Twój koszyk jest pusty!

Endermologia a liposukcja

21 lipca 2020
Endermologia
Spis treści

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się cellulitu? Metod jest wiele – nie wszystkie są jednak skuteczne i, co ważne, mało inwazyjne. Jeszcze do niedawna wiele kobiet uważało, że jedyny skuteczny zabójca pomarańczowej skórki to liposukcja – kosmetyczna operacja, która polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, pośladków itd. Okazuje się jednak, że mamy znacznie prostszy, bezpieczniejszy i tańszy sposób na zwycięstwo z cellulitem – to nowoczesny, bezinwazyjny zabieg medycyny estetycznej – endermologia. Warto poznać cechy obydwu metod.

Urządzenie do endermologii LPG Cellu M6 na białym tle.

Endermologia – masaż, który likwiduje cellulit

Endermologia – nowoczesny zabieg, w którym trudno doszukać się minusów. Nie bez powodu nazywana jest królową zabiegów wyszczuplających. W tym określeniu nie ma przesady! Jeżeli raz odkryje się i zastosuje endermologię, to nie chce się już próbować nic innego. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Endermologia to nic innego jak masaż pobudzający do działania metabolizmu tkankę tłuszczową. Mówiąc jeszcze prościej – zabieg ten opiera się na zmiękczeniu stwardniałego tłuszczu, którego nie ma możliwości usunąć domowymi/tradycyjnymi sposobami takimi jak zdrowa dieta (i picie dużych ilości wody) czy treningi. Aparat do endermologii wyposażony jest w specjalną głowicę, która pod ciśnieniem zasysa fałd skóry i potem masuje go dwiema rolkami sterowanymi elektronicznie. Takie działanie pomaga redukować tkankę tłuszczową, ale nie tylko. Pod jego wpływem zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny, które przecież odpowiadają za jędrną, zdrową skórę. A wszystko to właściwie bezboleśnie (ewentualnie można odczuć lekki dyskomfort) i bez operacji. By osiągnąć pożądany efekt warto zaplanować ze specjalistą przeprowadzającym zabieg kilka lub kilkanaście zabiegów. 

Trzeba również wspomnieć, że endermologia ma także inne zalety. Skuteczna walka z cellulitem to jedno, ale nie można zapomnieć o stymulacji skóry twarzy. Innymi słowy – zabieg ten to doskonała forma odnowy biologicznej! Dlatego poleca się ją niemal każdemu, komu zależy na poprawie konturów twarzy. Endermologia jest rekomendowana także osobom, które narzekają na bóle mięśni oraz przede wszystkim – bóle kręgosłupa. Masaż charakterystyczną głowicą może pomóc w zmniejszeniu tego typu dolegliwości, nawet jeżeli są bardzo nasilone. Rzadko mówi się również o jeszcze jednej zalecie endermologii. Mianowicie poprawie metabolizmu i oczyszczeniu organizmu z toksyn. Trudno uwierzyć, że to wszystko za pomocą przyjemnego wręcz masażu, prawda? 

Liposukcja – na czym polega?

Liposukcja to metoda pozwalająca pozbyć się tłuszczu np. z okolic talii czy brzucha. To dość znany sposób na walkę m.in. z cellulitem, oferowany w coraz większej ilości gabinetów medycyny estetycznej. Trzeba jednak pamiętać, że to dość inwazyjny zabieg, który pod żadnym pozorem nie może zastąpić utrzymania zdrowej diety, czy treningów. Jeżeli pacjentka (lub pacjent – panowie także mogą zdecydować się na zabieg liposukcji) zdecyduje się na to rozwiązanie, powinna towarzyszyć jej także dbałość o zdrowy tryb życia. Taką metodę wybiera sporo osób, które od lat walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale z racji wielu czynników (np. predyspozycji genetycznych) nie mogą sobie z tym poradzić. 

Warto pamiętać, że liposukcja jest zabiegiem bardzo efektywnym. Jeżeli zdecydujemy się usunąć nadmiar tłuszczu w ten sposób, np. z brzucha, to możemy być pewni, że z czasem on już nie wróci na swoje miejsce. To może wydawać się ogromną zaletą, z drugiej strony jeżeli jednak nastąpi przybranie na wadze, to tłuszcz musi gdzieś znaleźć ujście – wówczas pojawi się wokół miejsc, z których został usunięty. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie prawidłowego ciężaru ciała. Liposukcję więc można określić bardzo skutecznym zabiegiem, ale decydując się na to rozwiązanie, trzeba mieć na uwadze, że skóra po operacji może nie być zbyt estetyczna. 

No właśnie. Operacji. Liposukcja to operacja, nazywana operacją kosmetyczną. Na początku lekarz wraz z pacjentem uzgadnia wszelkie detale na temat zabiegu. Celem obydwu stron jest uzyskanie jak najlepiej wyglądającej skóry – bez fałd i bez nierówności. Nie warto decydować się na odsysanie tłuszczu podczas jednego zabiegu. Może się bowiem okazać, że takie działanie doprowadzi do wystąpienia licznych powikłań. Liposukcję przeprowadza się w znieczuleniu – lekarz, na bazie wywiadu i oceny stanu skóry, określa czy będzie potrzebne znieczulenie miejscowe czy ogólne. Najprawdopodobniej operacji nie zostanie poddany nie tylko pacjent, którego ogólny stan zdrowia nie jest dobry, ale także ten, który ma nałogi, takie jak np. nadużywanie alkoholu czy palenie papierosów. 

Każdy lekarz, przeprowadzający operację liposukcji, musi także stosować się do innych wytycznych. Przede wszystkim jego zadaniem jest określenie odpowiedniej ilości odessanego tłuszczu. Musi także jak najmniej ingerować w sąsiednie tkanki, takie jak tkanki łączne czy naczynia krwionośne. Kolejna kwestia – zachowanie w organizmie pacjenta równowagi płynów i spowodowanie jak najmniejszego dyskomfortu. 

W jaki sposób usuwa się tłuszcz podczas operacji? Wykonuje się to za pomocą kaniuli, czyli plastikowej rurki. Technik liposukcji jest wiele, najbardziej znaną jest tzw. liposukcja ssąca (SAL). Polega na wprowadzeniu małych kaniuli przez niewielkie nacięcia. Kaniula dołączona jest do urządzenia próżniowego. Chirurg przeprowadzający zabieg popycha ją w przód i do tyłu. Gdy dojdzie do rozbicia komórek tłuszczowych, następuje ich odsysanie. 

Liposukcja czy endermologia?

Wybór należy do każdego! Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy. W przypadku endermologii z pewnością jest to liczba zabiegów, które trzeba przeprowadzić, by osiągnąć oczekiwany efekt. Z drugiej zabiegi te nie są inwazyjne, a wręcz przyjemne. Cena pojedynczego nie jest wysoka, a gdy weźmiemy pod uwagę ilość wszystkich kwota najprawdopodobniej nie przebije tej, którą musimy zapłacić za zabieg liposukcji. Ta ostatnia to operacja – inwazyjna, bolesna i może spowodować wiele powikłań. 

Jeżeli interesujesz się bezpiecznym, nieinwazyjnym i profesjonalnym zabiegiem endermologii, umów zabieg w naszym gabinecie już dziś. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi