Twój koszyk jest pusty!

Czy po depilacji laserowej odrastają włosy? Znamy odpowiedź!

22 kwietnia 2022
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Wszędzie możemy spotkać się z komunikatami, że depilacja laserowa to metoda, która usuwa niepożądane owłosienie na zawsze. Czy rzeczywiście w każdym przypadku tak jest? Czy po depilacji laserowej włosy odrastają? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości na ten temat.

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć bardziej skuteczną metodę na usunięcie niepożądanego owłosienia. Golenie włosów maszynką czy depilacja domowa np. plastrami z woskiem to sposoby dość uciążliwe i przede wszystkim nietrwałe. Wybierając depilację laserową rzeczywiście możesz liczyć na to, że Twoje włoski już nigdy nie odrosną. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, że jest to metoda w 100% trwała. Może się bowiem okazać, że po serii zabiegów depilacji laserowej kiedyś włoski znowu się pojawią. Do takiej sytuacji dochodzi jednak bardzo rzadko i zależy ona od wielu czynników. Dlatego nie przejmuj się tym, że depilacja laserowa może okazać się w Twoim przypadku nie trwałą metodą. Najprawdopodobniej będziesz z niej w 100% zadowolony. Zresztą poznaj szczegóły na ten temat w dalszej części artykułu.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa to dzisiaj bardzo często wykonywany zabieg. Z metody tej korzystają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. A wszystko dlatego że jest to zabieg bardzo skuteczny i również bezpieczny. Powikłania pojawiają się niezwykle rzadko. O wiele większe ryzyko niosą ze sobą metody bardziej tradycyjne, np. golenie maszynką jednorazową czy depilacja plastrami z woskiem. Po takich zabiegach skóra często jest podrażniona, swędzi, a nawet piecze. Pojawia się także problem z wrastającymi włoskami. Depilacja laserowa zabezpiecza przed tego typu dolegliwościami.

W depilacji laserowej w renomowanych salonach kosmetycznych stosuje się lasery aleksandrytowe, diodowe, neodymowo-yagowe, a także E-light i IPL. Laser działa przede wszystkim na cebulkę włosa. Uszkadza rejon, w którym znajdują się komórki macierzyste odpowiadające za wzrost włosa. Światło lasera przedostaje się przez skórę i kumuluje się w cebulce włosowej, w której znajduje się barwnik (melanina) absorbujący fale świetną. To oznacza, że im ciemniejszy włos, tym na lepsze efekty depilacji można liczyć. W dzisiejszych czasach przy tak innowacyjnych laserach także osoby z jaśniejszymi włosami mogą liczyć na pomoc w tym zakresie. By pozbyć się włosków całkowicie należy odbyć kilka albo kilkanaście zabiegów. A wszystko dlatego, że laser działa tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu, czyli w tak zwanym anagenie.

Przed rozpoczęciem terapii każdy z pacjentów powinien odbyć konsultacje ze specjalistą. W salonach Depilacja.pl takie spotkania odbywają się za darmo. Laseroterapeuta ocenia na nich stan skóry oraz przeprowadza wywiad medyczny. Ten ostatni jest kluczowy, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Zadaniem specjalisty jest także przeprowadzenie tzw. próby laserowej. To ważne, aby przekonać się, jak laser reaguje na skórę pacjenta. Zabieg opiera się na naświetlaniu skóry małą wiązką światła. Laseroterapeuta wykonuje to zadanie za pomocą dużej lub małej głowicy. Uczucie, które towarzyszy depilacji laserowej czasami nie należy do najprzyjemniejszych. Może pojawić się mrowienie czy nawet uczucie kłucia. Dzisiejsze lasery są jednak bardzo nowoczesne i doznania bólowe są coraz mniejsze. Świetnym przykładem jest laser SPEC3 Hybrid używany w salonach Depilacja.pl, który gwarantuje bezbolesność.

bezbolesna_depilacja_laserowa_spec3_hybrid

Przeczytaj również: Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej?

Czy włosy po depilacji laserowej odrastają?

Badania pokazują, że depilacja laserowa jest skuteczna w około 95%. Efekty będą zależały jednak od konkretnego pacjenta. Wiele zależy od koloru czy grubości włosa. Zazwyczaj cała laseroterapia składa się z kilku, maksymalnie kilkunastu zabiegów. Usunięcie włosków na stałe jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko zastosować odpowiednią taktykę, aby osiągnąć takie rezultaty. Dlatego tak ważne jest to, aby udać się do renomowanego gabinetu, w którym stosowane są certyfikowane, innowacyjne sprzęty, a kompetencje specjalistów są bardzo wysokie. Jeżeli zabieg został przeprowadzony prawidłowo, a wiązka światła lasera trafiła w odpowiednią fazę wzrostu włosa, to włoski już nie odrosną, ponieważ nie będą miały z czego. Doszło bowiem do podgrzania i całkowitego zniszczenia mieszka włosowego. Ten zatem nie będzie już w stanie wyprodukować nowego włosa. Dlaczego zatem specjaliści zalecają, aby raz lub dwa razy do roku powtarzać tak zwany zabieg przypominający? Ten bowiem poradzi sobie z ewentualnymi nowymi włoskami, które mogą w niewielkich ilościach i niezbyt widoczne pojawić się na ciele. Wiele bowiem zależy od konkretnego organizmu, czy jego hormonów. W salonach Depilacja.pl możesz zarezerwować zabieg przypominający, z rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat

Depilacja laserowa – po jakim czasie odrastają włosy?

Po jakim czasie odrastają włosy po depilacji laserowej? Warto przede wszystkim pamiętać, że odrastające włosy po depilacji laserowej nie są typowe dla wszystkich. Niektórzy po odbyciu kilku czy kilkunastu zabiegów mogą już na zawsze zapomnieć o uciążliwym owłosieniu. U niektórych takowe może się pojawić już po kilku miesiącach. Zazwyczaj jednak odrastające włosy po depilacji są mało widoczne i nie tak kłopotliwe jak wcześniej. Problem ten jednak może rozwiązać, tak jak już wspomnieliśmy, zabieg przypominający. Pamiętaj, aby odrastających po depilacji włosów nie wyrywać. Możesz je za to ogolić maszynką. Jeżeli wyrwiesz włoski w trakcie laseroterapii czy przed zabiegiem przypominającym, to laser nie zadziała. Ten bowiem usuwa cebulkę włosa, a jeżeli jej nie będzie, to nie osiągniesz pożądanych efektów.

Pamiętaj, że skuteczność zabiegu depilacji laserowej zależy przede wszystkim od koloru włosa i skóry. Im ciemniejszy masz włosy i im jaśniejszą przy tym skórę, tym lepsze rezultaty możesz osiągnąć. Tak jak wspomnieliśmy ogromne znaczenie ma także sam sprzęt oraz jego parametry. Ważne jest także przejście całego cyklu zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Te wynoszą zazwyczaj kilka tygodni, tj. 4-6.

Teraz już wiesz, czy po depilacji laserowej włosy odrastają słabsze, czy są mniej widoczne i czy… w ogóle odrastają. Pamiętaj, że depilacja laserowa jest skuteczna w ponad 90 procentach. Zresztą rozwiej swoje wątpliwości podczas wstępnej konsultacji w salonach Depilacja.pl. Takie spotkanie możesz umówić już teraz za pomocą formularza na naszej stronie internetowej. Nie zapłacisz za nie ani grosza. To świetna okazja do tego, abyś zadał nurtujące Cię pytania i tym samym rozwiał wątpliwości na temat tej innowacyjnej metody. Wstępna konsultacja nie zobowiązuje Cię do skorzystania z laseroterapii. Możesz więc ostatecznie stwierdzić, czy chcesz ją rozpoczynać czy poprzestajesz tylko na wstępnym spotkaniu z kosmetologiem. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.87
Ilość ocen: 30
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi