Kiedy pojawiają się pierwsze włoski na ciele?

Cały proces dojrzewania, jak i jego faktyczne rozpoczęcie zależne jest przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji. Spory wpływ mają na to uwarunkowania genetyczne oraz posiadana gospodarka hormonalna i karnacja. U dziewczynek pierwsze owłosienie zazwyczaj pojawia się w okolicach 12-13 roku życia. Włoski zaczynają być powoli widoczne na nogach, pod pachami, a następnie w okolicach bikini. Zdarza się jednak, że już dziesięciolatki zaczynają borykać się z problemem znacząco widocznego na ciele owłosienia.

    U chłopców cały proces następuje nieco później, bo w okolicach 13-15 roku życia, jednak i tutaj nie należy kierować się żadnymi konkretnymi regułami. Najpierw owłosienie pojawia się w sferze intymnej, a następnie na klatce piersiowej, nogach i rękach. Mniej więcej po upływie dwóch lat od momentów wystąpienia pierwszych włosków, u chłopców zaczyna powoli pokazywać się zarost na twarzy.

Depilacja laserowa od jakiego wieku?

    Młode osoby decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia najczęściej w momencie, kiedy włoski zaczynają im faktycznie przeszkadzać i powodują znaczący dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Warto zauważyć, że pierwsze golenie maszynką sprawi, że odrastające włoski staną się dużo ciemniejsze, a co za tym idzie bardziej widoczne na skórze. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj wykonanie zabiegu przy użyciu lasera.

    Depilacja laserowa u dzieci z pewnością nie jest jednak wskazana, ze względu na całkowicie rozregulowaną gospodarkę hormonalną podczas dorastania. Ponadto, dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna, a co za tym idzie bardziej skłonna do podrażnień i zaczerwienień.

    Spokojnie z tej metody likwidacji włosków mogą jednak skorzystać nieco starsze osoby. Depilacja laserowa dla nastolatków może być skutecznie przeprowadzona, jednak za wcześniejszą zgodą rodziców. W przypadku dziewczynek warto jednak zaczekać do momentu, aż zaczną one regularnie miesiączkować, ponieważ burza hormonalna może doprowadzić do tego, że usunięte owłosienie znowu pojawi się na wydepilowanym miejscu.

wnetrze salonu depilacja.pl Warszawa Mokotow

    Rodzice, którzy chcą wspomóc swoją pociechę w walce z bujnym owłosieniem mogą więc spokojnie wybrać depilację laserową. Zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny, dlatego nie trzeba obawiać się o wystąpienie nieprzewidzianych powikłań nawet w przypadku niezwykle młodych osób. Aby jednak w pełni zadbać o bezpieczeństwo w trakcie sesji naświetleń, należy wybierać wyłącznie wyspecjalizowane salony kosmetyczne. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj skorzystanie z usług gabinetów Depilacja.pl ! Te znajdujące się w całej Polsce salony, szczególnie dbają o to aby depilacja laserowa u nastolatkówprzeprowadzana była wyłącznie w komfortowych warunkach. Nowoczesny sprzęt oraz niezwykłe doświadczenie personelu sprawią, że zabieg usuwania zbędnego owłosienia okaże się niezwykle skuteczny. Zapraszamy do kontaktu!