Twój koszyk jest pusty!

Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić? Rozwiewamy wątpliwości!

28 września 2020
Depilacja
Spis treści

Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić? To jedno z podstawowych pytań, które zadają sobie osoby decydujące się na usunięcie niepożądanego owłosienia tą metodą. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Przygotowanie do depilacji laserowej

Depilacja laserowa to stosunkowo młoda metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. W krótkim czasie zaczęła cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego – to bardzo dobry sposób na gładką, niepodrażnioną skórę w różnych partiach ciała na bardzo długi czas.

Wiele osób nie do końca jednak jest przekonanych do tej metody – obawia się np. działania lasera czy nie wierzy w trwałość efektów. Nic dziwnego, że sporo potencjalnych pacjentów próbuje jak najwięcej dowiedzieć się o tej niepowtarzalnej metodzie. I bardzo dobrze! Tobie również to polecamy – im bardziej zaczniesz poznawać tę metodę, tym bardziej przekonasz się do tego, że depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna i naprawdę daje efekt, którego pożądasz. Jednak po kolei :)

By zabieg depilacji laserowej był w pełni bezpieczny oraz efektywny (gładka skóra na długi czas), powinieneś się odpowiednio przygotować do wizyty w salonie kosmetologicznym. Spokojnie, nie chodzi tutaj jednak o żadne skomplikowane czynności. Prostota, sprawne działanie i szybkość. To właśnie jest depilacja laserowa. Przed zabiegiem po prostu pamiętaj o 10 ważnych zasadach.

  1. Na około 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosuj samoopalaczy. W przeciwnym razie laser może bardzo mocno podrażnić Twoją skórę.
  2. Na około 1,5 miesiąca przed zabiegiem nie wyrywaj włosów na swoim ciele. Podobnie z włosami na twarzy – te zostaw w spokoju tylko na miesiąc przed depilacją laserową.
  3. Na około miesiąc przed depilacją laserową nie opalaj się. W przeciwnym razie w Twojej skórze wytworzy się dużo melaniny, która przyciąga światło lasera. Efekt? Poparzona skóra.
  4. Przed zabiegiem (3 tygodnie), odstaw wszelkie leki, które mają właściwości fotouczulające. Mogą to być antybiotyki, leki przeciwdepresyjne czy np. niektóre środki przeciwbólowe (popularny Ibuprom czy Aspiryna).
  5. Niektóre zioła i herbatki ziołowe także mogą wykazywać właściwości fotouczulające. Dlatego na około 2 tygodnie przed zabiegiem dla pewności je odstaw. Przede wszystkim pamiętaj, by nie przyjmować dziurawca oraz nagietka.
  6. Na długo przed zabiegiem dbaj szczególnie o skórę. Przed depilacją laserową skóra nie powinna być przesuszona ani podrażniona. Zresztą to zalecenie nie tyczy się tylko i wyłącznie samego zabiegu laserowego usuwania owłosienia. O nawilżenie skóry trzeba dbać przez cały rok.
  7. Na około tydzień przed zabiegiem, a najlepiej jeszcze dłużej, nie używaj żadnych produktów do depilacji. Zwróć uwagę, aby stosowane przez Ciebie kosmetyki nie zawierały w składzie takich substancji jak retinol, kwasy owocowe czy izotretinoina.
  8. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej nie stosuj silnych peelingów oraz peelingów chemicznych.
  9. Pamiętaj, aby tuż przed zabiegiem dokładnie umyć miejsce na ciele, które będziesz poddawać depilacji laserowej. Jeżeli nie zdążyłeś/aś zrobić tego w domu, to możesz to zrobić przed wejściem do gabinetu. W profesjonalnych placówkach, takich jak salony depilacja.pl, znajdziesz ustronne, klimatyczne miejsca, w których możesz przygotować się do zabiegu. Na skórze nie powinna znajdować się żadna powłoka z balsamów, antyperspirantów czy kremów.
  10. Dzień przed zabiegiem, a najlepiej w dniu zabiegu, należy zgolić włosy z partii ciała, która będzie poddawana działaniu lasera. Dlaczego? O tym w kolejnej części artykułu.

Co należy zrobić przed depilacją laserową?

Jeżeli przed zabiegiem depilacji laserowej nie odbyłeś wizyty konsultacyjnej (w salonach depilacja.pl możesz to zrobić za darmo), to pamiętaj o tym, aby zostawić mini owłosiony fragment na skórze.

Wówczas kosmetolog dokona próby laserowej (by przekonać się, jak Twój organizm zareaguje na laser, oceni także grubość i kolor włosa, by dobrać moc lasera), a następnie usunie resztkę włosków maszynką jednorazową zgodnie z zaleceniem.

Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić?

Golenie przed depilacją laserową jest kluczowe. Powinieneś to zrobić dzień przed planowanym zabiegiem albo w dniu zabiegu. Najlepiej zastosować po prostu maszynkę jednorazową – nie będzie to bolesne, ani nie zajmie wiele czasu.

Dziewczyna w białym ręczniku trzymająca maszynkę do golenia.

Pamiętaj o tym, by nie stosować pęsety ani wosku. Włosy powinny zostać zgolone, a nie usunięte poprzez wyrwanie. Wyrywając, usuwasz także cebulkę, co wpływa bardzo negatywnie na efektywność depilacji laserowej. Dlatego zaleca się zastosowanie najtańszej i najprostszej w użyciu metody, tj. golenia maszynką jednorazową. Niektórzy specjaliści doradzają, by użyć trymera. Jest to swego rodzaju alternatywa, choć już bardziej skomplikowana.

W trakcie wykonywania serii zabiegów depilacji laserowej zalecane jest, aby rzadko golić włosy. Dlaczego? Jeżeli będziesz często je usuwać, to sprawisz, że włos będzie dodatkowo wzmocniony. A to wpłynie negatywnie na efekt końcowy.

Depilacja laserowa – zalecenia

Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić? Ekspert Depilacja.pl podkreśla, iż jak najbardziej tak.

Tak, przed zabiegiem depilacji laserowej trzeba koniecznie usunąć owłosienie z okolic, na które będzie działał laser – podkreśla specjalistka – Zalecamy, aby golenie nastąpiło tuż przed samym zabiegiem, jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, można to zrobić dzień wcześniej. Jeżeli na zabieg przychodzimy np. od razu z pracy, to można ogolić skórę przed wejściem do gabinetu.

Korzystając z usług salonów depilacja.pl, możemy liczyć na ustronne, intymne miejsca, gdzie w spokoju przygotujemy się do zabiegu.

Pamiętajmy jednak, by goląc się, nie robić tego w pośpiechu. Zadbajmy o odpowiednią ilość czasu. Skóra nie może zostać w żaden sposób uszkodzona, np. nacięta. Jeżeli na naszej skórze znajdują się jakieś podrażnione miejsca, to omijamy je. W przeciwnym razie dolegliwości się pogorszą, czasem znacznie – opowiada ekspertka depilacja.pl.

Nie ma sensu ryzykować. Goląc się, co jest równoznaczne z przygotowaniem do zabiegu, warto zastosować dobrej jakości pianki czy żele do golenia. Dlaczego dokładne golenie skóry jest konieczne?

Chodzi o działanie lasera na korzeń włosa, który znajduje się tuż pod warstwą skóry. Jeżeli włos wystawałby ponad skórę, mogłoby dojść do jego spalenia, co równałoby się uszkodzeniu naskórka – podsumowuje specjalistka depilacja.pl.

Kosmetolog pokazuje klientce balsam po depilacji laserowej.

Przed depilacją laserową – podsumowanie

Jak widać zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezpieczny, jeśli tylko zastosujesz się do listy porad. Pamiętaj o ogoleniu skóry przed wejściem do gabinetu kosmetologicznego. Wybierz miejsce sprawdzone, w którym eksperci dbają o każdy szczegół, w tym także o komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

W salonach depilacja.pl kosmetolog, który będzie przeprowadzał zabieg, z pewnością dokładnie sprawdzi, czy Twoja skóra jest gładka. Jeżeli nadal masz wątpliwości na temat zasadności tego zabiegu, to koniecznie umów się na wizytę konsultacyjną na stronie depilacja.pl. To bezpłatne spotkanie, podczas którego porozmawiasz ze specjalistą i przekonasz się, że depilacja laserowa jest doskonałą metodą na szczęśliwe, wygodniejsze codzienne życie. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.94
Ilość ocen: 18
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

rodzaje_skory_a_depilacja_laserowa
Czy rodzaj skóry ma wpływ na efektywność depilacji? Porównuj...
Depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez kobiety i coraz częściej także przez mę...
golenie_wlosow_na_rekach
Czy można golić włosy na rękach? Poznaj za i przeciw!
Golenie włosów na rękach może wzbudzać nie tylko wiele wątpliwości, ale nawet kontrowersji. Niektórzy odczuwają silną po...
pielegnacja_okolic_bikini_po_depilacji_laserowej
Bikini po depilacji laserowej - jak dbać o wrażliwą skórę po...
Depilacja laserowa to dzisiaj bardzo popularna metoda usuwania owłosienia także ze strefy bikini. Jednak każdy sposób na...

Proponowane zabiegi