Depilacja laserowa u nastolatków – czy młode osoby mogą poddać się zabiegowi?

Spis treści

1. Kiedy pojawiają się pierwsze włoski na ciele?

2. Depilacja laserowa od jakiego wieku?

Okres dojrzewania to zdecydowanie jeden z najbardziej burzliwych etapów życia każdego człowieka. To właśnie wtedy nasze ciało nieustannie się rozwija i z dnia na dzień, mogą pojawić się widoczne oznaki wchodzenia w dorosłość. Z pewnością jednym z pierwszych objawów dojrzewania jest pojawienie się widocznych włosków na ciele, szczególnie na nogach i pod pachami. Z czasem owłosienie zaczyna się robić coraz mocniejsze oraz ciemniejsze i zdecydowanie zaczyna przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu nastolatka. Młode osoby zaczynają więc powoli myśleć o pierwszych sposobach walki ze zbędnymi włoskami. Czy jednak nastolatkowie mogą poddawać się zabiegowi depilacji laserowej?

Kiedy pojawiają się pierwsze włoski na ciele?

Cały proces dojrzewania, jak i jego faktyczne rozpoczęcie zależne jest przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji. Spory wpływ mają na to uwarunkowania genetyczne oraz posiadana gospodarka hormonalna i karnacja. U dziewczynek pierwsze owłosienie zazwyczaj pojawia się w okolicach 12-13 roku życia. Włoski zaczynają być powoli widoczne na nogach, pod pachami, a następnie w okolicach bikini. Zdarza się jednak, że już dziesięciolatki zaczynają borykać się z problemem znacząco widocznego na ciele owłosienia.

U chłopców cały proces następuje nieco później, bo w okolicach 13-15 roku życia, jednak i tutaj nie należy kierować się żadnymi konkretnymi regułami. Najpierw owłosienie pojawia się w sferze intymnej, a następnie na klatce piersiowej, nogach i rękach. Mniej więcej po upływie dwóch lat od momentów wystąpienia pierwszych włosków, u chłopców zaczyna powoli pokazywać się zarost na twarzy.

Depilacja laserowa od jakiego wieku?

Młode osoby decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia najczęściej w momencie, kiedy włoski zaczynają im faktycznie przeszkadzać i powodują znaczący dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Warto zauważyć, że pierwsze golenie maszynką sprawi, że odrastające włoski staną się dużo ciemniejsze, a co za tym idzie bardziej widoczne na skórze. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj wykonanie zabiegu przy użyciu lasera.

Depilacja laserowa u dzieci z pewnością nie jest jednak wskazana, ze względu na całkowicie rozregulowaną gospodarkę hormonalną podczas dorastania. Ponadto, dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna, a co za tym idzie bardziej skłonna do podrażnień i zaczerwienień.

Spokojnie z tej metody likwidacji włosków mogą jednak skorzystać nieco starsze osoby. Depilacja laserowa dla nastolatków może być skutecznie przeprowadzona, jednak za wcześniejszą zgodą rodziców. W przypadku dziewczynek warto jednak zaczekać do momentu, aż zaczną one regularnie miesiączkować, ponieważ burza hormonalna może doprowadzić do tego, że usunięte owłosienie znowu pojawi się na wydepilowanym miejscu.

Nastolatka w szortach siedzi na longboardzie na chodniku.

Rodzice, którzy chcą wspomóc swoją pociechę w walce z bujnym owłosieniem mogą więc spokojnie wybrać depilację laserową. Zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny, dlatego nie trzeba obawiać się o wystąpienie nieprzewidzianych powikłań nawet w przypadku niezwykle młodych osób. Aby jednak w pełni zadbać o bezpieczeństwo w trakcie sesji naświetleń, należy wybierać wyłącznie wyspecjalizowane salony kosmetyczne. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj skorzystanie z usług gabinetów Depilacja.pl ! Te znajdujące się w całej Polsce salony, szczególnie dbają o to aby depilacja laserowa u nastolatków przeprowadzana była wyłącznie w komfortowych warunkach. Nowoczesny sprzęt oraz niezwykłe doświadczenie personelu sprawią, że zabieg usuwania zbędnego owłosienia okaże się niezwykle skuteczny. Zapraszamy do kontaktu i umówienia bezpłatnej wizyty testowej!