Twój koszyk jest pusty!

Endomasaż a endermologia - porównanie zabiegów

7 marca 2023
Endermologia
Spis treści

Endermologia i endomasaż to dwie popularne metody redukcji cellulitu i poprawy kondycji skóry. Choć oba zabiegi są podobne, różnią się technikami i urządzeniami stosowanymi podczas ich wykonywania. W artykule porównamy endermologię i endomasaż, zwracając uwagę na ich zalety, wady oraz skuteczność w walce z cellulitem. Przyjrzymy się również różnicom w kosztach. To pozwoli na dokładniejsze zrozumienie, które z tych dwóch zabiegów lepiej pasuje do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Chcesz pozbyć się cellulitu i ogólnie poprawić kondycję skóry? Zastanawiasz się czy wybrać klasyczny masaż antycellulitowy, a może endomasaż ud lub brzucha? W tym wpisie postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości!

Endermologia - czym jest?

Endermologia to nieinwazyjna metoda kosmetyczna, która polega na masażu mechanicznym skóry i podskórnej tkanki łącznej za pomocą specjalnego urządzenia zwanego endermologiem. Zabieg ten ma na celu redukcję cellulitu, poprawę kondycji skóry, a także zwiększenie elastyczności i jędrności tkanki skórnej.

Podczas zabiegu endermologii, specjalista wykonuje masaż za pomocą głowicy endermologicznej, która wytwarza podciśnienie i jednocześnie delikatnie rozciąga i masuje skórę. Dzięki temu dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy, co wpływa na redukcję obrzęków, zwiększenie elastyczności i jędrności skóry oraz redukcję widoczności cellulitu.

Endermologia jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, dlatego też nie powoduje bólu ani poważnych skutków ubocznych. Zabieg ten może być stosowany jako metoda redukcji cellulitu oraz poprawy kondycji skóry u osób w różnym wieku i o różnym typie skóry.

undefined

Endomasaż twarzy i ciała - na czym polega?

Endomasaż twarzy i ciała to metoda kosmetyczna, która polega na masażu mechanicznym skóry i tkanki podskórnej. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia, które wytwarza podciśnienie i jednocześnie delikatnie rozciąga i masuje skórę. Dzięki temu dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy, co wpływa na redukcję obrzęków, zwiększenie elastyczności i jędrności skóry oraz redukcję widoczności zmarszczek.

Endomasaż może być stosowany na twarz, szyję, dekolt oraz na ciało, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Zabieg na twarz polega na delikatnym masażu skóry przy użyciu specjalnej głowicy, która dopasowana jest do kształtu twarzy. Natomiast zabieg na ciało może być wykonany przy użyciu różnych głowic, które pozwalają na precyzyjne wykonanie masażu w określonych partiach ciała.

Endomasaż twarzy i ciała (np. endomasaż brzucha) jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, dlatego też nie powoduje bólu ani poważnych skutków ubocznych. Zabieg ten może być stosowany jako metoda redukcji zmarszczek, poprawy kondycji skóry, a także jako pomocnicza metoda w walce z cellulitem. W przypadku osób z problemem trądziku, zabieg ten może również pomóc w regulacji wydzielania sebum i oczyszczeniu skóry.

undefined

Endomasaż a endermologia - porównanie zabiegów

Endomasaż to metoda, która polega na wykonywaniu masażu skóry za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza podciśnienie. W ten sposób dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy, co wpływa na redukcję obrzęków, zwiększenie elastyczności i jędrności skóry oraz redukcję widoczności zmarszczek. Endomasaż może być stosowany na twarz, szyję, dekolt oraz na ciało, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta.

Endermologia natomiast jest bardziej specjalistyczną metodą, która wykorzystuje specjalny aparat, zwany endermologiem, do wykonywania masażu mechanicznego skóry i podskórnej tkanki łącznej. Dzięki temu dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy, co wpływa na redukcję obrzęków, zwiększenie elastyczności i jędrności skóry oraz redukcję widoczności cellulitu.

Obydwie metody są bezpieczne i nieinwazyjne, dlatego też nie powodują bólu ani poważnych skutków ubocznych. Zarówno endomasaż, jak i endermologia, mogą być stosowane jako metoda redukcji cellulitu oraz poprawy kondycji skóry u osób w różnym wieku i o różnym typie skóry.

Jednakże endermologia jest bardziej specjalistyczną i intensywną metodą (przez to zdecydowanie bardziej efektywną), która wymaga większej liczby zabiegów oraz większych kosztów w porównaniu do endomasażu. Endomasaż natomiast może być wykonywany częściej i jest bardziej dostępny finansowo. W przypadku osób z problemem trądziku, endermologia może nie być zalecana, ponieważ intensywny masaż może pogorszyć stan skóry.

Endomasaż - efekty, jakich możesz spodziewać się po zabiegu?

Endomasaż to metoda, która pozwala na pobudzenie krążenia krwi i limfy w skórze oraz tkance podskórnej. Dzięki temu dochodzi do zwiększenia elastyczności, jędrności i ujędrnienia skóry, a także redukcji widoczności cellulitu.

Po zabiegu endomasażu można się spodziewać kilku efektów. Po pierwsze, skóra staje się bardziej napięta i jędrna, co sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne, a skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Po drugie, zabieg endomasażu może pomóc w redukcji cellulitu, ponieważ poprawia ukrwienie i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Po trzecie, endomasaż może pomóc w redukcji obrzęków i zwiększeniu elastyczności skóry, co może być szczególnie korzystne dla osób z problemem opuchnięć.

Efekty endomasażu zależą od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta, a także od stanu skóry i ilości przeprowadzonych zabiegów. Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów endomasażu, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Pojedynczy zabieg może poprawić krążenie krwi i limfy oraz uczynić skórę bardziej miękką i gładką, ale tylko regularne zabiegi mogą przynieść trwałe efekty i zredukować widoczność cellulitu. 

Interesuje Cię np. endomasaż brzucha? Efekty, jakich możesz się spodziewać to wygładzenie skóry i widoczne polepszenie jej wyglądu. Nie licz jednak na znaczne wyszczuplenie tej partii ciała, jak może mieć to miejsce w przypadku endermologii.

Warto pamiętać, że endomasaż to metoda, która wspomaga poprawę kondycji skóry, ale nie stanowi jedynego sposobu na osiągnięcie zdrowej i pięknej skóry. Istotne jest również stosowanie odpowiedniej pielęgnacji, zdrowe odżywianie oraz regularna aktywność fizyczna.

Endermologia a endomasaż - cena

Ceny endermologii i endomasażu mogą się różnić w zależności od salonu kosmetycznego, miasta, w którym znajduje się salon, a także od doświadczenia i kwalifikacji kosmetyczki przeprowadzającej zabiegi.

Średnia cena jednego zabiegu endermologii wynosi od 150 do 300 złotych, przy czym cena może być wyższa w przypadku większych obszarów ciała lub zaawansowanych form cellulitu. W przypadku serii zabiegów endermologii koszt może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od ilości zabiegów oraz stopnia zaawansowania problemu.

Ceny endomasażu zazwyczaj są niższe niż ceny endermologii. Średnia cena jednego zabiegu to około 100-150 złotych, przy czym ceny mogą się różnić w zależności od miejsca, w którym znajduje się salon kosmetyczny. Cena serii zabiegów endomasażu również zależy od ilości zabiegów i problemu, który ma zostać rozwiązany, ale zazwyczaj jest niższa niż cena serii zabiegów endermologii.

Warto jednak pamiętać, że cena nie powinna być jedynym czynnikiem, który decyduje o wyborze zabiegu. Istotne jest, aby wybierać doświadczonych specjalistów oraz sprawdzone i bezpieczne urządzenia kosmetyczne, które gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Znajdziesz je w gabinetach depilacja.pl

undefined

Endomasaż, czyli krok bliżej do wymarzonej sylwetki!

Podsumowując, zarówno endermologia, jak i endomasaż to skuteczne zabiegi kosmetyczne, które pomagają w redukcji cellulitu, poprawie kondycji skóry oraz modelowaniu sylwetki. Obydwie metody różnią się jednak od siebie sposobem działania oraz intensywnością, co powoduje, że każdy z nich ma swoje indywidualne zastosowanie w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta.

Przy wyborze między endermologią a endomasażem warto kierować się swoimi potrzebami i oczekiwaniami, a także konsultować się z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiednią metodę zabiegu. Ważne jest również, aby wybierać sprawdzone i bezpieczne salony kosmetyczne oraz urządzenia kosmetyczne, które gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. My polecamy kliniki medycyny estetycznej Envie oraz innowacyjny zabieg endermologii. Sprawdź naszą ofertę i umów się na darmową konsultację. 

Ostatecznie decyzja o wyborze między endermologią a endomasażem powinna być podejmowana indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb i preferencji klienta, a także po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 5
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi