Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa w domu i u kosmetologa – porównanie efektów

16 lipca 2019
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Czy trwałe usuwanie owłosienia w domu jest możliwe, czy jednak dla osiągnięcia tego typu rezultatów trzeba wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? Rozwiewamy wątpliwości!

Długotrwałe efekty depilacji laserowej sprawiają, że coraz więcej kobiet i mężczyzn zaczyna korzystać właśnie z tej metody usuwania niechcianego owłosienia. Mimo, iż jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów estetycznych wykonywanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych, to jednak na rynku dostępnych jest też wiele urządzeń pozwalających wykonać sesję zabiegów fotodepilacji w warunkach domowych. Czy jednak taka depilacja jest tak samo skuteczna, jak ta przeprowadzona w specjalistycznych gabinetach? Sprawdź koniecznie!

Depilacja_laserowa_w_domu_czy_u_kosmetologa_Porownanie_efektów_wizyta_kosmetologa_skuteczniejsza_jaka_metode_wybrac_IPL

➡️ Przeczytaj również: Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Depilacja laserowa w domu. Czy jest skuteczna?

Różnica pomiędzy zabiegiem wykonywanym w domu, a u kosmetyczki polega głównie na zastosowaniu innych urządzeń do redukcji włosów. Depilacja w domu może być przeprowadzona jedynie na urządzeniach wykorzystujących technologię IPL. Taki depilator emituje wiązki światła o nieregularnych długościach. Nie usuwa jednak całkowicie cebulek włosów, a tylko znacząco osłabia ich konstrukcję. Zatem jakie rezultaty zapewnia fotodepilacja w domu? Efekty to gładka skóra utrzymująca się od dwóch do pięciu tygodni. Po tym czasie owłosienie znowu zaczyna pojawiać się na wydepilowanej skórze.

Depilatory IPL, czyli te, które możesz stosować w domu, wykorzystują pulsujące światło charakteryzujące się różnymi długościami. Niestety po takim zabiegu włoski odrastają, choć w porównaniu do golenia maszynką jednorazową rezultaty są o wiele bardziej satysfakcjonujące.

Fotodepilacja w domu – jak często należy ją praktykować? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy bowiem od specyfiki włosów, osobistych uwarunkowań i przede wszystkim zastosowanego urządzenia. Te bardziej zaawansowane trafiają w macierz większej ilości włosków. Niektóre charakteryzują się działaniem na znacznie mniejsze pole. Wówczas trzeba zabieg wykonywać dłużej oraz w większej liczbie serii.

Działanie lasera wykorzystywanego podczas zabiegu depilacji w salonach kosmetycznych jest nieco inne. Tego typu urządzenie wytwarza bowiem wiązkę lasera o równomiernej mocy, która idealnie trafia bezpośrednio do macierzy włosów, jednocześnie niszcząc cebulki niechcianego owłosienia od środka. Zadaniem lasera jest więc skuteczne, a przede wszystkim trwałe zlikwidowanie elementów włosa odpowiedzialnych za jego wzrost.

➡️ Przeczytaj również: Czy po depilacji laserowej odrastają włosy? Znamy odpowiedź!

Trwałe usuwanie owłosienia – w domu czy u kosmetologa?

Oba sposoby depilacji są w stanie zapewnić efekt gładkiej skóry. Fotodepilacja w warunkach domowych z pewnością nie pomoże jednak uzyskać długotrwałych rezultatów. Aby cieszyć się jedwabiście gładką skórą potrzeba tutaj przeprowadzenia nawet piętnastu zabiegów. Ponieważ cebulki włosów nadal pozostają na swoim miejscu, mogą ponownie odrosnąć nawet już w ciągu dwóch tygodni. Tym bardziej nie można więc liczyć, że za pomocą domowego depilatora IPL uda się usunąć niechciane owłosienie na stałe. Dodatkowym minusem jest to, że domowe depilatory IPL, mają swoją żywotność liczoną w ilości oddanych strzałów. Kupując takie urządzenie do domu należy zwrócić uwagę na to ile strzałów przewidział producent, aby zabiegi były skuteczne. Im lepsza jakość produktu, tym cena jest zdecydowanie wyższa. Dodatkowo zabiegi musisz wykonywać samodzielnie w domu, co jest mniej komfortowe i możesz mieć problem z dokładną depilacją tylnej części ud lub łydek.

ipl_depilacja_laserowa_w_domu_czy_u_kosmetologa

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa a domowy sprzęt IPL – różnice

Depilacja laserowa u kosmetologa wymaga wykonania od sześciu do dziewięciu zabiegów. W trakcie jednej sesji trwale likwidowanych jest około 20-30% wszystkich włosów z wybranego obszaru ciała. Ponieważ cebulki owłosienia są całkowicie niszczone, nie trzeba obawiać się, że te same włoski od nowa pojawią się na skórze za kilka tygodni. Warto również zauważyć, że depilacja laserowa w salonie przeprowadzana jest na sprzęcie, który mogą obsługiwać wyłącznie wyszkoleni kosmetolodzy. Dobranie odpowiednich parametrów lasera jest tutaj niezwykle ważne, gdyż pomaga uniknąć nieprzyjemnych poparzeń czy podrażnień pozabiegowych. Samodzielne usuwanie owłosienia za pomocą depilatora nie wymaga posiadania odpowiednich certyfikatów, a co za tym idzie, nie może być aż tak skuteczne jak wizyta u kosmetologa.

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzebujesz, aby cieszyć się gładką skórą?

Domowa fotodepilacja – o czym warto pamiętać?

Pamiętaj, że urządzenie do depilacji w domu nie jest sprzętem medycznym. Jeżeli ma spełniać swoją rolę, trzeba wybrać to wysokiej jakości. A to oznacza dość wysoką cenę. Jeżeli zdecydujesz się na tę metodę usuwania owłosienia, to musisz pamiętać o stosowaniu się do zaleceń producenta. W przeciwnym razie możesz nie tylko nie zauważyć rezultatów, ale przede wszystkim sobie zaszkodzić.

Przed rozpoczęciem depilacji IPL w domu, odpowiednio przygotuj skórę do zabiegu. Najpierw ogól miejsca, z których chcesz usunąć niechciane włoski. Zrób to po prostu za pomocą zwykłej jednorazowej maszynki. Kolejny krok to dokładne oczyszczenie skóry. Pamiętaj, aby nie nakładać na nią żadnych balsamów, czy kremów. Osusz ją i dobierz intensywność światła do swojej skóry oraz włosów (sugeruj się zaleceniami producenta). Dobierz także odpowiednią wielkość nakładki. Inną zastosujesz w przypadku nóg, a inną w przypadku twarzy. Włącz domowy depilator, przyłóż go pionowo do skóry i dociśnij. W ten sposób uwolnisz wiązki światła oraz usuniesz włosy na wybranej części ciała. Po zabiegu nie eksponuj skóry na słońce przynajmniej 2 tygodnie. W przeciwnym razie dojdzie do podrażnień, a nawet bolesności.

Domowa fotodepilacja wymaga zastosowania się do kilku zasad. Przede wszystkim nie naświetlaj miejsc, na których znajdują się znamiona takie jak piegi czy pieprzyki. Nie przykładaj urządzenia na opaloną skórę. Jeżeli ostatnio sporo eksponowałaś skórę na słońce, to odpuść depilację IPL na co najmniej miesiąc.

Najważniejsze jednak jest to, aby w ogóle sprawdzić, jak depilator zareaguje na naszą skórę. Wykonaj krótki test na małym fragmencie i poczekaj 24 godziny. Jeżeli nie dojdzie do żadnej przykrej reakcji, możesz przystąpić do całościowego zabiegu.

 laser_ipl_depilacja_w_domu

➡️ Przeczytaj również: Jak działa depilator IPL i czy warto go stosować

Depilacja laserowa w domu i u kosmetologa – podsumowanie

Czy depilatory IPL używane w domu są skuteczne? Tak i nie. Wiele zależy od predyspozycji konkretnej osoby i oczywiście jakości zastosowanego sprzętu. Ta metoda jednak nie zapewni trwałych efektów. Zatem czy w ogóle godna uwagi jest fotodepilacja w domu? Opinie są różne. Niektórzy są bardzo zadowoleni z tej metody, a niektórzy bardzo na nią narzekają. Trudno zatem jednoznacznie określić skuteczność tego sposobu usuwania niechcianych włosków. Depilacja laserowa wykonana w wyspecjalizowanym gabinecie kosmetycznym jest nie tylko skuteczniejsza, ale przede wszystkim bezpieczniejsza dla skóry (wykonuje ją profesjonalny kosmetolog).

Wysokiej klasy urządzenie do fotodepilacji w domu to koszt powyżej dwóch tysięcy złotych.W tej cenie lub niewiele wyższej możesz kupić już pakiet dziewięciu zabiegów depilacji laserowej w renomowanym gabinecie depilacja.pl. Wykonując zabieg u kosmetologa będziesz miała dokładnie wykonaną usługę i gwarancje tego, że raz zniszczone włoski ponownie nie odrosną. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia, koniecznie sprawdź ofertę salonów Depilacja.pl! W tych dostępnych w całej Polsce gabinetach kosmetycznych, możesz usunąć zbędne owłosienie z każdego wybranego przez Ciebie obszaru ciała. Ponadto, dostępne pakiety pozwolą Ci zaoszczędzić kilkaset złotych w ciągu roku. Zadbaj o swoją skórę i już teraz zapisz się na profesjonalny zabieg depilacji laserowej. Tylko teraz, możesz zarezerwować dowolny zabieg depilacji laserowej z dodatkowym 20% rabatem! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

depilacja_laserowa_promocja_rabat

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.86
Ilość ocen: 29
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi