Twój koszyk jest pusty!

Endermologia – przeciwwskazania, o których warto wiedzieć

17 marca 2021
Technologia
Spis treści

Endermologia to bardzo efektywny masaż mechaniczny, który ostatnimi laty stał się jedną z najpopularniejszych metod zwalczających cellulit. Jakie są przeciwwskazania do skorzystania z tej metody? Wyjaśniamy!

Endermologia to zabieg nieinwazyjny, który nie tylko walczy z tkanką tłuszczową, ale też doskonale relaksuje i rozluźnia mięśnie. Nic dziwnego, że korzysta z niego coraz więcej sportowców. Szukasz odpowiedniej metody, która pomoże Ci w wymodelowaniu sylwetki? Odpowiedź jest prosta – endermologia! Skuteczność to jedno, ale bardzo istotną zaletą zabiegu jest także jego bezpieczeństwo. Warto zatem wiedzieć, czy występują przeciwwskazania do skorzystania z endermologii.

Endermologia – na czym polega zabieg?

Endermologia to rodzaj masażu mechanicznego, który ma działanie nie tylko odchudzające, ale też oczyszczające, odmładzające, a nawet… terapeutyczne. Zabieg ten wykorzystywany jest przede wszystkim w zwalczaniu cellulitu. W dzisiejszych czasach zmaga się z nim mnóstwo kobiet. 

Skąd bierze się uporczywa pomarańczowa skórka i dlaczego jej zwalczanie domowymi sposobami jest tak problematyczne? Cellulit to nienaturalnie rozrośnięte oraz nierówno rozmieszczone na ciele komórki tłuszczowe. Otoczone są tkanką włóknistą, która uciska naczynia krwionośne oraz limfatyczne, co prowadzi do niedotlenienia oraz obrzęków. Na skórze tworzą się więc fałdy, a wszystko to przez zalegające komórki tłuszczowe. Cellulit jest przede wszystkim wynikiem prowadzenia niezdrowego stylu życia.

zabieg endermologii na uda

Przeczytaj także:Dermomasaż a endermologia – czym różnią się zabiegi?

Wiele kobiet próbuje uporać się z cellulitem, ale jak się okazuje, to wcale nie jest takie proste. Intensywne, regularne treningi, zbilansowana dieta, korzystanie z wysokiej jakości kosmetyków antycellulitowych, masaże bańką chińską – to wszystko może pomóc, ale też niekoniecznie musi dawać zadowalające rezultaty. Nierzadko trzeba uciec się do innych, zdecydowanie bardziej efektywnych metod. Jednym z nich jest endermologia, która okazuje się być skuteczna przy zachowaniu jej bezpiecznego, bezinwazyjnego charakteru.

Endermologia – przebieg zabiegu

W endermologii podstawowym narzędziem są specjalne głowice, które rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz, tym samym pobudzając głębokie warstwy skóry. Tkanka łączna zostaje poddana stymulacji, co prowadzi do uwalniania krążenia żylnego oraz limfatycznego. Tłuszcz zostaje usunięty, a rozbite substancje tłuszczowe są wydalane. 

Podczas masażu dochodzi do stymulacji adipocytów (komórek tłuszczowych). Dlatego metoda ta okazuje się bardzo skuteczna u kobiet stosunkowo szczupłych, u których cellulit gromadzi się w niektórych miejscach, np. na udach czy pośladkach. Podczas zabiegu endermologii dochodzi również do pobudzania fibroblastów (komórek tkanki łącznej właściwej), które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu oraz elastyny. Efekt? Skóra jest bardziej elastyczna oraz jędrna. 

Endermologia w salonach depilacja.pl

Decydując się na zabieg endermologii niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego miejsca. To bardzo ważne nie tylko ze względu na efekty, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów. W salonach depilacja.pl już od dłuższego czasu można wykonywać zabiegi endermologii. Zabiegi przeprowadzają najlepsi specjaliści, wykorzystując do tego profesjonalny i innowacyjny sprzęt. W terapii stosowany jest także masaż mechaniczny. Jego zadaniem jest udrożnienie układu limfatycznego oraz układu krwionośnego.  

Przeczytaj również:Czy zabieg endermologii usuwa toksyny z organizmu? 

Przeciwwskazania – endermologia

Czy istnieją przeciwwskazania do endermologii? Tak. Tak naprawdę każdy zabieg, czy to mniej, czy bardziej inwazyjny, charakteryzuje się pewnymi ograniczeniami. 

By dowiedzieć się, czy ta metoda będzie dla nas bezpieczna, warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji ze specjalistą. Takie spotkanie można umówić za darmo za pomocą formularza internetowego znajdującego się na stronie www.depilacja.pl. Kosmetolog ocenia wtedy stan skóry i dowiaduje się, jakie są oczekiwania pacjenta, a także przeprowadza wywiad medyczny. Ten ostatni jest niezbędny, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Oto one:

 • żylaki,
 • naczyniaki,
 • zapalenie żył,
 • stany zapalne naczyń krwionośnych,
 • infekcje skóry,
 • stany zapalne skóry,
 • choroby nowotworowe, 
 • ciąża,
 • okres laktacji,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • mechaniczne uszkodzenia skóry oraz naskórka,
 • trądzik różowaty,
 • wszczepiony stymulator serca,
 • wszczepione implanty. 

Endermologia – zmiany na skórze po wykonaniu zabiegu

Jakie efekty można uzyskać po serii zabiegów endermologii? Z pewnością redukcja cellulitu może być bardzo widoczna. Poza tym pacjentki poddające się zabiegowi mogą liczyć na znaczne zmniejszenie obwodów poszczególnych partii ciała. Dzięki temu, iż endermologia pobudza pracę układu limfatycznego, zabieg wpływa na poprawę kondycji skóry. Do efektów możemy zaliczyć także zniwelowaną opuchliznę oraz obrzęki. 

Czy po zabiegu skóra może być bardziej wrażliwa albo może wykazywać jakieś inne dolegliwości? Raczej nie. Trzeba jednak pamiętać, aby po wizycie w salonie kosmetycznym zwiększyć częstotliwość przyjmowania płynów. Najlepiej wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Dobrze, by pacjentka pamiętała również o aktywności fizycznej. Nie chodzi o poddawanie się od razu bardzo intensywnym treningom na siłowni wystarczą regularne spacery. Nie bez znaczenia jest też oczywiście zdrowa dieta.

W jakich sytuacjach należy przerwać serię zabiegów endermologii?

Rzadko dochodzi do przerwania terapii endermologii. Jest to jednak masaż mechaniczny, a każdy organizm może na niego indywidualnie zareagować. Dlatego w trakcie zabiegu należy obserwować swoje ciało i przede wszystkim odczucia. Jeżeli endermologia będzie powodowała ból czy duży dyskomfort, niezwłocznie informujemy o tym kosmetologa przeprowadzającego zabieg. Zadaniem kosmetologa jest obserwowanie pacjenta i tego, jak reaguje na zastosowaną metodę. Wybierając gabinety depilacja.pl można mieć pewność, iż uzyska się właściwą opiekę.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.62
Ilość ocen: 13
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi