnymi okularami kosmetolog rozpoczyna emisję wiązek światła, które podnoszą temperaturę wewnątrz struktur podskórnych, doprowadzając do przypalenia cebulki i obumarcia samego mieszka włosowego.

Depilacja laserowa twarzy - na ile starcza?

undefined

Przeczytaj również: Depilacja laserowa brody – męska strona depilacji

Depilacja laserowa twarzy - czy jest skuteczna?

Zabiegi usuwania zarostu są wyjątkowo skuteczne. Powodzenie depilacji laserowej u mężczyzn jest jednak zależne od prawidłowo dobranego lasera oraz prawidłowej gospodarki hormonalnej. Do włosów jasnych należy zastosować silniejsze wiązki światła - zbyt słaby laser nie będzie w stanie wychwycić tych cząsteczek i tym samym dostatecznie uszkodzić mieszka włosowego. W przypadku nadprodukcji testosteronu konieczne może okazać się wykonywanie depilacji przypominającej co kilka miesięcy.

Depilacja laserowa twarzy - efekty, których możesz się spodziewać 

Pierwsze efekty depilacji laserowej twarzy będą widoczne już na samym starcie. Skóra będzie gładka przez około 6 tygodni, czyli przez okres cyklu wzrostu włosów. Jak wiecie, nie wszystkie mieszki włosowe u człowieka są aktywne w tym samym czasie. W tych, które zostały zniszczone podczas emisji wiązek światła, nie wytworzy się kolejna cebulka włosowa. Po każdej kolejnej serii depilacji laserowej twarzy po kilku tygodniach będzie wyrastało zdecydowanie mniej włosów, aż do całkowitego ich zaniku. W przypadku mężczyzn o włosach blond lub w kolorze jasnego blondu, na twarzy mogą pojawiać się drobne, prawie niewidoczne włoski, które łatwo usunąć. Już w ciągu zaledwie kilku dni od zabiegu skóra będzie gładka, a po włosach nie pozostaną nawet ślady.

Ze względu na mechanizm działania depilacji laserowej, twarz tuż po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, chociaż takie objawy zdarzają się rzadko. W takim przypadku wystarczą chłodne okłady oraz kosmetyki z witaminami A i E, które nie zwierają wysuszającego alkoholu. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać opalania, również w solarium. Przez kilka dni na skórze poddanej działaniu wiązek światła będą widoczne czarne punkty. Jest to całkowicie naturalne następstwo laserowej depilacji twarzy. Są to pozostałości przypalonych włosów, które w krótkim czasie zostaną samoistnie wypchnięte przez struktury skóry. Nie ma potrzeby wykonywania peelingów ani tym bardziej wyciskania ciemnych śladów. Wystającym włoskom możecie pomóc przy pomocy zwykłej czystej pęsety, można się ich łatwo pozbyć również dzięki delikatnemu pocieraniu skóry bawełnianym ręcznikiem.

Czy depilacja laserowa twarzy jest dla Ciebie? 

Wiecie już, jak wygląda laserowe usuwanie zarostu na twarzy u mężczyzn. Jeśli macie dość codziennego porannego golenia, zaczerwienionej i piekącej skóry oraz wciąż wyskakujących czerwonych krostek, depilacja laserowa twarzy dla mężczyzn będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Nasi eksperci są gotowi do udzielenia odpowiedzi na każde nurtujące Was pytanie oraz do zaprezentowania, jak depilacja laserowa działa na Waszą skórę twarzy. Aby umówić się na bezpłatną konsultację w jednym z naszych salonów Depilacja.pl, wystarczy do nas zadzwonić i wybrać dogodny termin.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online