Twój koszyk jest pusty!

Endermologia piersi oraz twarzy – rezultaty

25 sierpnia 2023
Endermologia
Spis treści

Endermologia jako forma masażu kojarzy się z masowaniem takich części ciała jak uda, brzuch, pośladki. Są to miejsca, w których występuje największe nagromadzenie tkanki tłuszczowej ze względu na uwarunkowania genetyczne i anatomiczne. Zabiegi najczęściej mają na celu pozbycie się cellulitu oraz ujędrnienie ciała, ponieważ w wielu przypadkach sama dieta i aktywność fizyczna nie są wystarczające.

Endermologia to bardzo dobry sposób na wyszczuplenie miejsc problematycznych takich jak uda, brzuch, biodra czy pośladki, ponieważ wspomaga rozbijanie złogów tłuszczowych, usprawnia metabolizm komórek i poprawia ukrwienie. Ale niewiele osób traktuje endermologię jako szansę na poprawę napięcia skóry na innych, mniej oczywistych częściach ciała.

Endermologia piersi - świetny sposób na ujędrnienie biustu

Endermologia jest stosowana również jako nieinwazyjny lifting piersi (zapewnia świetne ujędrnienie piersi!). W społeczeństwie utarło się przekonanie, że piersi są jednym z wielu atrybutów kobiecości, dlatego wiele kobiet dba o ich wygląd i ma co do nich duże wymagania. Niektóre z nich decydują się na chirurgiczną korektę biustu, która wiąże się z rekonwalescencją po operacji. Warto zadać sobie pytanie, czy trzeba decydować się na tak znaczne kroki, czy może spróbować zabiegu dającego efekt już po pierwszej wizycie, takiego po którym możemy od razu wrócić do codziennych czynności?

Endermologia piersi - dlaczego stosuje się zabieg?

Jak wiadomo z wiekiem dochodzi do rozpadu włókien kolagenowych odpowiadających za sprężystość skóry, staje się ona wiotka i bez napięcia. Podobna sytuacja może mieć miejsce podczas okresu karmienia piersią lub kuracji odchudzającej, kiedy to skóra na piersiach jest narażona na gwałtowne zmiany swojej objętości. Każda kobieta w ciągu swojego życia jest narażona na przynajmniej jeden z tych czynników, dlatego zabieg endermologii – liftingu piersi może stanowić nie tylko zabieg korekcyjny biustu, ale również zabieg profilaktyczny, który zminimalizuje ryzyko utraty jędrności w przyszłości.

Endermologia piersi polega na głębokim masażu podciśnieniowym biustu i dekoltu, który prowadzi do pobudzenia włókien kolagenowych do regeneracji, następuje poprawa krążenia krwi i limfy, lepsze odżywienie skóry oraz wzmocnienie więzadeł podtrzymujących biust. Wszystko to skutkuje jędrnym i kształtnym biustem.

Na czym polega zabieg endermologii? Oczekiwane rezultaty

Podczas zabiegu endermologii piersi stosuje się specjalistyczne urządzenie, które wykorzystuje mechaniczne działanie, w tym masaż podciśnieniowy i ssanie, aby delikatnie manipulować skórą i tkankami. To działanie stymuluje krążenie krwi i limfy, co pomaga usunąć toksyny i nadmiar płynów, redukując obrzęki. Ponadto mechaniczna manipulacja działa na włókna kolagenowe, co może przyczynić się do poprawy jędrności i elastyczności skóry.

Oczekiwane rezultaty po zabiegu endermologii piersi mogą różnić się w zależności od indywidualnych cech każdej osoby, takich jak wiek, stan skóry, elastyczność, i poziom jędrności piersi przed zabiegiem. Jednak ogólnie można spodziewać się następujących korzyści:

 • poprawa jędrności i elastyczności skóry - zabieg endermologii może pomóc w ujędrnieniu skóry piersi i przywróceniu jej elastyczności,
 • poprawa wyglądu skóry - mechaniczne działanie urządzenia poprawia strukturę skóry, zmniejszając widoczność cellulitu i nierówności,
 • redukcja obrzęków - stymulacja krążenia limfy może pomóc w zmniejszeniu obrzęków i zatrzymywania płynów,
 • poprawa ogólnej kondycji piersi - długoterminowe korzystanie z zabiegu endermologii piersi wpływa na ogólny wygląd piersi, nadając im bardziej podtrzymany i kształtny wygląd.

Warto zaznaczyć, że rezultaty endermologii piersi są zwykle stopniowe i wymagają serii zabiegów, aby osiągnąć maksymalne efekty. Liczba i częstotliwość zabiegów może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Jak poprawić kontur twarzy w nieinwazyjny sposób?

Kolejną nieoczywistą okolicą, na której wykonuje się zabieg endermologii jest twarz. Skóra w tym miejscu jest szczególnie delikatna i obok codziennej pielęgnacji domowej wymaga dodatkowej uwagi w postaci zabiegów gabinetowych. Ze względu na to, że po 25 r. ż. spada produkcja kolagenu i elastyny w naszym organizmie, należy pamiętać o jego dodatkowej stymulacji. W tym celu świetnym rozwiązaniem jest endermologia. Do zabiegu stosuje się specjalne końcówki głowicy. Po wykonaniu pierwszego zabiegu od razu można zaobserwować rozjaśnienie cery, poprawę kolorytu i napięcia. Seria zabiegów zapewnia długotrwałe efekty spłycenie zmarszczek i bruzd, uelastycznienie. Jest to również bardzo dobry zabieg likwidujący problem podwójnego podbródka. 

Endermologia twarzy, czyli zabieg bez kwasu hialuronowego

Jak przebiega zabieg endermologii twarzy bez zastosowaniu kwasu hialuronowego?

 1. Konsultacja - zazwyczaj zabieg rozpoczyna się od konsultacji z doświadczonym specjalistą, który oceni stan skóry i dostosuje zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta.
 2.  Oczyszczanie skóry - przed przystąpieniem do zabiegu, skóra jest dokładnie oczyszczana, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, tłuszcz i pozostałości makijażu.
 3. Manipulacja tkankami - w trakcie zabiegu specjalistyczne urządzenie do endermologii jest delikatnie przesuwane po powierzchni skóry, wykonując masaż i ssanie. To działanie pomaga stymulować krążenie krwi i limfy, co może wspomóc usuwanie toksyn i nadmiaru płynów z tkanek
 4. Stymulacja kolagenu - mechaniczna manipulacja działa również na włókna kolagenowe, co może wpłynąć na pobudzenie produkcji kolagenu. Kolagen jest kluczowym białkiem odpowiedzialnym za jędrność i elastyczność skóry, dlatego jego stymulacja może przyczynić się do poprawy stanu skóry.
 5. Długotrwałe efekty - rezultaty endermologii twarzy nie są natychmiastowe i wymagają serii zabiegów, aby osiągnąć optymalne efekty. Zazwyczaj zaleca się kilka zabiegów w odstępach czasowych, aby utrzymać i maksymalizować efekty poprawy skóry.

Rezultaty po zabiegu endermologii twarzy:

 • ujędrnia skórę,
 • wygładza zmarszczki i linie mimiczne, 
 • zwiększa nawilżenie skóry,
 • zapewnia młody wygląd skóry,
 • opóźnia oznaki starzenia działając na głębokie warstwy skóry,
 • poprawia ogólny wygląd skóry (redukcja tkanki tłuszczowej).

Warto podkreślić, że rezultaty mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech każdej osoby, takich jak wiek, stan skóry i ogólny stan zdrowia. Dlatego też ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który pomoże dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zapewnić odpowiednią pielęgnację po zabiegu.

Zabieg endermologii to uniwersalne rozwiązanie!

Endermologia piersi oraz endermologia na twarz to skuteczne i nieinwazyjne metody poprawy wyglądu skóry.

Endermologia piersi jest zabiegiem, który wykorzystuje masaż i manipulację tkanek, aby poprawić jędrność i elastyczność skóry piersi oraz zmniejszyć widoczność cellulitu. Dzięki stymulacji krążenia krwi i limfy, zabieg może również pomóc w redukcji obrzęków i nadmiaru płynów w okolicach piersi.

Z kolei endermologia twarzy to technika, która używa specjalistycznych urządzeń do masażu i manipulacji skóry twarzy. Zabieg ten pomaga w ujędrnieniu skóry, redukcji zmarszczek i cellulitu, poprawie tekstury skóry oraz przywróceniu jej blasku. Endermologia twarzy stymuluje także produkcję kolagenu, co może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu skóry.

Oczekiwane rezultaty po endermologii piersi i twarzy to poprawa jędrności, elastyczności i wyglądu skóry, wygładzenie zmarszczek, redukcja cellulitu oraz zwiększenie nawilżenia skóry. Jednak warto podkreślić, że ostateczne efekty zależą od indywidualnych cech pacjenta oraz liczby i częstotliwości zabiegów.

W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów, zawsze warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który dostosuje zabieg do indywidualnych potrzeb i celów pacjenta. Przestrzeganie zaleceń specjalisty oraz odpowiednia pielęgnacja po zabiegu pozwoli cieszyć się długotrwałymi efektami endermologii piersi i twarzy.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 10
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Białe plamy na skórze – skąd się biorą i co mogą oznaczać?
Skąd biorą się na skórze białe plamy i przede wszystkim co mogą oznaczać? Czy są niebezpieczne? Sprawdź nasze kompendium...
Jakie ćwiczenia na obwisłą skórę na ramionach?
Witamina A - zadbaj o młody wygląd swojej twarzy
Witamina A odgrywa szereg kluczowych ról w naszym ciele, m.in. wpływa korzystnie na zdrowie oczu, wzmacnia nasz system o...

Proponowane zabiegi