Twój koszyk jest pusty!

Laser neodymowo-yagowy czy diodowy? Poznaj różnice

15 lipca 2022
Technologia
Depilacja
Spis treści

Jaki laser do depilacji laserowej okaże się najbardziej skuteczny? W gąszczu dostępnych technologii można się pogubić. Dzisiaj bierzemy na tapetę laser neodymowo-yagowy oraz laser diodowy. Sprawdź, czym się charakteryzują.

Depilacja laserowa to w dzisiejszych czasach jedyny tak skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia i uzyskanie gładkiej skóry na długie lata, a nawet na zawsze. Dziedzina ta rozwija się bardzo dynamicznie i oferuje coraz to nowe technologie. Lasery różnią się parametrami, takimi jak czas trwania impulsu, czy długość fali. Im dłuższą falę światła laserowego wykazuje urządzenie, tym głębiej dociera pod skórę. Często stosowane lasery to ten diodowy oraz neodymowo yagowy. Czym się charakteryzują te technologie? Sprawdzamy.

Jak działa depilacja laserowa?

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych technologii, warto przypomnieć, jak działa depilacja laserowa. Energia lasera doprowadza do uszkodzenia cebulki włosa nie wpływając negatywnie na skórę. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik skumulowany w największej ilości w mieszku włosowym. Wówczas dochodzi do akumulacji energii cieplnej i całkowitego zniszczenia cebulki. Dzięki temu owłosienie już nie odrasta.

Wiele technologii zostało wyposażonych w specjalistyczny system chłodzący, który zwiększa komfort podczas zabiegu. To szczególnie ważne dla osób z niskim progiem bólu. Trzeba również pamiętać, że włosy nie rosną równocześnie. Laser działa tylko na owłosienie znajdujące się w fazie wzrostu. Pozostała część włosków, znajdujących się w fazie uśpienia, nie zareaguje na laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej należy powtarzać kilka, a nawet kilkanaście razy. Rezultaty zależą od predyspozycji pacjenta, jego skóry, karnacji i oczywiście od odstępów pomiędzy wizytami w salonie depilacji laserowej.

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa w domu i u kosmetologa? Porównanie efektów

Laser neodymowo-yagowy – charakterystyka

Czym charakteryzują się lasery neodymowe? To innowacyjne urządzenia, które stosowane są przede wszystkim do depilacji laserowej, ale też do do zamykania poszerzonych naczyń krwionośnych, do poprawy napięcia skóry oraz usuwania przebarwień. Laser neodymowy emituje fale o długości 1064 nanometrów. Te docierają bardzo głęboko w skórę, aż do hemoglobiny. Dzięki temu dochodzi do przegrzania komórek oraz wywołania zjawiska koagulacji, czyli “ścięcia” się krwi. Przez to naczynka krwionośnie obkurczają się oraz zamykają.

Laser neodymowy yag obecnie uznawany jest za jedno z bardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi do usuwania zbędnego owłosienia. Jest bezpieczny w przypadku skóry ciemnej, która posiada bardzo dużą zawartość melaniny, czyli barwnika w skórze. Tradycyjny laser, czyli taki charakteryzujący się krótką falą, może w przypadku tego typu fototypu spowodować poparzenia i inne przykre objawy. Trzeba jednak pamiętać, że neodymowo yagowy laser niekoniecznie sprawdzi się w przypadku bardzo jasnych i drobnych włosków. Chyba, że specjalista przeprowadzający zabieg zwiększy ilość wykonywanych naświetleń. W przypadku tego typu technologii, także nie wystarczy jeden zabieg, aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosków. Ta technologia również działa tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu, czyli w anagenie. Potrzeba zatem kilku, a w skrajnych przypadkach nawet kilkunastu zabiegów, aby osiągnąć efekt gładkiej skóry.

Czy depilacja laserowa laserem neodymowo-yagowym boli? Oczywiście wiele zależy od progu bólu osoby poddającej się zabiegowi. Najczęściej na wrażliwych powierzchniach ciała stosuje się wcześniej kosmetyki znieczulające. Długie fale świetlne mogą bowiem powodować uczucie pieczenia, a przynajmniej dyskomfort.

 laser_neodymowo_yagowy_czy_diodowy

➡️ Przeczytaj również: Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej?

Co to jest laser diodowy?

W wielu salonach depilacji laserowej stosowany jest także laser diodowy. Ten działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Dociera do barwnika włosa czyli melaniny, która pochłania promieniowanie. Dzięki temu dochodzi do termicznego uszkodzenia struktury włosa. Sąsiadujące tkanki nie zostają jednak naruszone, przez co nie należy obawiać się o swoje bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Podstawowe cechy lasera diodowego to: szeroki zakres długości oraz mocy promieniowania, wysoki poziom wydajności, chłodzenie głowicy od 0 do 4 stopni Celsjusza, niskie napięcie zasilania oraz możliwość modulacji promieniowania. Laser diodowy dedykowany jest przede wszystkim pacjentom z ciemnymi włosami oraz jasną karnacją. To właśnie oni posiadają najwięcej melaniny we włosie. Wówczas kontrast kolorystyczny pomiędzy skórą a owłosieniem jest duży i nie ma problemów z wyłapaniem włosków.

Istotne, tak jak w przypadku każdej innej technologii depilacji laserowej, jest dobranie odpowiedniej liczby zabiegów. Na początku pojedyncze włoski będą odrastać, ale z czasem staną się coraz słabsze i coraz jaśniejsze, aż wypadną całkowicie. Właściwie przeprowadzona laseroterapia to gwarancja gładkiej skóry na stałe. Trzeba jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego miejsca, w którym poddamy się zabiegowi. W renomowanych placówkach takich jak depilacja.pl pracują doświadczeni i kompetentni kosmetolodzy oraz stosowane są innowacyjne, bezpieczne i certyfikowane sprzęty.

lasery_lumenis_depilacja_laserowa

➡️ Przeczytaj również: Który laser jest najskuteczniejszy? Ranking 2021 roku

Laser neodymowo-yagowy czy diodowy – który wybrać?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który z laserów okaże się lepszy. Wiele zależy bowiem od konkretnego fototypu skóry i predyspozycji danej osoby. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniej placówki, w której zostanie przeprowadzony zabieg. Tam podczas wstępnej konsultacji kosmetolog przeprowadza wywiad medyczny, badanie oraz ocenia stan skóry. Laser diodowy sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, u których występuje duży kontrast pomiędzy kolorem skóry i włosów. Laser neodymowo-yagowy będzie bezpieczny u klientów o ciemniejszej skórze. Ostateczną decyzję powinien jednak podjąć kosmetolog.

Depilacja_laserowa_w_domu_czy_u_kosmetologa

➡️ Przeczytaj również: Kto może wykonywać depilację laserową?

SPEC3Hybrid – połączenie laserów

W salonach depilacja.pl stosowany jest innowacyjny laser Spec3 Hybrid.Ten łączy w sobie trzy technologie – wspomniane już diodową oraz neodymowo-yagową. Dodatkowo charakteryzuje się cechami lasera aleksandrytowego. Każdy z tych laserów wywołuje inną długość fali. Dzięki temu SPEC3Hybrid sprawdza się właściwie w przypadku każdego fototypu skóry i w przypadku każdego jest nie tylko skuteczny, ale też bardzo bezpieczny. Warto wspomnieć również, iż został wyposażony w system SHR, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo oraz zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Laser SPEC3 Hybrid znajduję się w 50 salonach Depilacja.pl w całej Polsce. Na pewno znajdziesz salon blisko siebie, dlatego nie zastanawiaj się dłużej i już dzisiaj zarezerwuj swój zabieg depilacji laserowej z dodatkowym rabatem -20% od najniższej ceny na stronie! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat

Laser diodowy czy neodymowo-yagowy? Podsumowanie

Warto pamiętać, że tak naprawdę to nie osoba chcąca poddać się depilacji laserowej podejmuje ostateczną decyzję co do wyboru technologii zabiegu. Warto postawić na renomowaną placówkę, gdzie kompetentni i doświadczeni kosmetolodzy dobiorą nie tylko odpowiedni sprzęt, ale też przeprowadzają badanie, wywiad medyczny i określoną potrzebną liczbę zabiegów do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Wstępną konsultację w salonach depilacja.pl możesz umówić zupełnie za darmo. Sprawdź naszą stronę internetową i znajdź gabinet znajdujący się blisko Twojego miejsca zamieszkania.Do zobaczenia w salonach depilacja.pl.

bezbolesna_depilacja_laserowa_facet

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi