Twój koszyk jest pusty!

Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej?

10 sierpnia 2021
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Wreszcie zdecydowaliście się na zabieg, ale nie wiecie, jak dokładnie przebiega, jak się do niego przygotować i kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej? Zapoznajcie się z naszym wpisem, w którym postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania.

Zabieg depilacji laserowej polega na trwałym usuwaniu zbędnego owłosienia przy pomocy wiązek światła. Wyjaśniamy, na czym polega depilacja laserowa, jak wpływa na włosy na ciele oraz jak dokładnie przebiega sam zabieg, wraz z przygotowaniem do niego. Postaramy się też omówić wszystkie zalety tej metody oraz wyjaśnimy, czemu jest to nie tylko najskuteczniejszy ale też obarczony najmniejszą ilością możliwych powikłań zabieg depilacji. 

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na trwałym uszkodzeniu mieszków włosowych. Wiązka światła, emitowana przez głowicę aparatu, jest absorbowana przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Tam zachodzi proces termolizy, czyli nagrzania się pigmentu do tego stopnia, że wysoka temperatura bezpowrotnie uszkadza mieszek włosowy i doprowadza do jego destrukcji. Dzięki temu włos nie ma możliwości odrośnięcia w tym miejscu, a pod skórą nie pojawia się w tym samym miejscu kolejna cebulka. 

undefined

Przeczytaj także: Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Rozwiewamy wątpliwości!

Ze względu na to, że w całym procesie znaczenia ma naturalny składnik naszego organizmu, czyli melanina, zabieg depilacji laserowej skuteczniejszy jest u osób o ciemniejszych włosach. Im więcej barwnika we włosie, tym wyższą temperaturę wywołuje wiązka światła lasera, a zatem większemu uszkodzeniu ulega mieszek włosowy. Temperatura, jaka jest generowana, jest na tyle niska dla cząsteczek wody, znajdujących się w sąsiadujących tkankach, że nie nie wchodzi w reakcję z innymi cząsteczkami, a jedynie z barwnikiem, dlatego depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna dla skóry. 

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Największą i niezaprzeczalną zaletą depilacji z użyciem lasera jest jej trwałość. Żadna inna metoda nie uszkadza mieszków włosowych tak skutecznie i trwale. W tym przypadku konieczność powtórzenia zabiegów jest podyktowana jedynie ilością zawartej w owłosieniu melatoniny – w przypadku jasnych odcieni, szczególnie blondu, może zaistnieć potrzeba ponownego potraktowania cebulek włosowych wiązką światła, aby doszczętnie “ugotować” niechciany mieszek. Dodatkową ogromną zaletą epilacji laserowej jest całkowite pozbycie się problemu wrastających włosków i stanów zapalnych powstających wokół mieszków włosowych. 

Jest to jedna z metod depilacji, która posiada bardzo niewielki zakres przeciwwskazań, związanych głównie z chorobami skóry, które i tak wykluczają wszelkie inne metody usuwania owłosienia. Są to przede wszystkim łuszczyca, rybia łuska, opryszczka, kurzajki oraz bielactwo – ze względu na miejscowy brak melaniny, który uniemożliwia prawidłowe działanie wiązki światła. Depilacja laserowa nie jest zaleca również kobietom w ciąży oraz karmiącym. Dobrą nowiną dla osób cierpiących na żylaki jest fakt, że laser epilacyjny jest całkowicie bezpieczny przy tym schorzeniu, ponieważ jego działanie ukierunkowane jest jedynie na komórki barwnikowe i nie oddziałuje w żaden sposób na niewydolne żyły.

Przygotowanie do zabiegu i jego przebieg

? Zobacz wideo: O czym pamiętać 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej?

Depilację laserową zawsze poprzedza wykonanie próby, która pozwoli kosmetologowi na obserwację zachowania skóry oraz włosa, ale przede wszystkim daje możliwość ocenienia, czy klient posiada jakiekolwiek widoczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wstępna wizyta to również czas na omówienie obszaru ciała, jaki zostanie poddany depilacji oraz dobrania najwłaściwszego urządzenia. 

W dniu zabiegu należy dokładnie ogolić wybrany obszar przy pomocy maszynki do golenia, aby wiązka światła nie paliła owłosienia wystającego ponad powierzchnię skóry, a koncentrowała się jedynie na melaninie zwartej w partii mieszczącej się w cebulce włosa. W przypadku depilacji najdelikatniejszych partii ciała, na przykład stref intymnych, możliwe jest zastosowanie maści znieczulających, aby maksymalnie zwiększyć komfort pacjentów, szczególnie tych posiadających ciemne owłosienie.

Do zabiegu depilacji laserowej należy przygotować się z mniej więcej miesięcznym wyprzedzeniem, aby był on bezpieczny i jak najbardziej skuteczny. Przygotowanie nie jest uciążliwe i wymagające, ponieważ w głównej mierze polega na zaniechaniu pewnych czynności. Na minimum 4 tygodnie przed depilacją laserową nie należy poddawać się zabiegowi woskowania lub usuwania włosków przy pomocy mechanicznych depilatorów, niewskazane jest też stosowanie w tym okresie kosmetyków zawierających witaminę E i A . 

Przez co najmniej miesiąc nie można opalać danego rejonu ciała, zarówno na słońcu, na solarium, jak i przy pomocy kosmetyków samoopalających. Kosmetolodzy zalecają powstrzymanie się od wykonywania peelingów mechanicznych w okresie około tygodnia przed planowanym zabiegiem. 

Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej?

Wybrany przez Was zabieg to depilacja laserowa – po jakim czasie wypadają włosy? Zapewne zastanawiacie się, czy włoski poddane termolizie znikają natychmiast po zabiegu, czy też organizm pozbywa się ich przez pewien czas. Ze względu na mechanizm działania depilacji laserowej, który nie unicestwia samych włosków, a jedynie miejsce, z którego wyrastają, proces likwidacji nie jest tak błyskawiczny, jak na przykład po zastosowaniu wosku, kiedy efekty widzimy już w trakcie odrywania plastra, nie jest on też zbyt długotrwały. 

Odpowiedź znajdziesz w materiale na naszym kanale Youtube.

Po termolizie część włoska, znajdująca się w skórze, powoli przesuwa się ku górze, dzięki ciągłej pracy skóry, która porusza się przy każdym naszym ruchu. W końcu, kiedy spód włosa osiągnie poziom naskórka, wypada on bezpowrotnie. Może to trwać około dwóch tygodni, jednak uzależnione jest od miejsca, na którym był wykonywany zabieg. 

Taki mechanizm może sprawiać mylne wrażenie ciągłego wzrostu, jednak pamiętajcie, że włoski nie mają już żadnego podskórnego zakotwiczenia i są po prostu stopniowo usuwane. Ostateczny efekt depilacji będzie widoczny już po niecałym miesiącu, wtedy też nastąpi najodpowiedniejszy moment, aby zgłosić się na kolejny zabieg, mający na celu wyeliminowanie pozostałych mieszków włosowych. Aż do czasu zakończenia serii zabiegów termolizy laserowej, nie należy używać mechanicznych depilatorów ani wosku, ale można bezpiecznie golić ciało golarkami posiadającymi ostrza. 

Po zapoznaniu się z naszym blogiem nietrudno stwierdzić, że pomimo dość wysokiej, aczkolwiek jednorazowej ceny, depilacja laserowa jest tak szalenie popularną i polecaną przez dermatologów i kosmetologów metodą pozbywania się zbędnego owłosienia. Dowiedzieliście się, na czym polega, jak przebiega oraz po jakim czasie wypadają włosy po depilacji laserowej. 

Zapraszamy do korzystania z naszych usług – w gabinetach depilacja.pl wykonasz skuteczną i profesjonalną depilację dowolnej części ciała i uzyskasz wszelkie niezbędne informacje na jej temat. Zabiegi wykonywane są przez wyszkolonych specjalistów, co zapewni sprawnie przebiegające sesje oraz długotrwałe efekty. 

Depilacja laserowa – tak czy nie? Podsumowanie

Jak widać, depilacja laserowa to świetna metoda, która ma wiele zalet!

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 30
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online