Konsultacja online z kosmetologiem

Twój koszyk jest pusty!

Endermologia czy karboksyterapia – jaki zabieg na cellulit wybrać?

16 kwietnia 2022
Endermologia
Pielęgnacja
Spis treści

Tzw. pomarańczowa skórka to prawdziwa zmora wielu kobiet. Warto pamiętać, że cellulit jest czymś normalnym i nie warto się nim przejmować. Jeżeli jednak bardzo zależy Ci na jego pozbyciu się, to wybierz skuteczną metodę. Endermologia czy karboksyterapia? Która z nich okaże się bardziej skuteczna?

Zabiegi modelujące ciało stają się coraz bardziej popularne. Oferty gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej poszerzają się oferując coraz to bardziej efektywne i nowoczesne zabiegi. Ich głównym celem jest wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki, poprawa elastyczności skóry, ujędrnienie jej i oczywiście redukcja znienawidzonej pomarańczowej skórki. Warto wybierać zabiegi nie tylko bardzo skuteczne, ale też przy tym małoinwazyjne i co za tym idzie – bezpieczne. Z pewnością do takich metod zaliczamy karboksyterapię oraz endermologię. Czym charakteryzują się te zabiegi i przede wszystkim który z nich warto wybrać? Postaramy się w tym artykule rozstrzygnąć tę kwestię.

Endermologia i karboksyterapia – dlaczego warto?

Endermologia i karboksyterapia to zabiegi bardzo bezpieczne i bezinwazyjne. Rezultaty, które można dzięki nim osiągnąć, często porównywane do efektów po zabiegach z użyciem skalpela. Nie warto, szczególnie na początku, sięgać po tak radykalne metody. Karboksyterapia i endermologia nie wymagają specjalnego przygotowania oraz rekonwalescencji. Właściwie od razu po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków. Metody te nie są również drogie i nie przyprawią Cię o intensywne doznania bólowe. Oczywiście bardzo wiele zależy od Twojego progu bólu. Korzystając jednak z renomowanego gabinetu medycyny estetycznej możesz liczyć na to, że specjalista przeprowadzający zabieg, zadba o Twój komfort. A to oznacza że odpowiednio dobierze parametry urządzenia w przypadku endermologii czy grubość igieł w przypadku karboksyterapii, a w razie dużego dyskomfortu zastosuje środki znieczulające. Niestety w niektórych podejrzanych gabinetach medycyny estetycznej tak wysokich środków ostrożności się nie zachowuje. A to oznacza, że bardzo dużo ryzykujesz wybierając tego typu placówki.

endermologia sprzęt modelowanie sylwetki

Przeczytaj również: Endermologia na pośladki. Co musisz wiedzieć?

Karboksyterapia – co to jest?

Karboksyterapia i endermologia zapewniają podobne rezultaty, ale różnią się pod względem stosowanej technologii. Zacznijmy od karboksyterapii. To zabieg, podczas którego podskórnie i śródskórnie podaje się dwutlenek węgla. Robi się to za pomocą specjalnych igieł. Dwutlenek węgla jest w pełni bezpieczny, ponieważ naturalnie występuje w naszym organizmie. Jak działa dwutlenek węgla wprowadzony bezpośrednio pod skórę? Gdy styka się z komórkami tłuszczowymi zamienia się w kwas węglowy i rozpuszcza tłuszcz. Następnego wydala i tym samym wyszczupla i modeluje sylwetkę.

Wobec jakich partii ciała może być stosowana karboksyterapia? Brzuch, uda, pośladki, twarz – to główne obszary na ciele, gdzie realizowana jest ta metoda. Jest w pełni bezpieczna, więc może być stosowana właściwie na całym ciele. Dzięki temu zabiegowi możesz usunąć nie tylko cellulit, ale także rozstępy. Inne rezultaty to przede wszystkim: mniejszy obwód ud, pośladków i talii, poprawa jędrności skóry, poprawa elastyczności skóry, rozbicie komórek tłuszczowych w konkretnych partiach, zmniejszenie worków oraz cienie pod oczami.

Jeden zabieg karboksyterapii nie zapewni nam pożądanych efektów. Dlatego warto skorzystać z serii zabiegów, najlepiej od 6 do 10 wykonywanych raz czy dwa razy w tygodniu. Po zakończeniu serii należy pamiętać o zdrowej diecie i regularnych treningach – wówczas rezultaty karboksyterapii utrzymają się na dłużej.

Co to jest endermologia?

Jeżeli mamy na myśli zabiegi antycellulitowe, to nie sposób nie wspomnieć o endermologii. Karboksyterapia bazuje na dwutlenku węgla, który wprowadzany jest pod skórę. Endermologia zaś to po prostu masaż podciśnieniowy. Polega na mechanicznej stymulacji skóry pobudzając w ten sposób metabolizm komórek. Tym samym dochodzi do zniwelowania cellulitu, rozpadu komórek tłuszczowych oraz ujędrnienia skóry. Endermologia znacznie poprawia przepływ krwi i limfy, pomaga usunąć toksyny z organizmu i rozluźnia mięśnie, na przykład po bardzo intensywnym treningu sportowym.

endermologia_karboksyterapia_co_lepsze

Przeczytaj również: Endermologia czy domowe sposoby – co lepsze na cellulit?

By w pełni cieszyć się ze spektakularnych wręcz efektów endermologii, warto skorzystać z serii zabiegów. Najczęściej wybieranym jest Pakiet 10 zabiegów.Tylko teraz możesz skorzystać z promocji, gdzie kupując Pakiet 10 zabiegów, płacisz tylko za 7 z nich. 3 otrzymujesz od nas GRATIS! Można poddawać się im dwa-trzy razy w tygodniu przez konkretny czas zalecone przez specjalistę. Ogromne znaczenie ma tutaj regularność i postępowanie po wykonaniu serii zabiegów. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia – utrzymanie zbilansowanej diety opartej o owoce i warzywa oraz regularna aktywność fizyczna.

Karboksyterapia czy endermologia?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, który z tych zabiegów, czy endermologia czy karboksyterapia, jest lepszy. Efekty, które można osiągnąć dzięki tym metodom, są bardzo podobne. Główne różnice leżą w samej technologii i sposobie realizacji tego zabiegu. Dlatego ostateczna decyzja co do wyboru konkretnego sposobu na pozbycie się cellulitu czy rozstępów, będzie należała do ciebie. Niektóre osoby panicznie boją się igieł, zatem w ich przypadku masaż mechaniczny w postaci endermologii będzie na pewno lepszym wyborem.

A może różnica leży w cenie i na niej warto się skupić? Zdecydowanie nie. Endermologia i karboksyterapia nie różnią się za bardzo pod względem kosztów. Często jednak pojawia się opinia, że warto połączyć te dwa zabiegi. To może pozwolić osiągnąć jeszcze lepsze efekty, tj. szybszą i bardziej widoczną redukcję cellulitu. Ogromne znaczenie ma tutaj także regularność wykonywanych zabiegów. Nie ma co liczyć, że wystarczy jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Warto dopasować indywidualnie liczbę zabiegów i trzymać się wstępnie ustalonego wraz ze specjalistą kosmetologiem planu. W przypadku obydwu metod musimy pamiętać także o zasadach po wykonaniu terapii. By utrzymać rezultaty na długo, należy zdrowo się odżywiać, pić dużo wody i regularnie się ruszać. Jednak spokojnie, wcale nie chodzi o nie wiadomo jak restrykcyjne odżywianie, a po prostu o zbilansowaną dietę, która także czasem dopuszcza słodycze czy na przykład alkohol. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to warto wybrać to co nam najbardziej odpowiada. Zwyczajny, ale systematyczny spacer w zupełności wystarczy.

klinika medycyny estetycznej darmowa konsultacja

Przeczytaj także: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty?

Jeszcze raz uczulamy Cię na wybór tylko sprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej. To bardzo istotne, aby indywidualnie ustalić terapię ze specjalistą i przede wszystkim odpowiedzieć na pytania z zakresu medycznego. Na tej podstawie kosmetolog wykluczy przeciwwskazania i zakwalifikuje Cię do zabiegu. Więcej szczegółów i salony, w których wykonujemy endermologię znajdziesz na naszej stronie internetowej. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.75
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły