Depilacja laserowa łydek – tak czy nie?

Spis treści

1. Depilacja laserowa łydek – na czym polega?

2. Jak przebiega zabieg depilacji łydek?

3. Depilacja laserowa łydek – przygotowanie

4. Depilacja laserowa łydek – cena

5. Depilacja laserowa łydki – przeciwwskazania

5.1. Przeciwwskazania bezwzględne:

5.2. Przeciwwskazania względne, czyli czasowe

6. Depilacja laserowa łydek u mężczyzn

7. Depilacja laserowa łydek  –  podsumowanie

Wiele kobiet od dawna marzy o depilacji laserowej. Nic dziwnego skoro na co dzień zmagają się z włoskami, które są często twarde i ciemne. Ich golenie czy usuwanie na krótki czas teoretycznie bardziej skutecznymi metodami (wosk, pasta cukrowa, depilatory domowego użytku) pochłania mnóstwo czasu, a i tak nie jest proste, w dodatku często powoduje liczne podrażnienia, a nawet alergie!

Wiele kobiet posiada jasną karnację i z natury ciemne, grube włoski, które rosną niemal w zastraszającym tempie. Do tego często dochodzą bardzo przykre dolegliwości jak wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych. W takich przypadkach szczególnie trudno jest pozbyć się skutecznie i komfortowo owłosienia w warunkach domowych. Depilacja laserowa pozwala na gładką skórę na co dzień – praktycznie bez żadnego wysiłku! Włoski nie odrastają, a efektem tego jest nie tylko wygoda, ale coś więcej – większa pewność siebie. A to jest wręcz nieocenione!

Depilacja laserowa łydek – na czym polega?

Depilacja laserowa łydek, jak każdego innego fragmentu ciała, opiera się na działaniu lasera. Jego wiązka, przenikając przez skórę, niszczy macierz włosa. Bardzo istotne jest to, by robić to w odpowiednich fazach wzrostu włosa – wówczas zabieg jest najskuteczniejszy, ponieważ doprowadza do całkowitego wypalenia mieszka włosowego. Najistotniejsze jest to, by wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, najlepiej co 6 tygodni, a w sumie około 6-8 razy na każdy fragment depilowanego ciała. Tylko regularność daje pewność, że włoski nie będą odrastać przez najbliższe lata. Oczywiście u każdej osoby cały proces może przebiegać inaczej – zależy od koloru owłosienia, struktury, gęstości, ale też od innych czynników, np. specyfiki naszej skóry czy hormonów.

Wszystkiego dokładnie dowiemy się przed zabiegiem – kosmetolog, który będzie go przeprowadzał, zada pytania, które pozwolą ocenić nie tylko skuteczność, ale bezpieczeństwo (pod kątem przeciwwskazań) zabiegu. Takie spotkanie to świetna okazja do rozwiania swoich wątpliwości na temat depilacji laserowej. W salonach Depilacja.pl taka konsultacja odbywa się za darmo. Wystarczy zarezerwować termin a stronie internetowej depilacja.pl.

Jak przebiega zabieg depilacji łydek?

Oczywiście konkretna liczba zabiegów to podstawa, ale tak naprawdę u większości osób efekty widać już po pierwszym razie! Wielu pacjentów jest bardzo zaskoczonych, że już na początku włoski na łydkach stały się o wiele słabsze, a gdy osiągały już wysokość kilku milimetrów, nierzadko wypadały, przedtem krusząc się. W oczekiwaniu na kolejny zabieg wystarczy wówczas łydki golić maszynką raz na kilka dni, albo rzadziej. To znaczna różnica, bo nierzadko trzeba to było robić codziennie.

Drugi zabieg wzmacnia efekty – golenie może odbywać się już coraz rzadziej, a odrastające włoski trudno nazwać włoskami. To bardziej swego rodzaju meszek, który omija niektóre partie skóry. Na tym etapie nierzadko ustępuje też bardzo nieprzyjemny kłopot z wrastającymi włoskami, czego efektem są czerwone kropki na łydkach.

Kolejne zabiegi umacniają już bardzo zadowalający efekt. Wiele pacjentek ma poczucie, że kolejne wizyty w salonie są już niepotrzebne – od jakiegoś czasu bowiem nie mają żadnych problemów z owłosieniem. Golenie właściwie nie jest już konieczne. Nierzadko jednak, mimo że włoski nie są widoczne, to nadal istnieją. Dlatego warto doprowadzić serię zabiegów do końca, by na lata cieszyć się w pełni gładką skórą. To niesamowita wygoda i komfort! Czas na spontaniczne wyjścia na basen czy zakładanie spódnic czy krótkich spodenek. Kiedyś takie decyzje powodowały dużo stresu, a dzisiaj są codziennością. Wzrost poczucia wartości – plus 10! :)

Depilacja laserowa łydek – przygotowanie

Laseroterapia łydek (jak i każdej innej części ciała) wymaga odpowiedniego przygotowania. Na kilka tygodni przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki oraz zioła światłouczulające. Nie należy też nadmiernie eksponować skóry na słońce – mocna opalenizna stanowi bowiem przeciwwskazanie do zabiegu. W dniu zabiegu (lub maksymalnie dzień przed) należy ogolić maszynką jednorazową fragment skóry, który ma zostać poddany depilacji. Nie należy w tym miejscu nakładać żadnych kremów, balsamów czy maści. Skóra musi być czysta.
Wszelkie wytyczne stanowiące przygotowanie do zabiegu przedstawi specjalista podczas wstępnej konsultacji. Zastosowanie się do zaleceń jest konieczne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale przede wszystkim efektywności zabiegu. 

Kosmetolog depilacja.pl przeprowadza zabieg depilacji laserowej łydek u 

Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Depilacja laserowa łydek – cena

Ile kosztuje depilacja laserowa łydek? Na stronie depilacja.pl znajdziesz cennik. Pojedynczy zabieg to koszt około 189 zł. Wspomnieliśmy już jednak, iż jedno spotkanie nie wystarczy, aby osiągnąć efekt gładkiej skóry na stałe. Laser działa bowiem tylko na włoski znajdujące się w tzw. anagenie, czyli fazie wzrostu. Dlatego o wiele korzystniej jest skorzystać z pakietu zabiegów. 9 spotkań to koszt ok. 1299 zł, co oznacza, że w tej opcji oszczędzasz około 400 złotych.

Przeczytaj również: Cykl wzrostu włosa a skuteczność depilacji

Depilacja laserowa łydki – przeciwwskazania

Już wiesz, że żeby osiągnąć efekt gładkiej skóry na długie lata, najlepszym rozwiązaniem okazuje się depilacja laserowa. Łydki to miejsce najczęściej poddawane tego typu zabiegom. W salonach depilacja.pl pacjenci wybierają przede wszystkim tę opcję. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą skorzystać z tego rozwiązania. Istnieje bowiem sporo przeciwwskazań do zastosowania lasera. Dzielimy je na przeciwwskazania względne oraz bezwzględne.

Przeciwwskazania bezwzględne:

 • wszczepiony defibrylator lub stymulator serca,
 • metalowe implanty,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • nadwrażliwość na światło,
 • tendencje do powstawania przebarwień lub bliznowców,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby endokrynologiczne,
 • przewlekłe choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, rybia łuska.

Przeciwwskazania względne, czyli czasowe

 • ciąża,
 • okres laktacji,
 • nadmierna opalenizna,
 • aktywne infekcje skóry, np. opryszczka,
 • dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni depilacji,
 • niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne,
 • zdjęcia rentgenowskie na 1 tydzień przed zabiegiem,
 • przyjmowanie leków antydepresyjnych, psychotropowych, sterydów,
 • zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin,
 • miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (przy największym plamieniu)
  spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem),
 • epilepsja.

Nie jesteś pewna, czy w Twoim przypadku występują jakieś przeciwwskazania? Spokojnie, nie musisz się o to martwić. Ten fakt ostatecznie stwierdzi specjalista kosmetolog podczas wstępnej konsultacji.

Przeczytaj również: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa łydek u mężczyzn

Zabieg depilacji laserowej łydek to najczęściej wybierany pakiet na stronie depilacja.pl. Oczywiście po ofertę tę sięgają najczęściej kobiety, ale nie możemy zapominać o mężczyznach. Gładkość, higiena i poczucie komfortu to coś, co doceniają także panowie. Oni także coraz częściej goszczą w salonach urody w celach depilacji.

Mogłoby się wydawać, że interesuje ich usuwanie owłosienia głównie pod pachami (przede wszystkim ze względu na higienę), w okolicach intymnych, na klatce piersiowej czy na plecach. Oczywiście tak, ale męska część pacjentów także wybiera depilację łydek. Dlatego warto pamiętać, że oferta depilacja.pl kierowana jest do każdego, kto chce cieszyć się gładką skórą na nogach.

Depilacja laserowa łydek  –  podsumowanie

Depilacja laserowa łydek w salonach depilacja.pl, których listę możecie znaleźć tutaj, obejmuje obszar od linii kolan w dół – z przodu oraz z tyłu. Można również do kompletu wykupić zabiegi depilacji laserowej stóp.

Depilacja łydki, stóp czy innych części ciała to świetny sposób na podwyższenie swojego codziennego komfortu. Koniec codziennego golenia, bolesnych plastrów, uczulających kremów do depilacji i uciążliwego wrastania włosków. Sprawdź szczegóły na depilacja.pl i już dziś umów wstępną konsultację.