Twój koszyk jest pusty!

Ile trwa depilacja laserowa? Komentarz i wyjaśnienie naszego kosmetologa

30 listopada 2020
Depilacja
Spis treści

Jak długo trwa zabieg depilacji laserowej? Odpowiedź brzmi: to zależy. Dzisiaj kosmetolog Depilacja.pl opowie więcej na ten temat. Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem, zachęcamy do przeczytania artykułu! 

Depilacja laserowa – na czym polega ta metoda depilacji?

Z depilacji laserowej korzysta coraz więcej kobiet i mężczyzn. Trudno się dziwić. To jedyna tak skuteczna metoda usuwania niepożądanego owłosienia. Jest nie tylko bardzo efektywna, ale też komfortowa, bezpieczna i trwała. Na czym polega? Depilacja laserowa to tak naprawdę zabieg medycyny estetycznej. Opiera się na zastosowaniu profesjonalnego urządzenia, który zawiera laser. To właśnie dzięki niemu można liczyć na uzyskanie pożądanego efektu. Ten wnika pod skórę nie uszkadzając jej z zewnątrz i wewnątrz. Dociera do cebulki włosa i niszczy ją, tak aby włos więcej już nie wyrastał. 

Depilacja laserowa charakteryzuje się przede wszystkim długotrwałością. To zdecydowanie najbardziej istotny wyróżnik – inne sposoby na pozbywanie się niechcianego owłosienia, takie jak wyrywanie włosków, plastry z woskiem czy stosowanie domowego urządzenia IPL (a już tym bardziej golenie maszynką) nie zapewnią nam gładkiej skóry na długie lata, albo nawet na całe życie. Depilacja laserowa pomaga również uporać się z problemem wrastających włosków. A ten potrafi nasilić codzienny dyskomfort. 

SPEC3 Hybrid to innowacyjny laser do depilacji, stosowany tylko i wyłącznie w salonach depilacja.pl.

SPEC3 Hybrid to całkowita nowość w branży kosmetycznej. Pojawia się tego urządzenia na rynku spowodowało ogromne poruszenie. To pierwsze tego typu rozwiązanie, które pozwala na poddanie się zabiegowi depilacji laserowej osobom, które do tej pory nie mogły brać tego rozwiązania pod uwagę np. ze względu na cimny fototyp skóry – wyjaśnia kosmetolog depilacja.pl. 

Brązowy budzik na białym tle, wskazujący godzinę dziewiątą dwadzieścia.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to tak naprawdę zabieg dla każdego. Większość osób mierzy się bowiem z kłopotliwością owłosienia. Nogi, ręce, pachy, barki, okolice bikini, a także twarz – ile czasu poświęcasz na codzienne golenie czy depilowanie? Stosowane metody są krótkotrwałe, często bolesne i niekomfortowe. 

Depilacja laserowa to metoda pozbywania się niechcianego owłosienia, która na rynku nie ma sobie równych – tłumaczy kosmetolog – Jest przeznaczona nie tylko dla osób, które mają problem z poradzeniem sobie z owłosieniem w widocznych miejscach. To świetny sposób na codzienną oszczędność czasu i duży komfort. Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka. Pojedyncza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie trwa długo, trzeba jednak pamiętać o tym, aby poddać się serii zabiegów. Podczas jednego spotkania kosmetolog usuwa bowiem tylko te włoski (trwale), które znajdują się w tzw. fazie anagenu (czyli wzrostu). Dlatego tak istotne jest, aby pojawić się w gabinecie wielokrotnie. Jednak już po pierwszej wizycie widać bardzo dobre efekty. Istotne jest również samo przygotowanie do zabiegu. 

Wizyta w salonie depilacji – jak trzeba się przygotować?

Przed odbyciem serii zabiegów warto umówić się na bezpłatną wizytę konsultacyjną z kosmetologiem. Możesz ją zarezerwować na stronie internetowej depilacja.pl. – Takie spotkanie to nie tylko szansa na rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z zabiegiem depilacji laserowej. To przede wszystkim udzielenie odpowiedzi na pytania kosmetologa, którego zadaniem jest wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Specjalista dokona również próby laserowej. Na tej podstawie będzie w stanie określić m.in. to jak skóra reaguje na laser. A wszystko po to, by wszystkie zabiegi z serii były w stu procentach bezpieczne dla pacjenta. Przed zabiegiem depilacji laserowej trzeba dokładnie oczyścić ciało. Nie należy nakładać na nie żadnych produktów kosmetycznych czy innych specyfików. Kosmetolog poprosi również pacjentkę/pacjenta o zgolenie miejsca, które będzie poddane zabiegowi. Przed wizytą nie należy się opalać (co najmniej kilka tygodni przed) oraz przyjmować leków i ziół fotouczulających.

? Zobacz wideo: O czym pamiętać 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej?

Depilacja laserowa – ile trwa zabieg?

Ile trwa zabieg depilacji laserowej? Przede wszystkim dokładny czas zależy od miejsca poddawanego tej metodzie depilacji. W przypadku pach trwa to stosunkowo krótko – od 3 do 5 minut. Jeżeli wybierzesz zabieg usuwania owłosienia w okolicach bikini, to musisz liczyć się z czasem około 15-25 minut. W przypadku ramion będzie to około 10-15 minut, w przypadku pleców20-30 minut, w przypadku łydek 15-20 minut, w przypadku klatki piersiowej 15-20 minut, a w przypadku całych nóg od 40 do 50 minut. Zabiegowi depilacji laserowej poddawana jest także twarz – laserowe usuwanie wąsika to kwestia 10 minut, a bródki około 10-15 minut. 

Zatem ile trwa depilacja laserowa? Krótko. Trzeba jednak pamiętać, że jeden zabieg nie wystarczy, aby osiągnąć pożądany efekt. Zabieg trzeba powtarzać – ile razy? To zależy od rodzaju owłosienia, karnacji itd. Kosmetolog estymuje liczbę zabiegów z serii podczas spotkania konsultacyjnego. 

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?

Już wiesz, ile trwa depilacja laserowa. Oczywiście mówimy o przybliżonych wartościach. Zmagasz się z uciążliwym owłosieniem? Ciągle zastanawiasz się co zrobić? Odpowiedź to depilacja laserowa. Jak długo uzyskują się efekty po zabiegu? To również często zadawane pytanie przez potencjalnych pacjentów. – Jeżeli cała terapia odbędzie się tak jak należy (a w przypadku salonów depilacja.pl na pewno tak to będzie wyglądało), to gładka skóra zostanie już na stałe – mówi kosmetolog Depilacja.pl – Trzeba jednak pamiętać, że bardzo wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. U większości osób uda się skutecznie zniszczyć mieszek włosowy. Mimo to pojedyncze włoski mogą się pojawiać. Sposobem na to może okazać się tzw. zabieg przypominający, np. raz w roku. To powinno pomóc utrzymać gładką skórę na długie długie lata, jeśli nie na całe życie. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Zabiegi na twarz jesienią - jak przygotować skórę na chłodni...
Jesień to piękna pora roku, która stanowi też wyzwanie dla naszego wyglądu. W miarę jak dni stają się krótsze, a tempera...
Kiedy chłopak powinien zacząć się golić? Depilacja bez tajem...
Rozpoczęcie przygody z goleniem i depilacją to istotny etap w życiu każdego młodego mężczyzny. Kiedy nadchodzi ten właśc...
Złuszczanie naskórka twarzy - dlaczego jest ważne i w jaki s...
Złuszczanie naskórka to kluczowy element zdrowej pielęgnacji. To proces, który pozwala naszej skórze odzyskać blask, gła...

Proponowane zabiegi