Twój koszyk jest pusty!

Wskazania do depilacji laserowej – sprawdź, kiedy zabieg może być koniecznością

14 marca 2022
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa okazuje się nie tylko w świetnym rozwiązaniem, które poprawia urodę i komfort na co dzień. Często to jedyna opcja, aby pozbyć się poważnego problemu, np. nadmiernego owłosienia wywołanego kłopotami z hormonami. Sprawdź szczególne wskazania do depilacji laserem.

Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach coraz częściej stosowane rozwiązanie, którego celem jest poprawa komfortu codziennego życia. Gładka skóra na stałe poprawia w związku z tym samopoczucie i oszczędza czas i pieniądze (koniec ze stosowaniem maszynek jednorazowych czy plastrów z woskiem). Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które borykały się z naprawdę uciążliwym, gęstym owłosieniem. Zatem jest to przede wszystkim kwestia wygody, ale nie można zapominać o aspekcie zdrowotnym. Bardzo wiele osób, szczególnie kobiet, boryka się z problemami hormonalnymi. Czy tego typu osoby mogą skorzystać z depilacji laserowej? A może jest to dla nich wręcz wskazana opcja? Wyjaśniamy!

undefined

Depilacja laserowa – dlaczego warto?

Depilacja laserowa to dzisiaj jedyny tak skuteczny sposób na całkowite pozbycie się owłosienia. Jeżeli marzysz o gładkim ciele na stałe, to jest to metoda dla Ciebie. Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się, jak sama nazwa wskazuje, laser. Ten jest w pełni bezpieczny, gdyż działa tylko i wyłącznie na macierz włosa, czyli jego końcówkę znajdującą się pod skórą. Światło nie wpływa negatywnie na skórę i tkanki. Zabieg opiera się na pochłonięciu światła lasera przez melaninę czyli barwnik zawarty we włosie i w jego cebulce. Ciepło lasera bezpowrotnie uszkadza mieszek włosowy oraz znajdujące się wokół niego komórki, które odpowiadają za proces powstawania nowego włoska. Metoda ta sprawdza się szczególnie w przypadku grubszych i ciemnych włosów, czyli tych które posiadają dużą ilość melaniny.Sprawdź także:Depilacja laserowa a hormony – czy zaburzenia hormonalne wpływają na efekt depilacji? Ekspert wyjaśnia – Depilacja.pl

Czy depilacja laserowa może być koniecznością?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy depilacja laserowa może okazać się koniecznością. W niektórych przypadkach na pewno jest to świetne rozwiązanie, które poprawi komfort codziennego życia i tym samym samopoczucie. Jeżeli borykasz się z chorobowymi problemami z nadmiernym owłosieniem, to i tak będziesz musiał zająć się nimi od wewnątrz, tj. poprzez odpowiednią terapię zaleconą przez lekarza. Depilacja laserowa będzie narzędziem, które pomoże zniwelować objawy. Na pewno jednak nie wyleczy Cię z konkretnego schorzenia. Musisz o tym pamiętać.

Depilacja laserowa – wskazania

Na pewno wskazaniem do depilacji laserowej jest kwestia wspomnianego już samopoczucia. Nadmierne owłosienie może być przecież przyczyną utrudnionych kontaktów międzyludzkich, brakiem pewności siebie i tym samym poczucia nieszczęścia na co dzień. Mimo, że w dzisiejszych czasach dostępnych jest bardzo wiele metod depilacji (np. plastry z woskiem czy pasty cukrowe), to jednak te niekoniecznie poradzą sobie z bardzo obfitymi włoskami. Poza tym wiele sposobów może skórę podrażniać i powodować np. wrastanie włosków. Dlatego depilacja laserowa, która jest nie tylko skuteczna, ale i bardzo bezpieczna, może okazać się jedyną opcją.

Wskazaniem do depilacji laserowej jest także nadmierne owłosienie wywołane problemami z hormonami. To właśnie one bardzo często odpowiadają za obfite i trudne w usunięciu włosy. Przyczyną tego typu problemów są po prostu zaburzenia gospodarki hormonalnej, głównie wysoki poziom hormonu męskiego, czyli testosteronu. Sprawdź, jakie dwa rodzaje schorzeń związanych z nadmiernym owłosieniem wyróżniamy.

Schorzenia nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm

Hirsutyzm charakteryzuje się pojawianiem się bardzo ciemnych i grubych włosów w miejscach owłosienia, które są typowe dla mężczyzn. Chodzi tutaj przede wszystkim o klatkę piersiową, twarz czy brzuch. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest podwyższone stężenie androgenów. Trzeba pamiętać, że hirsutyzm jest bardzo często przyczyną wielu innych chorób. Dlatego bardzo ważne jest tutaj zastosowanie odpowiedniego leczenia, w tym terapii farmakologicznej. Depilacja laserowa będzie stanowić wsparcie tych działań. 

Hipertrichoza

Hipertrichoza to kolejne schorzenie związane z nadmiernym owłosieniem. Objawia się obfitymi i grubymi włosami na dowolnych obszarach ciała. Dotyka tak samo mężczyzn jak i kobiet.

Często występującą przyczyną nadmiernego owłosienia jest także wysoki poziom prolaktyny, czyli hormonu który wydziela nasza przysadka mózgowa. Objawy towarzyszące temu schorzeniu to między innymi trądzik, nieregularne miesiączki, stany depresyjne czy nadwrażliwość. 

Hormonalne wskazania do depilacji laserowej

Często określamy problemy z gospodarką hormonalną i nadmierne owłosienie będące objawem tego schorzenia jako wskazania do depilacji laserowej. Wielu pacjentów gabinetów Depilacja.pl zadaje jednak pytanie czy takie dolegliwości nie są jednak przeciwwskazaniem. Zdecydowanie nie należy się tego obawiać. Zresztą informacje te potwierdzi specjalista podczas wstępnej konsultacji przed zaplanowaniem laseroterapii. Ekspert przeprowadzi wywiad medyczny i oceni stan skóry. To bardzo ważne, aby opowiedzieć mu o wszelkich swoich schorzeniach i przyjmowanych lekach.

Jeżeli zatem zmagasz się z nadmiernym owłosieniem, które jest objawem zaburzeń hormonalnych, to nie musisz rezygnować z depilacji laserowej. Wręcz przeciwnie. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że warunkiem przystąpienia do laseroterapii jest uregulowana gospodarka hormonalna. Dlaczego? Oczywiście laser skutecznie i trwale usunie Twoje zbędne owłosienie. Najprawdopodobniej potrzebnych będzie jednak więcej zabiegów niż w przypadku zdrowego organizmu. Niestety po zakończonej terapii owłosienie może się pojawić. Jak to możliwe? Na pewno nie wyrosną włoski, które zostały usunięte. Nie ma takiej możliwości, gdyż doszło do trwałego uszkodzenia macierzy. Niestety jeżeli Twoje hormony nie zostaną uregulowane, to mogą doprowadzić do powstania nowych włosków. Zresztą taka sytuacja może mieć miejsce nawet w przypadku zdrowego organizmu. Dlatego kosmetolodzy polecają wykonanie tak zwanego zabiegu przypominającego. Na przykład raz do roku lub dwa razy do roku.

Sprawdź także: Hirsutyzm – co to jest i jak rozpoznać? Dowiedz się! – Depilacja.pl

depilacja laserowa całego ciała zabiegi

Depilacja laserowa a hirsutyzm

Jeżeli zmagasz się z nadmiernym owłosieniem, to być może przyczyną jest zaburzona gospodarka hormonalna. Pamiętaj zatem, aby dokładnie się zbadać. Aby poprawnie zdiagnozować przyczynę takiego stanu rzeczy, trzeba wykonać badania krwi, zbadać poziom hormonów płciowych oraz wykonać badanie ultrasonografem. Badania muszą być wykonane w konkretnym dniu cyklu menstruacyjnego. Szczegóły na ten temat przekaże ci lekarz. Jeżeli zostanie zdiagnozowany u Ciebie hirsutyzm, to musisz poddać się leczeniu farmakologicznemu. Depilacja laserowa będzie wtedy bardzo dobrym uzupełnieniem całej terapii.

Jeśli planujesz rozpocząć proces depilacji laserowej koniecznie umów się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem. Podczas konsultacji przeprowadzi on wywiad medyczny wykluczający wszelkie przeciwskazania do wykonania zabiegu, wykona również zabieg testowy by dobrać jak najlepsze parametry zabiegowe.


Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 6
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online