Twój koszyk jest pusty!

Długość włosa do depilacji woskiem i depilacji laserowej – jaka jest najlepsza?

31 sierpnia 2022
Depilacja
Depilacja
Spis treści

By depilacja, zarówno ta woskiem jak i laserowa, była skuteczna, owłosienie musi przybrać odpowiednią długość. Inna będzie w przypadku depilacji woskiem, a inna w przypadku depilacji laserowej. Sprawdź szczegóły.

Gładka skóra jest pożądana nie tylko przez kobiety, ale także mężczyzn. Depilujemy włoski z różnych miejsc na ciele i stosujemy do tego celu różne sposoby. Jedne z najpopularniejszych metod depilacji to depilacja laserowa oraz depilacja woskiem. Dowiedz się, jaką długość powinny mieć włoski, aby te dwa zabiegi okazały się efektywne.

undefined

➡️ Przeczytaj również: Czy plastry do depilacji z woskiem są skuteczne?

Depilacja woskiem – na czym polega?

Na czym polega depilacja woskiem? To nic innego jak organiczne wyrywanie włosków za pomocą płynnego wosku naturalnego. Substancję tę nakłada się na skórę w wybrane miejsce i czeka, aż zastygnie. Kolejny krok to oderwanie go razem z włoskami i ich cebulkami. Dzięki temu, że są usuwane te ostatnie, skóra jest gładka nawet do 4 tygodni. W przypadku golenia maszynką jednorazową efekt często nie utrzymuje się nawet jednego dnia. Przy tej metodzie cebulki zostają – usuwane są tylko włoski z powierzchni skóry. Przez to bardzo szybko odrastają.

Bardzo istotne jest to, aby nałożyć wosk na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Metodę tę stosuje się przede wszystkim w takich miejscach jak pachy, ręce, ramiona, plecy, nogi i okolice bikini. Sposób ten może sprawdzić się także przy usuwaniu niewielkiego wąsika nad górną wargą.

Depilacja woskiem może być przeprowadzona także za pomocą pasków materiału. W tym przypadku stosuje się specjalny rodzaj wosku. Nakładamy go, przyklejamy pasek, czekamy aż zastygnie i odrywamy szybkim ruchem razem z przyklejonymi włoskami.

Z metody tej najlepiej skorzystać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Specjalistka odpowiednio dobierze wosk i nałoży go. Kluczowe jest oderwanie po zastygnięciu – w tym przypadku szczególnie warto zaufać ekspertowi. W przeciwnym razie łatwiej o podrażnienia, a nawet rany. Metoda ta jest dosyć bolesna, gdyż wyrywamy włoski wraz z cebulkami.

Na czym polega depilacja laserowa?

Szczególnie godnym uwagi sposobem na pozbycie się niepożądanego owłosienia jest depilacja laserowa. To jedyny sposób, który pomoże osiągnąć nam gładką skórę na stałe. W tej metodzie chodzi nie tylko o usunięcie włosków i cebulek, ale także korzenia cebulki. Przez to włoski już nie odrastają. Dzieje się tak dzięki wiązce światła lasera, która bardzo głęboko wnika w skórę i niemal natychmiastowo uszkadza cebulkę włosa. W cebulce włosa światło lasera pochłaniane jest przez melaninę. Tam dochodzi do przetworzenia w energię termiczną, przez co cała macierz włosa zostaje nieodwracalnie zniszczona w procesie fototermolizy selektywnej. Kluczowy w depilacji jest dobór właściwej mocy światła. Ta zależy od koloru włosa, czyli tak naprawdę ilości melaniny w komórkach.

Oczywiście tego rodzaju zabiegu nie przeprowadzimy samodzielnie w domu. Musi odbyć się w profesjonalnym gabinecie depilacji laserowej, w którym pracują doświadczeni i kompetentni eksperci.

Depilacja_laserowa_w_domu_czy_u_kosmetologa

➡️ Przeczytaj również: Kto może wykonywać depilację laserową?

Czy długość włosa ma znaczenie przy depilacji?

Oczywiście, że tak! Długość włosa do depilacji jest kluczowa. Jeżeli o nią nie zadbamy, żaden z zabiegów może się nie powieść. W przypadku depilacji woskiem brak odpowiedniej długości nie pozwala “chwycić” włosków i wyrwać ich razem z cebulkami. Dlatego odpowiednia długość włosków podczas depilacji woskiem to około 5-7 mm. W depilacji laserowej wiązka światła działa na melaninę zawartą we włosie znajdującym się w skórze. Jeżeli ten będzie zbyt długi, to może dojść do poparzeń na zewnątrz skóry. Podczas zabiegu depilacji laserowej ważne jest, aby przyjść na zabieg dokładnie ogolonym.

pozdraznienia_po_goleniu_nog

➡️ Przeczytaj również: Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić? Rozwiewamy wątpliwości!

Jaka długość włosa do depilacji woskiem?

Wybrana przez Ciebie metoda depilacji to depilacja woskiem? Długość włosa ma tu szczególne znaczenie. Najkrótszy włos może mieć pół centymetra, zaś najdłuższy 1 cm. Jeżeli stosujesz tak zwany wosk paskowy, to teoretycznie włoski mogą być nieco krótsze. Rekomenduje się jednak, aby ta minimalna długość wynosiła 5 mm. Co w przypadku krótszych włosków? Wosk po prostu się może do nich nie przykleić, więc te pozostaną na skórze. Co jeżeli włosy będą zbyt długie? Wosk oczywiście się do nich przyklei. Niestety mogą zostać nie do końca wyrwane z naskórka. Po prostu będą usunięte, ale nie w całości. Zabieg może okazać się też szczególnie bardziej bolesny, niż zwykle. Skóra bowiem będzie bardziej napięta.

Jeżeli udajesz się na depilację woskiem do salonu kosmetycznego, to koniecznie zadbaj o to, aby długość owłosienia była odpowiednia. Jeżeli tego nie zrobisz, to kosmetyczka może odmówić Ci realizacji zabiegu. Jeżeli zaś będziesz wykonywać go samodzielnie, to musisz liczyć się z większym bólem i brakiem efektów. Nie warto.

Jaka powinna być długość włosa do depilacji laserowej?

W przypadku depilacji laserowej skóra powinna być niemal całkowicie gładka. Należy ogolić się, koniecznie maszynką jednorazową, na około 1 – 2 dni przed planowaną wizytą w gabinecie. W wielu przypadkach zaleca się zrobić to tego samego dnia. Jeżeli włos nie będzie całkowicie zgolony, to najprawdopodobniej zabieg nie zostanie przeprowadzony prawidłowo i tym samym z odpowiednią skutecznością. Długość owłosienia nie może przekraczać 1 mm.W salonach depilacja.pl nie wykonujemy zabiegów na owłosionej skórze. Klient do zabiegu powinien przygotować się samodzielnie w domu. W razie niedokładnego ogolenia skóry i pozostawienia kilku włosków w okolicy zabiegowej kosmetolog jednorazową maszynką usunie owłosienie.

Co jeżeli po goleniu maszynką pojawiają się na Twojej skórze podrażnienia? Wówczas wykonaj ten rutynowy zabieg z około dwudniowym wyprzedzeniem.

Jeżeli jednak udajesz się na wstępną konsultację ze specjalistą depilacji laserowej, to przynajmniej w jednym miejscu na skórze, najlepiej w tym które chcesz poddać depilacji laserowej, pozostaw dłuższe włoski. Specjalista będzie mógł ocenić gęstość i kolor. Na tej podstawie oceni potencjał terapii.

Długość włosa do depilacji – podsumowanie

Długość owłosienia do depilacji, czy to woskiem czy laserowej, jest kluczowa. W tym pierwszym przypadku powinna wynosić od pół centymetra do jednego centymetra. W przypadku depilacji laserowej należy całkowicie zgolić skórę. W tym przypadku jednak musi to być tylko usunięcie włosków z powierzchni skóry. Tuż przed serią zabiegów depilacji laserowej nie można usuwać włosów woskiem czy np. depilatorem elektrycznym. Zresztą o wszystkim poinformuje Cię specjalista depilacji laserowej we wstępnej konsultacji. Takie spotkanie możesz umówić w salonach depilacja.pl zupełnie za darmo. To świetna okazja do zadania pytań i rozwijania swoich wątpliwości. Pamiętaj, że tego typu spotkanie nie zobowiązuje Cię do skorzystania z zabiegów depilacji laserowej. Zadbaj o gładką skórę na stałe i wybierz najnowocześniejsze metody pozbywania się niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa to obecnie najbardziej efektywny sposób, dlatego nie zwlekaj z decyzją i już dzisiaj zarezerwuj dowolny zabieg z dodatkowym rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i in...
Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i inne. Warto pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach. Dzisiaj sku...
Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej moż...
Zabiegi z użyciem lasera raczej nie wymagają długiej rekonwalescencji, ale istnieją ograniczenia, których nie należy ign...
Swędzenie nóg po goleniu maszynką - czy depilacja to lepsza ...
Gładka skóra (najlepiej na jak najdłuższy czas) to marzenie wielu kobiet i także mężczyzn. Metod pozbywania się niepożąd...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online