Twój koszyk jest pusty!

Bikini płytkie - co obejmuje ten rodzaj depilacji?

19 maja 2023
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Opowiadaliśmy Wam już o bikini głębokim, przyszedł więc czas na omówienie zagadnienia depilacji bikini płytkiego. Co obejmuje? Czym różni się od słynnej depilacji brazylijskiej? Jak przeprowadza się zabieg? Ekspert Depilacja.pl podzielił się z Wami swoją wiedzą, zatem zapraszamy do czytania!

Depilacja laserowa jest najchętniej wybieranym zabiegiem medycyny estetycznej. Większości z nas zależy na schludnym wyglądzie, a to oznacza między innymi pozbycie się nadmiernego owłosienia, szczególnie z odsłoniętych partii ciała. Niewielka ilość przeciwwskazań, rzadkie niepożądane reakcje i ogromna skuteczność czyni z depilacji laserowej metodę, którą można zastosować na każdej partii ciała, w tym także w okolicach intymnych. Tym razem chcemy przybliżyć Wam zabieg depilacji laserowej bikini płytkiego. Zabieg ten będzie idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem wrastających włosów.

Bikini głębokie i bikini płytkie - depilacja - na czym polega?

Nie każda depilacja zawierająca słowo “bikini” w nazwie dotyczy tego samego zakresu. Osławiona depilacja brazylijska, nazywana również głęboką, obejmuje swoim zakresem obszar o wiele szerszy, niż bikini płytkie. Dotyczy to zarówno zabiegów wykonywanych u pań, jak i u mężczyzn. O depilacji brazylijskiej mówimy, gdy niechciane włosy usuwane są z powierzchni wzgórka łonowego (lub gdy pozostawiany jest jedynie fragment owłosienia), warg sromowych (lub krocza i jąder u mężczyzn), pachwin, a także spomiędzy pośladków. W przypadku głębokiego bikini na zabieg należy zgłosić się wyłącznie po wyleczeniu wszelkich infekcji intymnych. 

Przed laserowym usuwaniem owłosienia z powierzchni poddawanej zabiegowi należy usunąć wszystkie włosy. Ponieważ jest to rejon o zdecydowanie utrudnionym dostępie, w jego ogoleniu tuż przed zabiegiem może Wam pomóc kosmetyczka. W przypadku depilacji laserowej bikini płytkiego wystarczy, abyście ogolili jedynie pachwiny oraz, jeśli zachodzi taka potrzeba, najwyżej położony obszar wzgórka łonowego. Kolejną różnicą, jaka występuje pomiędzy bikini głębokim a płytkim, jest potrzeba skorzystania z pomocy kremów lub sprayów znieczulających zakończenia nerwowe. W przypadku depilacji brazylijskiej na zastosowanie kosmetyku z lidokainą i prylokainą decyduje się zdecydowanie większa liczba pacjentów.

undefined

Przeczytaj również: Depilacja czasowa a permanentna. Porównanie wad i zalet obu metod. 

Depilacja bikini płytkie - co obejmuje?

Depilacja bikini płytkiego, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje obszar skromniejszy, niż depilacja brazylijska. Przybliżymy Wam zakres zabiegu oraz kroki, jakie należy podjąć przed pojawieniem się w gabinecie kosmetycznym. 

Zakres depilacji laserowej - bikini płytkie

Depilacja bikini płytkiego standardowo obejmuje pas około 5 cm licząc od pachwiny oraz kilku centymetrów skóry poniżej dolnej granicy brzucha. Innymi słowy - depilacji laserowej zostanie poddana skóra, która znajduje się najbliżej linii dolnej części kostiumu kąpielowego bądź bielizny. Obydwie okolice charakteryzują się delikatną skórą i zwiększoną podatnością na podrażnienia. Problemem bardzo często występującym u osób, które stosują domowe sposoby usuwania owłosienia, jest nawracające zapalenie mieszków włosowych oraz wrastające w miękkie tkanki włosy. Depilacja laserowa jest najlepszym i permanentnym rozwiązaniem tego problemu.

Przygotowanie do zabiegu bikini płytkiego

Obszar, z którego będzie usuwane zbędne owłosienie podczas zabiegu depilacji laserowej musi być ogolony przy pomocy maszynki z ostrzami. Pod żadnym pozorem nie należy wyrywać włosów!. Jeśli zdecydowaliście się na użycie kremu znieczulającego, przed przystąpieniem do zabiegu będziecie musieli nałożyć kosmetyk na obszar, który będzie poddawany depilacji, najlepiej z zapasem około 1 cm. Kremy z lidokainą potrzebują co najmniej jednej godziny, aby zaczęły działać na zakończenia nerwowe obecne w skórze. Najlepszym sposobem na przetrwanie tego okresu i bezproblemowe dotarcie do gabinetu kosmetycznego jest przykrycie warstwy kremu zwykłą folią spożywczą.

Bikini płytkie - zabieg krok po kroku

Jak przedstawia się przebieg depilacji laserowej bikini płytkiego? Procedura ta nie różni się od usuwania zbędnego owłosienia z innych części ciała.

Jak wygląda zabieg - bikini płytkie

Bezpośrednio przed depilacją otrzymacie jednorazową bieliznę oraz okulary chroniące oczy. Następnie kosmetolog przystąpi do właściwej części zabiegu. Przy pomocy ruchomej głowicy rozpocznie emisję wiązek świetlnych, które dotrą aż do warstwy skóry właściwej i podniosą temperaturę w mieszkach włosowych. Po zakończonym zabiegu na skórze zauważycie drobne czarne kropki. Jest to zjawisko jak najbardziej naturalne - są to przypalone resztki włosów. Przez kilka lub kilkanaście dni po depilacji laserowej skóra będzie niespiesznie pozbywała się ich. Najlepiej poczekać cierpliwie, aż proces ten zakończy się w sposób naturalny. Po odbyciu serii 6 do 9. zabiegów, które powinny nastąpić w odstępach sześciu lub siedmiu tygodni, Wasza skóra odzyska gładkość, a Wy na długie lata zapomnicie o golarkach i wosku.

undefined

Przeczytaj również: Czy depilacja laserowa jest szkodliwa? Ekspert wyjaśnia. 

Bikini płytkie - substancje fotouczulające

Przed rozpoczęciem serii zabiegów depilacji laserowej w naszych salonach odbędzie się wymagana konsultacja wstępna. Konieczność odbycia tej wizyty jest podyktowana względami bezpieczeństwa. Wywiad medyczny, który przeprowadzi z Wami ekspert z zakresu kosmetologii, ma posłużyć jako podstawa do określenia, czy stan zdrowia pozwala Wam na poddanie się zabiegowi. Nasi specjaliści określą między innymi to, czy przyjmowane przez Was leki oraz suplementy diety nie zawierają w sobie substancji fotouczulających. Mogłyby one wejść w reakcję z wiązką lasera i spowodować pojawienie się wyprysku alergicznego. Do takich składników medykamentów należą np. skoncentrowane formy witaminy A, wyciągi z dziurawca i nagietka, jak również kwasy BHA. W przypadku przyjmowania preparatów zawierających naturalne lub syntetyczne pochodne witaminy A okres, na jaki będziecie musieli odłożyć zabieg depilacji laserowej, to nawet 6 miesięcy. W przypadku ziół czas ten jest o wiele krótszy - zazwyczaj trwa od 7. do 14 dni.

Laser bikini płytkie - przeciwwskazania

Najczęstszym przeciwwskazaniem do użycia na skórze lasera jest opalenizna. Naskórek musi odzyskać swój naturalny kolor, dopiero wtedy będziecie mogli poddać się laseroterapii. Wizyta wstępna i pytania specjalisty dotyczyć będą również ewentualnych chorób. Do zabiegu nie mogą być dopuszczone osoby zmagające się z nowotworami, u których okres remisji nie przekroczył pięciu lat. Kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią również nie mogą skorzystać z depilacji laserowej. Lasera nie stosuje się w przypadku chorób i aktywnych zakażeń skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym, a także grzybiczym. To samo dotyczy bielactwa oraz przewlekłych schorzeń autoimmunologicznych i hormonalnych, takich jak na przykład rybia łuska lub łuszczyca. Z depilacji laserowej należy zrezygnować w trakcie antybiotykoterapii oraz podczas przyjmowania sterydów, leków psychotropowych i antydepresyjnych.

undefined

Przeczytaj również: Wywiad medyczny przed zabiegiem depilacji laserowej – na czym polega?

Bikini płytkie - depilacja laserowa - wiesz o niej wszystko!

Depilacja bikini płytkie nie ma już przed Wami tajemnic! Pamiętajcie o tym, aby zabiegi z wykorzystaniem lasera do usuwania zbędnego owłosienia wykonywać tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Wybór właściwego salonu kosmetycznego zagwarantuje Wam, że zabiegi wykona wyszkolona i doświadczona kadra. W sieci salonów takich jak ta należąca do Depilacja.pl kosmetolodzy pracują wyłącznie na firmowych, certyfikowanych urządzeniach. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo, jak również wysoką skuteczność wykonanej depilacji laserowej.

Jeśli chcecie na lata pozbyć się problemu włosów porastających okolicę bikini płytkiego, depilacja laserowa przyjdzie Wam z pomocą. Zaledwie kilka zabiegów i problem bolesnego woskowania lub uciążliwego golenia maszynkami zniknie na zawsze! Zapraszamy do naszych salonów na wizytę konsultacyjną przed zabiegiem, na której będziecie mieli okazję sprawdzić na własnej skórze, jak wygląda depilacja laserem.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online