Twój koszyk jest pusty!

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

22 sierpnia 2018
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych i skutecznych sposobów pozbywania się zbędnego owłosienia na ciele. Jednak zanim zdecydujemy się na ten innowacyjny zabieg, istnieje kilka istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę. Jednym z kluczowych aspektów jest znajomość potencjalnych przeciwwskazań, które mogą wpłynąć na możliwość przeprowadzenia depilacji laserowej oraz jej efektywność i bezpieczeństwo.

W niniejszym artykule przyjrzymy się głównym czynnikom, które mogą stanowić przeciwwskazania do depilacji laserowej, aby zapewnić pełną świadomość i bezpieczeństwo pacjentom decydującym się na ten zabieg.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Depilacja laserowa to popularna metoda pozbywania się zbędnego owłosienia, ale nie jest ona odpowiednia dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań, które warto wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do tego zabiegu. Główne przeciwwskazania obejmują stan ciąży oraz obecność chorób nowotworowych. Okres remisji po chorobie nowotworowej wynosi średnio około 5 lat i to po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Osoby zażywające leki światłouczulające lub hormonalne, takie jak witamina A (retinoidy) lub izotretyonina, powinny zachować odstęp od 1 miesiąca do nawet 6 miesięcy (w przypadku izotretyoniny) między zakończeniem kuracji a rozpoczęciem depilacji laserowej. Zabiegi depilacji laserowej nie są wykonywane również w trakcie kuracji antybiotykami.

Choroby skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo, czy przerwanie ciągłości naskórka, stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Jednak osoby borykające się z problemem wrastających włosów i towarzyszącymi objawami, takimi jak obrzęk, zaczerwienienie, podrażnienia czy stany zapalne, mogą korzystać z zabiegów depilacji laserowej, która okazuje się bardzo skuteczna w walce z tym schorzeniem.

Pacjenci z potwierdzoną diagnozą padaczki powinni unikać zabiegów depilacji laserowej, chyba że zostaną odpowiednio edukowani i przygotowani pod nadzorem specjalisty.

Warto również zwrócić uwagę na środki nadwrażliwe na światło, takie jak dziurawiec czy nagietek, których należy unikać 7 dni przed zabiegiem.

Bardzo ważne jest także unikanie depilacji laserowej na opalonej skórze oraz unikanie ekspozycji obszarów poddanych zabiegowi na promieniowanie słoneczne przez 4 tygodnie po wizycie w salonie. Niewłaściwe przestrzeganie tych zaleceń może prowadzić do poparzeń skóry lub trwałych przebarwień.

Zatem depilacja laserowa może przynieść znakomite efekty, ale warto wziąć pod uwagę przeciwwskazania, aby zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność tego zabiegu. Przeciwwskazania dzielimy na bezwzględne i względne, a ich przestrzeganie jest kluczowe dla zachowania zdrowia i uzyskania pożądanych rezultatów. Przed rozpoczęciem zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który oceni indywidualne potrzeby i dostosuje terapię do konkretnego przypadku.

Bezwzględne przeciwwskazania - depilacja laserowa

 • choroby nowotworowe
 • wszczepiony defibrylator lub stymulator serca
 • metalowe implanty
 • cukrzyca
 • przewlekłe choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • nadwrażliwość na światło
 • tendencje do powstawania przebarwień lub bliznowców
 • włosy rude, siwe, blond – stanowią przeciwwskazanie w miejscu zabiegu ze względu na brak melaniny w mieszku włosowym (brak lub bardzo mała skuteczność zabiegu)

Przeczytaj także: Bikini płytkie - co obejmuje ten rodzaj depilacji. 

Względne (czasowe) przeciwwskazania - depilacja laserowa

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • opalenizna
 • aktywne infekcje skóry
 • przyjmowanie leków antydepresyjnych, psychotropowych, sterydów
 • zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin
 • dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni depilacji
 • niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne
 • zdjęcia rentgenowskie na 1 tydzień przed zabiegiem
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • epilepsja

Przeciwwskazania do depilacji laserowej. To musisz wiedzieć

Przeciwwskazania do depilacji laserowej bikini są podobne do ogólnych przeciwwskazań do depilacji laserowej. Jednak ze względu na wrażliwość i specyficzny obszar bikini, istnieją pewne dodatkowe kwestie, które warto wziąć pod uwagę. Oto niektóre z głównych przeciwwskazań i kwestii, które musisz wiedzieć:

 • ciąża - depilacja laserowa w obszarze bikini nie jest zalecana w trakcie ciąży. Hormonalne zmiany mogą wpływać na skuteczność zabiegu, a także zwiększać uczucie bólu. Warto poczekać, aż ciąża się zakończy, zanim przystąpisz do depilacji laserowej w tym obszarze,
 • choroby nowotworowe - osoby z diagnozą choroby nowotworowej lub w okresie leczenia nie powinny przeprowadzać depilacji laserowej w obszarze bikini. Warto poczekać, aż choroba zostanie wyleczona, a organizm wróci do zdrowia,
 • hiperpigmentacja lub przebarwienia - jeśli masz skłonność do przebarwień lub hiperpigmentacji skóry, istnieje ryzyko, że depilacja laserowa może pogorszyć problem w obszarze bikini. W takim przypadku warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą i dostosować parametry zabiegu,
 • stosowanie leków lub kosmetyków światłouczulających - niektóre leki oraz kosmetyki mogą zwiększać wrażliwość skóry na światło, co może zwiększyć ryzyko poparzeń lub innych działań niepożądanych. Przed zabiegiem należy powiadomić specjalistę o przyjmowanych lekach i kosmetykach,
 • zakażenia skóry - aktywne infekcje skóry w obszarze bikini są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Zabieg może rozprzestrzeniać infekcję lub/i być bardziej bolesny w takiej sytuacji,
 • stan skóry - osoby z wrażliwą skórą, tendencją do podrażnień czy stanami zapalnymi w obszarze bikini powinny być ostrożne przy depilacji laserowej. Warto zainwestować w konsultację ze specjalistą, który dostosuje zabieg do Twoich potrzeb,
 • barwa włosów i skóry - skuteczność depilacji laserowej w obszarze bikini może być ograniczona u osób o jasnej skórze i jasnych włosach, ponieważ laser działa na zasadzie absorpcji melaniny. Dla ciemniejszej skóry lub jasnych włosów konieczne może być użycie specjalnych urządzeń laserowych.

Skuteczna depilacja. Przeciwwskazania skonsultuj ze specjalistą

Depilacja to częsty zabieg, którego celem jest pozbycie się niechcianego owłosienia. Jednak zanim przystąpisz do depilacji, warto zdać sobie sprawę z ewentualnych przeciwwskazań, które mogą wpłynąć na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. W wielu przypadkach, szczególnie przy użyciu nowoczesnych technik, depilacja może być bezpieczna i skuteczna. Jednak niektóre okoliczności, takie jak obecność określonych chorób lub stosowanie określonych leków, mogą stanowić przeciwwskazania. Warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą przed przystąpieniem do depilacji, aby ocenić indywidualne potrzeby i dostosować zabieg do Twojej sytuacji. Wstępna wizyta w salonach depilacja.pl jest bezpłatna. Ekspert przeprowadza wówczas wywiad medyczny i przeprowadza próbę laserową, aby upewnić się, że depilacja będzie efektywna, a przede wszystkim bezpieczna.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania nie są już dla Ciebie tajemnicą!

Depilacja laserowa to popularna metoda usuwania zbędnego owłosienia, ale nie każdy może z niej skorzystać. Zapraszamy do zapoznania się z głównymi przeciwwskazaniami do depilacji laserowej, które pomogą Ci lepiej zrozumieć, kiedy warto i kiedy nie warto przystępować do tego zabiegu.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.75
Ilość ocen: 48
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online