Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa u nastolatków – czy młode osoby mogą poddać się zabiegowi?

5 czerwca 2019
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Okres dojrzewania to czas, kiedy na ciele zaczyna pojawiać się coraz bujniejsze owłosienie. Wiele młodych osób szuka skutecznych sposobów, aby się go pozbyć. Czy depilacja laserowa to zabieg przeznaczony tylko dla dorosłych? Czy mogą z niego korzystać także dzieci i nastolatkowie? Przedstawiamy szczegóły na ten temat.

Okres dojrzewania stanowi jeden z najbardziej burzliwych etapów życia każdego człowieka. To właśnie wtedy nasze ciało intensywnie się rozwija i z dnia na dzień pojawiają się widoczne oznaki wchodzenia w dorosłość. Z pewnością jednym z pierwszych przejawów dojrzewania są widoczne włoski na ciele, szczególnie na nogach i pod pachami. Z czasem owłosienie zaczyna się robić coraz mocniejsze oraz ciemniejsze często przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu nastolatka. Młode osoby zaczynają więc powoli myśleć o pierwszych sposobach walki z niechcianymi włoskami. Czy jednak nastolatkowie mogą poddawać się zabiegowi? Od ilu lat depilacja laserowa jest możliwa? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Depilacja laserowa od jakiego wieku pojawiają się włoski na ciele?

Cały proces dojrzewania, jak i jego faktyczne rozpoczęcie, zależne są przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji. Duży wpływ mają na to uwarunkowania genetyczne oraz gospodarka hormonalna i karnacja. U dziewczynek pierwsze owłosienie pojawia się zazwyczaj w okolicach 12-13 roku życia. Włoski powoli zaczynają być widoczne na nogach, pod pachami, a następnie w okolicach bikini. Zdarza się jednak, że już dziesięciolatki mają bardzo widoczne owłosienie.

U chłopców cały proces następuje nieco później, bo w okolicach 13-15 roku życia, jednak i tutaj nie należy kierować się żadnymi konkretnymi regułami. Najpierw owłosienie pojawia się w sferze intymnej, a następnie na klatce piersiowej, nogach i rękach. Mniej więcej po upływie dwóch lat od momentu wystąpienia pierwszych włosków, u chłopców zaczyna powoli pokazywać się zarost na twarzy.

Przeczytaj równieżDepilacja laserowa pach – efekty przed i po!

Najpopularniejsze metody usuwania włosków przez nastolatków

Młodzi ludzie często od samego początku, gdy tylko na ich ciele pojawią się włoski, sięgają po różne metody golenia i depilacji. A tych jest całkiem sporo. Niewątpliwie do najpopularniejszych należy stosowanie jednorazowej maszynki do golenia. To tani sposób (dlatego cieszy się takim zainteresowaniem) i dość szybki w realizacji. Niestety po goleniu włoski szybko odrastają (w niektórych przypadkach nawet tego samego dnia) i często są jeszcze twardsze, ciemniejsze i bardziej gęste niż wcześniej.

A co z plastrami z woskiem? Tutaj efekt utrzymuje się dłużej, ale jest to metoda bardzo bolesna i już nieco droższa. Podobnie wygląda to w przypadku kremów do depilacji (które mogą też bardzo podrażniać skórę) czy past cukrowych. Sporo nastolatków sięga także po depilatory elektryczne. Nie u wszystkich się jednak sprawdzają, a dodatkowo są bardzo drogie. 

Powyższe metody mają sporo minusów przede wszystkim nie dają trwałych efektów. Takie zapewnia depilacja laserowa. Jest ona jednak stosunkowo droga i najczęściej wymaga kilku spotkań. Niemniej jednak zapewnia gładką skórę na stałe, co w dłuższej perspektywie czasowej pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Poza tym nie jest to bolesna metoda, nie podrażnia skóry i – co ważne w przypadku wielu pacjentów pozwala raz na zawsze pożegnać się z dolegliwością wrastających włosków. 

Od ilu lat jest depilacja laserowa?

Młode osoby decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia najczęściej w momencie, kiedy włoski zaczynają im faktycznie przeszkadzać i powodują znaczący dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Warto zauważyć, że pierwsze golenie maszynką sprawi, że odrastające włoski staną się dużo ciemniejsze, a co za tym idzie bardziej widoczne na skórze. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj wykonanie zabiegu przy użyciu lasera.

Depilacja laserowa u dzieci z pewnością nie powinna być przeprowadzana ze względu na całkowicie rozregulowaną gospodarkę hormonalną podczas dorastania. Ponadto, dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna, a przy tym bardziej skłonna do podrażnień i zaczerwienień.

Z tej metody likwidacji włosków mogą jednak skorzystać nieco starsze osoby. Depilacja laserowa u nastolatków może być skutecznie przeprowadzona, jednak za wcześniejszą zgodą rodziców. Czy depilacja laserowa u 13-latki jest zatem możliwa? W przypadku dziewczynek warto zaczekać do momentu, aż zaczną one regularnie miesiączkować, ponieważ burza hormonalna może doprowadzić do tego, że usunięte owłosienie znowu pojawi się na wydepilowanym miejscu.

Nastolatka w szortach siedzi na longboardzie na chodniku.

Przeczytaj także: Depilacja zero waste – jak depilacja laserowa dba o ekologię?

Depilacja laserowa – od ilu lat jest możliwa?

Jedną z najskuteczniejszych metodą radzenia sobie z niechcianym owłosieniem jest depilacja laserowa. Wiek może być jednak przeszkodą do wykonania zabiegu. Czy osoba, która chce poddać się depilacji laserowej, musi mieć ukończone 18 lat? Formalnie nie. Warto jednak, by niepełnoletni pacjent zgłosił się do gabinetu z rodzicem, ewentualnie z upoważnieniem od opiekuna. Zresztą o wszelkich formalnościach poinformuje dana placówka przed umówieniem się na konkretną wizytę.

Depilacja laserowa – wizyta konsultacyjna

Niezależnie od tego, czy pacjent ma ukończone 18 lat, przed rozpoczęciem serii zabiegów musi umówić się na wizytę konsultacyjną. Tak przynajmniej odbywa się to w salonach Depilacja.pl. Takie spotkanie można zarezerwować bezpłatnie na stronie internetowej depilacja.pl. Podczas wizyty kosmetolog oceni stan skóry, porozmawia z pacjentem o oczekiwanych rezultatach i zada pytania o zdrowie. Tak zwany wywiad medyczny jest niezbędny, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. 

Tych ograniczeń jest całkiem sporo, niektóre są czasowe, a niektóre trwałe (już na zawsze pozbawiają pacjenta możliwości skorzystania z depilacji laserowej). Do tych pierwszych zaliczamy: ciążę, okres karmienia piersią, przyjmowanie ziół światłouczulających, rany na skórze i wiele innych. Bezwzględne przeciwwskazania to m.in. przebyte nowotwory. W razie wątpliwości kosmetolog pomoże określić, czy dana dolegliwość stanowi barierę przed dokonaniem zabiegu.

Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Depilacja laserowa u nastolatków – ile kosztuje?

Cena depilacji laserowej to dla młodych ludzi, którzy często nie posiadają jeszcze własnych pieniędzy, szczególnie ważny temat. W salonach Depilacja.pl warto korzystać przede wszystkim z pakietów i serii zabiegów wówczas koszt pojedynczej wizyty jest bardzo atrakcyjny. Na przykład cena pakietu SOFT (pachy+bikini) to 349 zł (jednorazowy zabieg depilacji laserowej dwóch części ciała). Warto również sprawdzić dostępne promocje w razie pytań czy wątpliwości obsługa Depilacja.pl jest do dyspozycji.

Rodzice, którzy chcą wspomóc swoją pociechę, mogą więc spokojnie wybrać depilację laserową. Zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny, dlatego nie trzeba obawiać się o wystąpienie nieprzewidzianych powikłań nawet w przypadku niezwykle młodych osób. Aby jednak w pełni zadbać o bezpieczeństwo w trakcie sesji naświetleń, należy wybierać wyłącznie wyspecjalizowane salony kosmetyczne. 

Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj skorzystanie z usług gabinetów Depilacja.pl! Znajdujące się w całej Polsce salony szczególnie dbają, aby depilacja laserowa u nastolatków była przeprowadzana wyłącznie w komfortowych warunkach. Nowoczesny sprzęt oraz niezwykłe doświadczenie personelu sprawią, że zabieg usuwania zbędnego owłosienia okaże się niezwykle skuteczny. Zapraszamy do kontaktu i umówienia bezpłatnej wizyty testowej!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.52
Ilość ocen: 42
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Em-spec
Wszystkie
Nowinki
Technologia
Pielęgnacja
Endermologia
Depilacja
Ciekawostki

Najnowsze artykuły

Nowa strona internetowa Depilacja.pl!
Już jest! Nowa odsłona strony internetowej Depilacja.pl. Mamy dla Was, Drogie Klientki i Drodzy Klienci, jeszcze bardzie...
Niedobór witaminy D - jak dbać o odpowiedni poziom witaminy ...
Czy wiesz, że niedobór witaminy D może okazać się groźny dla Twojego zdrowia fizycznego i psychicznego? To w dzisiejszyc...
Cellulit u nastolatków – czym jest i jak z nim walczyć?
Mogłoby się wydawać, że tzw. pomarańczowa skórka to problem skórny przede wszystkim kobiet dojrzałych. Tymczasem celluli...

Proponowane zabiegi