Twój koszyk jest pusty!

Na czym polega najnowsza technologia depilacji laserowej?

8 stycznia 2020
Depilacja
Technologia
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa uznawana jest za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej. Możliwość trwałego usunięcia zbędnego owłosienia z dowolnie wybranych obszarów skóry znacząco wpływa na codzienne poczucie komfortu wielu osób. Postęp technologiczny oraz liczne badania w tym zakresie pozwoliły stworzyć całkiem nowe urządzenie, które okaże się być jeszcze bardziej skuteczne w walce z niechcianymi włoskami. Sprawdź więc, na czym dokładnie polega najnowsza technologia depilacji laserowej.

Nowoczesna depilacja laserowa

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to właśnie depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem redukcji zbędnego owłosienia. Uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry pozbawionej widocznych i krępujących włosków możliwe jest wyłącznie po przeprowadzeniu pełnej serii takich zabiegów. Żadna inna metoda depilacji nie będzie w stanie zapewnić aż tak rewelacyjnego efektu. Niestety, ale lata praktyki wykazały, że również i ten sposób usuwania owłosienia nie jest bez wad. 

Najczęściej depilacji laserowej nie mogły poddawać się osoby, które miały bardzo jasne i delikatne włoski. Laser nie był w stanie efektywnie wychwycić takiego owłosienia, przez co sam zabieg charakteryzował się dosyć niską skutecznością. Ponadto, z tej metody depilacji musieli także zrezygnować Ci, którzy mieli ciemniejszą karnację. Wiele osób mimo najprawdziwszych chęci musiało więc niestety zrezygnować z laserowej redukcji owłosienia.

Na szczęście to już za nami. Najnowocześniejszy sprzęt do depilacji laserowej raz na zawsze pomoże zapobiec tego typu problemom. Prace nad nowym urządzeniem umożliwiającym wykonywanie zabiegów na różnych fototypach skóry trwały ponad trzy lata. Dzięki licznym testom ostatecznie udało się wyprodukować sprzęt, który z taką samą precyzją usuwa owłosienie zarówno z bardzo jasnej, jak i ciemniejszej karnacji. Oto innowacyjny laser SPEC 3 Hybrid. Efekty depilacji laserowej z tym sprzętem zaskoczą wszystkich.

Fototypy skóry a depilacja laserowa - o co chodzi?

Fototypy skóry zostały podzielone na sześć kategorii, gdzie fototyp I oznacza bardzo jasną skórę, a fototyp VI to bardzo ciemną skórę. Najlepiej na zabieg depilacji laserowej nadają się fototypy I-IV, czyli skóra jasna lub lekko opalona. Osoby o ciemniejszym kolorycie skóry, czyli fototypy V-VI, powinny uważać na zabieg depilacji laserowej, ponieważ w ich przypadku istnieje ryzyko poparzenia skóry, a także mniejsza skuteczność depilacji laserowej. 

Należy pamiętać, że dobrym kandydatem do depilacji laserowej jest również osoba z ciemną oprawą włosów, ponieważ wtedy pigment w mieszkach włosowych przyciąga światło lasera, co zwiększa skuteczność zabiegu. Natomiast w przypadku blond, siwych czy rudych włosów, depilacja laserowa może być mniej skuteczna. Mimo posiadania jasnych włosów wiele osób marzy o ich całkowitym pozbyciu się. Jest taka opcja!

Przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który oceni nasz fototyp skóry i koloryt włosów, a także zaleci odpowiednie przygotowanie do zabiegu, takie jak unikanie opalania, stosowanie kosmetyków nawilżających, unikanie depilacji woskiem czy depilatorem na kilka tygodni przed zabiegiem. Niezmiernie istotny jest wybór profesjonalnej placówki do depilacji laserowej, takiej jak jeden z salonów Depilacja.pl. To właśnie w tych gabinetach stosowane są nowoczesne lasery, w tym wspomniany SPEC 3 Hybrid, który może być wykorzystywany właściwie przy wszystkich fototypach skóry. Każdy z potencjalnych pacjentów Depilacja.pl może umówić się na bezpłatne spotkanie konsultacyjne w celu ostatecznej kwalifikacji do zabiegu oraz rozwiania wszelkich wątpliwości.

Przeczytaj również: Czy rodzaj skóry ma wpływ na efektywność depilacji? Porównujemy typy skóry

SPEC3 Hybrid – najskuteczniejszy laser do depilacji

laser spec3 hybrid głowica

Działanie lasera SPEC3 Hybrid opiera się przede wszystkim na wytwarzaniu trzech, całkowicie odmiennych fal charakteryzujących się różnymi długościami. Każda z nich dedykowana jest innych fototypom skóry, dzięki czemu urządzenie potrafi odpowiednio dostosować się do depilowanej skóry. Tego typu sprzęt doskonale sprawdzi się także podczas zabiegów przeprowadzanych na najwrażliwszych obszarach ciała.

Warto również zauważyć, że laser do depilacji SPEC3 Hybrid znacząco wpływa na bezpieczeństwo całego procesu. Urządzenie wytwarza słabsze impulsy (ale w większej ilości), niż większość popularnych laserów, dzięki czemu nie podrażniania dodatkowo innych sąsiadujących tkanek. Działa więc wyłącznie na wybrany obszar zabiegowy, jednocześnie celując przy tym dokładnie w struktury mieszków włosowych, które są przy tym skutecznie niszczone. To jednak nie wszystko! Depilacja laserem SPEC3 Hybrid jest również dużo bardziej komfortowa dla skóry. Sprzęt został bowiem wyposażony w dodatkową głowicę chłodzącą, która łagodzi wszelkie nieprzyjemne odczucia podczas wykonywanego zabiegu. Ponadto, znacząco ogranicza podrażnienia oraz zaczerwienienia. Od teraz spokojnie z depilacji laserowej będą więc mogły korzystać osoby, które do tej pory obawiały się bólu czy pieczenia w trakcie przeprowadzanego zabiegu. 

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej? 

zabieg depilacji laserowej nog

Dlaczego warto korzystać z innowacyjnych technologii depilacji laserowej?

Z pewnością największą zaletą depilacji laserowej jest możliwość uzyskania efektu jedwabiście gładkiej skóry. Najnowocześniejszy sprzęt z wyjątkową precyzją usuwa też owłosienie u osób, które borykają się z hirsutyzmem lub zbyt gęstymi włosami. Depilacja laserowa, mimo iż zaliczana jest do zabiegów kosmetycznych to jednak sama w sobie jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Lasery najnowszej generacji, takie jak SPEC3 Hybrid posiadają również wszystkie niezbędne certyfikaty medyczne (CE i FDA), które dodatkowo potwierdzają bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Decydując się na laserową redukcję owłosienia nie trzeba się więc obawiać się o swoją skórę, a tym bardziej zdrowie. Innowacyjne urządzenia doskonale eliminują też ilość włosów znajdujących się na bardzo wrażliwej skórze. Depilacja strefy bikini, pach czy twarzy nie będzie już sprawiać bólu. 

Jaki laser do depilacji jest najskuteczniejszy? Wszystkie osoby, które do tej pory musiały zrezygnować z depilacji laserowej mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Nowoczesny laser SPEC3 Hybrid raz na zawsze odmieni oblicze zabiegów laserowego usuwania owłosienia oraz skutecznie likwiduje wiele występujących do tej pory przeciwwskazań. Wybierz depilację laserową w salonie Depilacja.pl!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3.78
Ilość ocen: 23
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Endermologia czy fala uderzeniowa? Porównanie zabiegów.
endermologia i fala uderzeniowa. Oba te podejścia mają na celu poprawę wyglądu i komfortu ciała, jednak różnią się swoim...
Nawracające infekcje intymne, czyli kiedy można wykonać zabi...
infekcje intymne stanowią przeciwwskazanie do depilacji laserowej, czy też istnieją okoliczności, w których można przepr...
Wrastające włoski a depilacja laserowa - czy są przeciwwskaz...
Czy wrastające włoski mają wpływ na możliwość przeprowadzenia depilacji laserowej? W niniejszym tekście skoncentrujemy s...

Proponowane zabiegi