Twój koszyk jest pusty!

Endermologia w domu – czy warto się na nią zdecydować?

28 kwietnia 2021
Endermologia
Spis treści

Gładsza skóra bez cellulitu to marzenie wielu kobiet. Endermologia, nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, pomaga je spełnić! Czy tę metodę można stosować też w domu? Sprawdź!

Endermologia w gabinecie medycyny estetycznej

Zabieg endermologii poleciła mi moja przyjaciółka. Zawsze jej wielkim kompleksem był bardzo widoczny cellulit. Bała się jednak inwazyjnych zabiegów. Przeczytała gdzieś, że świetną alternatywą może okazać się endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. W sumie odbyła 10 spotkań i po każdym była coraz bardziej zadowolona. Cellulit znikał, aż w końcu stał się praktycznie niewidoczny. Pomyślałam, że też spróbuję. Boję się bólu, ale to, co mówią o komforcie podczas zabiegu (wręcz odczuwaniu relaksu) to prawda. Też jestem bardzo zadowolona z efektów. Polecam! – Kasia, 29 lat.

Tego typu opinii pojawia się coraz więcej – tak jak przybywa pacjentek i pacjentów, którzy docenili walory endermologii. Zabieg ten pomaga nie tylko niwelować cellulit, ale też ujędrnia skórę. Osoby intensywnie uprawiające sporty wybierają endermologię ze względu na jej relaksacyjne właściwości. Urządzenie wyposażone w głowicę i rolki masujące pomaga rozluźnić zmęczone mięśnie (więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule). 

Terapia z wykorzystaniem endermologii powinna składać się z kilku lub kilkunastu zabiegów. Po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej zazwyczaj widać już pierwsze efekty – skóra staje się bardziej gładka i ujędrniona. Jednak by rezultaty były naprawdę spektakularne, konieczne są regularne spotkania. Zabieg składa się zazwyczaj z trzech faz:

  1. Masażu rozbijającego złogi tłuszczowe.
  2. Fazy drenujące.
  3. Fazy ujędrniającej.

Celem terapii jest rozbicie wody oraz zastojów tłuszczu. Te znajdą się w końcu w krwiobiegu, a organizm samoczynnie je wydala. Tym samym rozmiękczone tkanki sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna i gładka. Jeżeli jednak nie zobaczysz efektów po pierwszych kilku wizytach, nie przejmuj się. To zupełnie normalne! U większości osób świetne rezultaty widać po około piątym zabiegu. Pacjentki często określają to mianem „magii”. Skóra staje się wyraźnie odmieniona i bardziej atrakcyjna.

Przeczytaj również: Endermologia czy domowe sposoby – co lepsze na cellulit?

Czy możliwa jest endermologia w domu?

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń określanych jako sprzęt do domowej endermologii. Czy rzeczywiście są to dobre narzędzia do pozbycia się uciążliwej „pomarańczowej skórki”? Nie do końca. Większość specjalistów poleca je do wspomagania i utrzymywania efektów po profesjonalnej endermologii. Aparat do antycellulitowego masażu nie jest drogi (zazwyczaj to koszt rzędu 200–300 zł) i będzie działał przez lata.

Urządzenie do endermologii w domu może pomóc Ci w zmniejszeniu cellulitu. Bardzo istotne jest jednak to, aby używać go regularnie. Masaż od czasu do czasu może i zrelaksuje, ale na pewno nie zniweluje „pomarańczowej skórki”. Warto wyznaczyć sobie konkretne dni i pory w tygodniu, np. w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Rzadsze zabiegi też mają sens, o ile są systematyczne.

Endermologia w domu a w salonie

Samo stosowanie masażera pomoże ujędrnić skórę i ewentualnie zmniejszyć cellulit – najprawdopodobniej jednak nie będzie w stanie go całkowicie zwalczyć, nawet przy jednoczesnym stosowaniu wysokiej jakości kosmetyków antycellulitowych.

Przeczytaj także: Dermomasaż a endermologia – czym różnią się zabiegi?

Urządzenie do endermologii w domu – jak działa?

Jak działa taki domowy, antycellulitowy masażer? Zazwyczaj składa się z rolek z wypustkami. Gdy uruchomisz urządzenie, te zaczynają się obracać. Po przyłożeniu do skóry sprzęt lekko ją podszczypuje i ugniata. Pamiętaj, by nie stosować masażera w okolicach kręgosłupa (oraz na nim) – w ten sposób możesz sobie zaszkodzić. Wykorzystywanie do masażu innych części ciała jest jak najbardziej dopuszczalne.

Możesz masować nogi, pośladki czy ramiona. Efektem będzie ujędrnienie skóry i minimalne zmniejszenie cellulitu. To jednak nie wszystkie zalety. Wiele osób zaleca wykonywanie masażu na łydki po ciężkim dniu. Domowy zabieg zapewnia ulgę, a ból zdecydowanie się zmniejsza. Tak samo z karkiem – szczególnie w dobie pracy zdalnej, gdy czasem całe dnie spędzamy przed komputerem. Masaż specjalnym urządzeniem pomoże się rozluźnić.

Przeczytaj także: Endermologia na twarz – sposób na zmarszczki!

Endermologia domowa – czy warto?

Czy warto stosować domowe urządzenia do endermologii? Tak, ale trzeba liczyć się z tym, że antycellulitowe, ujędrniające i relaksujące masażery nie zastąpią profesjonalnego zabiegu medycyny estetycznej. Samo nazywanie ich sprzętem do endermologii jest dużym nadużyciem.

>A endermologia twarzy w domu? Tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie. W zaciszu własnej łazienki nie jesteś w stanie wykonać profesjonalnego zabiegu jak w salonie, ale możesz poprawić jędrność skóry. W tym celu stosuj masażery do twarzy – znajdziesz je, podobnie jak antycellulitowe masażery, w sklepach internetowych czy drogeriach. Wybór jest ogromny! Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić opinie na kartach produktów, tematycznych grupach na Facebooku oraz forach internetowych.

Skuteczne działania antycellulitowe w domu? Masz ogromną pulę narzędzi do dyspozycji! Szczotkowanie na sucho, dobrej jakości kosmetyki, zimne prysznice czy masażery z wypustkami – wybierz kilka sposobów, aby skutecznie walczyć z pomarańczową skórką. Pamiętaj jednak, że najlepsze efekty pomoże Ci uzyskać profesjonalny zabieg medycyny estetycznej.

Sprawdź ofertę sieci salonów Depilacja.pl. To właśnie tutaj stosowane są wysokiej jakości sprzęty, które pomogą Ci spełnić marzenia o gładkiej i jędrnej skórze bez cellulitu. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi