Twój koszyk jest pusty!

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

19 marca 2020
Depilacja
Spis treści

Zabieg depilacji laserowej tuż, tuż? To świetnie – ta nowoczesna metoda usuwania zbędnego owłosienia naprawdę zmienia codzienne życie na lepsze. Trzeba jednak pamiętać o ważnej kwestii. Jest nią przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej. Spokojnie, to nic trudnego!

Depilacja laserowa staje się coraz częściej wybieranym zabiegiem mającym na celu usunięcie zbędnego owłosienia. Rosnąca popularność tej metody zupełnie nie dziwi – to jedyny sposób na trwałe zmniejszenie lub wyeliminowanie wzrostu włosków z wybranych partii ciała takich jak ramiona, nogi, stopy czy dłonie. Stosowanie lasera do depilacji może jednak wzbudzać wiele wątpliwości – czy to na pewno bezpieczne i skuteczne? Czy nic mi się nie stanie w trakcie i po zabiegu? Czy nie będzie bolało? My trzy razy odpowiadamy: TAK. Ale pod dwoma warunkami. Pierwszy to konieczność wyboru sprawdzonego miejsca do przeprowadzenia zabiegu. Do takich zaliczamy listę naszych  salonów umieszczonych w zakładce SALONY :). To właśnie u nas wykorzystywane są najnowocześniejsze lasery, które dają gwarancję bezpiecznego i skutecznego zabiegu. Urządzenia te zapewniają profesjonalne wykonanie zabiegu oraz najwyższą możliwą efektywność. Kosmetolodzy przeprowadzający depilację w naszych salonach są w pełni kompetentni, delikatni i dyskretni – to niezmiernie ważne dla każdego Pacjenta. Zatem: sprawdzone miejsce to pierwszy warunek skutecznego zabiegu. Punkt nr 2 to odpowiednie przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej. Spokojnie, lista wcale nie jest długa i skomplikowana.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Istnieje lista przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej. Najważniejszym z nich są ciąża oraz choroby nowotworowe. Zabiegowi depilacji laserowej nie powinni poddawać się osoby posiadające choroby skórne, którym skutkiem jest przerwanie ciągłości naskórka (np. łuszczyca albo bielactwo). Inne tzw. bezwzględne przeciwskazania to cukrzyca, metalowe implanty w ciele, wszczepione defibrylator lub stymulator serca, choroby endokrynologiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadwrażliwość na światło, tendencje do powstawania przebarwień czy włosy rude, siwe lub blond (brak melaniny w mieszku włosowym, która odgrywa kluczową rolę w skutecznym zabiegu). Warto pamiętać także o tzw. przeciwskazaniach względnych czyli czasowych. Są to ciąża i karmienie piersią, duża opalenizna, aktywne infekcje skóry, przyjmowanie antydepresantów, zażywanie antybiotyków, dermabrazja laserowa wykonana w przeciągu ostatnich 3 miesięcy na powierzchni skóry, która ma być poddana depilacji, rentgen przeprowadzony na tydzień przed depilacją, spożywanie alkoholu na dobę przed zabiegiem czy niektóre zabiegi dermokosmetyczne. Warto pamiętać, że przed ewentualnym zabiegiem kosmetolog przeprowadza z nami dokładny wywiad – w ten sposób unikniemy ryzyka, które mogłoby mieć miejsce w przypadku nieodkrytych przez nas samych przeciwwskazań. 

Opalanie przed zabiegiem depilacji laserowej – tak czy nie?

Przed zabiegiem depilacji laserowej musimy zadbać o jasność skóry. Dlatego tak ważne jest, aby na dwa tygodnie przed nie opalać się oraz nie stosować samoopalaczy, gdyż może to osłabić działanie lasera. Oczywiście często całkowite unikanie promieni słonecznych nie jest możliwe, szczególnie w lecie. Są na to jednak sposoby – po prostu chrońmy fragmenty na ciele, które chcemy poddać depilacji. Wystarczy zasłonić się ubraniem albo stosować kremy z bardzo wysokim filtrem. Warto też pamiętać, by najlepiej na miesiąc przed zabiegiem laserem nie stosować domowych zabiegów depilujących takich jak woskowanie czy pasta cukrowa, gdyż mogą doprowadzić do deformacji cebulek włosowych. Efekt? Nieskuteczność zabiegu depilacji laserowej. 

Przygotowanie skóry przed zabiegiem

Jeżeli mamy skłonności do suchej skóry, to ważną częścią przygotowania przed zabiegiem depilacji laserowej jest odpowiednie nawilżenie. Warto zainwestować w dobre kosmetyki nawilżające oraz dużo się nawadniać (zresztą te porady, szczególnie ta druga, są bardzo uniwersalne i trzeba o nich pamiętać na co dzień). Przed zabiegiem należy też odpuścić peelingi. Złuszczanie naskórka ma szereg właściwości, ale w tym przypadku może być podstawą do podrażnień pozabiegowych. 

Czego należy unikać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Wiemy już jak przed zabiegiem zadbać o skórę na zewnątrz. Teraz czas na informacje nt. leków i przyjmowania płynów. Najlepiej na 6 tygodni przed zabiegiem przestańmy przyjmować leki światłouczulające, czyli te które, mówiąc kolokwialnie, nie lubią słońca. Substancje wrażliwe na światło kryją się nie tylko w pigułkach, ale też w popularnych herbatkach, które być może pijemy na co dzień. Przed zabiegiem odstawiamy takie zioła jak rumianek, dziurawiec, nagietek czy skrzyp polny. 

Co trzeba zrobić przed zabiegiem depilacji laserowej?

I ostatni punkt na naszej liście to golenie. Tak, tuż przed zabiegiem depilacji laserowej należy usunąć niepożądane włoski maszynką, można jednorazową. Przed pierwszym zabiegiem należy jednak zostawić trochę włosków (na fragmencie skóry). Na tej podstawie kosmetolog dokonujący zabiegu oceni poziom melaniny i dostosuje właściwe parametry lasera, tak by zabieg był w pełni efektywny. W dniu zabiegu nie należy stosować balsamów, kremów czy dezodorantów – skóra powinna być czysta, wówczas laser wykazuje się najwyższą skutecznością. Jeżeli jednak zapomnieliśmy o tym, by nie nakładać ulubionego kosmetyku – nic się nie stało. Koniecznie trzeba jednak wspomnieć o tym laseroterapeucie, który oczyści skórę.

Jak widać przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej nie jest skomplikowane. Jeśli jednak mamy wątpliwości i pytania – warto je rozwiać na depilacja.pl. Tam też, w zakładce Salony, znajduje się lista miejsc, do których można umówić się na bezpłatną konsultację. Powodzenia!

Roześmiana dziewczyna siedzi na łóżku zabiegowym w salonie depilacja.pl i pokazuje znak zwycięstwa victory.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 6
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online