Depilacja laserowa łydek – tak czy nie?

Spis treści

1. Depilacja laserowa łydek – na czym polega?

2. Jak przebiega zabieg depilacji łydek?

3. Depilacja laserowa łydek u mężczyzn

4. Depilacja laserowa stóp oraz łydek

Wiele kobiet od dawna marzy o depilacji laserowej. Nic dziwnego skoro na co dzień zmagają się z denerwującymi włoskami, które są często twarde i ciemne. Ich golenie czy usuwanie na krótki czas teoretycznie bardziej skutecznymi metodami (wosk, pasta cukrowa, depilatory domowego użytku) pochłania mnóstwo czasu, a i tak nie jest proste, w dodatku często powoduje liczne podrażnienia, a nawet alergie! Wiele kobiet posiada jasną karnację i z natury ciemne, grube włoski, które rosną niemal w zastraszającym tempie. Do tego często dochodzą bardzo przykre dolegliwości jak wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych. W takich przypadkach szczególnie trudno jest pozbyć się skutecznie i komfortowo owłosienia w warunkach domowych. Depilacja laserowa pozwala na gładką skórę na co dzień – praktycznie bez żadnego wysiłku! Włoski nie odrastają, a efektem tego jest nie tylko wygoda, ale coś więcej – większa pewność siebie. A to jest wręcz nieocenione!

Zabieg depilacji laserowej w gabinecie depilacja.pl

Depilacja laserowa łydek – na czym polega?

Depilacja laserowa łydek, jak każdego innego fragmentu ciała, opiera się na działaniu laserem. Jego wiązka, przenikając przez skórę, niszczy macierz włosa. Bardzo istotne jest to, by robić to w odpowiednich fazach wzrostu włosa – wówczas zabieg jest najskuteczniejszy, ponieważ doprowadza do całkowitego wypalenia mieszka włosowego. Najistotniejsze jest to, by wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, najlepiej co 6 tygodni, a w sumie około 6-8 razy na każdy fragment depilowanego ciała. Tylko regularność daje pewność, że włoski nie będą odrastać przez najbliższe lata. Oczywiście u każdej osoby cały proces może przebiegać inaczej – zależy od koloru owłosienia, struktury, gęstości, ale też od innych czynników, np. specyfiki naszej skóry czy hormonów. Wszystkiego dokładnie dowiemy się przed zabiegiem – kosmetolog, który będzie go przeprowadzał, zada pytania, które pozwolą ocenić nie tylko skuteczność, ale bezpieczeństwo (pod kątem przeciwwskazań) zabiegu. 

Jak przebiega zabieg depilacji łydek?

Oczywiście konkretna liczba zabiegów to podstawa, ale tak naprawdę u większości osób efekty widać już po pierwszym razie! Wiele osób jest bardzo zaskoczonych, że już na początku włoski na łydkach stały się o wiele słabsze, a gdy osiągały już wysokość kilku milimetrów, nierzadko wypadały, przedtem krusząc się. W oczekiwaniu na kolejny zabieg wystarczy wówczas łydki golić maszynką raz na kilka dni, albo rzadziej. To znaczna różnica, bo nierzadko trzeba to było robić codziennie. Drugi zabieg wzmacnia efekty – golenie może odbywać się już coraz rzadziej, a odrastające włoski trudno nazwać… włoskami. To bardziej swego rodzaju meszek, który omija niektóre partie skóry. Na tym etapie nierzadko ustępuje też bardzo nieprzyjemny kłopot z wrastającymi włoskami, czego efektem są czerwone kropki na łydkach. Kolejne zabiegi umacniają już bardzo zadowalający efekt. Wiele pacjentek ma poczucie, że kolejne wizyty w salonie są już niepotrzebne – od jakiegoś czasu bowiem nie mają żadnych problemów z owłosieniem. Golenie właściwie nie jest już konieczne. Nierzadko jednak, mimo, że włoski nie są widoczne, to nadal istnieją. Dlatego warto doprowadzić serię zabiegów do końca, by na lata cieszyć się w pełni gładką skórą. To niesamowita wygoda i komfort! Czas na spontaniczne wyjścia na basen czy zakładanie spódnic czy krótkich spodenek. Kiedyś takie decyzje powodowały dużo stresu, a dzisiaj są codziennością. Wzrost poczucia wartości – plus 10! :)

Kosmetolog depilacja.pl przeprowadza zabieg depilacji laserowej łydek u 

Depilacja laserowa łydek u mężczyzn

Zabieg depilacji laserowej łydek to najczęściej wybierany pakiet na stronie depilacja.pl. Oczywiście po ofertę tę sięgają najczęściej kobiety, ale nie możemy zapominać o mężczyznach. Gładkość, higiena i poczucie komfortu to coś, co doceniają także panowie. Oni także coraz częściej goszczą w salonach urody w celach depilacji. Mogłoby się wydawać, że interesuje ich usuwanie owłosienia głównie pod pachami (przede wszystkim ze względu na higienę), w okolicach intymnych, na klatce piersiowej czy na plecach. Oczywiście tak, ale męska część pacjentów także wybiera depilację łydek. Dlatego warto pamiętać, że oferta depilacja.pl kierowana jest do każdego, kto chce cieszyć się gładką skórą na nogach.

Depilacja laserowa stóp oraz łydek

Depilacja laserowa łydek w salonach depilacja.pl, których listę możecie znaleźć tutaj https://depilacja.pl/salony/  obejmuje obszar od linii kolan w dół – z przodu oraz z tyłu. Można również do kompletu wykupić zabiegi depilacji laserowej stóp. Dzięki temu mamy pewność, że włoski zostaną usunięte z każdego, nawet trudno dostępnego fragmentu tej części ciała.