Cellulit u mężczyzn – jak się go pozbyć?

Spis treści

1. Czy mężczyźni mają cellulit?

2. Przyczyny powstawania cellulitu

3. Cellulit u mężczyzn – jak przeciwdziałać?

4. Endermologia dla mężczyzn

5. Cellulit u mężczyzn – przebieg zabiegu

6. Męski cellulit – efekty endermologii

Cellulit uznawany jest za przypadłość typowo kobiecą. Czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że niektórzy panowie również narzekają na pomarańczową skórkę. Jak powstaje męski cellulit i jak można go zwalczyć? Podpowiadamy!

Mogłoby się wydawać, że panowie są szczęściarzami, bo nie muszą zmagać się z nieestetycznie wyglądającą pomarańczową skórką. Wgłębienie na skórze, głównie na pośladkach i udach, są zmorą wielu kobiet. Tymczasem cellulit może pojawić się także u mężczyzn. Oczywiście zdarza się o wiele rzadziej niż w przypadku pań i najczęściej jest wynikiem siedzącego trybu życia, a nawet choroby. Wielu specjalistów uważa, że jego zwalczenie jest niemożliwe. My jednak zapewniamy, że istnieje skuteczny sposób na męski cellulit!

Czy mężczyźni mają cellulit?

Zdarza się, że mężczyźni zmagają się z cellulitem. Teoretycznie powinni być wolni od pomarańczowej skórki ze względu na wysoki poziom androgenów, czyli testosteronu i jego pochodnych. Okazuje się, że czasem i taka ochrona nie wystarcza. 

U niektórych panów poziom androgenów może się obniżać ze względu na tryb życia (spędzanie wielu godzin siedząc, niezdrowe nawyki żywieniowe czy permanentny stres). Z tego powodu męski cellulit występuje coraz częściej i staje się powszechną przypadłością.

🎥 Zobacz wideo: Jak się pozbyć cellulitu?

Przyczyny powstawania cellulitu

Niezdrowy tryb życia to tylko jeden z powodów występowania cellulitu u mężczyzn. Pomarańczowa skórka może pojawić się w wyniku zaburzeń męskiej gospodarki hormonalnej. Cellulit często jest też konsekwencją różnych schorzeń, takich jak choroba Klinefeltera lub hypogomazyn. Pomarańczowa skórka może wystąpić także przy leczeniu raka prostaty czy po usunięciu jąder i leczeniu hormonami anabolicznymi. 

Cellulit stanowi częsty efekt przyjmowania anabolików na własną rękę w celu zwiększenia masy mięśniowej. Przy takich działaniach dochodzi do blokowania produkcji własnego testosteronu, a co za tym idzie – podwyższenia stężenia estrogenów. Stąd krótka droga do ginekomastii (powiększenie sutka u mężczyzny) oraz cellulitu. Męski cellulit może być także skutkiem przyjmowania kortykosteroidów przy stanach zapalnych. Wówczas często dochodzi do zwiększenia masy ciała i wystąpienia objawów jak przy zażywaniu anabolików. 

Warto dodać, że częstym powodem występowania cellulitu u kobiet są uwarunkowania genetyczne. Oznacza to, że jeżeli matka miała tendencję do powstawania pomarańczowej skórki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak samo będzie w przypadku jej córki. U mężczyzn taka przyczyna nie występuje – rodzice nie przekazują skłonności do cellulitu.

Przeczytaj również: Jak się pozbyć cellulitu? 10 popularnych sposobów

Cellulit u mężczyzn – jak przeciwdziałać?

Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu u mężczyzn? Główne działanie to zadbanie o gospodarkę hormonalną. Niestety nie zawsze można uniknąć przyjmowania leków hormonalnych. W przypadku wielu schorzeń ich zażywanie jest po prostu konieczne. 

Warto jednak pamiętać o prowadzeniu zdrowego trybu życia – regularnej aktywności fizycznej, piciu dużych ilości wody, zdrowej diecie oraz unikaniu przetworzonych produktów. Zaleca się ograniczenie soli, cukru i tłuszczu. Oczywiście w dzisiejszych czasach trudno zrezygnować z pracy siedzącej. Konieczne jest jednak (nie tylko ze względu na zapobieganie męskiemu cellulitowi) częste wstawanie z krzesła, przeciąganie się i ruch. 

Endermologia dla mężczyzn

A jak rozwiązać występujący już problem cellulitu? Można zastosować proste działania: pić dużo wody, ćwiczyć i używać kosmetyków antycellulitowych. Wpłyną one pozytywnie na samopoczucie i stan skóry, ale raczej nie zwalczą pomarańczowej skórki. W tym przypadku warto sięgnąć po bardziej efektywne narzędzie, czyli endermologię. To nowoczesny zabieg przeprowadzany w gabinetach medycyny estetycznej, takich jak salony Depilacja.pl. Endermologia to masaż podciśnieniowy, który działa bezinwazyjnie. Pomaga w znacznym stopniu zredukować tkankę tłuszczową, a przy tym wyszczupla i modeluje sylwetkę.

Podczas zabiegu endermologii specjalistyczne głowice rolują płaty skóry do wewnątrz oraz na zewnątrz. Pobudzają w ten sposób głębokie warstwy skóry, rozbijając substancje tłuszczowe (wydalane potem z kałem). W trakcie masażu mechanicznego dochodzi także do pobudzania fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej właściwej, odpowiadających za produkcję kolagenu. Efekt? Znacznie jędrniejsza skóra. 

Przeczytaj także: Endermologia czy domowe sposoby – co lepsze na cellulit?

Cellulit u mężczyzn – przebieg zabiegu

Czy endermologia boli? A może wywołuje dyskomfort? Tego typu pytania najczęściej zadają sobie osoby zainteresowane tą metodą. Przebiegiem zabiegu nie trzeba się martwić. Nie bez powodu nazywany jest masażem, bo tak właśnie działa – nie tylko wyszczupla i modeluje sylwetkę, ale ma też właściwości relaksujące i rozluźniające. Doskonale sprawdza się także na zmęczone po intensywnym treningu mięśnie (dlatego z endermologii korzysta coraz więcej profesjonalnych sportowców). 

Jak wygląda zabieg? Do wizyty w gabinecie nie trzeba się specjalnie przygotowywać. W niektórych placówkach konieczne jest założenie specjalnego kombinezonu zabezpieczającego. Ma on chronić skórę przed działaniem urządzenia masującego. W salonach Depilacja.pl stosowane są innowacyjne i najnowocześniejsze sprzęty, które nie wymagają zakładania odzieży ochronnej. W czasie zabiegu rolka przesuwana jest po skórze posmarowanej oliwką, co ułatwia poślizg. Głowica zasysa po kolei fałdy skóry, które rollowane są przez dwie obracające się w przeciwnych kierunkach rolki. Specjalista przeprowadzający zabieg steruje urządzeniem za pomocą komputera, dobierając odpowiednią intensywność działania do indywidualnych cech pacjenta. 

Po zabiegu nie trzeba stosować rekonwalescencji. Od razu można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Warto jednak wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia. Picie dużych ilości wody, ćwiczenia fizyczne czy zdrowa dieta podtrzymują efekty zabiegu. 

Męski cellulit – efekty endermologii

Pierwsze rezultaty endermologii można zauważyć już po jednej wizycie. Po masażu skóra staje się bardziej napięta i gładka. Trzeba jednak pamiętać, że jeden zabieg nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się cellulitu. Najlepsze efekty są widoczne po serii wizyt. Ich ostateczna liczba zależy od indywidualnych cech. Zazwyczaj należy odbyć od 10 do 15 spotkań. Jeden zabieg trwa około 30 minut. 

Cellulit na brzuchu u mężczyzny oraz w innych częściach ciała można skutecznie zwalczyć. My polecamy endermologię, którą możesz wykonać w salonach Depilacja.pl. Już dziś umów bezpłatną konsultację ze specjalistą. Zrobisz to na stronie internetowej depilacja.pl za pomocą specjalnego formularza. Podczas wstępnej wizyty kosmetolog oceni stan Twojej skóry i zapyta o oczekiwane rezultaty. Sprawdzi również, czy występują potencjalne przeciwwskazania. Tych nie ma dużo, ale trzeba je wykluczyć, aby zabieg był w stu procentach bezpieczny.

Sprawdź ofertę oraz cennik na stronie depilacja.pl i już dziś umów bezpłatną konsultację w salonie znajdującym się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Pamiętaj, że pozbycie się cellulitu, także męskiego, jest jak najbardziej realne. Powodzenia!