Czy depilacja pastą cukrową boli?

Spis treści

1. Na czym polega depilacja pastą cukrową?

2. Depilacja pastą cukrową – na jak długo wystarcza?

3. Pasta cukrowa na zimno i na ciepło

4. Pasta cukrowa – domowa czy kupna?

5. Czy depilacja pastą cukrową boli?

6. Teraz już wiesz, czy depilacja pastą cukrową boli!

Jedną z metod usuwania niechcianego owłosienia z różnych części ciała jest depilacja pastą cukrową. Na czym dokładnie polega ten sposób i czy jest bolesny? Sprawdź poniższe informacje.

Okazuje się, że depilacja pastą cukrową znana jest od setek lat. Jak stosować pastę cukrową i czy lepiej przygotować ją samodzielnie czy kupić gotową? Jak ją nakładać i przede wszystkim – czy jest metodą bolesną? Odpowiadamy na te i wiele podobnych pytań.

na_czym_polega_depilacja_pasta_-cukrow

Na czym polega depilacja pastą cukrową?

Depilacja pastą cukrową to jedna z najstarszych metod golenia niepożądanego owłosienia z różnych części ciała. To w pełni naturalny sposób nie zawierający żadnych szkodliwych substancji. Z powodzeniem można zastosować go w domu, choć niewątpliwie ma też wiele wad.

Nietrudno się domyślić, że podstawą tej metody depilacji jest cukier, a właściwie wykonana z niego masa. Do mieszanki dodajemy także wodę oraz sok z cytryny. Nierzadko dodaje się również inne składniki tak jak olejki eteryczne, sól czy miód. Taką mieszankę nakładamy na skórę (razem z materiałowym paskiem w przypadku depilacji na ciepło) i po zastygnięciu zrywamy energicznym ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Czynność tę należy powtórzyć kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt razy. Przez to czas całego zabiegu wydłuża się. Na sam koniec należy zmyć pozostałe na ciele fragmenty pasty. Kolejny krok to oczywiście nałożenie kosmetyków łagodzących i silnie nawilżających. Sprawdź dokładny proces depilacji pastą cukrową. W poniższym artykule wyjaśniamy go krok po kroku.

czy_depilacja_pasta_cukrowa_boli

Przeczytaj również:Proces depilacji pastą cukrową krok po kroku

Depilacja pastą cukrową – na jak długo wystarcza?

Depilacja pastą cukrową pod względem trwałości zdecydowanie wygrywa z maszynką jednorazową. Zapewnia bowiem gładką skórę na około 2, a w niektórych przypadkach nawet na 3 tygodnie. Metoda ta polecana jest osobom zmagającym się z żylakami i pękającymi naczynkami krwionośnymi. Sprawdzi się również u alergików – pasta cukrowa jest przecież w pełni naturalna.

Pasta cukrowa na zimno i na ciepło

Warto pamiętać, że pastę cukrową do depilacji stosuje się zarówno na zimno jak i na ciepło. W tym pierwszym przypadku wystarczy użyć niewielkiej ilości produktu – około jednej łyżki. Wosk cukrowy trzeba lekko podgrzać np. w kąpieli wodnej, aby uzyskać konsystencję plasteliny. Następnie należy rozprowadzić dłońmi niewielką ilość pasty na wybrany fragment skóry. Robimy to odwrotnie do kierunku wzrostu włosów. Następnie zrywamy pastę cukrową szybko i pewnie oczywiście zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Depilacja pastą cukrową na ciepło przypomina nieco depilację płynnym woskiem. Wosk cukrowy należy podgrzać do momentu, aż będzie płynny. Przed nałożeniem na skórę należy go lekko schłodzić, aby się nie poparzyć. Nakładamy mieszankę patyczkiem lub szpachelką. Następnie przyklejamy pasek materiałowy i po chwili energicznie go zrywamy. W ten sposób usuwamy zarówno masę cukrową jak i włoski.

Pasta cukrowa – domowa czy kupna?

Czy lepiej przygotować pastę cukrową w zaciszu własnego domu, czy lepiej nabyć gotowy produkt z drogerii? Na to pytanie każdy powinien sobie sam udzielić odpowiedzi. Gotową pastę cukrową nabędziemy właściwie w każdej drogerii – zarówno tej stacjonarnej jak i internetowej. Większość z nich będzie zawierała naturalny skład. Z drugiej strony przygotowanie pasty cukrowej w domu nie powinno być trudne. Przepis jest dość krótki i łatwy w wykonaniu.

pasta_cukrowa_domowa_czy_kupna

Czy depilacja pastą cukrową boli?

Interesuje Cię pasta cukrowa? Czy boli? Podrażnia? Jak to jest? Już spieszymy z odpowiedzią! Z pewnością warto podkreślić, że depilacja pastą cukrową uznawana jest za mniej bolesny sposób na osiągnięcie gładkiej skóry niż depilacja woskiem. W przypadku masy cukrowej pasta przykleja się do samych włosków, a nie do skóry. Mogłoby się zatem wydawać, że jest to metoda bardzo komfortowa w zastosowaniu. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że wiele zależy od samej techniki oraz progu bólu. Wiele kobiet, które doświadczyły tej metody, czy to samodzielnie czy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, na pytanie czy depilacja pasta cukrowa boli, odpowiadają że zdecydowanie tak. Z drugiej strony każda kolejna depilacja powinna sprawiać mniej bólu. Odrastające włoski będą bowiem słabsze i przez to mniej zauważalne.

Depilacja cukrowa – czy boli? Już wiesz, ale co z podrażnieniami po zabiegu? Po wielu metodach usuwania owłosienia skóra jest zaczerwieniona, a nawet bolesna. To, że pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a tylko okleja włoski, zdecydowanie bardziej chroni naskórek niż ma to miejsce w przypadku wielu innych metod. Można nawet powiedzieć, że zimna pasta cukrowa całkowicie pozbawia ryzyka poparzeń czy podrażnień skóry. Dodatkowo pamiętajmy, że w trakcie tej metody nie stosuje się żadnych chemicznych substancji, a to właśnie one bardzo często odpowiadają za wszelakie podrażnienia.

Oczywiście może dojść do małych podrażnień, ale zazwyczaj mijają one już w przeciągu kilku godzin i maksymalnie po jednym dniu. Dużym plusem tej metody jest to, że odrastające włoski będą słabsze i mniej widoczne.

Teraz już wiesz, czy depilacja pastą cukrową boli!

Depilacja pastą cukrową – czy boli? Już znasz odpowiedź na to pytanie. A właściwie jesteś jej bliska. Trudno bowiem jednoznacznie powiedzieć, jak pasta cukrowa zadziała w Twoim przypadku. Możesz przetestować tę metodę, chociaż u początkujących zaleca się pierwszą wizytę w gabinecie kosmetycznym. Obliczanie proporcji czy nakładanie pasty na skórę może bowiem okazać się problematyczne.

Pamiętaj, aby wybierając metodę usuwania owłosienia idealną dla siebie, wziąć pod uwagę wszystkie sposoby. Na rynku jest ich w dzisiejszych czasach całkiem sporo. My polecamy oczywiście depilację laserową – to jedyny tak skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia na stałe. Metoda ta pozbawia też podrażnień czy problemu z wrastającymi włoskami. Jeśli boisz się bólu to przetestuj nasz autorski laser SPEC3 Hybrid. Zastosowana w nim metoda ”In Motion” nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry. Zabieg depilacji laserowej może więc być wykonywany nawet na tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini, czy górna warga. Jeśli ciągła i bolesna depilacja męczy Cię i chcesz spróbować metody, która trwale pomoże Ci pozbyć się niechcianego owłosienia, już teraz zarezerwuj swój zabieg z rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat