Depilacja laserowa w domu i u kosmetologa – porównanie efektów

Spis treści

1. Laser kontra depilator IPL

2. Gdzie najlepsza depilacja laserowa - porównanie efektów

 Długotrwałe efekty depilacji laserowej sprawiają, że coraz więcej kobiet i mężczyzn zaczyna korzystać właśnie z tej metody usuwania niechcianego owłosienia. Mimo, iż jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów estetycznych wykonywanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych, to jednak na rynku dostępnych jest też wiele urządzeń pozwalających wykonać sesję zabiegów laserowych w warunkach domowych. Czy jednak taka depilacja jest tak samo skuteczna, jak ta przeprowadzona w specjalistycznych gabinetach?

Laser kontra depilator IPL

Różnica pomiędzy zabiegiem wykonywanym w domu, a u kosmetyczki polega głównie na zastosowaniu innych urządzeń do redukcji włosów. Depilacja laserowa w domu może być przeprowadzona jedynie na urządzeniach wykorzystujących technologię IPL. Taki depilator emituje wiązki światła o nieregularnych długościach. Nie usuwa jednak całkowicie cebulek włosów, a tylko znacząco osłabia ich konstrukcję. Po trwającej od dwóch do pięciu tygodni regeneracji, owłosienie znowu zaczyna pojawiać się na wydepilowanej skórze. 

Działanie lasera wykorzystywanego podczas zabiegu depilacji w salonach kosmetycznych jest nieco inne. Tego typu urządzenie wytwarza bowiem wiązkę lasera o równomiernej mocy, która idealnie trafia bezpośrednio do macierzy włosów, jednocześnie niszcząc cebulki niechcianego owłosienia od środka. Zadaniem lasera jest więc skuteczne, a przede wszystkim trwałe zlikwidowanie elementów włosa odpowiedzialnych za jego wzrost. 

Zabieg depilacji laserowej nog w gabinecie urody.

Gdzie najlepsza depilacja laserowa – porównanie efektów

Oba sposoby depilacji są w stanie zapewnić efekt gładkiej skóry. Depilacja laserowa w warunkach domowych z pewnością nie pomoże jednak uzyskać długotrwałych rezultatów. Aby cieszyć się jedwabistą skórą potrzeba tutaj przeprowadzenia nawet piętnastu zabiegów. Ponieważ cebulki włosów nadal pozostają na swoim miejscu, mogą ponownie odrosnąć nawet już w ciągu dwóch tygodni. Tym bardziej nie można więc liczyć, że za pomocą domowego depilatora IPL uda się usunąć niechciane owłosienie na stałe.

Depilacja laserowa u kosmetologa wymaga wykonania minimum sześciu zabiegów. W trakcie jednej sesji trwale likwidowanych jest około 30% wszystkich włosów z wybranego obszaru ciała. Ponieważ cebulki owłosienia są całkowicie niszczone, nie trzeba obawiać się, że te same włoski od nowa pojawią się na skórze za kilka tygodni. Warto również zauważyć, że depilacja laserowa w salonie przeprowadzana jest na sprzęcie, który mogą obsługiwać wyłącznie wyszkoleni kosmetolodzy. Dobranie odpowiednich parametrów lasera jest tutaj niezwykle ważne, gdyż pomaga uniknąć nieprzyjemnych poparzeń czy podrażnień pozabiegowych. Samodzielne usuwanie owłosienia za pomocą depilatora nie wymaga posiadania odpowiednich certyfikatów, a co za tym idzie, nie może być aż tak skuteczne jak wizyta u kosmetologa.

Kosmetolog przeprowadza zabieg depilacji laserowej na udach pacjentki.

Depilacja laserowa wykonana w wyspecjalizowanym gabinecie kosmetycznym jest więc nie tylko skuteczniejsza, ale przede wszystkim bezpieczniejsza dla skóry. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia, koniecznie sprawdź ofertę salonów Depilacja.pl ! W tych dostępnych w całej Polsce gabinetach kosmetycznych, możesz usunąć zbędne owłosienie z każdego wybranego przez Ciebie obszaru ciała. Ponadto, dostępne pakiety pozwolą Ci zaoszczędzić kilkaset złotych w ciągu roku. Zadbaj o swoją skórę i już teraz zapisz się na profesjonalny zabieg depilacji laserowej. Zapraszamy!