Endermologia to innowacyjny, nieinwazyjny zabieg zwalczający cellulit. Korzysta z niego coraz więcej kobiet, które chcą w prosty i bezpieczny sposób wymodelować sylwetkę. Czy kombinezon do endermologii jest niezbędny do wykonania tego zabiegu? Wyjaśniamy!
Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej powszechne. Do niedawna panowało przekonanie, że tego typu metody są dostępne tylko dla nielicznych z powodu małej dostępności gabinetów czy wysokich kosztów. Obecnie usługi te stały się bardziej popularne. Powstaje wiele nowych gabinetów medycyny estetycznej, a ceny zabiegów są coraz bardziej przystępne.
Wybierając miejsce i rodzaj zabiegu medycyny estetycznej, powinieneś mieć na uwadze renomę placówki. W sprawdzonym gabinecie kosmetolog pomoże dobrać odpowiednią metodę i – co najważniejsze – zadba o bezpieczeństwo pacjenta m.in. poprzez odpowiednie zabezpieczenie skóry. W trakcie wykonywania wielu zabiegów ciało może zostać uszkodzone. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich środków oraz akcesoriów. W przypadku endermologii jest to kombinezon ochronny.
Endermologia – na czym polega zabieg?
Endermologia to antycellulitowy masaż podciśnieniowy, który nie tylko jest bezpieczny, ale też bezbolesny. Sprawdza się przede wszystkim u kobiet, które nie mają nadwagi czy otyłości, ale narzekają na obfitą, pomarańczową skórkę. Niestety cellulit bardzo trudno zwalczyć, nawet prowadząc zdrowy tryb życia. Szczotkowanie na sucho, masaż bańką chińską, intensywne treningi, picie dużej ilości wody – to zazwyczaj za mało. Zamiast się frustrować, warto sięgnąć po innowacyjny zabieg.
Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę oraz tkanki podskórne. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę oraz dwie rolki. Te ostatnie „wciągają” płat skóry, masują go i tym samym pobudzają krążenie. Endermologia zwalcza tkankę tłuszczową oraz oczyszcza organizm z toksyn. Zabieg świetnie rozluźnia mięśnie, dlatego coraz częściej decydują się na niego sportowcy.
Przeczytaj również:Endermologia w sporcie
Jak wygląda kombinezon do endermologii?
Masaż podciśnieniowy nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed jego wykonaniem trzeba jednak założyć specjalny strój do endermologii. Kombinezon taki nie jest jednorazowy. Zazwyczaj pacjentki gabinetów medycyny estetycznej umawiają się na serię zabiegów. Strój przyda się zatem więcej niż raz. Pacjentka otrzymuje go po przyjściu na zabieg. Udaje się wtedy na chwilę do pokoju, w którym czeka na nią szklanka wody oraz akcesoria niezbędne do wykonania zabiegu.
Pacjentka ma chwilę na relaks i przygotowanie. W kosmetyczce, którą otrzymuje, znajdują się zazwyczaj jednorazowe stringi, klapki oraz właśnie kombinezon do endermologii. Ten jest elastyczny, biały i półprzezroczysty. Pacjentka, o ile nie poddaje się endermologii piersi, nie musi ściągać biustonosza. Zakładanie stroju przypomina zakładanie rajstop – nie jest skomplikowane ani uciążliwe. Kombinezon przylega do ciała i kończy się pod szyją. Dzięki temu chroni skórę podczas zabiegu.
Kombinezon do endermologii – jaki jest jego cel?
W większości przypadków kostium do endermologii to konieczność. Jego podstawową rolą jest ochrona skóry przed urazami mechanicznymi, szczypaniem i zaciąganiem włosków. Kostium zabezpiecza nie tylko przed uszkodzeniami, ale przede wszystkim przed odczuwaniem bólu oraz dyskomfortu. Kolejna funkcja to zwiększenie higieny. Strój nie narusza strefy intymnej pacjentki. Pomaga również w przesuwaniu urządzenia do endermologii. Dzięki niemu ruchy są znacznie bardziej płynne. Ułatwia to pracę specjaliście i – przede wszystkim – zwiększa komfort pacjenta. To ostatnie jest najważniejsze podczas całego procesu.
Gdzie kupić kombinezon do endermologii? Zazwyczaj pacjentka otrzymuje takowy w salonie. Zabiera go ze sobą do domu i przynosi na kolejne zabiegi (strój może być używany tylko przez nią). Kostiumy do endermologii występują w 4 rozmiarach: S, M, L i XL. Są też bardzo elastyczne, dlatego nie powinno być problemu z dopasowaniem odpowiedniego modelu.
Czy kombinezon do endermologii można wykorzystać przy innych zabiegach?
Kombinezon do endermologii sprawdza się wyłącznie przy tym właśnie zabiegu. Warto pamiętać, że to strój przeznaczony tylko dla jednej osoby. Po wykonaniu serii zabiegów pacjentka powinna wyrzucić kombinezon. Jeśli jednak jest on w dobrym stanie, warto zachować go do tzw. zabiegów przypominających. Endermologia to bardzo skuteczna metoda, ale po miesiącach czy latach od wykonania serii cellulit może pojawić się znowu. Dlatego tak ważne jest, aby po wizytach w gabinecie medycyny estetycznej prowadzić zdrowy tryb życia – odpowiednio się odżywiać (jeść owoce i warzywa, unikać produktów przetworzonych, cukru), pić duże ilości wody oraz trenować. Nie chodzi o to, aby wyciskać siódme poty na siłowni. Regularne, długie spacery i ćwiczenia w domu będą wystarczające.
Przeczytaj również: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty
Masaż podciśnieniowy w gabinecie depilacja.pl
Chcesz pozbyć się cellulitu? Denerwują Cię rozstępy na skórze? Masz obolałe mięśnie? Masaż podciśnieniowy w salonie depilacja.pl sprawdzi się idealnie! To doskonały sposób na ujędrnienie skóry, wymodelowanie sylwetki i rozluźnienie po intensywnym treningu. W salonach depilacja.pl stosuje się innowacyjny sprzęt, który pomaga osiągnąć spektakularne wręcz rezultaty. Tutaj też możesz liczyć na stuprocentowe bezpieczeństwo. Przed serią zabiegów odbędziesz konsultację ze specjalistą. Kosmetolog oceni stan skóry i dopyta o oczekiwania. Przeprowadzi również wywiad medyczny – to konieczne, aby mieć pewność, że nie występują żadne przeciwwskazania do zabiegu.
Jakie są Twoje doświadczenia z endermologią? Korzystałaś już z tego rodzaju zabiegu? Jak wspominasz zakładanie kombinezonu do endermologii? A może dopiero przymierzasz się do skorzystania z tego typu zabiegu? Daj znać, czy masz jakieś wątpliwości. Pamiętaj również, że w każdej chwili możesz umówić się na bezpłatną konsultację ze specjalistą w salonie depilacja.pl. Ten odpowie na wszystkie Twoje pytania. Zarezerwuj spotkanie już teraz za pomocą formularza na stronie internetowej.