Twój koszyk jest pusty!

Endermologia – 7 faktów, które warto znać

30 maja 2020
Endermologia
Spis treści

Szczupła sylwetka i gładka skóra pozostają w sferze marzeń wielu kobiet. Mimo zdrowej diety i regularnych ćwiczeń nie zawsze udaje się osiągnąć efekty, jakich by oczekiwały. Niektóre obszary na ciele są po prostu bardzo oporne i trudno je zwalczyć za pomocą łatwo dostępnych metod, jak odpowiednie odżywianie, picie dużej ilości wody czy systematyczne treningi. Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej mówiąc: endermologia, czyli efektywny zabieg, który znalazł już tysiące zwolenniczek. O co w nim chodzi?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, czyli w stu procentach naturalny zabieg, który dociera do głęboko zlokalizowanych komórek tłuszczowych, czego efektem jest o wiele szczuplejsze, jędrniejsze i gładsze ciało. 

Endermologia – jak to dokładnie działa?

By wykonać masaż podciśnieniowy, który jest podstawą endermologii, trzeba zastosować specjalne urządzenie wyposażone w głowicę. Głowica ta zasysa oraz masuje skórę dwiema rolkami (jedna rolka zasysa fałd skóry i zwija go, następnie druga rolka go rozwija). W ten sposób dochodzi do rozbicia podskórnych złogów tłuszczowych, które odpowiadają za powstawanie cellulitu). Masaż podciśnieniowy oddziałuje na tkankę łączną skóry uaktywniając tym samym metabolizm tkanki tłuszczowej, która jest najbardziej oporna na dietę oraz ćwiczenia odchudzające. Masaż podciśnieniowy stymuluje do produkcji włókien kolagenowych i elastyny (które są odpowiedzialne za tworzenie podpory skóry i jej napięcia). Tym samym finalnie skóra staje się gładsza, a ciało – szczuplejsze.  

Ręce kosmetologa, który wykonuje zabieg endermologii na udach pacjentki.

Endermologia – dla kogo i jakie przynosi korzyści?

Endermologia to zabieg, który chwalą sobie przede wszystkim kobiety od dawna walczące z małą jędrnością swojej skóry i głównie – opornym cellulitem. Masaż podciśnieniowy daje realne efekty, których nie dałoby się uzyskać za pomocą tradycyjnej diety oraz ćwiczeń. Endermologia przyniesie też szersze korzyści. Może okazać się bardzo pomocna między innymi w wygładzaniu blizn czy stymulowaniu odnowy komórkowej. Doskonale poprawi krążenie krwi oraz limfy. Ogromną zaletą tego zabiegu jest także drenaż nadmiaru płynów w organizmie – tym samym endermologia pomaga usuwać toksyny

Endermologia – na które partie ciała?

Na wszystkie! Masaż podciśnieniowy jest w pełni bezpieczny i można go zastosować na każdy obszar naszego ciała (oprócz piersi), nawet na twarz (poprawiając jej owal).

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Na początek pacjent zakłada specjalny kombinezon (endermowear), który dokładnie przylega do ciała. To ważne, gdyż wówczas głowica nie dotyka bezpośrednio skóry – dzięki temu można zastosować maksymalną moc, a pacjent jest bezpieczny i nie odczuwa dyskomfortu. Podczas zabiegu głowica sterowana jest komputerowo – tym samym intensywność zabiegu oraz sposób masowania dostosowywane są do potrzeb pacjenta oraz danej partii jego ciała. Jak długo trwa zabieg? Najczęściej około pół godziny, zaś cała wizyta 50 minut – to czas potrzebny m.in. na swobodnie przebranie się.

Czy endermologia boli?

Wiele osób zastanawia się, czy endermologia boli. Absolutnie nie, ewentualnie dochodzi do lekkiego dyskomfortu, o którym warto komunikować podczas zabiegu, tak by finalnie zabieg przebiegł jak najbardziej delikatnie. Endermologia ma nas relaksować i wręcz sprawiać przyjemność. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki, szczególnie jeśli pacjentka jest szczupła. 

Endermologia – przeciwskazania do zabiegu

Nie ma wielu przeciwskazań do wykonania zabiegu endermologii. Po pierwsze – choroby układu krążenia. Zazwyczaj masażu podciśnieniowego odmawia się też pacjentkom, które posiadają żylaki lub/i wysokie ciśnienie. Oczywiście nie ma mowy o zastosowaniu zabiegu w przypadku chorób nowotworowych czy chorób zakaźnych skóry. Warto jednak wspomnieć, że zabiegu nie muszą sobie odmawiać… kobiety w ciąży (oczywiście jeśli przebieg jest prawidłowy i lekarz wyraża zgodę). Masaż podciśnieniowy stosowany jest często w celu likwidacji obrzęków powstających w kończynach dolnych. Endermologia może być stosowana już po 3 miesiącach od porodu naturalnego, a pół roku po cesarskim cięciu. Z zabiegu mogą skorzystać także karmiące mamy – jednak zaraz po warto odciągnąć pokarm, który może zawierać toksyny usunięte podczas endermologii. 

Endermologia – ewentualne komplikacje oraz powikłania

Jeżeli skorzystamy z profesjonalnej kliniki to nie musimy martwić się o żadne komplikacje ani powikłania. W salonach depilacja.pl zabiegu dokonują profesjonaliści, którzy prawidłowo dobiorą zarówno program jak i podciśnienie. W trakcie zabiegu warto komunikować kosmetologowi ewentualny dyskomfort albo nawet ból (choć tego drugiego praktycznie się nie odczuwa). 

Endermologia – jak szybko widać efekty?

Tak naprawdę już… po pierwszym zabiegu! Szczególnie jeżeli mieliśmy obrzęki – prawdopodobnie już za pierwszym razem wszystkie zostaną zniwelowane. Dla osób, u których występują skłonności do gromadzenia się wody, wrażenie będzie niesamowite. Jest szansa, że już po pierwszym zabiegu będą „szczuplejsze” o kilka centymetrów. Pacjentki chwalą również gładkość skóry. Jeżeli jednak zależy nam na bardziej spektakularnych efektach, tj. bardziej wymodelowanej sylwetce czy zmniejszeniu cellulitu, to trzeba wykazać się większą cierpliwością. Najprawdopodobniej potrzebne będzie kilkanaście zabiegów. Warto je jednak wykonać, gdyż ciężko będzie tak nieinwazyjnie i prosto osiągnąć podobne efekty innym sposobem. 

Czym warto wesprzeć zabieg endermologii, aby widzieć jeszcze lepsze efekty?

Pacjentki korzystające z endermologii najlepsze efekty zauważą, gdy jednocześnie będą stosować zdrową dietę oraz treningi. Terapeuci zalecają, aby zmobilizować się zaraz po zabiegu – w ciągu 2 godzin po warto wybrać się na spacer, na przejażdżkę rowerem itd. Wystarczy nawet zabawa z psem! A wszystko po to, by jeszcze bardziej pobudzić komórki tłuszczowe do spalania tłuszczu. Pamiętajmy o partiach ciała, które szczególnie chcemy odchudzić. Jeżeli np. są to uda, to po zabiegu warto wykonać trening właśnie na te partie ciała – będą szybciej chudły. Brzmi wspaniale, prawda? To wszystko prawda!
 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.06
Ilość ocen: 18
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi