Twój koszyk jest pusty!

Niedoczynność tarczycy a depilacja laserowa

6 października 2022
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Depilacja laserowa a niedoczynność tarczycy – czy tego typu problemy hormonalne mogą stanowić przeciwwskazanie do usuwania włosków laserem w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym? Poniżej rozwiewamy wątpliwości.

Depilacja laserowa to bardzo powszechny zabieg usuwania owłosienia ze wszystkich partii ciała na stałe. Choć jest to metoda, z której korzystają już setki tysięcy ludzi z całego świata, to jednak chętnych pewnie byłoby więcej, gdyby nie przeciwwskazania. Nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi, np. osoby borykające się z niektórymi chorobami skóry. A jak wygląda to w przypadku powszechnej w dzisiejszych czasach niedoczynności tarczycy? Sprawdzamy temat.

undefined

Depilacja laserowa – dlaczego warto ją stosować?

Plusów depilacji laserowej jest mnóstwo. Zdecydowanie największą zaletą tej metody usuwania niechcianego owłosienia są trwałe efekty. Co to oznacza? Że większość osób korzystających z tego typu zabiegu po zakończeniu całej terapii może cieszyć się gładką skórą na stałe. Włoski zostają bowiem usunięte za pomocą specjalistycznej technologii, która bezpowrotnie niszczy mieszek włosowy, przez co owłosienie już nie odrasta. A to oznacza, że pozbywamy się problemu z wrastającymi włoskami i oczywiście oszczędzamy na co dzień mnóstwo czasu. Gładka skóra na stałe to również ogromny komfort – nie trzeba martwić się podrażnioną czy zaczerwienioną skórą i oczywiście sporymi wydatkami. Regularne kupowanie maszynek do golenia czy np. plastrów z woskiem daje, szczególnie w skali wielu lat, spore sumy pieniędzy.

Wracając jeszcze do tematu trwałych efektów po depilacji laserowej. Trzeba pamiętać, że raczej nie odrosną nam już włoski usunięte. Z czasem jednak, minimum po kilku miesiącach, mogą pojawić się pojedyncze nowe włoski (szczególnie przy nieuregulowanych hormonach, ale o tym więcej niżej). Do takiej sytuacji nie dochodzi zawsze i trzeba pamiętać,że to nowe owłosienie zazwyczaj jest cienkie, słabe i mało widoczne. Specjaliści jednak rekomendują wykonywanie tak zwanych zabiegów przypominających – raz, maksymalnie dwa razy do roku. Dzięki temu można utrzymać gładką skórę w wybranych partiach ciała na długie lata, a w większości przypadków po prostu na zawsze.

Depilacja laserowa a niedoczynność tarczycy

Chcesz poddać się depilacji laserowej? Koniecznie sprawdź listę przeciwwskazań do tego zabiegu. Na blogu depilacja.pl pisaliśmy o nich wielokrotnie. Rzeczywiście lista ta jest dosyć długa, ale trzeba pamiętać, że niektóre z przeciwwskazań to tzw. przeciwwskazania czasowe. Oznacza to, że w wielu przypadkach, po jakimś czasie i konkretnych działaniach, będziesz mógł poddać się depilacji laserowej. Przykładem może być przyjmowanie niektórych leków, które mogą wykazywać właściwości światłouczulające. Po wyleczeniu danej choroby i oczywiście konsultacjach z lekarzem, można odstawić medykamenty i po kilku tygodniach skorzystać z zabiegu depilacji laserowej. Oczywiście, podkreślamy, że wszelkie tego typu działania powinny być skonsultowane ze specjalistą.

Główne przeciwwskazania trwałe do depilacji laserowej to przebyte nowotwory oraz choroby skóry takie jak łuszczyca, liszaj, rybia łuska, bielactwo i wiele innych. Inne choroby wykluczające skorzystanie z depilacji laserowej to padaczka, choroby autoimmunologiczne czy cukrzyca. A co w przypadku niedoczynności tarczycy i Hashimoto? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na tego typu dolegliwości.

Choroba Hashimoto należy do chorób o podłożu autoimmunologicznym. W jej przypadku organizm produkuje samodzielnie przeciwciała skierowane przeciw własnym tkankom. Przez to w efekcie dochodzi do ich uszkodzenia. Jeżeli cierpisz na niedoczynność tarczycy, to najprawdopodobniej praca Twoich komórek oraz przemiany materii jest wolniejsza niż u osób z uregulowanymi hormonami. Tym samym dochodzi do zwiększenia wrażliwości układu odpornościowego. Organizm sam nie rozpoznaje, co pochodzi od niego, a co nie. Przez to reaguje w różny sposób. Dlatego podczas depilacji laserowej u osób z niedoczynnością tarczycy czy Hashimoto może dojść do aktywacji procesów immunologicznych w obrębie skóry. Co to oznacza? Że tkanka może nieprawidłowo się goić, albo być mocno podrażniona.

Co ciekawe niedoczynność tarczycy oraz Hashimoto mogą powodować nadmierny wzrost owłosienia. Oczywiście choroby te wymagają ciągłej obserwacji i podejmowania działań zalecanych przez sprawdzonego specjalistę. W przypadku ustabilizowania choroby można wykonać bezpiecznie zabieg. Warto jednak pamiętać, że niektóre choroby tarczycy mogą zmniejszyć skuteczność zabiegów depilacji laserowej. Jednak w żaden sposób przyjmowanie hormonów tarczycy nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu.

 niedoczynnosc_tarczycy_depilacja_laserowa_problemy_hormonalne

Pozostałe choroby tarczycy a depilacja laserowa

Depilacja laserowa a tarczyca? Pamiętaj, że problemy hormonalne nie muszą stanowić przeciwwskazania do depilacji laserowej. Trzeba jednak odpowiednio przygotować się do zabiegu. Podstawą jest tutaj konsultacja ze swoim specjalistą. Podczas depilacji laserowej, tak jak już wspomnieliśmy, dochodzi do zniszczenia mieszków włosowych, tym samym hamując wzrost włosów. Owłosienie ulega usunięciu na stałe, co oznacza, że po prostu już nie odrośnie. Oczywiście, aby osiągnąć tego typu rezultaty, należy odbyć kilka albo nawet kilkanaście wizyt w gabinecie depilacji laserowej. Tylko dzięki temu można usunąć niepożądane włoski, które osiągają różne fazy wzrostu. Laser działa tylko na owłosienie znajdujące się w fazie wzrostu czyli tak zwanym anagenie.

Musisz pamiętać, że hormony pracujące niekoniecznie prawidłowo, mogą powodować powstawanie nowych włosków. Wówczas rezultaty laseroterapii mogą nie być satysfakcjonujące. Oczywiście usunięte owłosienie zniknie na zawsze, ale może szybko pojawić się nowe. Przez co konieczne będzie przeprowadzenie kolejnej serii zabiegów depilacji laserowej. Dlatego tak ważne jest docelowe wyeliminowanie zaburzeń hormonalnych. Oczywiście w większości przypadków nie poradzimy sobie z tym sami – niezbędna będzie profesjonalna terapia. Spokojnie – serię zabiegów depilacji laserowej będziesz mógł rozpocząć w trakcie procesu regulacji hormonów. Czasem konieczne będzie wykonanie większej ilości zabiegów niż u osób, u których poziom hormonów jest w normie.

Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu przyjmowania leków hormonalnych. To nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu, ale trzeba pamiętać, że niektóre z medykamentów mogą zmniejszyć efektywność laseroterapii. I tutaj znowu wracamy do meritum – czyli do konsultacji ze specjalistą.

klinika medycyny estetycznej darmowa konsultacja

Sprawdź także: Depilacja laserowa a hormony – czy zaburzenia hormonalne wpływają na efekt depilacji? Ekspert wyjaśnia – Depilacja.pl

Depilacja a niedoczynność tarczycy – podsumowanie

Jak widzisz niedoczynność tarczycy czy inne problemy hormonalne nie muszą stanowić przeciwwskazania do depilacji laserowej. Pamiętaj jednak, aby skonsultować tę kwestię ze swoim lekarzem oraz oczywiście specjalistą depilacja.pl. Wstępne konsultacje w naszym gabinetach odbywają się zupełnie za darmo. To oznacza, że możesz zarezerwować spotkanie na naszej stronie internetowej, porozmawiać z naszym ekspertem na żywo, a następnie bez żadnych konsekwencji nie skorzystać z naszej oferty. Do zobaczenia w gabinetach depilacja.pl! 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi