Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a pieprzyki – komentarz naszego kosmetologa

28 września 2020
Depilacja
Spis treści

Depilator laserowy a pieprzyki – wokół tego rodzaju tematu narosło sporo kontrowersji. Czy rzeczywiście wszelkie znamiona mogą być przeciwwskazaniem do tego rodzaju zabiegu? Rozwiewamy wątpliwości na ten temat!

Pieprzyki a depilacja laserowa – wprowadzenie do tematu

Marzysz o gładkiej skórze na długie lata? Masz dość niemal codziennego golenia skóry maszynką jednorazową? Odechciewa Ci się pozbywania włosków woskiem albo plastrami? Nic dziwnego! Tego typu zabiegi w domowych warunkach zajmują bardzo wiele czasu i w większości są bolesne. Jest jeszcze jedna kwestia – ból, zaczerwienienia, krostki i inne rodzaje podrażnień po usuwaniu niechcianego owłosienia. Szukasz alternatywnej metody? Świetnie trafiłeś! Odpowiedź dla Ciebie to depilacja laserowa. 

Pieprzyki, znamiona itd. niegdyś uważane były za przeciwwskazanie do tego rodzaju zabiegu. Na szczęście dziedzina depilacji laserowej przez lata bardzo dynamicznie i efektywnie się rozwinęła. Dzisiaj większość osób może sobie pozwolić na tego rodzaju zabieg, nie obawiając się o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście istnieje lista przeciwwskazań, które wykluczą zastosowanie lasera. Są to między innymi przebyte poważne choroby (jak np. nowotwory) czy stałe przyjmowanie leków, które mają właściwości fotouczulające. Niektóre z punktów na liście pozbawiają możliwości depilacji tego rodzaju na konkretny czas. Ciąża, silna opalenizna czy czasowe przyjmowanie konkretnych pigułek – po zakończeniu pewnego etapu w życiu można ponownie rozważyć wizytę w gabinecie kosmetologicznym. Wróćmy jednak do pieprzyków. 

Zbliżenie na dziewczynę z piegami i pieprzykami na szarym tle.

Pieprzyki. Czy są przeciwwskazaniem do zabiegu? 

Depilacja laserowa to świetny sposób na efektywne pozbycie się niepożądanego owłosienia. Nadal jednak wokół tej metody wyrasta bardzo wiele mitów. Sporo ludzi obawia się tej metody, uważając, że działanie lasera może być niebezpieczne. Warto mieć na uwadze, że sprzęty stosowane w gabinetach kosmetologicznych są o wiele bardziej nowoczesne niż te przed laty. Po ich użyciu nie ma żadnych konsekwencji – ewentualnie może pojawić się lekkie podrażnienie, które bardzo szybko mija. 

Biorąc pod uwagę jednak piorunujące efekty zastosowania lasera, trudno mówić o jakichkolwiek wadach, a już na pewno nie https://depilacja.pl/o przykrych konsekwencjach. Oczywiście niezmiernie istotne jest to, aby wybierać sprawdzone miejsca, w których stosowane są profesjonalne bezpieczne sprzęty, których używają w pełni wykwalifikowani kosmetolodzy. Do takich placówek zaliczamy gabinety depilacja.pl. Możesz przekonać się do nich, umawiając się na bezpłatną wizytę. To bardzo proste, wystarczy kliknąć w rezerwuj wizytę na stronie depilacja.pl. W ten sposób umówisz spotkanie z kosmetologiem, który przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny (by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu) oraz dokona próby laserowej, by przekonać się, jak Twoje włosy oraz skóra reagują na laser. To świetna okazja, by zadać wszystkie nurtujące Cię pytania – nie tylko na temat samego zabiegu, jego przebiegu, ale także salonu. 

Depilacja laserowa a pieprzyki – wróćmy jednak do właściwego tematu. Pieprzyki czy znamiona nie stanowią już przeciwwskazania do depilacji laserowej. Możesz zdecydować się na zabieg wybranej partii na ciała, na której znajdują się tego typu zmiany. Oczywiście przed zabiegiem, także podczas wspomnianej wyżej wizyty konsultacyjnej, poinformuj o tych znamionach. Zresztą kosmetolog będzie bardzo dokładnie oglądał partię ciała, która będzie poddawana działaniu lasera. Nie oznacza to jednak, że masz ukryć jakieś informacje (świadomie bądź nie). Podcza wywiadu podziel się każdą istotną w tym temacie informacją. 

Depilacja laserowa a pieprzyki – jak wygląda zabieg?

Choć pieprzyki nie stanowią przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej, to jednak w ich przypadku podczas zabiegu warto zachować szczególną ostrożność. Kosmetolog dokładnie obejrzy pieprzyki oraz znamiona – prawdopodobnie przed zastosowaniem lasera zamaluje specjalną kredką. Znamię barwnikowe będzie wówczas odpowiednio zabezpieczone. 

Nie od dzisiaj wiemy, że pieprzyki nie powinny być drażnione żadnym rodzajem światła – związane jest to z aspektem medycznym. Wszelkie defekty skórne nie mogą być nadmierne eksponowane na działanie promieni słonecznych. Dotyczy to także światła emitowanego z lasera, który stosowany jest w zabiegach depilacji laserowej. Dlatego kosmetolog będzie omijał pieprzyki w trakcie pracy, wcześniej, tak jak wspomnieliśmy, zabezpieczając je odpowiednią kredką. 

Co z włoskami, które znajdują się na pieprzykach czy znamionach? Z racji tego, że zmiany skórne będą omijane podczas zabiegu, włosy z tych miejsc nie zostaną usunięte. Trzeba będzie je przycinać samodzielnie. Nie stanowi to jednak dużego kłopotu. Taki zabieg w domowych warunkach zajmie chwilę i nie trzeba go będzie przeprowadzać zbyt często. 

Pieprzyki a depilacja laserowa – o tym należy pamiętać

Kosmetolog depilacja.pl podkreśla, że pieprzyki nie stanowią przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Niemniej jednak bardzo istotna jest dokładna konsultacja z kosmetologiem przed samym zabiegiem. 

Jeżeli na Twoim ciele znajduje się naprawdę sporo pieprzyków oraz znamion, to warto przed zastosowaniem lasera udać się również do lekarza dermatologa, który ostatecznie stwierdzi, czy tego typu zabieg będzie dla Ciebie w stu procentach bezpieczny. Najprawdopodobniej okaże się, że będziesz mógł poddać się takiemu zabiegowi, ale lepiej dokładnie sprawdzić tę kwestię, by czuć się pewnie. W ocenie przeciwwskazań pomoże też sam kosmetolog, dlatego tak istotny jest wywiad przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegów depilacji laserowej. 

Depilator laserowy a pieprzyki – podsumowanie tematu

Martwiłeś się, że depilacja laserowa w Twoim przypadku nie jest możliwa z racji licznych pieprzyków oraz znamion na skórze? Jak widać temat nie jest stracony. Podejdź jednak do tego w stu procentach odpowiedzialnie – skonsultuj się z dermatologiem i rzetelnie porozmawiaj z kosmetologiem. Najlepiej już teraz umów się na bezpłatną wizytę ze specjalistą salonów depilacja.pl. Ten rozwieje Twoje wątpliwości i co najważniejsze – bardzo dokładnie oceni Twoją skórę, w tym znamiona i pieprzyki. 

Pamiętaj, że znamion nie będzie można poddać działaniu lasera – specjalista sprytnie je ominie, wcześniej odpowiednio je zabezpieczając. Włoski wyrastające z pieprzyków będziesz przycinać samodzielnie. Jak widać – gładka skóra jest w zasięgu Twojej ręki! Skorzystasz? Powodzenia!
 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi