Laser Light Sheer Duet czy Vectus – którą technologię wybrać?

Spis treści

1. Laser Light Sheer Duet - charakterystyka

2. Czym wyróżnia się laser Vectus?

3. Który laser wybrać - Light Sheer Duet czy Vectus?

4. Laser Vectus czy Light Sheer Duet?

Depilacja laserowa to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która oferuje szereg różnego rodzaju urządzeń. Do dyspozycji mamy między innymi laser Light Sheer Duet oraz Vectus. Który z nich wypada lepiej pod względem efektów i komfortu zabiegu? Rozstrzygamy.

Coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową. Nic dziwnego – to jedyny tak skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków na stałe. Dlatego z metody tej korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Sam wybór depilacji laserowej ze względu na komfort i oszczędność czasu, wydaje się oczywisty. Spory dylemat pojawia się jednak względem technologii. Na rynku dostępnych jest sporo urządzeń do depilacji laserowej. Pacjenci najczęściej nie potrafią sami ocenić danego sprzętu, nawet posiadając szczegółowe informacje na temat ich mocy czy jakości. Na blogu depilacja.pl często dokonujemy porównań różnych technologii. Dzisiaj bierzemy na tapetę laser Vectus oraz laser LightSheer Duet.

➡️ Przeczytaj również: Który laser jest najskuteczniejszy? Ranking 2021 roku

Laser Light Sheer Duet – charakterystyka

Light Sheer Duet został wyprodukowany przez firmę Lumenis. Producent ten to lider na rynku producentów laserów do depilacji. Lasery Light Sheer od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To tak naprawdę sprawdzone i rekomendowane przez wielu lekarzy i kosmetologów sprzęty, które chwalą także klienci. Nic dziwnego – zapewniają doskonałe rezultaty, o których można poczytać na forach internetowych, grupach facebookowych czy na wielu blogach.

W salonach Depilacja.pl stosujemy laser Light Sheer wyposażony w 3 głowice. Klasyczny Light Sheer Duet, jak wskazuje końcówka nazwy, zawiera dwie głowice. Mała stosowana jest na małych obszarach skóry, np. na wąsik na twarzy. Producent podaje, że mała głowica Light Sheer Duet oddziałuje na fragmenty skóry o wymiarach 9 x 9 mm. Urządzenie to zostało wyposażone także w nakładkę chłodzącą, która daje możliwość ciągłego stykowego chodzenia. Duża głowica działa na duże powierzchnie skóry. Zastosowano w niej także zintegrowaną technologię wspomagania próżniowego, która umożliwia przeprowadzenie bezbolesnego zabiegu bez chłodzenia. Chodzi o zasysanie skóry – zjawisko to pomaga zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu i jeszcze lepiej chwycić włoski na większych powierzchniach.

W salonach depilacja.pl stosujemy urządzenie Light Sheer Desire, które wyposażone jest także w średnią głowice. Ta oddziałuje na fragment skóry o wymiarach 12 x 12 mm i wyposażona jest w nakładkę chłodzącą.

depilacja laserowa LightSheer

➡️ Przeczytaj również: Czym jest Laser Light Sheer i dlaczego jest skuteczny podczas depilacji?

Czym wyróżnia się laser Vectus?

Laser Vectus został stworzony na bazie urządzenia Light Sheer. Gdy ten drugi został wynaleziony i przyjął się na rynku, jego twórcy postanowili udoskonalić tę technologię. Nie było to proste, gdyż laser Light Sheer od początku zyskał uznanie na rynku kosmetologicznym. Stał się tak naprawdę wyznacznikiem standardów w depilacji laserowej. Producenci szybko dostrzegli, że długość fali generowana przez laser Light Sheer oraz sama technologia wychwytywania włosków jest bardzo optymalna i trudno w jakikolwiek sposób ją poprawić. Dlatego dodano do lasera Vectus funkcję, która odróżnia go od pierwotnego urządzenia. Chodzi o czytnik Skintel, który automatycznie dopasowuje parametry urządzenia do potrzeb konkretnego pacjenta.

Laser Vectus stworzono już w 1987 roku w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. W firmie Palomar Medical Technologies specjalizującej się w produkcji laserów do celów medycznych i estetycznych, postanowiono wzbogacić znany już laser Light Sheer.

W laserze Vectus, podobnie jak w urządzeniu Light Sheer, stosowane są dwie głowice. Mała oddziałuje na obszar 12 x 12 mm i przeznaczona jest przede wszystkim do depilacji bikini, pach czy twarzy. Duża głowica działa na powierzchnię skóry o wielkości 23 x 38 mm i jak nietrudno się domyślić stosowana jest do depilowania większych partii ciała, na przykład klatki piersiowej, nóg czy pleców.

Skupmy się zatem na tym, co odróżnia laser Vectus od lasera Light Sheer. Chodzi o wspomniane już czytnik Skintel. Funkcja ta automatycznie mierzy poziom melaniny u danego pacjenta. Trzeba jednak przyznać, że czytnik nie jest wykorzystywany przez wszystkich laseroterapeutów. Wielu specjalistów woli bowiem samodzielnie ustawić parametry podczas realizowania zabiegu. Sam czytnik Skintel działa jednak świetnie – potwierdzają to między innymi certyfikaty FDA.

Jak działa czytnik Skintel? Kosmetolog przykłada czytnik do skóry pacjenta i tym samym mierzy poziom barwnika w jego skórze. Zczytany parametr zostaje przesłany do urządzenia, które samo dobiera maksymalną, ale też w pełni bezpieczną moc urządzenia. Dzięki temu parametry zostają dopasowane wręcz idealnie do każdej skóry bez względu na jej kolor oraz grubość włosów.

Który laser wybrać – Light Sheer Duet czy Vectus?

Laser Vectus został tak naprawdę stworzony na bazie urządzenia Light Sheer. W obydwu urządzeniach wykorzystuje się wiązkę światła o długości 805 – 810 nm oraz takie same technologie. W laserach tych znajdują się też dwie głowice – mała przeznaczone do depilacji mniejszych partii ciała oraz duża, która oddziałuje na większe powierzchni skóry i sprawdza się w przypadku depilacji pleców, brzucha czy ud. W obydwu laserach znajdują się też systemy chłodzące, które minimalizują ryzyko powstania nieprzyjemnych odczuć, czy dyskomfortu w trakcie wykonywanego zabiegu.

Jedyna różnica opiera się na czytniku Skintel, w który został wyposażony laser Vectus. Tak naprawdę jednak doświadczony i kompetentny laseroterapeuta poradzi sobie również bez tego urządzenia. Sam dobierze odpowiednie parametry, które zapewnią bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

Laser Vectus czy Light Sheer Duet?

Vectus czy Light Sheer Duet? Tak naprawdę najbardziej istotny jest wybór renomowanej placówki, w której przeprowadzane będą zabiegi depilacji laserowej. Wybierając sprawdzone miejsce masz pewność, że metoda ta zostanie zrealizowana przez kompetentnego specjalistę certyfikowanymi i sprawdzonymi sprzętami. Niestety w wielu gabinetach depilacji laserowej dochodzi do przykrych konsekwencji i nie najlepszych rezultatów ze względu na brak profesjonalizmu.

depilacja_light_sheer

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jaki laser da najlepszy efekt? Porównanie mocy laserów

Serdecznie zapraszamy Cię do salonów depilacja.pl, które od lat są znane nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Placówki są rozsiane po całej Polsce, więc na pewno znajdziesz tę znajdującą się blisko Twojego miejsca zamieszkania.
W gabinetach depilacja.pl od dawna pracujemy na Light Sheer Desire. Jest to sprawdzony i niezawodny sprzęt, który daje spektakularne efekty. Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że włosków jest mniej i odrastają zdecydowanie wolniej. Jeśli chcesz się przekonać o jego skuteczności poniżej podajemy listę miast w których używamy Lasera LightSheer: Bydgoszcz,Częstochowa,Gdańsk,Kielce (Panoramiczna), Kraków (Śródmieście),Lublin (Niecała),Łódź (Śródmieście),Opole,Płock,Poznań (Kochanowskiego),Rzeszów (Kopernika),Toruń,Warszawa (Hoża),Warszawa (Ursynów),Wrocław (Skargi).

Jak widzisz, wybór odpowiedniego salonu do depilacji jest tutaj kluczowy. Dokonaj samodzielnej rezerwacji z rabatem -20% i przekonaj się na własnej skórze jak działa laser Light Sheer Duet. Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

Jeśli masz dodatkowe pytania umów się na bezpłatne, wstępne spotkanie ze specjalistą. Ten oceni stan Twojej skóry i przeprowadzi wywiad medyczny. Na tej podstawie wyestymuje, jak wiele zabiegów potrzebujesz, aby na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Taka konsultacja jest bezpłatna i wcale nie zobowiązuje Cię do skorzystania z usług depilacja.pl.