Konsultacja online z kosmetologiem

Twój koszyk jest pusty!

Lipolaser czy endermologia – co wybrać?

5 kwietnia 2021
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się cellulitu? Medycyna estetyczna wychodzi Ci naprzeciw, oferując m.in. coraz popularniejszą endermologię. Czy jest lepsza niż lipolaser, który bywa też nazywany zimnym laserem? Przyjrzyjmy się obydwu metodom.

Gładka, jędrna skóra bez cellulitu to dla wielu osób nieosiągalne wyzwanie. Czasami nawet przy prowadzeniu zdrowego trybu życia (odpowiednia dieta oparta na owocach i warzywach, picie dużych ilości wody, unikanie przetworzonych produktów, regularne treningi) pomarańczowa skórka nadal jest widoczna. Rzeczywiście, cellulit trudno zwalczyć, ale to wcale nie oznacza, że nie da się tego zrobić. 

Warto stosować domowe zabiegi pielęgnacyjne, takie jak naprzemienne gorące i zimne prysznice, peelingi czy szczotkowanie na sucho. W wielu przypadkach sprawdzą się także ujędrniające produkty kosmetyczne wysokiej jakości. Jednak by rzeczywiście osiągnąć spektakularne efekty, trzeba pokusić się o naprawdę skuteczną broń. Tę oferuje nam współczesna medycyna estetyczna. 

Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszy się endermologia. To nic innego jak masaż podciśnieniowy, który stymuluje skórę i doprowadza do spalania tkanki tłuszczowej w konkretnym miejscu na ciele. Wiele osób korzysta także z lipolasera. Czym różnią się od siebie te dwie metody? Czy lipolaser jest równie skuteczny jak endermologia? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Lipoliza laserowa – na czym polega ta metoda?

Lipoliza laserowa to zabieg medycyny estetycznej często zestawiany z dość inwazyjną liposukcją. Tzw. zimny laser jest jednym z najszybszych oraz najbezpieczniejszych medycznych systemów, które pozwalają na likwidację tkanki tłuszczowej w danej partii ciała. Metoda ta, co sugeruje już nazwa, działa poprzez selektywne promieniowanie laserowe. Atakuje komórki tłuszczowe, dzięki czemu pomaga w usuwaniu niepożądanej tkanki tłuszczowej. 

Lipolaser (podobnie jak endermologia) przeznaczony jest przede wszystkim dla tych osób, które nie mogą pozbyć się niechcianych centymetrów w obwodzie poprzez odpowiednią dietę czy ćwiczenia. Laser poprawia również jędrność skóry oraz powoduje efekt ściągnięcia i napięcia poprzez obkurczanie włókien kolagenowych. Na pełne efekty trzeba jednak poczekać kilka miesięcy – najczęściej od 3 do 6. 

Lipolaser – jak działa urządzenie?

Lipoliza laserowa nie jest zabiegiem tak inwazyjnym jak liposukcja. Polega jednak na wykonaniu bardzo małych nacięć na skórze, głównie w miejscach jej załamań (na wypadek powstawania mikro blizn). Lekarz wprowadza wówczas do tkanki tłuszczowej światłowód o średnicy około 0,3 mm. Zabieg jest mało inwazyjny, dlatego nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego. Potrzebne jest jednak znieczulenie miejscowe – najczęściej tzw. tumescencyjne. 

Zadaniem światła lasera jest rozbicie błony komórek tłuszczowych i tym samym uwolnienie zawartych w nich trójglicerydów. Dochodzi wtedy do zamiany komórek tłuszczowych w emulsję, którą usuwa się z organizmu. W przypadku małych ilości tłuszczu jest ona transportowana do wątroby oraz wydalana przez organizm na skutek naturalnych procesów metabolicznych. Przy większej tkance tłuszczowej odsysa się ją profesjonalnym cewnikiem.

W przypadku stosowania lipolasera na dużych obszarach ciała wykorzystuje się specjalny kostium uciskowy. Po zabiegu często pojawiają się opuchlizna oraz zaczerwienienia, które znikają do 2 tygodni. Po tym czasie można poddać się lekkiemu masażowi. Przez miesiąc należy również wstrzymać się od ćwiczeń fizycznych. Dopiero po tym czasie widoczne będą zauważalne efekty. W niektórych przypadkach lekarz zaleca także kurację antybiotykową, by zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji. 

Przeczytaj także: Endermologia a liposukcja

Zimny laser – efekty

Jakie są największe zalety liposukcji laserowej? Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • modelowanie sylwetki,
  • ujędrnienie skóry,
  • redukcję cellulitu,
  • trwałe efekty (jeżeli pacjent zwiększy masę ciała w przyszłości, to będzie ona wynikała z odłożenia się nowej warstwy tkanki tłuszczowej),
  • efekt obkurczenia skóry,
  • bardziej sprężysta i elastyczna skóra,
  • gładsza skóra, 
  • mniejsze zniekształcenia sylwetki.

Endermologia czy lipolaser – porównanie

Wielu pacjentów, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, bierze pod uwagę zabiegi medycyny estetycznej. Większość osób nie jest zainteresowana inwazyjnymi metodami, gdyż te wymagają zastosowania skalpela. Kliniki medycyny estetycznej wychodzą zatem naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują mało inwazyjne metody. 

Lipolaser czy endermologia – to jeden z największych dylematów pacjentów walczących z mało jędrną skórą, cellulitem czy rozstępami. Choć obydwie metody pozwalają osiągnąć podobne rezultaty, to jednak znacznie różnią się od siebie. Endermologia to masaż podciśnieniowy – nie wymaga nacinania skóry, a tym samym stosowania znieczulenia, także miejscowego. Metoda ta jest nie tylko bezbolesna, ale także relaksująca (dlatego korzystają z niej także sportowcy, którzy chcą pozbyć się silnego napięcia mięśniowego po intensywnym treningu). Zastosowanie tej techniki nie wymaga również rekonwalescencji. Zaleca się tylko picie dużej ilości wody i, ewentualnie, lekki trening. Pomoże on zintensyfikować rezultaty po zabiegu. Od razu można jednak wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Lipolaser, choć zdecydowanie mniej inwazyjny niż liposukcja (w której wykorzystuje się skalpel), wymaga niewielkiego nacięcia skóry oraz miejscowego znieczulenia. Po zabiegu mogą pozostać małe blizny, dlatego lekarz wprowadza kaniulę zazwyczaj na załamaniach skóry, tak aby nie było widać żadnych śladów. Warto jednak dodać, że do osiągnięcia widocznych efektów wystarczy najprawdopodobniej jeden zabieg, a nie – tak jak w przypadku endermologii – kilka. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jedno zastosowanie zimnego lasera znacznie przewyższa cenę serii zabiegów masażu podciśnieniowego. 

Przeczytaj również: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty?

Lipolaser czy endermologia – co wybrać? 

Zastanawiasz się, która z tych metod będzie w Twoim przypadku lepsza? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Różnice leżą w działaniu, cenie, ale też częstotliwości wykonania zabiegu (w przypadku endermologii potrzebna jest seria wizyt, przy lipolaserze najprawdopodobniej wystarczy jedna). Rozważ zatem plusy oraz minusy obydwu metod. 

W podjęciu decyzji może Ci także pomóc specjalista. Umów się na bezpłatną wizytę konsultacyjną ze specjalistą Depilacja.pl. Spotkanie zarezerwujesz za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie depilacja.pl. Kosmetolog oceni stan Twojej skóry oraz dopyta o rezultaty, które chcesz osiągnąć. Przeprowadzi również wywiad medyczny. Nie można bowiem zapominać o aspekcie bezpieczeństwa.

W przypadku lipolizy laserowej oraz endermologii występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Specjalista zada Ci pytania o Twoje zdrowie, przyjmowane leki oraz przebyte choroby. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dany zabieg jest w Twoim przypadku bezpieczny.

zabieg endermologia, endermologia brzuch

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3.75
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły