Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a Hashimoto – czy wykonanie zabiegu jest bezpieczne?

13 listopada 2022
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia na stałe. Czy Hashimoto może być przeciwwskazaniem do tego rodzaju zabiegu? Sprawdzamy.

Choć zabieg depilacji laserowej uznawany jest za bardzo bezpieczny, niestety w niektórych przypadkach nie może być wykonany. Lista przeciwwskazań nie jest długa, ale jednak każda osoba zainteresowana skorzystaniem z tego typu metody, powinna ją poznać. Czy znajduje się na niej Hashimoto, choroba hormonalna występująca bardzo często w dzisiejszych czasach? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Problemy z hormonami a owłosienie

Jak problemy z hormonami mogą objawiać się na ciele kobiety? Bardzo często chodzi o gęste i ciemne włoski, które mogą pojawić się w nietypowych miejscach, np. na brzuchu, plecach czy w postaci wąsika. Nadmierne owłosienie to bardzo często rezultat nadprodukcji testosteronu, czyli hormonu, który jest charakterystyczny dla mężczyzn. U kobiet wyróżniamy przede wszystkim trzy rodzaje nadmiernego owłosienia. Pierwszy z nich to hipertrichoza, czyli nadmierne owłosienie pojawiające się właściwie na całej powierzchni ciała. Przyczyną są tutaj problemy endokrynologiczne. Za nadmierne owłosienie może odpowiadać także wysoki poziom prolaktyny, czyli hormonu wydzielanego przez przysadkę mózgową. Kolejny rodzaj to hirsutyzm objawiający się grubymi i ciemnymi włosami w miejscach charakterystycznych dla pojawienia się owłosienia u mężczyzn czyli na brzuchu, klatce piersiowej czy górnej wardze. Jeżeli taka przypadłość pojawia się u kobiet, to najprawdopodobniej przyczyną jest podwyższone stężenie androgenów. To zaś może być wynikiem zespołu policystycznych jajników.

W każdym z powyżej opisanych przypadków należy udać się do lekarza i zastosować odpowiednie leczenie. Rozwiązaniem nadmiernego owłosienia może okazać się depilacja laserowa. Hashimoto również wiąże się z zaburzoną gospodarką hormonalną. Czy to oznacza, że zastosowanie depilacji laserowej jest w tym przypadku możliwe, a nawet wskazane?

Depilacja laserowa a Hashimoto – czy można wykonać zabieg?

Depilacja laserowa jest nie tylko skuteczna, ale również bardzo bezpieczna. Czy jednak mogą wykonać ją osoby, które borykają się z problemami z hormonami? Czy zaburzenia hormonalne stanowią przeciwwskazanie do zabiegu? Tego typu pytania zadaje sobie bardzo wiele kobiet chcących uzyskać gładkie ciało na stałe. Główną zagwozdkę w tym temacie stanowi Hashimoto, czyli schorzenie występujące w dzisiejszych czasach bardzo często.

Choroby hormonalne bardzo często stanowią przeciwwskazanie do depilacji laserowej. Kwestia ta jednak nie jest zupełnie jednoznaczna. Zabieg ten można zrealizować także w przypadku kłopotów z hormonami, o ile gospodarka hormonalna będzie uregulowana. Jeżeli tak się nie stanie, a depilacja laserowa zostanie zrealizowana, w krótkim czasie mogą pojawić się nowe włosy, a właściwie mieszki włosowe. Podczas depilacji laserowej są usuwane i przez to włosy nie mają już prawa odrosnąć. Chyba, że szalejące hormony powodują powstanie nowych mieszków włosowych, a co za tym idzie – nowego owłosienia. Wówczas trzeba będzie powtórzyć zabieg depilacji laserowej, a jeżeli hormony nadal nie zostaną uregulowane – efekty szybko zostaną zniweczone.

Wiele pacjentek salonów depilacja.pl ma problemy z gospodarką hormonalną, a mimo to cieszą się z rezultatów zabiegu. A wszystko dlatego, że ich hormony zostały uregulowane dzięki odpowiedniemu leczeniu i regularnych konsultacjach z lekarzem. W wielu przypadkach rozwiązaniem okazało się również wykonanie kilku zabiegów depilacji więcej niż miałoby to miejsce w przypadku osoby nie mającej problemów z gospodarką hormonalną.

Wróćmy jednak do głównego tematu artykułu, czyli choroby Hashimoto. To dolegliwość o podłożu autoimmunologicznym. Polega na tym, że organizm produkuje przeciwciała, atakujące własne tkanki. Choroby autoimmunologiczne stanowią przeciwwskazania do depilacji laserowej. Dlaczego? Nie można bowiem przewidzieć, jak organizm zareaguje na działanie lasera. Może dojść do poważnych podrażnień, które będą wiązać się z dyskomfortem, a nawet silnym bólem.

 depilacja_laserowa_a_hashimoto_czy_wykonanie_zabiegu_jest_bezpieczne

Niedoczynność tarczycy a depilacja laserowa – kiedy jest bezpieczna?

Jeżeli borykasz się z Hashimoto, a chcesz skorzystać z depilacji laserowej – najprawdopodobniej nie będzie to możliwe. Nie oznacza to jednak, że nie możesz tego tematu skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Być może Twoja choroba będzie na tyle wyregulowana, że będziesz mogła spróbować podjąć serię zabiegów. Samo przyjmowanie leków na choroby tarczycy nie stanowi przeciwwskazania. Zabieg nie może okazać się niebezpieczny, ale po prostu nieefektywny.

 depilacja_laserowa_a_hashimoto_przeciwwskazania

Hashimoto – przeciwwskazania do depilacji i nie tylko

Jakie jeszcze wyróżniamy przeciwwskazania do depilacji laserowej? Są to między innymi:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • świeża opalenizna uzyskana w wyniku ekspozycji na słońce, w solarium lub samoopalaczem,
  • stosowanie ziół, tabletek czy innych środków światłouczulających np. dziurawca, nagietka i innych,
  • opryszczka w miejscu planowanej depilacji,
  • spożywanie alkoholu na 24 godziny przed planowanym zabiegiem,
  • peeling stosowany tuż przed zabiegiem.

Powyższe przeciwwskazania to tzw. przeciwwskazania czasowe. Wyróżniamy również przeciwwskazania stałe czyli bezwzględne – te wykluczają całkowicie możliwość przeprowadzenia zabiegu. Zaliczamy do nich przede wszystkim choroby nowotworowe, łuszczycę i bielactwo, choroby pęcherzowe skóry, padaczkę, skłonność do bliznowców, podatność na przebarwienia skóry.

Pamiętaj, że kluczowa przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej jest konsultacja ze specjalistą. W salonach depilacja.pl tego typu spotkania odbywają się zupełnie za darmo i wcale nie zobowiązują one do skorzystania z naszej oferty. Podczas wstępnej konsultacji kosmetolog przeprowadza wywiad medyczny, aby wykluczyć przeciwwskazania oraz dokonuje próby laserowej. A wszystko po to, aby przekonać się jak skóra zareaguje na działanie urządzenia. Już teraz umów spotkanie w salonach depilacja.pl – zrobisz to zupełnie za darmo za pomocą formularza na naszej stronie internetowej.

Depilacja laserowa a niedoczynność tarczycy – podsumowanie

Hashimoto a depilacja laserowa – jak widzisz niedoczynność tarczycy może stanowić przeciwwskazanie do najskuteczniejszego na rynku zabiegu usuwania niepożądanego owłosienia.

Pamiętaj jednak, że problem z hormonami wcale nie musi stanowić przeciwwskazania do działania lasera. Konieczne będzie jednak wyrównanie hormonów oczywiście po konsultacjach z lekarzem i zastosowaniem odpowiedniego leczenia.

depilacja_laserowa_a_hashimoto_czy_mozna_wykonac_zabieg

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online