Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn a golenie – porównanie dwóch metod i ich skuteczności

28 października 2020
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Depilacja miejsc intymnych to kwestia indywidualna, ale jeśli decydujemy się na usuwanie włosów z miejsc intymnych, musimy pamiętać o tym, że włoski szybko odrastają. Może być to uciążliwe, zwłaszcza u mężczyzn. Jak skutecznie pozbyć się owłosienia w męskich miejscach intymnych? Depilacja laserowa, a może golenie? Porównujemy obydwie metody!

Golenie a depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn – wstęp

Kiedyś mężczyźni nie mieli w zwyczaju usuwać owłosienia ze swojego ciała, oczywiście poza twarzą. Golenie klatki piersiowej, pach czy miejsc intymnych nie należało do podstawowych zabiegów depilacyjnych. W dzisiejszych czasach nie ma w tym nic dziwnego. Dla wielu panów atrakcyjny wygląd wiąże się z gładką skórą. Sporo mężczyzn usuwa owłosienie z powodu jego nadmiernej ilości. Dodatkowo jest jeszcze jeden niezmiernie ważny aspekt, a jest nim higiena. Skóra pozbawiona włosków jest mniej podatna na potliwość oraz jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Od niedawna coraz więcej mężczyzn decyduje się na usunięcie włosów z okolic intymnych. Gładka skóra w strefie bikini także ma wiele plusów. Zwiększa codzienny komfort, między innymi dzięki łatwiejszemu utrzymaniu higieny. Nie da się też ukryć, że brak owłosienia w okolicach intymnych jest też modny. Sporo kobiet preferuje, by ich partnerzy depilowali się w męskich okolicach intymnych.

Młody mężczyzna pozuje w białym bokserkach na białym tle.

Sposobów na pozbycie się niechcianych włosów jest sporo. Można zastosować klasyczne golenie maszynką jednorazową – to sposób najbardziej powszechny i najszybszy. Wystarczy maszynka z dowolnej drogerii czy supermarketu. Do dyspozycji mamy również plastry z woskiem czy kremy do golenia. 

Coraz popularniejszą metodą, którą stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej, jest depilacja laserowa miejsc intymnych mężczyzn. To zabieg proponowany w coraz większej ilości miejsc. Wielu mężczyzn, mimo że chciałoby usunąć w ten sposób niechciane owłosienie, często się wstydzi, co jest zrozumiałe, ale jednocześnie nie ma takiej potrzeby. W gabinetach depilacja.pl atmosfera jest bardzo intymna, a pacjenci nie odczuwają dyskomfortu. 

Depilacja laserowa bikini u mężczyzn

Depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn – na czym polega zabieg? Jak sama nazwa wskazuje, priorytetem jest pozbycie się niepożądanych włosów poprzez zastosowanie specjalnego lasera. Zanim dojdzie do jego użycia, konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej z kosmetologiem. 

Specjalista oceni stan skóry i przeprowadzi wywiad medyczny, by przekonać się, że nie występują żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Zaplanuje również serię zabiegów. By całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia, nie wystarczy bowiem jedna wizyta. Trzeba odbyć ich kilka. Laser usuwa bowiem włoski znajdujące się w anagenie, czyli fazie wzrostu. 

Po pierwszym spotkaniu z kosmetologiem po ok. 2-3 tygodniach wypada ok. 30 procent włosów. Laser dociera w głąb skóry i niszczy mieszek włosowy. Zazwyczaj potrzebnych jest kilka, maksymalnie kilkanaście zabiegów, które wykonywane są w kilkutygodniowych odstępach.

Młody mężczyzna w rozpiętych jeansach na tle ceglanej ściany.

Depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn – wady i zalety

Jakie są zalety skorzystania z zabiegu depilacji laserowej miejsc intymnych?

 • Całkowita likwidacja owłosienia na lata,
 • bezpieczeństwo zabiegu,
 • brak bólu,
 • intymna atmosfera podczas zabiegu (pod warunkiem skorzystania z profesjonalnego miejsca),
 • gładka skóra bez podrażnień, krostek, zaczerwienionych miejsc itd.

A czy zabieg depilacji laserowej ma wady? Jest ich kilka:

 • lekko podrażniona skóra tuż po zabiegu (dolegliwości te zazwyczaj mijają w tym samym dniu),
 • stosunkowo wysoka cena (w porównaniu jednak do cen maszynek, plastrów i czasu poświęconego na tego typu zabiegi koszt całej terapii depilacji laserowej, wcale nie musi być tak wysoki),
 • nie każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej – istnieje trochę przeciwwskazań do zabiegu – przyjmowanie niektórych leków, opalenizna czy przebyte choroby,
 • niektórzy mogą odczuwać bolesność podczas zabiegu – do takich sytuacji dochodzi jednak bardzo rzadko, zabiegi są bowiem bardzo delikatne.

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod usuwania owłosienia. Stosują ją nie tylko panowie. Trudno się dziwić – golenie nie trwa długo i daje dość szybki efekt. Czy rzeczywiście jest to jednak metoda, na którą warto zwrócić uwagę?

Golenie miejsc intymnych maszynką – wady i zalety

Golenie się maszynką również ma swoje wady i zalety. Jakie są plusy stosowania tej metody?

 • łatwa dostępność maszynek do golenia, 
 • tania metoda,
 • zabieg, który można wykonać w dowolnym momencie, samodzielnie we własnej łazience.

A minusy? Tych także nie brakuje:

 • niska trwałość efektów – włoski po goleniu pojawiają się często nawet tego samego dnia,
 • podrażnienia po goleniu – zaczerwienienie, krostki, a nawet obrzęki i ranki,
 • poświęcenie dużej ilości czasu – by osiągnąć w miarę pożądany efekt, należy się golić niemal codziennie. 

Zbliżenie na mężczyznę w czerwonych bokserkach na białym tle.

Golenie czy depilacja miejsc intymnych?

Każdy podejmuje indywidualną decyzję. Nie da się jednak ukryć, że jeżeli ktoś zmaga się z bujnym owłosieniem, dużymi podrażnieniami po goleniu czy nawet wrastającymi włoskami, to depilacja laserowa wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. 

Dodatkowo, wybranie tej metody pozwoli też zaoszczędzić sporo czasu. Częste używanie maszynek do golenia jest uciążliwe. Depilacja laserowa oznacza kilka lub kilkanaście zabiegów – zazwyczaj jednak z całym procesem można uporać się w przeciągu kilku miesięcy. Po nich wystarczy już ewentualnie jeden zabieg przypominający raz w roku – warto o nim pamiętać, by cieszyć się gładką skórą bez podrażnień przez długie lata. Nie da się ukryć, że takiego efektu zaznamy tylko i wyłącznie dzięki depilacji laserowej.

Depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn – podsumowanie

Interesuje Cię zabieg depilacji laserowej, ale nadal masz sporo wątpliwości, czy jest to metoda dla Ciebie? Przekonaj się, że to bezpieczny, sprawdzony zabieg, który zapewni Ci gładką skórę na lata. 

Umów się na bezpłatną wizytę konsultacyjną z kosmetologiem Depilacja.pl. Zarezerwuj wizytę na stronie internetowej. Możesz wybrać salon znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Podczas spotkania możesz zadać nurtujące Cię pytania. Kosmetolog przeprowadzi również próbę laserową, by zorientować się, jak Twoja skóra reaguje na laser i jaki masz próg bólu. Bezpieczeństwo przede wszystkim! To wszystko gwarantuje Ci wizyta w salonach depilacja.pl. Czekamy na Ciebie!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi