Twój koszyk jest pusty!

Laser Soprano Ice czy LightSheer? Porównanie technologii do depilacji laserowej

22 sierpnia 2022
Technologia
Spis treści

Zabiegu depilacji laserowej dokonasz dzisiaj w licznych salonach i za pomocą wielu sprzętów. Dzisiaj przyjrzymy się laserowi Soprano Ice oraz laserowi Light Sheer. Która z tych technologii jest bardziej godna uwagi?

Depilacja laserowa rozwija się bardzo dynamicznie. Nie tylko przybywa kolejnych salonów, ale także technologii i sprzętów. Znane i bardzo często stosowane lasery to laser Soprano Ice Platinum oraz Light Sheer. Sprawdź właściwości obu i przekonaj się, na który z nich szczególnie warto zwrócić uwagę.

undefined

➡️ Przeczytaj również: Który laser jest najskuteczniejszy? Ranking 2021 roku

Technologie depilacji laserowej

Popularność depilacji laserowej rośnie. Metoda ta zdobywa coraz więcej zwolenników i wpływ na to mają nie tylko spektakularne wręcz efekty (czyli gładka skóra na stałe), ale także bezpieczeństwo i komfort zabiegów. Zapewniają to coraz bardziej innowacyjne i nowoczesne technologie. Przybywa kolejnych urządzeń do depilacji laserowej. Czym się od siebie różnią? Przede wszystkim długością wiązki światła oraz częstotliwością jej generowania. Czy każda z osób, która decyduje się na depilację laserową, sama powinna wiedzieć, jaki sprzęt wybrać? Oczywiście śmiało może zasięgnąć informacji na temat stosowanych technologii, jednak naszym zdaniem najbardziej istotny jest wybór renomowanego gabinetu, w którym zostanie przeprowadzona laseroterapia.

Niestety nie każde miejsce jest godne uwagi. Wybierając odpowiednią placówkę należy zwrócić uwagę na kompetencje i doświadczenie laseroterapeutów, opinie i oczywiście stosowane sprzęty. Te ostatnie muszą być certyfikowane i jak najbardziej nowoczesne. Niestety nadal w wielu gabinetach stosuje się przestarzałe urządzenia, które nie tylko nie zapewniają odpowiednich rezultatów, ale mogą także generować przykre objawy, nawet poparzenia naskórka co może okazać się najbardziej problematyczne w przypadku zabiegów depilacji laserowej na twarzy .

Dobierając odpowiednią technologię depilacji laserowej bierzemy pod uwagę kolor skóry, kolor włosów oraz próg bólu, który u każdego jest inny. Czasami podczas zabiegu depilacji laserowej może pojawić się nieprzyjemne uczucie dyskomfortu, a nierzadko ból. W przypadku ultranowoczesnych sprzętów ten ostatni nie powinien mieć miejsca. Co najwyżej pojawi się lekki dyskomfort ze względu na dostającą się pod skórę wiązkę światła. Ta musi bowiem dotrzeć do mieszków włosowych i je uszkodzić, tak aby nie pojawiły się już nowe włosy. Duże znaczenie ma także temperatura, do której rozgrzewane są cząsteczki barwnika naturalnie występującego w skórze czyli melaniny. Innowacyjne lasery wykorzystuje się nie tylko do usuwania niepożądanego owłosienia, ale także do upiększania urody czy leczenia niedoskonałości.

Soprano Ice – jaką technologię wykorzystuje?

Soprano Ice to urządzenie, które pojawiło się na rynku dosyć niedawno. Sprzęt ten wykorzystywany jest w przypadku ciemnego owłosienia i tego nieco jaśniejszego. Technologia ta określana jest jako bardzo innowacyjna, a co za tym idzie – zapewnia szybki, komfortowy i efektywny zabieg. Dzieje się tak między innymi za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w dodatkowy aplikator, który zdecydowanie ułatwia przeprowadzanie zabiegów na twarzy oraz w innych trudno dostępnych miejscach. Głowica ta to głowica Trio emitująca aż trzy długości fal i wszystko to podczas jednego impulsu. W ten sposób dochodzi do uszkodzenia struktury włosa na różnych głębokościach w jednym momencie bez względu na kolor i strukturę włosa.

Warto wspomnieć także o systemie SHR, w który został wyposażony laser Ice Soprano. Ten zmniejsza ryzyko poparzenia się, jak również podnosi komfort zabiegu. Na to ostatnie wpływa także system chłodzący. Nie bez powodu sprzęt ten zawiera “ice” w nazwie. To właśnie przede wszystkim ten system wpływa na znaczne zniwelowanie doznań bólowych.

laser light sheer duet w salonie Krakow

➡️ Przeczytaj również: Laser aleksandrytowy czy diodowy? Porównanie

Laser LightSheer – charakterystyka

Godnym uwagi jest także innowacyjny laser Light Sheer. W urządzeniu tego typu wykorzystywane jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Chodzi o to, iż wiązka wytwarzana przez laser dociera do mieszka włosowego i bardzo skutecznie niszczy fragmenty włosów odpowiadające za wzrost. Ogromną zaletą tego typu sprzętu jest fakt, iż owłosienie likwidowane jest w bardzo precyzyjny sposób. Dzięki temu dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest niemal minimalny. Na redukcje doznań bólowych wpływa także nowoczesny system chłodzący, który redukuje również podrażnienia i zaczerwienienia.

Laser diodowy Light Sheer działa przede wszystkim na ciemne włosy. Wiązka lasera reaguje na melaninę czyli barwnik naturalnie zawarty w skórze. Co stanie się wtedy, gdy laser będzie emitował energię na jasne włosy? Ta wówczas zostanie odbita z powrotem, a nie pochłonięta do struktury włosa. Zdarza się jednak, że włos jest podzielony na dwie części – na zewnątrz znajduje się jasna część włosa, a cebulka jest ciemna i zawiera dużo melaniny. Wówczas depilacja laserem Light Sheer przyniesie oczekiwane efekty. Jak przekonać się, czy możesz poddać się depilacji laserowej laserem Light Sheer? Udaj się do renomowanego gabinetu, w którym konsultacji udzieli Ci doświadczony i kompetentny kosmetolog. Takie spotkanie możesz umówić poprzez formularz na stronie internetowej depilacja.pl.

Soprano Ice Platinum a Light Sheer – zalety i wady

Obydwa lasery, zarówno Soprano Ice Platinum oraz laser Light Sheer, to nowoczesne i godne uwagi urządzenia, które mogą zapewnić gładką skórę na stałe. Ciężko jednoznacznie powiedzieć, która z tych technologii będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia. Warto w tej kwestii zaufać doświadczonemu kosmetologowi, który ma szeroką wiedzę na temat technologii do depilacji laserowej i który przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny oraz oceni stan skóry i włosów. Na tej podstawie nie tylko zaleci zastosowanie odpowiedniej technologii, ale wcześniej w ogóle zakwalifikuje Cię do zabiegu. Twoje bezpieczeństwo jest bowiem kluczowe. Musisz pamiętać, że istnieje lista przeciwwskazań do tego typu zabiegu. Większość z nich jest jednak czasowa. Zaliczamy do nich np. przyjmowanie niektórych leków czy ziół światłouczulających. Jeżeli odstawisz tego typu specyfiki, oczywiście po konsultacji ze specjalistą, śmiało możesz poddać się zabiegowi w technologii, którą zaleci Ci doświadczony specjalista.

Wadą lasera Light Sheer może być jego teoretycznie mała uniwersalność. Nie sprawdzi się bowiem w przypadku jasnych włosów. Producent zapewnia, że depilacja laserowa Soprano Ice Platinum poradzi sobie także z jaśniejszym owłosieniem ze względu na synergię działania trzech fal podczas każdego impulsu. Takie działanie zwiększa efektywność zabiegu bez względu na kolor czy strukturę włosa. Z drugiej strony Light Sheer to sprawdzona technologia, którą stosuje wiele renomowanych salonów.

laser_Soprano_Ice_a_ LightSheer_cechy_depilacja_laserowa

➡️ Przeczytaj również: Laser neodymowo-yagowy czy diodowy? Poznaj różnice

Light Sheer, Soprano, a może… SPEC3 Hybrid?

Wybór odpowiedniej technologii depilacji laserowej zostaw specjaliście. Pamiętaj jednak, aby wybrać się do renomowanego gabinetu. Salony depilacja.pl znajdziesz w całej Polsce.Tutaj stosujemy autorski laser SPEC3 Hybrid będący najnowszą technologią depilacji laserowej. Ta łączy w sobie aż trzy technologie – aleksandrytową, diodową oraz neodymowo – yagową w jednym. Połączenie trzech długości fal wykazuje dużą skuteczność w przypadku wszystkich fototypów skóry.Wyposażenie w system SHR podnosi komfort zabiegu i bezpieczeństwo.

🎥 Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi