Twój koszyk jest pusty!

Dermomasaż a endermologia – czym różnią się zabiegi?

9 lutego 2021
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Na rynku znajdziemy dzisiaj wiele sposobów z dziedziny medycyny estetycznej. Jedną z nich jest ciesząca się coraz większym zainteresowaniem endermologia, o której już wielokrotnie wspominaliśmy na naszym blogu. Kolejna to dermomasaż. O co chodzi w tych dwóch technikach? Jak działają? Która z nich jest skuteczniejsza w walce z cellulitem. Dokładnie wyjaśniamy temat.

Wiele kobiet narzeka na cellulit przede wszystkim na pośladkach, ramionach, udach czy brzuchu. Rzeczywiście tzw. pomarańczowa skórka może wyglądać bardzo nieestetycznie i tym samym powodować ogromny dyskomfort. Sytuacji nie poprawia fakt, iż pozbycie się cellulitu jest bardzo trudne. 

Mnóstwo kobiet prowadzi zdrowy tryb życia – regularnie ćwiczą, jedzą dużo owoców i warzyw, piją spore ilości wody, a i tak pomarańczowa skórka występuje szczególnie w tych newralgicznych, wyżej wymienionych, partiach ciała. Często nawet szczupłe, bardzo zadbane kobiety mierzą się właśnie z pomarańczową skórką. Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Czy jest to w ogóle możliwe? I teraz dobra wiadomość – tak, pomarańczową skórkę można zwalczyć. I wcale nie trzeba sięgać po inwazyjne metody. 

Endermologia – co to jest? 

Endermologia to nic innego jak masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Tym samym pomaga w odchudzaniu ciała, modelowaniu sylwetki, likwidacji cellulitu, a nawet poprawie konturów twarzy. Endermologia uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej, także tej, która nie poddaje się diecie i ćwiczeniom. To świetny sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki z takich miejsc jak brzuch, uda czy pośladki. 

Metoda ta ma również działanie odmładzające, oczyszczające (organizm z toksyn) oraz terapeutyczne. Na tym ostatnim zależy przede wszystkim sportowcom, zarówno amatorom jak i profesjonalistom. Ci coraz częściej korzystają z endermologii w celu rozluźnienia mięśni zmęczonych po bardzo intensywnym wysiłku fizycznym. 

Skupmy się jednak na cellulicie. Endermologia wydaje się być idealnym sposobem na pozbycie się tych nieestetycznie wyglądających zmian na skórze. Zabieg pobudza metabolizm, przez co organizm błyskawicznie wręcz eliminuje toksyny oraz tłuszcz z organizmu.  

Na czym polega endermologia?

Masaż podciśnieniowy wykonywany jest specjalnym urządzeniem, którego ważną część stanowi głowica składająca się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. W trakcie zabiegu rolka zasysa fałd skórny, który jest rolowany od zewnątrz oraz od wewnątrz. Tym samym endermologia działa na bardzo głębokie warstwy skóry pobudzając tkankę do regeneracji. Czy masaż jest bardzo intensywny i tym samym bolesny? Moc zależy od partii ciała. Natomiast endermologia nie jest zaliczana do bolesnych zabiegów, wręcz przeciwnie. Uznaje się ją za bardzo relaksacyjną metodę. 

Warto wspomnieć także o właściwościach odmładzających endermologii. Zabieg bardzo intensywnie oddziałuje na tkankę skórną oraz podskórną łączną właściwą. Ta ostatnia składa się przede wszystkim z fibroblastów, czyli komórek produkujących kolagen oraz elastynę. To nic innego jak białka, które odpowiadają za to, czy skóra jest elastyczna i sprężysta. Endermologia stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Efekt? Znacznie młodziej wyglądająca skóra. 

Przeczytaj także: Co na ból mięśni? Sprawdź, czy endermologia pomaga zwalczać bóle mięśni!

Dermomasaż – efekty i działanie

Często stosowanym zabiegiem na cellulit jest także dermomasaż. To zdecydowanie mniej znana metoda niż endermologia. To nie oznacza jednak, że nie warto jej się przyjrzeć. Dermomasaż to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem. Zasady działania są bardzo podobne jak w przypadku endermologii. Głowica zabiegowa zasysa w podciśnieniu fałd skórny, który jednocześnie jest rozmasowywany przez specjalne rolki głowicy (zewnętrzne). Zabieg wpływa na skórę oraz podskórną tkankę tłuszczową, rozbijając tłuszcz. Tym samym zapewnia efekty w postaci wymodelowania sylwetki oraz likwidacji cellulitu. 

Jakie jeszcze plusy niesie za sobą skorzystanie z zabiegu dermomasażu? Metoda ta doprowadza do usprawnienia krążenia wewnątrztkankowego. Pomaga również wyeliminować toksyny, przyspiesza rozkład tłuszczu w bardzo głębokich warstwach skóry, wspomaga proces regeneracji skóry oraz zmniejsza retencję wody. Pacjentki korzystające z dermomasażu często podkreślają, iż metoda ta pomogła im w przywróceniu jędrności skóry. 

Co ciekawe dermomasaż okazuje się być skuteczną bronią nie tylko w walce z cellulitem, ale też z bliznami oraz rozstępami. To ostatnie potrafi znacznie zmniejszyć, nadal pozostając zabiegiem w stu procentach bezpiecznym i bezinwazyjnym.

Jakie są dokładnie wskazania do skorzystania z dermomasażu? 

 • „pomarańczowa skórka”,
 • nadwaga,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała, np. na udach, pośladkach, ramionach czy brzuchu,
 • zrosty i zwłóknienia w obrębie tkanki podskórnej,
 • wolna przemiana materii,
 • mało jędrna skóra,
 • wiotka skóra,
 • rozstępy,
 • niewielkie blizny.

Oto jak działa dermomasaż:

 • widocznie redukuje cellulit,
 • zdecydowanie poprawia jędrność skóry,
 • przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej,
 • zmniejsza obwody,
 • poprawia wygląd sylwetki,
 • wyrównuje struktury tkanki podskórnej,
 • znacznie zmniejsza rozstępy,
 • znacznie zmniejsza blizny,
 • dotlenia skórę,
 • oczyszcza z toksyn. 

Dobra alternatywa dla endermologii? Jak widać – dermomasaż! Ile zabiegów należy wykonać, aby cieszyć się widocznymi efektami? Kuracja obejmuje od kilku do kilkunastu zabiegów, które najlepiej stosować dwa razy w tygodniu. Po skończonej serii kosmetolodzy zalecają, aby raz w miesiącu korzystać z tzw. zabiegu przypominającego. A wszystko po to, by utrzymać efekty. 

Dermomasaż a endermologia

Dermomasaż a endermologia – co łączy te zabiegi i przede wszystkim, czym się między sobą różnią? To metody, które działają na bardzo podobnej zasadzie. Podstawą obu jest masaż próżniowy, czyli podciśnieniowy, który zasysa fałdy skóry i tkanki podskórnej tym samym poprawiając ukrwienie oraz pobudzając do spalania tkanki tłuszczowej. Efekty obydwu zabiegów to przede wszystkim znaczna redukcja cellulitu oraz ujędrnienie ciała.

Na czym polega różnica pomiędzy endermologią a dermomasażem? Dermomasaż podciśnieniowy wykonywany jest ręcznie. Endermologia to bardziej innowacyjna metoda przy wykorzystaniu RF, co dodatkowo wpływa pozytywnie na rozbicie tłuszczu. Urządzenie wykorzystywane w endermologii jest sterowane za pomocą komputera, co nie tylko poprawia efekty, ale też wpływa pozytywnie na odczucia. 

Podsumowując, endermologia pomaga w osiągnięciu o wiele lepszych efektów już po pierwszym zabiegu.

Zobacz również: Endermologia a liposukcja

Endermologia a dermomasaż – przeciwwskazania

Decydując się na jedną z metod, nie można zapominać o jednej, bardzo ważnej kwestii. Niezależnie czy wybierzesz endermologię, czy dermomasaż, przeciwwskazania to bardzo istotny temat, do którego musisz podejść poważnie. W salonach depilacja.pl w ich wykluczeniu pomoże Ci kosmetolog. Dlatego tak ważne jest to, aby wybierać miejsca w stu procentach sprawdzone. 

Przeciwwskazania do endermologii i dermomasażu:

 • ciąża,
 • miesiączka,
 • laktacja,
 • żylaki,
 • rozszerzone naczynia krwionośne,
 • skłonność do wybroczyn i krwawień,
 • niewydolność krążenia,
 • wysokie nadciśnienie tętnicze, 
 • zmiany zapalne na skórze,
 • obrzęki na skórze,
 • nowotwory,
 • choroby na tle nerwowym,
 • ogólne osłabienie organizmu.

Chcesz pozbyć się pomarańczowej skórki? Wybierz endermologię! To nowoczesny zabieg, który naprawdę działa. Potwierdzają to pacjentki salonów depilacja.pl. Zobacz naszą ofertę i już teraz umów się na bezpłatną wizytę konsultacyjną. Spotkanie możesz zarezerwować za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej depilacja.pl

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 8
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi